Eliott

Poloprofesionální hodnotitel

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 6.4.2021  13:23
    Le Mans '66 (2019)

Nejsem žádný automobilový nadšenec a přesto tento film považuji za bezchybný a nemohu na něj přestat myslet. Stejně jako dokonalé auto, je i tento film tvořen jen z těch nejkvalitnějších součástek. A to od těch, které zaregistrujete ihned jako je skvělá kamera a hvězdné obsazení, až po ty nenápadné jako je například hudba, kterou byste správně zaregistrovat neměli, pokud se na ni sami nezaměříte. Nejedná se proto jen o fantastický příběh za doprovodu hlasitého předení motorů, ale především o smyslné drama o souboji dvou značek a životním příběhu dvojice závodníků tělem i duší. K těm si při sledování vybudujete velice silný vztah a právě proto, je pak závěr natolik emotivní. Po shlédnutí jsem získal obrovský respekt chovaný ke Kenu Milesovi (postavu bezchybně ztvrárnil Christian Bale) a nechť tento dokument připomíná jeho slávu. PS: Říkám si, ať se jde nějaké Rychle a Zběsile rovnou zahrabat. 98% PSS: Nebylo to tak zamýšleno, ale jedná se o můj jubilejní tisící komentář!

• 6.4.2021  12:20

Dvojka výrazně slabší než úspěšná jednička. Scénáristé se celou dobu snaží jen Bridget zesměšňovat a podotýkám, že zcela katastrofálním a nevtipným způsobem. K tomu všemu ji vykreslí jako nesympatickou tlustou stíhačku a divákovi je celkem protivná. První polovinu filmu jsem se vyložině nudil a tak ji považuji za zbytečnou. Naštěstí zhruba někde kolem počátku cesty do Thajska nastane zlom a příběh začíná být zajímavým až k bodu kdy závěrečných 20 minut vykoupí neotřelý a nudný začátek filmu. I když jsme se vlastně vzhledem k jedničce dějově nikam neposunuli a stále se zde nachází mnoho klišé, tak závěr docela fungoval a tak hodnotím 60%

• 6.4.2021  12:10

Mírné zklamání. Jednak nečekanou mírou pohadkovosti a pak také kvůli kompletnímu promrhání potenciálu čarodějek, kdy v podstatě příběh skončil během chvilky a hned poté co nám byly řádně představeny záporné postavy. Něco se mi zde moc líbilo, ale části s myšmi dětí byly příšerné. Horších 50%. PS: Když jsem si film stahoval, měl ještě na čsfd nálepku ,,horor".

• 6.4.2021  12:04

Tento film mi byl původně doporučen a přiznám se, že jsem do něj nakonec šel jen kvůli své oblíbené herečce ( Anna Kendrick) v hlavní roli. Jedná se o vcelku průměrné provedení po všech směrech. Na nichž bych nejlépe hodnotil chytlavé písničky. Co se však příběhu a kostýmů týče, hodnotím Into the Woods jako dílo výrazně podprůměrné a nenápadité. Hodnotím tedy 55% neboť film považuji převážně za muzikál a očekávání co se hudby týče, byla splněna na výbornou.

• 6.4.2021  11:59
    Star Trek (2009)

Nikdy jsem nebyl fanouškem seriálu a považoval jsem ho za naprostou hloupost. Proto není nutné dodávat, že jsem se této série filmů velice obával. Naštěstí mě příběh okouzlil a hlavní postavy téměř okamžitě dobyly mé srdce. Tím pádem jsem se stal velkým fanouškem filmových verzí dobrodružství lodi Enterprise. 88% PS: Zachary jako Spock fantastický!

• 6.4.2021  11:54

Další film kterého jsem se obával zcela zbytečně. Jedná se o hvězdně nabitou osvěžující romantickou komedii. Dílo bylo vtipné a bylo provedené tak skvěle, že vážně zvažuji shlédnutí i dalších 2 dílů. 81%

• 6.4.2021  11:52

Dvojka je v podstatě to samé co jednička, ale opět se tu nacházejí skvělé a originální vtipy s ucházejícím zvratem na konci. Dávám stejné hodnocení. 75%

• 6.4.2021  11:52

Perfektní komedie/parodie na téma o neschopném detektivovi kterého všichni dobře známe. dle mého dokonce to nejlepší provedení růžového pantera vůbec. 79%

