Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Hercule Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Veľmi smutný príbeh, výborná hudba, ktorá sa hodila k danej atmosfére a veľmi dobre zahraté úlohy a zaujímavé prostredie s vykopávkami. Táto verzia sa mi dokonca páčila viac ako tá s Ustinovom.

Poldové (1972)

Mal to byť aj komédia a napínavá krimi, ale vtipných momentov tam moc nebolo. Milujem Ed Mcbain-ovky knihy, a s týmto príbehom obzvlášť. Asi preto som bola sklamaná filmom. Prostredie Bostonu ma zaujala atmosféra tej doby taktiež, ale tie herecké prevedenia, nič moc. Reynolds sa na Carellu vôbec nehodil, Skerritt ako Kling a Dan Frazer ako šéf celkom ušli. Krásavica Welch ako Eileen tam bola ozaj len na okrasu, Ostatné postavy boli len do počtu. A ten herec ktorá hral Hluchého sa tiež na tú úlohu nehodil. Nuda, nuda, ledva som to dopozerala. Scéna Eileen s Klingom v spacáku, nuda, narozdiel od knižnej verzii. &vysielané české verzie Ed McBaina tiež neboli zrovna nejaké terno, ale v porovnaní s týmto ušli.

plakát

Zmizení herce Bendy (1979) (TV film)

Také trochu archaické prevedenie, ale ide o Čapkovu poviedku z dávnych čias. Dobré herecké prevedenie Haničinca a Řandu, Filipovského, ostatní herci ma nezaujali. Dej a zápletka ma moc nenadchli ale ten smutný záver bol výborne prevedený.

Špindl (2017)

Pre mňa najlepšia česká komédia za posledných 10 rokov. Pekné prostredie a celkom dobré herecké prevedenie nielen hlavných ale aj vedľajších postáv. Napr. s otrasným a trápnym Kameňákom sa to ani nedá porovnať. Škoda, že herec Vašut tam mal iba krátku scénu.

plakát

Akta X - Důvěrně známý démon (2018) (epizoda)

Jediná epizóda z 11 série, ktorá stála za niečo. Konečne som sa dočkala príbehu ako za éry starých dobrých Aktov X.

plakát

Kriminálka Anděl - Podraz (2011) (epizoda)

Hlupučké, arogantné a zhýčkané babenky z fitka sa nechali dobre napáliť. Dobrá a vtipná zápletka.

plakát

Naši (2016) (seriál) odpad!

Nepozerateľné. Nuda, nuda, nuda. Jeden dieľ mi stačil. Ja nechápem, kde sa stratili scénaristi a režiséri z tých skvelých filmov a seriálov z minulosti. Dnešná "zábava" posledných 10 rokov je o ničom. A najviac ma štvú tie nudné, neprirodzené a umelé dialógy. Kde sú všetci tí skvelí herci z minulosti? Čo nakrúca JOJ a Markíza je absolútne nudné a akí herci (až na pár výnimiek ) vychádzajú z našej dnešnej VŠ, o tom si každý každý môže urobiť názor..

Ovládací panel