Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Druhý tah pěšcem (1984)

Bavilo ma to. Zápletka síce dosť čudná a nevierohodná, ale herci hrali skvele a páčilo sa mi prostredie, kde sa to odohrávalo.

plakát

Anděl blažené smrti (1965)

Mne sa to moc páčilo. Ten dokumentárny doprovod bol super a Markovič tu hral výborne. Akurát ten koniec bol taký neuzavretý. Milujem tieto špionážne krimi z čias socíku.

plakát

V službách zákona (1983) (seriál)

Slabota. Nezáživný dej, nezáživné dialógy, i keď herci to hrali dobre. Kriminalista Stehlík, ktorého zahral môj obľúbený Dočolomanský, mi liezol na nervy s tým neustále poučujúcim a neférovým štýlom jednania s kolegami a Dr. Jamborovou. Zo všetkých dielov sa mi najviac páčil Pekný Zoli a V kruhu.

plakát

Pražská terčovnica (1982) (TV film)

Dosť nezáživné a málo napätia. Jurištová a Dočolomanský hrali dobre.

plakát

Hra na kocúra (1983) (TV film)

Slabota. Dej o ničom, žiadne napätie, nezáživné dialógy. A môj obľúbený Dočolomanský tu hral debila, ktorý každého poučoval ako usmrkanca. Pre mňa trochu nostalgický návrat, scény boli nakrútené v pre mňa známej bývalej kaviarni ako aj v samoobsluhe v priestoroch, ktoré poznám, keďže tam bývam od narodenia a snehom pokrytá Dúbravka z 80 rokov je pre mňa nostalgia, preto dávam **.

plakát

Star Trek (1966) (seriál)

U mňa zo všetkých seriálov Star Trek bol tento najlepší. Milovala som to ako dieťa a napriek tomu, že dnes mi to pripadá také zastaralé a nemá to ten náboj ako vtedy, dávam plný počet bodov za to, ako som sa cítila pri sledovaní seriálu v 70.rokoch, keď to u nás bežalo.

plakát

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Skvelá krimi zápletka, napätie a pasca a šokujúce odhalenie zradcu vo vlastných radách. Takéto filmy milujem. Kirkovi a MyCoy tu išlo už naozaj o život. A Spock to ako vždy pomohol celé zachrániť. Spolu so Star Trek IV u mňa jednoznačne najlepšie Star Trek. Pre Houdini: ja by som za to kľudne dala Oscara - za scénar aj herecké prevedenie. Aj dnes po toľkých rokoch si to hocikedy rada pozriem. Akurát vždy potom cítim smútok, že to bola ich posledná akcia.

plakát

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Spolu so Star Trek VI pre mňa jednoznačne najlepšie filmy z danej série. Aj dnes po 20 rokoch si to rada pozriem, kedykoľvek. Spock na Zemi v 20 storočí teda budil svojim správaním pozornosť. A záver filmu - super koniec. Tomuto filmu sa nedá absolútne nič vytknúť.

plakát

Duchové Shepherdstownu (2016) (seriál)

Po výbornom "Paranormal Lockdown (Sami s duchy)" toto bolo veľké sklamanie. Nemá to taký náboj, postavy troch vyšetrovateľov mi tam spolu vôbec neladia, vyšetrovacie metódy nie sú zaujímavé, nepoužívajú moderné prístroje, ktoré boli efektívne v "Paranormal lockdown". A dej/príbehy sú slabé a nudné a závery nemastné neslané. Celé to pôsobí nevierohodne a umelo. Strata času.

Ovládací panel