Čas (2021)

Typický problém s nevyužitým potenciálom týchto filmov: Námet originálny, dobrý, herecké výkony priemerné, dej používa dosť klišé na využitie prázdneho priestoru, ktoré sa v týchto filmoch opakuje prakticky vždy to isté - proste bol tu dobrý nápad, ale osadili ho na úplne klišé postavy v klišé rodinnej situácií ako výplň. Logiku problému nenechajú pochopiť diváka samotného, ale všetko vysvetľujú ústami postáv. A z časti je tá logika aj zapadajúca, no inde má vážne diery. Vidieť že snaha tu bola a vedeli by to spraviť lepšie, ale proste tej snahy nebolo dosť. Škoda, veď aj nízkorozpočtovky sa dajú pekne premyslieť, efekty na dobrý scenár netreba. Čo sa efektov týka, bolo vidno že čo najviac vizuálne komplikovaných scén bolo mimo obraz. Napriek tomu je to dobrý relax, jednoduchý klišé dej s klišé postavami ktoré poznáme z desiatok podobných filmov ale v originálnej situácií, neunaví, len čakáte ako to skončí a kto prežije. Na kuknutie zaujímavé ale rozhodne nie perla kinematografie.

Australská záchrana lodí (2018) (pořad)

Dávam jednu hviezdičku za fakt dobrý námet - určite by som si pozrel dokument o záchrane lodí, zatiaľ som na nič také nenarazil. Avšak všetko ostatné bieda. Je tam kapitán, ktorý sa chová ako simpovský šampónik ktorý s večne umazaným xichtom chce pôsobiť drsne ale v skutočnosti pôsobí ako influencer, dve baby čo sa cítia ako modelky a pred zrkadlom strávili jednoznačne viac času ako v teréne, "drsňácky" pomaľované auto ktoré len teraz vyšlo z výrobnej linky a celá táto grupa sa tvári ako chcú niečo zachraňovať, no robia to úplne amatérsky a ich výsledná efektivita je menšia ako efektivita 10 domorodcov s bambusovými tyčami.  Polovicu času zaberá koketovanie v bazéniku, sprchách a na gaučoch, kde pri poháriku oslavujú svoje zlyhanie. Celé to pôsobí príšerne šúdiovo, nachystane a umelo. Dúfam že to neodradí filmárov od natočenia kvalitnejšieho diela na tento dobrý námet.