• 6.4.2021  11:51

Jako patnáctiletému se mi to líbilo, ale dnes již vidím, že je to jen zdlouhavá a nezajímavá napodobenina Pána Prstenů s hercem který se do středověku vůbec nehodí. A vlastně celá zápletka ani moc nedává smysl. Nakonec pak ještě finální scéna diváka vyloženě otráví a považuji ji za naprosto zbytečnou. PS: No to mě podrž. Normální verze je dlouhá a nudná a ona ještě existuje prodloužená. 32%

• 3.4.2021  12:06

Jeden z nejlepších filmů, natočený v podobném duchu. Kdy mladý patologický lhář, čerstvě vyhozený z právnické univerzity a následně zavhržen rodinou, hledá svoji vlastní cestu k moci a uznání. Jedná se o velice promyšený film, který zachycuje současné dění nejen v Polsku, ale celé Evropě. Na to pak navazují politické šachy našeho hlavního hrdiny, který se bez ostychu vypořádává se všemi překážkami pomocí dokonale promyšlené manipulace. 90%

• 3.4.2021  11:42
    Son (2021)

Film, který víceméně nevybočuje a celý jeho obsah, jsme již viděli jinde a jinak. Nicméně i přes jistou podobnost kterou jsem indentifokaval minimálně se třemi různými filmy. Oceňuji míru strašidelnosti a také tajuplnost, která nechává diváka na vážkách. Kdy až samotná závěrečná scéna rozkryje kde se nachází pravda. I když uznávám, že takový závěr byl stále na mém seznamu očekávaných konců. Potenciál značný, ale filmu tak nejvíce škodí jeho herecká nezajímavocst. 55-60%.

• 3.4.2021  11:32

Senzační pandemie řízlá se school invasion. Pokud pominete fakt, že netrénovaní a často dosti mladí školáčci si takhle dobře povedou proti dospělým poměrně organizovaným žoldákům, film si náramě užijete. Neboť má úžasný spád, propracované akční scény a velice poutavou ponurou atmosféru zachycenou schopným kameramanem. Vlastně jediné co bych mohl filmu vytknout jsou zmíněné díry ve scénáři. S mírnou schovívavostí dávám 75%.

• 2.4.2021  18:45

Hodně temný a téměř dokonalý western. Pravděpodobně dokonce jeden z nejlepších se kterým jsem se zatím setkal. V žádném případě bych však tento film neoznačoval za horor a to i přes veškeré ukázky brutality. Míru naturality tohoto filmu však považuji za jeden z největších kladů. 82%.

• 1.4.2021  10:58

Poměrně milý film se sympatickými mladými herci. A to je asi tak vše k pozitivům. S časovými smyčkami se v poslední době roztrhl pytel a tahle začínala vskutku slibně. Brzy však bylo jasné, že děj postráda hloubku a tak jsem se místy znatelně nudil. Nejvíce mne však z celého příběhu otrávil fakt, že se tvůrci snažili hrát na strunu celkové promyšlenosti a komplexnosti příběhu a přitom z nich neustále vycházely jen samé nesmysly. Jediné na co se zmohli, bylo jmenování matematických a fyzickálních termínů souvisejících ba jen vzdáleně s časem a následné odkazování na jiné filmy se stejnou problematikou. Kupříkladu mne dostal fakt s mezinárodním časovým pásmem, což je hranice kterou definoval a narýsoval sám člověk a vlastně na běh světa nemá vůbec žádný vliv. Přitom překročení této hranice přetočilo čas a vyresetovalo celý den. Finále s tajemství Margaret mne také nijak zvláště nevzalo a napravení reputace filmu se tím pádem nekonalo. 42% PS: ten kluk za celý film vystřídal minimálně 100 různých triček a mikin.

• 31.3.2021  18:02

Celý film je vystavěný okolo myšlenky, že sebemenší akce může ve výsledku vyvolat masivní a zcela absurdní reakci. Pravděpodobně jde o ten nejlepší skandinávský film, který jsem kdy viděl a zároveň o jeden z nejlepších filmů v poslední době. Celým dějem nás pak provede poněkud netradiční skupina hlavních hrdinů v čele s vojákem Madsem Mikkelsen, který je z naší party jediný fyzicky zdatný a postará se tak o 90% akčních scén. Zbytek týmu je tvořen z několika nerdů, kteří chtějí pomoci, ale trpí různými psychickými poruchami. Díky jejichž vzájemným interakcím vznikají moc vtipné momenty. Jedná se tedy o velice promyšlené, přirozeně vtipné, akčně naprosto dokonalé a procítěné akční drama. PS: Toto dílo zařazuji do kategorie svých top filmů za tento rok a doporučil bych američanům, aby si vzali příklad, jak snadno a nenásilně (zcela přirozeně) lze do děje zakomponovat homosexuála a osobu, či dokonce osoby s postižením.

