Drive (2011)

SPOILER: Mrkne. ;-) (naproduhé v kině mnohem hlubší prožitek než prve, radost v detailech a režii, přidávám na tu pátou. Refn umí a Drive se spolu s Pusherem řadí hned za Bronsona)

Temný rytíř povstal (2012)

[nemá cenu přidávat koment, už je tu dost keců, proto prosím nečtěte následující text, je to jen osobní poznámka pro mou potřebu]: Shakespearovské proslovy/tahoun Hardy - jednoznačně nejlepší a nejzajímavější záporák celé serie/Závěr?/Lůza nemůže vládnout a ví to i levičák - Nolan potěšil/tři gumy ve finále/slabé 4/během filmu jsem dostal chuť na Avengery/kino

Velkej biják (2007)

Odpad! je pro tuhle sračku až příliš přívětivé hodnocení, a pokud bych jej tomuhle vlepil, všechny ostatní odpady bych musel posunout o několik hvězd výš, aby zůstal vesmír v rovnováze. Takže ponechávám nehodnceno jako absolutní zlo bez možnosti adekvátního hodnocení.

Avengers (2012)

Nikdy jsem neměl rád blockbustery, nikdy jsem nevyhledával komiksy ani jejich adaptace. Od Avengers jsem neměl naprosto žádné očekávání. Stydím se, přiznám se, je to absolutně nejlepší popcornovka i komiksovka jakou jsem kdy viděl, přesně taková, jak si tento žánr představuju. A obávám se, že do jisté míry Avengeři změnili celý můj pohled na film. Některé komenty jsou opravdu veselé. Jen nevim, co něktěří diváci čekali, nebo kde vlastně vidí ten problém, když to ani nejsou schopni formulovat. A ještě ta častá výtka, že je to prostě "americké". To mě velmi překvapilo. Od filmu, kde je krajina původu USA, superhrdinové vzniknuvší v Americe a jeden, který se dokonce jmenuje Captain America. No je to dost překvapivé. :-) Po druhé projekci je pětihvězda jistá a nechávám ji.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Vskutku velmi drsný film, který mě silně zasáhl i v osobní rovině. Sám moc dobře vím, jaké to je, když je vaše žena vyšší než vy, navíc když vyška muže kolísá v závislosti na velikosti mizerného podpatku. Někdy se cítím tak titěrný, že mám chuť ji odehnat a na vše zapomenout. Ale, ale smiřuji se s tím, tělesná výška přece není vše a bez ohledu na ni, mohu dosáhnout až ke hvězdám. (A hlavně jsem vyšší než strougy, takže OK).

Nahá láska (1985)

SEX!_Děkuji za pozornost, můžeme pokračovat. U filmu z kategorie Rape&Revenge je sice docela nasnadě, co bude hlavní kostrou příběhu, ale pokud si chcete zachovat alespoň ten malý moment překvapení, nečtěte Karlosův vševyžvaňující obsah před projekcí (a raději i další dva trochu užvaněné komentáře až po). Stačí se zaposlouchat do úvodní, celý film prostupující písně a pak už vás příběh poveze sám k velmi drsnému „Rape“ a ještě drsnějšímu „Revenge“. Osmdesátková hudba, nápaditý děj, výborný spád, co víc si jenom přát.

Zabiják z dálnice I-5 (2011) (TV film)

Další zářez do mé sbírky filmů na motivy příběhů skutečných seriových vrahů. Tentokrát se do filmové podoby probojoval Randall Woodfield, známý také jako "Vrah z I-pětky". Televizní vizuál podobným filmům obyčejně nevadí a ani tento není výjimkou. Příběh tentokrát sledujeme z pozice jedné z přeživších obětí, zapáleného, leč suchého detektiva a nakonec i z pozice vraha, kterého nám tvůrci v několika typicky televizních dějových zvratech ukáží. Standartně provedená práce, ale natolik průměrná, že v řadě podobných filmů časem zřejmě docela zapadne. Podívaná odpovídající očekávání. Baví, nenadchne, ani neurazí.

Hra na zajíčka (2010)

Věřil jsem, že Bunny Game bude přesně to, co mám rád. Samotná projekce mě ani příliš nenudila, ovšem veškerý dojem z filmu ze mě odtekl ihned po skončení do pisoáru. Škoda zmařeného potenciálu debilní kamerou a urputnou snahou šokovat. (Otrlák, 2012)

Experiment strachu (2008) (TV film)

[spoiler, ale beztak je to jedno] Moc pěkně to začalo. Od chvíle příjezdu k chatce jsem byl v křesle zaraženej jak pecka a televizní vizuál atmosféře ani trochu nevadil. A i když film probíhal pěkně schematicky a předvídatelně, dařilo se mu navozovat docela nepříjemné mrazení. Ovšem závěr doopravdy překvapil. Čekal jsem gradaci k velkému finále a ne, že se před koncem roztáhne opona a budou se rozdávat lízátka. Nasrat, Promarněný potenciál. Nebýt mé oblíbené kůstky v hlavní roli, jdu s hodnocenim ještě níž.

Vůdce Ex (2002)

První láska, přátelství, zrada, touha po svobodě, násilí a nacistická idelogie. To vše za zdmi východoněmeckého vězení, potažmo "zdí" rozdělující Východ a Západ. Drsná sonda do světa dvou mladíků, kteří poznávájí život a nakonec ho snad i poznají. Prvním je Haiko, nesmělý, submisivní chlapec, který už chce být taky konečně velkej chlap. Druhý, jeho opak, ale přesto nejlepší kamarád Tommy, drsný nezávislý rebel, který si nakonec jako jediný udrží zdravý rozum až do konce. Führer Ex je navíc výborná kritika toho, že každá ideologie je zhoubná. Nejprve pozorujeme jak v komunistickém vězení bují nacistické myšlenky, které slibují svobodu a lepší budoucnost. Po pádu Berlínské zdi se nám nabízí pohled na tu samou skupinu, která sice získala pomyslnou svobodu, ale praktikuje tu samou politiku jako bývalý režim. Kdo se nepodřídí, není vítán. Lepší 4 hvězdy, dost možná po uležení přistane pátá. V mém osobním žebříčku filmů s neonaci a skinheadskou tématikou si F. Ex zaslouženě získal třetí místo.