V/H/S/94 (2021)

Nová VHSka dopadla zhruba podle očekávání. Všechny historky byly zajímavé s dobře propracovanými jump scares, temnou atmosferou a ukázkami skutečně grafického násilí. Nicméně však mám několik výhrad především ke kameře, která ač to bylo úmyslně, skutečně místy degradovala celkovou úroveň filmu. První dvě historky považuji za nejzajímavější. Z nichž především Ratman má skutečně parádní nápad i atmosféru (80%). Druhá epizoda již není tak unikátní a docela dlouho trvá než se rozjede, ale mezery vynahradí svou finální strašidelností (75%). Třetí epizodu považuji za mírně slabší jelikož je to celé jen o brutalitě a nějaký příběh je zde takřka nicotný (60%). Čtvrtý příběh začíná v podobném duchu a nutno říci, že na začátku už jsem se začínal koukat na hodinky. Nicméně jsem se do toho nakonec opět dostal a i když byl konec špatně vysvětlený, potenciál posledního příběhu byl ohromný a nejraději bych z něj viděl mnohem více v novém, propracovanějším kabátě (74%). Na závěr ještě dobíhá příběhové pojidlo, čímž je zásah SWAT týmu na pozadí toho všeho. Každopádně tuto část považuji za úplně nejslabší, neboť je takřka zbytečný s velice jednoduchým zvratem na konec. Celkově zhruba 70%, ale jsem velice spokojený.

Bláznivá runway (1999)

Vidím to na naprosto průměrné rodinné drama z konce devadesátek. Film je koukatelný, ale není ničím vyjímečný. Mocenský souboj rivalů, hlavních dvou hrdinů je celkem zajímavý, bohužel však v poměrně zdlouhavém a spíše nudném provedení bez jediného vtipu, či humorné scény. Jelikož bych celku udělil zhruba 50%, přikláním se nakunec pouze ke 2 hvězdám. PS: Kdyby to nebylo více než 2 hodiny dlouhé, pravděpodobně bych udělil 3*.

Top Gear speciál: Nejlepší závody (2015) (pořad)

Nějak nechápu, jaký má význam vzít moderátory z nového Top Gearu a nechat je na pozadí pouštět sestřihy toho nejlepšího z počinů jejich předchůdců. To vše jen za občasného výskytu na kameře s rádoby vtipnou poznámkou. Nápad je to pro mě zcela nepochopitelný, ale sestřih je to překvapivě dobrý.

Hypnotic (2021)

Nápaditý horůrek o ženě, která se dostane do spárů svého hypnoterapeuta. Krátce poté se začínají dít opravdu divné věci, při nichž je často velice obtížné rozlišit realitu. Dílo je to spíše průměrné, ale dávám plusové body za originalitu neboť jsem thriller na podobné téma ještě neviděl. 55%

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Jeden z mála detektivních seriálů, který v televizi s potěšením sleduji. Ač je chování hlavní postavy místy mírně cringy a v reálu by mě konfrontace s tímto člověkem dokázala vytočit, na plátně jsem si tohoto vysoce inteligentního, leč prostého člověka s mnoha problémy skutečně zamiloval. Neviděl jsem sice všechny díly, ale ty které ano, byly vždy velice zajímavé a vyšetřování nápadité.

Stepfordské paničky (1975)

Aby bylo jasno, byl jsem spokojený již s novodobým pokusem, ve kterém hraje Nicole Kidman hlavní roli. Do této starší verze jsem se pustil čistě ze zvědavosti. Ani mne nepřekvapuje, že jsou si tyto filmy velice podobné. Jediné čím se liší je pojetí, přičemž starší verze byla natočena spíše v pochmurném duchu hororovým stylem a novější verze je celkem veselou komedií. Což vlastně v obou případech na závěr potvrdil odpovídající konec. Každopádně bych obě verze hodnotil zhruba stejně dobře a stojí za shlédnutí i když již jeden z filmů znáte. 65%

Můj přítel Monk - Pan Monk a konec 2/2 (2009) (epizoda)

Dávám sice přednost běžným epizodám, ale tento dvojdíl jsem si prostě nemohl nechat ujít. Jedná se bezpochyby o ůctyhodné zakončení celého seriálu. Mírně dojemná část, ve které se konečně vyřeší to, kolem čeho se nepřímo točí každá samostatná epizoda. Na závěr se ještě nastíní, jakým směrem se zhruba budou ubírat životy všech hlavních postav a finito. PS: První polovina (1/2) však byla dramatičtější a tím pádem i o dost lepší.

Divoké historky (2014)

Není to tak dávno co jsem viděl velmi podobný španělský film Historias lamentables, který mne zaujal mnohem více. Nebýt o něco lepšího provedení tohoto filmu, dal bych pravděpodobně plný počet i zde. Nicméně je zpracování každé historky vskutku dokonalé a musím pochválit zejména nápaditost každého příběhu z nichž mne asi nejvíce zaujal ten první.  A přesto že vysoká úroveň úvodu nebyla překonána, tak má každá další historka něco do sebe a postará se o skvělou podívanou. 88%

Duna (2021)

S knižní předlohou ani původním filmem jsem se nesetkal, ale na čsfd jsem zahlédl 85% a hnedle jsem měl vysoká očekávání. Musím říci, že vizuál byl opravdu skvostný, ale to je možná tak jediný důvod proč jsem to vydržel dokoukat do konce a rozhodě to jediné mohu pochválit. Vývoj je zoufale pomalý a obsahu je tolik, že se jen ztěží dají pochopit vztahy všech rodů a záměry jejich vůdců. Co je horší, sledování to bylo zoufale neosobní, neboť jsem si k postavám nestihl vybudovat téměř žádný vztah. Díky tomu jsem se tedy značně nudil během celého sledování a doufal v nějaké vysvobození ve formě akce. Přestože se v úvodní seznamovací části téměř nic neodehrálo, tak první akční scéna přichází až po hodině a půl a prokáže se býti zcela zmatečnou a můj dojem tedy nikterak nevylepší. Akční scény jsou totiž doprovázeny mnoha rušivými elementy, mezi které patří především blikající štíty, noční prostředí provázené neustálými výbuchy a nebo se alespoň odehrávají pod rouškou písečného prachu, takže vlastně stejně není nic vidět. Druhá půlka mi připadala téměř nekonečná a jakmile jsem se do toho začínal trochu dostávat, byl konec! A co hůř, k mému zděšení jsem se dozvěděl, že si pro nás režisér připravil ještě další dva díly ve kterých nás bude mučit. V danou chvíli nemohu posoudit, jestli to však dobrovolně podstoupím. Na konec dávám dvě hvězdy a vlastně ani sám nevím za co, protože jsem již dlouho nebyl z filmu takhle znechucen....

Vpád (2021)

Shlédnout to sice šlo a určitě to nebylo úplně špatné, ale něco podobného už tu zkrátka bylo snad stokrát!.  Jde tedy o zcela průměrný film z Netflixu, který se ani nesnaží něčím odlišit a diváka překvapit nebo šokovat. Tajemný dům, divný majetnický manžel a pohřešovaná osoba. Námět i chování hlavních postav byl jako přes kopírák a já tak identifikoval pravého záporáka zhruba po pěti minutách. Původně jsem chtěl dát tři hěvzdy, ale změnil jsem názor. 51%