Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Vrah zo záhrobia (1966)

Zo série Polony - Chudík najlepší film. Zaujímavé prostredie Banskej Štiavnice, výborne zahrané všetky postavy, výborný Pólonyi a Blaškovič. A dej ma tiež zaujal. Nemám tomu čo vytknúť. 60 roky dali najlepšie ČS detektívky.

105% alibi (1959)

Herci zahrali dobre, dvojici Hoger - Bek to ladilo a Menšík ako vždy excelentný. Dej bol trochu nezáživný a chýbalo tam napätie a páchateľov motív bol od dosť veci, preto dávam ***.

Kde alibi nestačí (1961)

Pre mňa najlepšia zo série Hoger - Bek. Prostredie zaujímavé, herci zahrali dobre a presvedčivo, zápletka inovatívna, páchateľ do poslednej chvíle neznámy, ja som ho osobne netipovala. O. Nový veľmi dobre zahral toho životom unaveného a podvádzaného muža, ktorý vie, že už je dávno za zenitom. Potešil ma B. Šmída opäť v úlohe natvrdlého takéto úlohy mu vždy sadli. Filmu nemám čo vytknúť, je to typická vysoká kvalita detektívok 60 rokov.

Alibi na vodě (1965)

Dvojica Hoger a Bek ako vždy nesklamala. Dobre im to spolu ladilo. Výborná scéna bola keď Nový im navrhol, že ich vyfotí a spýtal sa, či spolu alebo každého zvlášť, jeho sarkazmus vo filme sa mi páčil. Čočková mala iba pár scén, ale bola dobrá. A dvojica Hpger-Bek ladila ako vždy, ich vtipné dialógy a mimika a Bekov smiech. Inak, hodnotenie: dej čudný a neobvyklý a trochu extravagantný a dosť nevierohodný, páchateľov motív bol úplne od veci. Za herecké výkony a prostredie, v ktorom sa dej odohrával dávam *****, za zápletku a stupídny motív vraha ** - teda suma sumárum ***.

Bílá spona (1960)

Herci fajn, postavy vykreslené dobre, dej zaujímavý, pieseň, ktorú hrali v kaviarni Astra však bola príšerná. Chýbalo tam väčšie napätie a trochu viac sa mohli pohrať s tou scénou kde prichytili páchateľov pri čine.

Čierna minúta (1969)

Film strašne slabý. Postavy stvárnené umelo a neprirodzene, dej o ničom. Pre mňa to bola strata času.

plakát

Jana Eyreová (1983) (seriál)

Krásny, smutný romanticko historický seriál z môjho detstva. Skvelému Timothimu Daltnovi tá rola ozaj sadla ako vyšitá ako aj hlavnej predstaviteľke. Skvelé kulisy ukazujúce Anglicko a pomery v ňom v tých časoch.

plakát

Fantom v Monte Carlu (1990) (TV film)

Výborný príbeh, dobre zahrané postavy, pekné kulisy. Z príbehov od Cartlandovej bol tento najlepší.

plakát

Jamaica Inn (1983) (TV film)

Pamätám si to ešte z detstva. Výborné kulisy, temné prostredie starého anglicka, romantika dávnych čias, a skvelo zahraté postavy. Jemná a zraniteľná hrdinka, skvele zahraná Seymourovou. A ten vikár nemal chybu, výborne zvolený herec, aj jeho vizáž sa k tej úlohe hodila.

plakát

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

Pre mňa zo všetkých filmov o Marplovej tento diel má moje prvenstvo. Zaujímavý dej, výborné kulisy a dobre zahrané úlohy. Skvelý film, tak ako kniha.

Ovládací panel