Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Místo činu - Vlny za lodí (1984) (epizoda)

Výborný dej a do toho sa hodiaca hudba. Ukázala sa tu bezútešnosť zamoreného Duisburgu, plného chemických a iných závodov a ľudí, ktorí potrebujú prácu a riskujú svoje zdravie a život. A mocní si napakovali vrecká. Realita 80 rokoch a nielen v Nemecku. Práve toto sa mi páči na celej sérii Miesto činu Duisburg, že všetky príbehy pôsobia tak reálne a tak depresívne, čomu napomohlo točenie príbehov priamo v meste a skvelé herecké výkony a dobre napísaný dej.Jediné, čo mi vadilo bol dabing postavy Elisabeth Kazovej, to jej šušlanie a iná výslovnosť boli dosť trápne.

plakát

Místo činu - Miriam (1983) (epizoda)

Vtipné dialógy medzi Tannerom a Schimim, zaujímavý dej a naozaj nečakané odhalenie na záver. Schimiho chlastanie mi tu vôbec nechýbalo, aspoň sa tu ukázala jeho starostlivá stránka.

Volanie démonov (1967)

Z celej série od Lettricha bol tento diel najmenej zaujímavý, ba až nudný. Čo stálo za to boli skvelé výkony všetkých hercov.

Slávko nedej se! (1938)

Mám rada komédie z tohto obdobia, ale toto sa im nevydarilo. Jediní, na čo sa dalo pozerať bol fešný Novotný a jeho herecké prevedenie. Dej nudný a hlúpy, ostatní herci včetne inokedy skvelej Ferbasovej boli slabí.

plakát

Případ dvou manželek (2019) (TV film)

Herecké prevedenia dobré, prostredie pekné, ale dej nezáživný a málo uveriteľný. Záver uponáhlaný.

plakát

Případ dvou básníků (2019) (TV film)

Tento film bol o čosi slabší ako Prípad dvou sester,. Hlavné postavy Vašátko-Horác boli zahrané dobre, páčila sa mi aj Jungmanová, ale zbytok nič moc. Ani pani Vašáryová ma nezaujala, bolo to celé umelé, tak ako exteriéry a interiéry. Samotný príbeh a zápletka boli hlúpe.

plakát

Případ dvou sester (2019) (TV film)

Herecké prevedenia boli dobré. Ale zápletka bola dosť banálna a nezaujímavá, motív taktiež. A scéna prenasledovania v aute bola ukončená veľmi povrchne, mali sa s tým viac vyhrať.

plakát

Slečny přijdou později (1966)

Nudný príbeh a príliš unáhlený záver odhalenia vraha. Ani herecké prevedenia neboli nič moc. Raz mi stačilo vidieť.

Ovládací panel