TheRaven

TheRaven

Pavel Pecháček

okres Písek
Pták v svém ebenovém zjevu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 16.9.2018  16:49
    Sestřičky (1983)

Faktor depresivnosti na úrovni Červeného trpaslíka. Výš už je fakt asi jen pan Tau.

• 21.8.2018  21:51

Báječný odpad za 5 hvězd, takže 3. Country-Rocky.

• 30.7.2018  20:37
    Souboj s oceánem (TV film) (1992)

"Tak co říkáš na tento klenot televizní survival zábavy?"

• 29.6.2018  23:11

Hodně výbušná zábava. Nechápu, jak jsem to v mládí mohl minout. Nebýt lehce přetažené stopáže, je to jasných pět.

• 31.5.2018  10:06

První dvě třetiny až na pár zajímavých záběrů kapku nuda, ale poslední patrnáctiminutovka parádní a díky ní Fiend Without a Face mocně aspiruje na čtvrtou hvězdu. [spoiler] Monstrum v podobě centrální nervové soustavy? No ty vole! Dokonalé.

• 13.5.2018  09:36

Inu, poslední záběr byl v takovém rozporu s celým vyzněním filmu, že jsem se smál, dokud jsem neusnul. A co jsem se vzbudil, směju se dál. Škoda, že to do značné míry přebíjí veškeré jiné dojmy a zážitky z Tichého místa. Když jsem ovšem v titulcích viděl, že jedním z producentů filmu je Michael Bay, hned se to vyjasnilo. Už se těším na druhý díl plný akce, výbuchů a rozstřílených hlav.

• 2.2.2018  00:47
    Luna de miel (2015)

Lehce šablonovité, přesto v mnoha ohledech nápadité a "okouzlující". Bez mučení se přiznám, že při "prstové" scéně jsem musel odvracet zrak, což se mi u filmu už hodně dlouho nestalo. Závěr potěšil. Inu, Mexikánci. To nejsou žádný bábovky.

• 24.1.2018  00:53

Totální šablona. Klasická klišé, slabé lekačky, nedomrlý děj.

• 15.1.2018  21:28
    Kmeny - Thrash metal (E15) (epizoda) (2015)

Uf, takový zajímavý námět, a tak strašně odfláknutý. Možná nám to mělo ukázat depresivní existenci starých metalistů, ale jediné, co z toho skutečně čiší, je depresivní neschopnost režiséra. (Vojtěchu, těch 26 minut už nám nikdo nevratí, doufám, že si to uvědomuješ)

• 9.1.2018  22:42
    Svět podle Daliborka (2017)

Tušil jsem, že něco bylo zinscenované, ale že všechno, to mě překvapilo. A ještě tak strašně neumětelsky. Podle Daliborka by člověk mohl nabýt dojmu, že nejenže jsou holohlávky obětí svého homosexuálního pnutí, ale že jsou rovněž tak myšlenkově impotentní, že vlastně ani nepředstavují žádnou hrozbu. Výpovědní hodnota nula. Klusák je fakt dobrý břídil. (že?)

• 2.11.2017  11:31

Výborná hudba i vizuál. A konečně výstižné ztvárnění toho, jak si vedle ženy připadám.

• 31.8.2017  23:23
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Ten seriál má neskutečné množství fascinujících aspektů, ale jeden z nich mě vždycky překvapí. Jednotlivé díly totiž u mě vyvolaly velmi silné podezření, že minimálně polovina obyvatel Kalifornie neumí plavat a většina z nich si to navíc patrně vůbec neuvědomuje. No ještěže tam ty záchranáře mají.

• 29.8.2017  00:30
    V bolestech (2013)

Obrovské překvapení. V první řadě konečně jiný a zároveň zajímavý námět pro found footage horor. V té druhé nelze než neocenit tvůrce za to, co dokázali s tak nepatrným rozpočtem. Zejména zaujaly vynikající gore efekty, na něž se obvykle nezmohou ani hollywoodští tvůrci s milionovými rozpočty. Z filmu zkrátka čpí láska k žánru, která u spousty hororů s klasickou produkcí často nápadně chybí.

• 28.8.2017  00:53

Škoda, příběh tuctový, lekačky prvoplánové, atmosféra jen v náznacích, celkově absolutně bez invence a špetky skutečného hororu. Absolutně zaměnitelné a rychlé zapomenutelné. A jelikož nepomohlo ani plátno, tak už je to skutečně zlé. Zajímalo by mě, zda šel Sandberg do kytek sám, nebo ho tam poslal až Wan. Hvězda navíc za ústřední písničku a pěkné exteriéry (teda pokud nebyly taky digitální). 30%.

