Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (1 035)

plakát

Světlo a stíny (2021) (TV seriál) 

Asi bych to nazval celkem zajímavým fantasy dramatem s absolutně perfektním obsazením a zajímavými postavami, které jsou překvapivě lidské, chytré a zajímavé ve svých minulostech a ve svých vývojích. Výprava, kostýmy a vizuální efekty jsou imho velmi povedené. A tak jediné, co mně osobně trochu překáží, jsou berličky v expozici. Tempo pro některé diváky bude nudné, pomalé, scény a vyprávěcí oblouky budou pro někoho zbytečně rozházené nebo co já vím. Pak jsou určitě lidi, kteří nedokáží pochopit, že fantasy může být klidně i komedie, tragédie, drama, klidně může existovat i mišmaš fantasy s jinými žánry a subžánry. Ale ve svém jádru je Shadow and Bone absolutně perfektní ukázkou toho, co by fantasy mohlo být, čím je a čím by se mohlo stát. (A aspoň mi tenhle netflixácký počin vysvětlil, že Ben Barnes je Angličan. Doposud jsem ho měl za Američana. Jen je škoda, že touhle rolí zapadne podle mě už definitivně do škatulky záporáka s hezkým ksichtem. Záporáka, se kterým se divák dokáže aspoň na moment ztotožnit.)

plakát

Utajený pasažér (2021) 

Moje první filmový setkání s Mystery Guitar Man(em), kterej za časů mýho vysokoškolskýho flákání se byl mojí oblíbenou formou prokrastinace. Ale o tom tu psát nechci. Chci tu jen napsat jednu důležitou věc - pokud divák nepochopil, proč byl start lodi / filmu takový, jaký je, bude pravděpodobně v tom filmu hledat něco, co v něm vůbec nemá být a Penna imho nezamýšlel nic hlubokého, politicky aktuálního. Film je překvapivě více science než fiction, neřeší nedůležité otázky, nezaobírá se ničím jiným než prostou snahou přežít. A jako takovej je film imho úspěšnej. Z "down to Earth" vizuálu jsem si cvrnknul a downtempo mi vyhovovalo na krásnejch 70%. A Anna Kendrick absolutně zaválela. Penna má za mě palec hore za to, že se pokusil natočit sci-fi, který se netočí. A zároveň zdejší komentáře dokazujou, proč se takové filmy netočí.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál) 

Tak při čtení komentářů mi došlo, že už jsem asi dávno opustil českej mindset a že už jsem asi podlehl emerický kultůře. Falcon a Zimní voják je pro mě totiž i přes všechny negativa (občas zmatečný střih, kamera, neustálý noční scény, okatý dvojníci aj.) absolutní prožitek s filozoficko-politickým přesahem, kterej neváhá zakomponovat lidskou psychiku: (skoro) všechny postavy mají nějakej škraloup na duši, se kterým se musí nejdřív poprat, než se z nich stanou hrdinové pro novej svět. Ke všemu pomalejší tempo vykecaný díry do hlavy mně osobně vyhovujou víc než nějaká zběsilá komiksová akce. A nakonec to celý vyšperkuje kýčovitým monologem Falcon ve svým novým obleku o tom, jak bychom se měli všichni chovat. A tím se pro mě definitivně z ukecanýho frajírka stal Kapitánem já uronil slzu, protože Steve si vybral zkrátka dobře. Za mě absolutorium. Nejlepší seriál ever určitě ne, ale jedna z nejlepších marvelovek pro mě osobně určitě ano.

Poslední hodnocení (1 844)

Světlo a stíny (2021) (TV seriál)

05.05.2021

Utajený pasažér (2021)

26.04.2021

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

24.04.2021

Yes Day (2021)

11.04.2021

Raya a drak (2021)

01.04.2021

WandaVision (2021) (TV seriál)

05.03.2021

Boss Level (2020)

05.03.2021

Cobra Kai - Série 1 (2018) (série) (S01)

24.02.2021

Cobra Kai - Série 2 (2019) (série) (S02)

24.02.2021

Reklama

Poslední deníček (42)

Maximum effort II.

Musím se asi přiznat k tomu, že "maximum effort" kurva dobře funguje. Jsem úplně stejně línej jako ukecanej žoldák (možná ještě víc), takže těch posledních pět dní na maximum effort bylo celkem cool.

Zejtra si dám další maximum úsilí a pak dvě pěkný denní dvanáctky na trochu míň úsilí. Aneb v práci se předřít člověk nesmí, že ano.

 

A protože se mi Deadpool 2 mrtě líbil, dám si ho zítra na maximum effort podruhý. 

 

Ten, kdo ho ještě neviděl, ať nekliká na video níže. 

Reklama

Reklama