Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Jedna hviezdička a to za pekné prostredie, v ktorom sa to odohrávalo. Dej nudný, zápletka nezaujímavá, herecké prevedenie mizerné. Ani som to nedopozerala.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

To je naozaj scénar od tej istej Poledňákovej??? Nechcem tomu uveriť. A to herecké prevedenie väčšiny postáv, škoda rečí....trápne a príšerne záhradné hercami, ktorí sa na dané postavy absolútne nechodili.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Stále baví aj po toľkých rokoch. Dej, herecké prevedenie všetkých postáv a ľudský príbeh. Prečo sa dnes už netočia takéto filmy?

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Veľmi smutný príbeh, výborná hudba, ktorá sa hodila k danej atmosfére a veľmi dobre zahraté úlohy a zaujímavé prostredie s vykopávkami. Táto verzia sa mi dokonca páčila viac ako tá s Ustinovom.

Poldové (1972)

Mal to byť aj komédia a napínavá krimi, ale vtipných momentov tam moc nebolo. Milujem Ed Mcbain-ovky knihy, a s týmto príbehom obzvlášť. Asi preto som bola sklamaná filmom. Prostredie Bostonu ma zaujala atmosféra tej doby taktiež, ale tie herecké prevedenia, nič moc. Reynolds sa na Carellu vôbec nehodil, Skerritt ako Kling a Dan Frazer ako šéf celkom ušli. Krásavica Welch ako Eileen tam bola ozaj len na okrasu, Ostatné postavy boli len do počtu. A ten herec ktorá hral Hluchého sa tiež na tú úlohu nehodil. Nuda, nuda, ledva som to dopozerala. Scéna Eileen s Klingom v spacáku, nuda, narozdiel od knižnej verzii. &vysielané české verzie Ed McBaina tiež neboli zrovna nejaké terno, ale v porovnaní s týmto ušli.

Zmizení herce Bendy (1979) (TV film)

Také trochu archaické prevedenie, ale ide o Čapkovu poviedku z dávnych čias. Dobré herecké prevedenie Haničinca a Řandu, Filipovského, ostatní herci ma nezaujali. Dej a zápletka ma moc nenadchli ale ten smutný záver bol výborne prevedený.

Špindl (2017)

Pre mňa najlepšia česká komédia za posledných 10 rokov. Pekné prostredie a celkom dobré herecké prevedenie nielen hlavných ale aj vedľajších postáv. Napr. s otrasným a trápnym Kameňákom sa to ani nedá porovnať. Škoda, že herec Vašut tam mal iba krátku scénu.