• 23.8.2017  16:29
    Evidence (2012)

Před deseti lety by mi pointa pravděpodobně přišla jako geniální a neváhal bych s vyšším hodnocením, dneska už to působí trochu jako neschopnost vymyslet něco originálnějšího. I tak velmi zdařilá jednohubka, bez zbytečných lekaček, hutnou atmosférou a lehce vypatlanými hlavními hrdiny. Silné tři.

• 1.3.2017  23:23
    Nicota (2016)

Ctulhu ví všechno a vidí všechno. Ctulhu je dobrý, Ctulhu je velký, podvolme se mu od této chvilky!

• 18.12.2016  20:54

You can't stop the signal.

• 22.10.2016  17:53
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Vše důležité už tady za mě napsali jiní, nebudu to proto natahovat. Režisér by měl hrát s divákem od začátku na rovinu a přiznat, že v dokumentu se nesnažil cokoli objevit, odhalit, představit, nýbrž že si pouze potvrdil svůj názor o fenoménu, který se neobtěžoval ani lépe prozkoumat a pochopit. K tomu pak důmyslně používá nereprezentativního výběru postav, komentářů podsouvajících divákovi určitý názor a šikovného střihu. Dokument tak bohužel o ČSFD a jeho uživatelích nevypovídá vůbec nic. Na druhou stranu, kdyby mi bylo čtyřicet a nezvládal bych na lépe než podprůměrné úrovni ani svou vlastní práci, asi bych byl taky trochu zapšklý. Pouze mě mrzí, že na podobné věci jsou plýtvány veřejné prostředky. Ale tak nějak věřím, že tenhle snímek by se jednou mohl stát hvězdou na festivalu Otrlého diváka, protože aspoň směšné to bylo docela dost.

• 18.9.2016  11:22
    The Raven (1935)

Aneb jak by vypadal film od Asylum v roce 1935. Neuvěřitelně špatné, nelogické, ale občas alespoň směšné. Chudák Poe, ten se musel v hrobě desetkrát obrátit.

• 16.9.2016  19:13
    31 (2016)

Elaborátů už je tu dost, tak jen stručně. První polovina výborná, připomnělo mi to Zombieho ranou tvorbu. Skvělá stylizace, hra se světlem, důraz na detail, hnus a špína. V druhé polovici už se Zombie snaží až příliš tlačit na pilu a začíná kapku nudit. Každopádně zajímavá podívaná, a pokud by se to distributoři nakonec rozhodli uvést i u nás, klidně se na to na velkém plátně podívám znovu. Slabé čtyři, možná to pujde ještě dolů.

• 31.8.2016  18:41
    Mělčiny (2016)

Tak si řikám, že v "Asylum" jim scénář připadal příliš špatný, než aby na to mrhali svým miliónovým rozpočtem, tak ho poslali dál. Jako thriller to nefunguje, jako béčko s nadhledem taky ne. (kino)

• 23.8.2016  00:20

Už podle názvu je jasné, že čekat jakákoli překvapení je docela zbytečné. Ale to nakonec vůbec nevadilo. Děj je takový hezky přímočarý a nechybí některá klasická klišé typu sanatorium, elektroléčba apod. Skoro bych řekl, že to celé působí tak nějak osmdesátkově, nebýt samozřejmě té tuny lekaček. Celkově má film jakési roztomile přiblblé kouzlo a jsem rád, že ve výsledku předčil má nepatrná očekávání. A už se těším na dvojku: Zhasni a Zemřeš: Zrození Zla. (kino)

• 8.8.2016  10:23

Škoda, že si Wan tak strašně ulehčuje práci zbytečnými „baf-lekačkami“ a „strach“ je v divákovi vyvoláván pouze extrémně hlasitými akustickými efekty, namísto toho, aby si tvůrci pohráli s jeho fantazií (já vím, to píšu vždycky). Zamrzí to zvlášť, když je jasně patrné, že režisér umí hutnou atmosféru budovat i jinak, ale bohužel tomu nedává průchod. Každopádně musím ocenit pěkný výběr exteriérů a důraz na detail. Škoda zbytečně dlouhé stopáže. Očekávání byla víceméně naplněna, třetí hvězda čistě za kino (obávám se, že doma by to ani zdaleka tak nefungovalo). PS: zatím budu čekat na seriál, který mi pěkně naservíruje příběhy všech těch věciček ze skladu Warrenových.

