codeas

codeas

!van Kut!l

Česko
@codeas a člověk zároveň

homepage
Twitter: codeas

46 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Casablanca (1942)

 • poster

  Počátek (2010)

 • poster

  Muži v černém (1997)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

 • poster

  Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

 • poster

  Interstate 60 (2002)

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  L á s k a . n e b e s ká . Český překlad je trochu zavádějcí, možná že by se originální název dal přeložit výstižnějí, avšák film je natolik kvalitní po stránce scénaristické tak i po stylu a formě natočení. Poslední dobou je Velká Británie ve filmové světě známá jako "továrná na velmi dobré romantické komedie". Jde vlastně o několik romantických příběhu - každýje však originální -, které se prolínají. Vánoční atmosféru (dárky, sníh,..) skvěle doplňují skvěle vybrané písničky - doporučuji sehnat si velmi vydařený soundtrack. Po filmové stránce se používá dříve velmi často používaná technika k přechodu mezi záběry - přes detail. Pohyb kamery je pomalý a plynulý což navodí velmi poklidnou atmosféru, kterou ještě více podtrhuje velmi rozumnýchm střihem. Herecké výkony jsou naprosto skvělé - v poslední době nenajdete tak skvěle herecky obsazený film. Pokud film vezmu jako celek, nejde jenom o film,ale o přímo nášup pozitivní energie. Tento film dokáže povzbudit, rozplakat,podpořit nebo dokonce i shodit. Každy si najde ve filmu to co právě hledá - a to je veliké plus toho filmu. Můžu dále řící že patří jeden k mým nejoblíbenějším filmům.

 • poster

  Matrix (1999)

  Moderní kinematografie se dělí na dvě období. Před Matrixem a po Matrixu. Pokud se mám specializovat na období po MATRIX, musíme si povědět co je na takovém zpočátku obyčejném filmu vyjíměčného. Jde o spojení několika na sebe časo nenavazujíích odvětví. Bratři Wachowští náboženství, literatura, staré asijské flimy, nové asijské anime. Po smíchání vznikne něco, čemu může věřit každý z nás. Po stránce příběhový udělali tudíž velký pokrok, a po stránce technické taky. Vymysleli Bullet-time - tedy zpomalený čas, který se předtím objevil pouze v obyčejné reklamě na vodku. Jako první však přišel s touto novinkou do věta filmu MATRIX, a mnoho filmů po něm se snaží tuto techniku také využít. Ať jde o akční filmy nebo směšné parodie. Jedinné je však jasné. MATRIX dokázal že ne všechny náměty byly dosud vymyšleny. Dokázal pozvednout úroveň filmu, který v letech 1996-98 velmi upadal v prachprosté kopírování dosud natočench starších filmů.

 • poster

  Sedm (1995)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace