Popelka v teniskách (2016)

Šaškárna. Měl jsem to ,,potěšení" chvíli sledovat tento výtvor v čekárně a jen velmi těžko lze nalézt horší filmovou úroveň. Ani by nevadila změna příběhového konceptu, ale proboha! Když už, chtělo by to alespoň mít co nabídnout. Vždyť je to úplně uhozené a trapné s jedinou ucházející písničkou na závěr. Odpad.

Uteč (2017)

Na úvod zde máme rychlé uvedení do děje a seznámení se sympatickými postavami, které si ihned zamilujete. Herecké výkony jsou totiž fantastické a komediální vložky nenarušují hladký průběh filmu. Nejedná se tak úplně o strašidelný druh hororu, ale pokud takový preferujete, stejně nebudete zklamáni.  Nelze totiž neocenit pečlivě budovanou temnou atmosféru, která diváka sebevědomě dílem provede až k dokonale promyšlené pointě celého filmu. A pokud ani to nestačí, je zde i několik strašidelných scén za zvuku klasické hudby a mnoho znepokojivých černošských úsměvů. Dle mého jde zcela určitě o jedenu z nejlepších žánrovek všech dob, což mohu ostatně konstatovat i po opětovném shlédnutí. 93%

Městečko South Park - Pajama Day (2022) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod vůbec. Perfektní satira na woke culture a celý ten absurdistán, který následně řídí.

Městečko South Park - The Big Fix (2022) (epizoda)

Tvůrci SP jsou geniální. Jen oni z nás všech dokáží udělat rasisty, poté co po 25 letech upraví Tokenovo jméno. Aneb jak je běžnou praxí v USA, bez zastoupení postižených a menšin žádný podnik nepřežije.

Vlkochodci (2020)

Tak to bylo jednoduše krásné! Až je mi líto, že jsem žádnou takovou pohádku neviděl jako malý. Kvalita je však tak vysoká, že jsem si sledování velice užil i dnes. Již od prvního záběru si mne dílo omotalo okolo prstu a líbilo se mi jak grafickým zpracováním, tak obsahem. Malá hlavní hrdinka je správný raubíř a její příběh mne dostal takřka do kolen. Nebyla to však one man show, ale každá jedna postava byla dokonale a zcela uvěřitelně napsaná (i nakreslená). Ty kladné asi převládaly a proto o poznání více zářil jejich protipól. Prohnaný pan protektor, jenž se svými činy snažil pošlapat vše v jeho cestě. Závěrečné shrnutí: vtipné, milé, procítěné, dokonalé! 95%

Rozmarný duch (2020)

Ani nevím, z jakého důvodu má dílo tak málo procent. Vypozoroval jsem však, že se pravděpodobně jedná o remake filmu, který jsem neviděl. V reakci na ČSFD hodnocení jsem od toho nic neočekával, avšak výsledek předčí kdejakou jinou komedii. Příběh sice není nijak jedinečný, ale i tak se to moc dobře sledovalo. Hvězdné obsazení se postará o velice hladký průběh a mnoho vtipných nekřečovitých momentů. Z nichž mne nejvíce zaujaly výstřelky překrásné Elvíry v hlavní roli. Viděl bych to minimálně na 65% PS: Konec překvapil.

Triple 9 (2016)

Kvalitně akčně natočené a příběhově nápaditě zamotané akční krimi. Neměl bych ani moc co vytknout, ale vyšetřování bylo v určitých pasážích celkem nezáživné a ten happy end na závěr, mi nepřipadal příliš pravděpodobný vzhledem k okolnostem. 70%

V nemilosti (2021)

Tušil jsem, že to bude dobré, ale neměl jsem nejmenší představu jak moc! Skvělý a velice dojemný příběh o právě propuštěné Sandře Bullock a její snaze zapojit se opět do normálního života. Dostala však nálepku vraha policajtů a společnost proto její cestu nijak neusnadňuje. Jakmile se trochu postaví na nohy, začne pátrat po své malé sestře, jenž sama vychovávala po smrti rodičů. V příběhu však není nic přesně tak, jak se zprvu může zdát a to nakonec vyústí v jeden z nejnápaditějších a zároveň nejsrdceryvnějších filmových závěrů, jaký jsem kdy viděl. 90% PS: Asi jsem to již jednou psal u filmu Zrození Šampiona, ale tak tedy znovu. Toto je nejlepší role Sandry Bullock!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Českým filmům a zejména komediím se v posledních letech opravdu nedaří. Tohle se naštěstí povedlo a jednalo se o super podívanou! Určitě bych ocenil, kdyby dílo obsahovalo více výzev, z nichž zejména ta svlíkací tvořila zlatý hřeb celého sledování a pak také rozhodně mohem více té komedie. Takhle to bylo spíš drama několika mužů kolem čtyřicítky s občasnými vtípky, které tomu na vážnosti mnoho neubíraly. Tím pádem film nemůže konkurovat mým oblíbeným filmům které se dají znovu pustit prakticky kdykoli. Filmy jako například Účastníci Zájezdu, Pelíšky, či dokonce Rafťáci. Netvrdím tím však, že je takové provedení méně kvalitní. Pouze, dokud si stále pamatujete důležité části, tak stačí vidět pouze jednou. PS: V průběhu filmu potěšilo vidět snad všechny známé české a slovenské herce rozprášené v různých mini rolích. 72%

Would You Rather (2012)

Filmy podobného typu mám moc rád. Tohle mne však nijak zvlášť neoslnilo. Bylo to dobré, ale příliš uspěchané a jednoduché na to, aby se to zařadilo někam výš. To dokazují hry jako například dej šok sobě nebo sousedu, což mne bavila pouze díky zlomyslnosti Sashy. Mimo to zde bohužel nebyl žádný prostor pro pletichy, či zášť a plánování možné odvety. U druhé hry mne navíc mírně popudilo, že se všechny údery soustředí pouze na jednoho účastníka. Jinak zde opět nebyl prostor pro rozbíjení vztahů soutěžících a opět září pouze výše zmíněná pornohvězdička. Větší drama se nekoná a vzniká pouze aliance hodných lidí. Odboj dobromyslů však příliš nedomyslel fakt, že propuštěn může být pouze jeden z nich. Následuje povedeně zpracovaný zvrat, jenž považuji za zlatý hřeb celého thrilleru a posléze se film vrátí do původních kolejí a pokračuje se ve hraní. Nespravedlivě nastavené podmínky se v závěru promítnou ještě jednou v poslední hře, kdy mne následné rozhodnutí finalisty ani nijak nepřekvapilo. Tento hořko sladký happy end mne však na celém díle překvapil nejvíce. Film si budu dlouho pamatovat, ale jedná se pouze o lehce nadprůměrné dílo. 69%