• 3.7.2016  11:28

Pěkný atmosférický krimi-horor s příjemnou kamerou a několika docela vydařenými komediálními vložkami. Potěší i dnes uvěřitelné efekty (hlavně uvěřitelnější, než většina moderních CGI). [SPOILER] Ale musím přiznat, že by mě zajímalo, zda komentář pohoršující se nad tím, jak ona pekelná ruka mohla porušovat tolik přírodních zákonů, byl opravdu myšlen vážně. Trochu doufám, že je jo, protože to by filmu přidalo ještě několik bodů k dobru. A rozverný závěr? Tím už nám tvůrci jen ukázali, jak nás celou dobu tahali za kapesník, protože přiznejme si, asi většina z nás aspoň na chvilku uvěřila, že opravdu vraždí ona uříznutá ruka! [SPOILER]

• 11.5.2016  00:54

Hororové psychologické drama? Proč ne, bohužel poněkud nedotažené a trpící zvrácenou potřebou současných mainstreamových tvůrců nacpat do každého filmu, který jde do kina, alespoň několik těch lekaček, ať už se tam hodí nebo ne (začínám mít podezření, nebo v to spíše doufám, že za tím nebude ani tak režisér, ale studio, které si předepsaným počtem lekaček podmiňuje přidělení finančních prostředků na natočení filmu). Minimálně ve druhé polovině filmu totiž Flanagan ukazuje, že nějaký ten talent pobral a správnou hororovou atmosféru navodit umí i pěkně chytře a pomalu. O to víc je pak mrzuté, když se uprostřed takové scény objeví bez jakéhokoli smyslu typický stupidní křiko-ksicht, který v kontextu působí jako pěst na oko a celou budovanou atmosféru zase potopí. Téma celkově dobré, jako obvykle nutno dodat, že by se dalo vytěžit ještě výrazně lépe. Bubák sympatický. Závěr poměrně neuspokojivý, respektive trochu nesourodý se zbytkem filmu. Škoda té nevyváženosti, umím si představit, že některým scénám bych napálil i plný počet, jindy to bylo na odpad. Takže celkově pěkný průměr.

• 5.5.2016  13:05

Začátek strašný (kamera, akce), pak to naštěstí šlo trochu nahoru. Fanoušek komiksů si užije, dialogy občas trochu prkenné. Svůj účel třetí Kapitán splnil a po zpackaném Ultronovi je to nakonec docela příjemné. Slabší čtyři. Celkové hodnocení: Do prdele s chřestem!

• 20.4.2016  00:09

Pomalý, komorní, silný, nepříjemný. Velmi netradiční film s vynikajícími efekty a kamerou. (Sponzorováno společností přátel žehu)

• 18.4.2016  00:08

Až nečekaně dobré, příjemné, komorní. Velmi umné udržování diváka v nejistotě. Podstatné je, že nechyběla montáž. Jen poslední scénu (rozcestí) si tvůrci mohli odpustit, protože asi nebylo jejich cílem, aby divák odcházel z kina s úsměvem na rtech.

• 16.4.2016  23:07
    Headless (2015)

Kde chybí talent či myšlenka, musí nastoupit jiné prostředky. Jedním z nich může být snaha o maximální šokování diváka, ale ta už se v tomto případě přehoupla přes pomyslný vrchol Gaussovy křivky a padá do propadlišť demence. Opravdu nevím, jestli se mam smát, nebo plakat, když na obrazovce sleduju maníka s maskou, který na hromadě zahnívajících mrtvol souloží právě uříznutou hlavu a po vyvrcholení vzpomíná na to, jak na něj bývala maminka v dětství zlá. Děj víceméně nezajímavý. Samozřejmě, nic není tak černobílé, pár zajímavých či (většinou nechtěně) vtipných scén se ve filmu najde, ucházející je i pokus o sedmdesátkový vizuál. Na druhou stranu, že film dokáže nudit i při tak krátké stopáži je docela smutné. Parazit na kvalitní gore produkci.

• 16.4.2016  00:48
    German Angst (2015)

I. Final Girl: Až příliš okaté tlačení na pilu a děj ve výsledku působí poněkud nepřesvědčivě (3/10). // II. Make a Wish: Pěkná povídka o násilí. Kdo je oběť a máme vlastně na výběr? (6/10). // III. Alraune: Vizuálně i dějově nejpovedenější součást antologie. Touha, sen, realita, strach. (7/10). Ve výsledku trochu zklamání po kdysi viděném traileru. Obávám se, že tvůrci nakonec zcela nenaplnili původní ambice, ale za tu jednu projekci to určitě stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26