• 30.3.2021  13:34

Fajn film inspirovaný počítačovou hrou o závodění, se skvělými herci v hlavních rolích, který splnil má očekávání. Paradoxně nejslabší částí filmu je finální závod na který se všichni celou dobu těšíme a tak nedám více než 3*. Zakončení je pak opět solidní a za doporovodu písně od Linkin Park dávám 65%.

• 30.3.2021  11:20

Jelikož se díky zkušenostem z posledních let novodobým českým í slovenským filmům obloukem vyhýbám, bylo pro mě obrovským překvapením, ohodnotit pěti hvězdami právě pohádku, na které se také dívám pouze sporadicky. Tento film je osvěžující pohádkou s motivem časové smyčky a kvalitou bych ji přirovnal k starým českým klasikám typu S čerty nejsou žerty a nebo Tři oříšky pro Popelku, neboť jsem z podobně zaměřených filmů nadšený jen malokdy. Jedanlo se o velice zábavné a milé fantasy, celé to dávalo dokonalý smysl a hlavně zde hrály samé sympatické postavy s překrásnou princeznou v hlavní roli. Finální souboj mě už jen utvrdil v plném počtu hvězd a určitě se nebráním toto dílo v budoucnu pustit znovu. 86%

• 29.3.2021  13:14

Už v originále mi přišlo zpívání hlavnich postav otravné a český dabing tomu tedy opět nasadil korunu. Nikdy nepochopím, proč mají čeští dabéři pocit, že dokáží cokoli zhudebnit lépe než originál. Obzvláště, když jejich vezre nedává smysl a ani se nerýmuje. Český dabing mě znechutil, jinak bych dal pravděpodobně o hvězdu víc.30%

• 29.3.2021  10:27
    King Kong (2005)

První polovina filmu byla skvělá a velice nápaditá. Druhá však začíná přesně kopirovat knižní předlohu, která se mi nikdy příliš nelibila a dílo pak již ničím nepřekvapí, což je škoda. 60%, ale všechny zajímavé scény se nacházejí na ostrově v počáteční části.

• 28.3.2021  12:03
    Suspiria (2018)

Určitě ten nejdivnější film, který jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Nejsem si jist, zda jsem celý tento příběh správně pochopil. Ale přišlo mi to příliš dlouhé a divné na to, aby to u mne mohlo uspět. Největším zklamáním však byla minirolička mé oblíbené herečky, která je však zde na čsfd uvedena na třetím mistě. Za normálních okolností bych dal asi jen dvě hvězdy, ale nemohu snímku upřít, že to celé bylo natočeno velice poutavě a ani na chvíli jsem se při sledování nenudil. 55%

• 27.3.2021  21:16
    Ouija (2014)

Mám rád horory vyprávěné v podobném stylu a tenhle byl poměrně strašidelný, což oceňuji. Příběh je však natolik tuctový a předvídatelný, že nemohu dát lepší hodnocení než 3 hvězdy. Je však možné, že mi výsledek trochu zkreslila únava a tak film beru s rezervou. 55-60%

• 27.3.2021  21:14

Námět celkem ušel a moc se mi líbila animace se způsobem, jakým byly postavy nakresleny. Mimoto se jednalo o celkem dobrou krvavou podívanou, ale i tak jsem z tohoto filmu neměl moc dobrý pocit a vzhledem k nedostatku obsahu, jsem se chvílemi dokonce až nudil. Slabších 50%

• 26.3.2021  05:18

Anna Fritz, aneb nezničitelná herečka, která by klidně příště mohla hrát Terminátora. Nicméně jsem si tento fakt vysvětloval jistou nadpřirozeností celého filmu a ten se mi velice líbil. Dílo je to krátké a má skvělý spád, takže se nudit nebudete ani na chvíli. Také snímek schopný v obecenstvu vyvolat celou škálu emocí od naprostého zhnusení, přes obavy, až ke strachu. Proto bych řekl, že nálepka horor, by byla na místě. 79%

