TheRaven

TheRaven

Pavel P.

okres Písek
Pták v svém ebenovém zjevu

homepage
LinkedIn: TheRaven

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 31.5.2020  21:18
    Bílý pes (1982)

„Teda já už viděl něco průserů, ale ti namouduši podělali, co mohli.“ Neuvěřitelně naivní podívaná s topornými dialogy, ještě topornějšími herci a vůbec nejtopornějším zpracování problematiky rasismu, jaké jsem kdy viděl. Nejhorší je, že to někdo opravdu myslel vážně. To už je snad lepší, rozuměj méně povrchní, i Kult hákového kříže, a to je co říct.

• 18.1.2020  00:10

Sice ultramegacool, přesto až na pár podařených scének strašlivě unylé. Až do žánru přinesete opravdu něco nového, tak do pošty. Dík.

• 11.1.2020  23:42
    Haunt (2019)

Perfektní žánrová zábava, která svůj účel plní dokonale. Za nenaplněnou roli ochranného trubce (přítel alkoholik) bych měl jít s hodnocením dolu, ale za perfektně navržený, stylový strašidelný dům, kam bych se konečně nestyděl pozvat návštěvu, tam tu čtvrtou nechám.

• 11.1.2020  23:40
    Bliss (2019)

Od začátku o konce neskutečná jízda, která nejenže nemá ani jedno hluchý místo, ale dokonce zvládá celých osmdesát minut ustavičně nabírat na tempu. Příběh možná nijak převratný, zato podání neskutečně podmanivé. Vizuální stránka – barvy, tripové stavy, atd. – vynikající. Asi to nebyl cíl, nicméně jsem dostal hroznou chuť koupit tempery a něco si šlehnout. (PS: kdybych si pouštěl znovu, nedívat se na to pod vlivem, protože bych se z tý rozjařený kamery zaručeně poblil.)

• 7.1.2020  00:43

Parádní exploatace s výtečnou hudbou, charaktery i zápletkou a bez zbytečných kudrlinek. Bava ani tentokrát nezklamal.

• 1.1.2020  00:32
    Insidious 2 (2013)

Šablona, šablona, šablona. Viděl jsi jednoho Wana, viděl jsi všechny. Pár slušných momentů se ve druhých Insidious sice najde, ale vzhledem k tomu, že jsme se v polovině filmu začali bavit o reformě školství a na konci o tom, jestli pointa vychází z vidláckého pohledu na transgender lidi, to asi zase tak dobrý nebylo.

• 1.1.2020  00:26
    Uzumaki (2000)

Příliš zarputilá snaha držet se celkem zdařilého komiksu, která ale moc nefunguje a zelený filtr to nezachrání. Nulová atmosféra, nulové okouzlení spirálou, nulový závěr, nuloví herci. Kdybych komiks neznal, patrně bych vůbec netušil, o co vlastně jde, a bláhově si myslel, že je to zas jen nějaká japonská bizarnost, kterou jsem jednoduše nepobral. Takhle vím, že je to opravdu jen podprůměrná pitomina s několika zábavnými momenty.

• 1.1.2020  00:20
    3 from Hell (2019)

To je tak, když forma zcela zvítězí nad obsahem. Zbytečná záležitost, která až na pár zajímavých scén nenabízí zhola nic, teda krom tří za všech okolností super cool psychopatů.

• 23.12.2019  00:53

Těžce bizarní podívaná. Tvůrci měli zjevně nápad na několik hezkých gore scének a zbytek už brali jen jako omáčku kolem. Prapodivně jednající postavy, ještě prapodivnější, totálně prkenné dialogy, nesmyslné střihy, mizející zdánlivě důležité postavy (kam se zničehonic ztratil ten chlapík v kožené bundě s divným kukučem?). Zkřížené prsty při slibu vrahovi tomu nasadily korunu a zajistily vyšší hodnocení. Vysvětlení neberu, raději nezohledním rok vzniku a budu žít v iluzi, že je to pokračování Vánočního teroru (1989) – Vánoční teror 2: Santa musí zemřít.

• 8.12.2019  22:25

Taková pěkná, až na pár okamžiků víceméně průměrná viktoriánská verze Jeníčka a Mařenky. Na konci to mělo tu pravou, hřejivou vánoční atmosféru.

• 1.12.2019  23:33

Dlouho mi po filmu nebylo tak fyzicky nepříjemně, naposledy snad po Inland Empire. Vynikající hudba, herci i znepokojivá atmosféra. Esence hororu.

• 3.11.2019  09:37

Díky dabérům z Otrlé sklizně naštěstí netuším, o čem ten film skutečně je. Ale tu vánoční šekovku musím mít.

