• Fantasy

Sebevražedný oddíl (2021)

Po všetkých tých sluboch ako to bude šialené, utrhnuté z reťazov a nekompromisné sa vlastne jedná trochu o sklamanie. Je to zábavné to áno, je to lepšie ako ten odpad z 2016 to áno, ale príbehovo to nieje absolútne ničim výnimočné a zomieraju tu len postavy ktoré môžu zomierať (od začiatku je celkom jasné kto padne a kto nie a ani raz film neprekvapí). Celé to tiahne čierny humor, ktorý je fakt drsný a nešetrí nikoho a nič. Peacemaker ktorý má dostať vlastný seriál sklamal najviac, čakal som že svoju zvrátenú morálku bude prejavovať celý film, no k tomu došlo až nakonci (mimochodom najlepšia scéna z filmu). Naopak Harley Quinn pozitívne prekvapila, po tom aký cringefest predvádzala Margot v predchádzajúcich DC filmoch tu jej humor bol trefný, v akčných scénach pôsobila epicky a štylom prejavu vyzerala akoby vypadla z DC animákov a DC hier. Nenudil som sa ani chvílu, ale ani ma tu vyslovene nič nenadchlo. Bloodsport a Ratcatcher 2 ničím zaujímaví. King Shark v pohode. Na úrovni Shazama a druhej Wonder Woman. Nadhodnotené ako prvý Burtonov Batman. Tohtoročná Black Widow a hlavne Justice League boli lepšie filmy a myslím si že aj pôvodná verzia z 2016 predtým než z nej WB spravilo hudobný videoklip by bola lepšia.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Velká pecka, aspoň nejaké zachránenie tohto (ne)superhrdinského roku. Trošku ma štve neuveriteľne otravný plot armour hlavných postáv, ktorý hlavne vo finále dôjde až do uplnej absurdnosti. Ale nedá sa ani trochu hnevať, keďže táto séria je ešte zábavanejšia ako prvá, má ešte lepší príbeh a ešte viacej prehlbuje postavy. Satirické rýpanie do neonacistov, náboženstva, hollywoodu, diverzity/inklúzie a superhrdinského filmového biznisu je veľmi trefné, odzrkadluje veci ktoré sa reálne dejú a asi milonkrát som vybuchol z toho do smiechu. A Homelander je najlepšia postava, kedykoľvek sa on objaví, kradne si to celé pre seba a ja sa dusím smiechom :D 9/10

Batman začíná (2005)

Nolanov blockbusterový epos o zrode legendy. Prvá štvrtina filmu je smutný pohľad na spoločnosť Gothamu, ktorý v mnohom pripominá aspekty reálneho sveta. Druhá je fascinujúci zrod niečoho väčšieho ako skorumpovaný systém. Tretia je creepy záhada s fantastickým Scarecrowom. A štvrtá akčný orgazmus. Nolan pojal celý koncept Batmana na jednú stranu realiticky a na druhú stranu z toho spravil úplnu eufóriu aj pre najväčších geekov. Nolan dokáže veci čo nikto iný. 9/10

365 dní (2020) odpad!

Pekná pi*ovina. Ja neviem či si niekto robí týmto srandu, ale zbytočne mi zabil drahocenné minuty. Chvíľu to bolo vtipné ale potom to začalo byť len otravné. Dvojhodinový porno príbeh.

Sviňa (2020)

Viac ako film je to metafora, smutný odraz našej republiky, kolektívny smútok celého národa. Postavy niesu filmove postavy, ale metafory hnusných kreatúr ktoré reálne fungovali, fungujú a ešte aj nejakú dobu bohužial budú fungovať v našej krásnej krajine. A funguje to. 10/10 aj keď to nieje úplne za film ako taký ale za výpovednú hodnotu.

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Po konci prvej série som sa bál že druhá bude už iba naťahovačka. Neni. Druhá séria šikovne rozširuje všetko z prvej a nabaluje na to ďalšie vrstvy. Ľudské príbehy v tomto seriály su neskutočne komplexné a hlavne realistické. Netflix znásobil to čo fungovalo v prvej sérii a odstránil všetky nedostatky. 9/10

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Asi najviac reálny seriál zo života teen. Vtipný, niekedy smutný a poučný. Postavy sú napísane úplne dokonalo, každá je zaujímava a na každej divákovi začne extrémne záležať. Celá seria za sebou je strašne navýková a ani nachvílu nenudí. Bohužial vo finalovom diele miesto uzavretia dejových línii zvolili radšej umelé natiahnutie trapnými zvratmi až som mal pocit že pozerám markízackych Oteckov.

Lesní rituál (2017)

Prvé dve tretiny atmosferické, napínavé. Úzkosť, bezmocnosť a nechápavosť hlavných postav je uplne vypluvnutá z obrazovky na diváka a človek si hovorí že presne takto sa má točiť moderný horor. Potom však niekomu totalne zašibalo a spravil z toho trápnu frašku. Finále je k smiechu. A k skapaniu od nudy. 6/10

Všechno nejhorší (2017)

Zábavne. Nieje to poriadne ani horor, ani komédia, ani mystery. Má to z každého trošku a preto to dokáže baviť celý čas. Originalita, prekvapivost a inovácia žiadna. 7/10

Insomnie (2002)

Zozačiatku som bol v stave “toto je teda fakt nič moc”. Ničím nezaujímave a nudne natočené, dokonca ani prvok záhady v tom neni. Potom keď prišla samotná “Insomnia” som už začinal byť napätý do prasknutia, cítil uzkosť s hlavným hrdinom a nakoniec som ostal z filmu nadšeny. Znova super práca Nolana. 8/10