• 25.3.2021  17:56

Možná by to nebylo tak strašné, ale odradilo mě hned několik věcí. Jednak toho dětského herce fakt nesnáším a přijde mi neuvěřitelně nesympatický. A za druhé, i když budeme respektovat zákony filmu a akceptujeme, že na světě tákové místo naruby doopravdy existuje, stále se zde vyskytuje mnoho nelogičností a kdo bude pozorně sledovat, objeví dokonce i minimálně 10 filmovych chyb a to musím říct, že jsem se nijak nesnažil je vyhledávat. 30-40% ale jako pohádka pro děti možná dostatečmé.

• 24.3.2021  21:33

Ucházející napodobenina Godzily v jiné galaxii.

• 23.3.2021  19:36
    Shorta (2020)

Skvěle natočený film o problematice, která se bude co nevidět týkat nás všech. Jedná se o akční drama natočené z pohledu dvojice policistů, kteří uvízli uprostřed Gheta během nepokojů. Nejprve jsem se díla dost obával a tak jsem si to nakonec pustil až na doporučení b.dragonfly. Byl jsem však mile překvapen a do pěti hvězd mnoho nescházelo, neboť je film plný dokonalých a hlavně realistických akčních scén. A také oceňuji perfektní nastínění situace ze všech úhlů pohledu, což nakonec v dívákovi vzbudí i nějaké ty emoce. Bohužel jsem čekal, že se závěr odebere trochu jiným směrem, ale 80% je stále hezký výsledek.

• 22.3.2021  08:34

Americká produkce je z tohohle filmu cítit na míle daleko a také proto jsem nebyl vůbec překvapen, když se ve filmu objevila další klasická lesbická scéna. Nicméně jsem byl s dílem nadmíru potěšen. Zvolená partička mutantů byla perfektní a k tomu nápad zasadit je do horového prostředí onoho léčebného ústavu se mi také moc líbil. Především bych zde vypíchnul tu blondýnu (Anya Taylor-Joy), která zcela určitě vydřela celou jednu hvězdičku navrch. Její postava byla sympaticky narušená (podobně jako Harley Quin) a její schopnosti byly pro diváka skvělé na pozorování. A u finální bojové scény jsem také kulil bulvy, no přesně film dělaný jako pro mě. 75%

• 22.3.2021  07:56

I přes mé hodnocení, které zdánlivě ukazuje opak, jsem byl s filmem spokojený a dostal jsem přesně co jsem očekával. Ale prostě nemohu dát něčemu tak jednotvárnému a předvídatelnému více hvězd. Jak už to tak u filmů z jížní Ameriky bývá, film je založený čistě na barvité brutálnosti vražd a tak nás čeká jen pozvolná vybíjená s podivným motivem padoucha. Film je předvídatelný natolik, že ihned uhodnete kdo přežije a kdo nikoliv. Dal bych 50% kdyby to bylo možné, ale vidím to na lepší 2*. 49-50%

• 20.3.2021  21:42

Byl jsem překvapený, že ve druhém díle nahradili celý sympatický cast jedničky. Noví herci sice nejsou špatní, ale původní tým na mě působil mnohem lépe, protože byl celkově charismatičtější a vtipnější. Dále pak akční scény nejsou tak výrazné a propracované a tím pádem je dvojka podstatně horší než jednička. Nicméně jsem si byl stále schopen film náležitě užít. 60% PS: nejvýraznější postava dvojky je Storm Shadow alias Byeong-heon Lee

• 20.3.2021  21:39
    G. I. Joe (2009)

Poměrně jednoduchý koncept. 80% tvoří skvělé efekty a propracované akční a bojové scény, 10% průměrný příběh o padouších proti hrdinům a 10% charismatické postavy a krásné ženy. Pokud máte rádi akční filmy podle komiksové předlohy, určitě nebudete zklamaní. Já osobně toto dílo viděl poprvé podstatně mladší a tehdy bych ho ohodnotil i 5ti hvězdami a teď s odstupem několika let si pořád myslím, že se jedná o poměrně dobrý film a hodnocení bych příliš nesnižoval. 75-80% PS: Nejvýraznější postava jedničky je Sienna Miller (Baroness).

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34