• 21.10.2019  10:23

Tady je fakt všechno. Kniha mrtvých, oživlé mrtvoly, vyvražďování teenagerů, neohrožená parta dětí, márnice, hřbitov, tajemný dům, doktor, který se snaží všechny varovat, a to vše samozřejmě na Halloween. Neskutečná žánrová směska, která ale ne vždy funguje. Čistý průměr, 50 %.

• 22.9.2019  22:45
    Ad Astra (2019)

Vizuálně podmanivé, myšlenkově možná banální, ale určitě bych neřekl, že zbytečné. Sem tam lehce hollywoodské, jindy, alespoň pro mě, nezařaditelné, což je fajn. Uvidíme, jestli to za týden vyprchá, nebo naopak. Hodnocení proto zatím na půl cesty.

• 15.8.2019  18:31

Po obrazové stránce velmi podařené, děcka sympatická, monstra dobrá, námět zajímavý, lekaček minimum, konec trochu nedotažený, ale tady je v rámci žánru už těžké vymyslet cokoli nového. Celkově docela příjemná a osvěžující podívaná, nicméně jak už napsal Jan, „prostě chybí ta jiskra.“

• 10.8.2019  15:45

Když dáš ženský dvakrát po čuni a ona se stejně zase vrátí, asi to fakt bude ta pravá.

• 25.7.2019  00:16

Miss you too.

• 17.7.2019  23:17
    Annabelle 3 (2019)

Příběh zábavný, invence nulová – lekačky tradičně laciné (byť začátek sliboval, že tentokrát by to mohlo být jiné), na každý dobrý nápad několik špatných, závěrečné titulky podařené, plakal jsem jednou.

• 12.5.2019  19:03
    Hurikán smrti (2013)

Odpad! už jen za Casperovu obdivuhodnou schopnost smát se opravdu za všech okolností.

• 10.4.2019  17:00
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Goals.

• 8.2.2019  17:04

Přeplácané, infantilní a předvídatelné. Charakterové vývoje postav těžko uvěřitelné. Hlavní postava stylizovaná do podoby roztomilé, dětinské, emocionálně nevyzrálé, přesto drsné bojovnice v těle sexy holčičky. Nevím, jestli je to úplně zdravý přístup. Pár světlých stránek to patrně má, jinak bych nedával dvě hvězdičky, ale než otevřeli hodnocení, zapomněl jsem, které to byly.

• 20.12.2018  21:29
    Gremlins (1984)

Aneb jak by to dopadlo, kdyby Tedovi Bundymu dali domácí zvíře.

• 16.9.2018  16:49
    Sestřičky (1983)

Faktor depresivnosti na úrovni Červeného trpaslíka. Výš už je fakt asi jen pan Tau.

• 21.8.2018  21:51

Báječný odpad za 5 hvězd, takže 3. Country-Rocky.

• 30.7.2018  20:37
    Souboj s oceánem (TV film) (1992)

"Tak co říkáš na tento klenot televizní survival zábavy?"

• 29.6.2018  23:11

Hodně výbušná zábava. Nechápu, jak jsem to v mládí mohl minout. Nebýt lehce přetažené stopáže, je to jasných pět.

• 31.5.2018  10:06

První dvě třetiny až na pár zajímavých záběrů kapku nuda, ale poslední patrnáctiminutovka parádní a díky ní Fiend Without a Face mocně aspiruje na čtvrtou hvězdu. [spoiler] Monstrum v podobě centrální nervové soustavy? No ty vole! Dokonalé.

• 13.5.2018  09:36

Inu, poslední záběr byl v takovém rozporu s celým vyzněním filmu, že jsem se smál, dokud jsem neusnul. A co jsem se vzbudil, směju se dál. Škoda, že to do značné míry přebíjí veškeré jiné dojmy a zážitky z Tichého místa. Když jsem ovšem v titulcích viděl, že jedním z producentů filmu je Michael Bay, hned se to vyjasnilo. Už se těším na druhý díl plný akce, výbuchů a rozstřílených hlav.

• 2.2.2018  00:47
    Luna de miel (2015)

Lehce šablonovité, přesto v mnoha ohledech nápadité a "okouzlující". Bez mučení se přiznám, že při "prstové" scéně jsem musel odvracet zrak, což se mi u filmu už hodně dlouho nestalo. Závěr potěšil. Inu, Mexikánci. To nejsou žádný bábovky.

• 24.1.2018  00:53

Totální šablona. Klasická klišé, slabé lekačky, nedomrlý děj.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27