Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Dravci (1999)

Na to, že je to můj vůbec nejoblíbenější film, bych se už pomalu mohl dopracovat k nějakému smysluplnému komentáři...ale beztak jsem to vůbec nepochopil, když si tak pročítám koment od kiddo. Fantastisticky rozmanitý film. Nikdy nekončící inspirace. Po dvacáté je maso stále tak čerstvé jako poprvé.

Šílený Max (1979)

Výborný snímek, syrová beznaděj. I když je většinou lidí více oceňovaný až druhý díl série, já mám prostě raději jedničku. I přesto, že herecké výkony, až na mladého Mela Gibsona, nejsou úplně špičkové, spíše průměrné, už jenom za tu výborně vyřešenou kameru a skvělou atmosféru, zvláště v závěru filmu, je mé hodnocení vysoké. (interní poznámka: špatné - přepsat!) P.S. dnes 27.1. 2009 po 42. shlédnutí snímku jsem si ho zamiloval ještě víc. Je výborné, když člověk zná dějovou linku a může se soustředit na všechny ty detaily, kterých si nikdy nevšímal. Opravdu se zde nedá najít ani minuta nudné chvilky, protože neustále se děje něco nač čím je možno přemýšlet a užívat si tu vynikající kompozici. Teď už musim říct, opravdu znatelně lepší než více oceňovaný "Bojovník silnic".

Romper Stomper (1992)

Fantasticky syrové a uhrančivě modré. (pozn. koment přepsat)

Tetsuo (1989)

Maximum bizardnosti a originality. Nic takového jsem ještě neviděl a také si troufám tvrdit, že to není jen samoúčelné, ale že nám tím chtěl režisér sdělit něco víc (aspoň mně teda něco sdělil, i když třeba nechtěl. takový malý EDIT: tento film se dá správně vychutnat až na vícero shlédnutí. Od toho poprvé jsem se na něj podíval už minimálně pětkrát znovu a neustále vidím nové a nové věci. Více si skládám ten v podstatě obyčejný příběh prokládáný tolika šílenostmi a velmi rychle se vyhoupl do mých nej. Tetsua považuji za jeden z vrcholů filmové tvorby vůbec. Doporučené komentáře: Douglas, Kusko.t2.

Aftermath (1994)

Jistě velice nechutný film, který rozhodně nenechá nikoho chladným. Zde prostě nemůžete říct, že je to jakýsi průměr, buď se vám musí hnusit, nebo ho musíte obdivovat. Režisér nám tu zajímavou formou ukázal tu nejtemnější část života - smrt. Navíc nám tu i beze slov nastínil postavu psychicky narušeného patologa. Rozhodně to neni film pro zábavu, ale pro zamyšlení, či snad i pro šokování diváka. Kdo tento snímek viděl, jistě si ho bude dobře pamatovat. Ještě bych chtěl zmínit vizuální stránku filmu, která alespoň mně přišla dokonalá. Zákaz promítaní slabým náturám, ale jinak není důvod, proč se na to nepodívat. (poznámka pro mě - Mozart - Requiem)

Dům tisíce mrtvol (2003)

Naprosto výborná záležitost a první americký horor natočený po roce 2000, který se mi opravdu líbil. Jako Texaskej masakr? Naprosto nesrovnatelné. Ten původní je ještě slušný, ale nový remake je sračka. Skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělá hudba. Teď jsem ještě v euforii a mam chuť dát plný počet, ale snažím se to trochu krotit...neukrotil. Trochu se i divím některým hodnocením, právě od lidí, od kterých bych čekal, že se jim to bude líbit. Ale nevadí. Jak jsem řek, naprosto výtečná záležitost. A ještě poznámka: pro mě nesrovnatelně lepší, nežli Devil's Rejects. House of 1000 Corpses mi poskytuje přesně to, co potřebuju. Krvavá jízda a obrazové orgie v metalovém hávu. (další koment zralý na přepsání - tlachy)

Věc (1982)

Osamocená polární základna, mráz a něco, co by tu být nemělo. K tomu velice skličující atmosféra a výborná hudba. Když jsem asi v sedmi letech objevil tento film doma na videokazetě, sral jsem strachy. Od té doby si ho pravidelně pouštím tak jednou za rok a věřte nebo ne, líbí se mi pokaždé o trochu víc. Film, který udělal z Carpentra jednoho z mých nej režisérů.

Reklama

Reklama