Sayko

Sayko

Adam Krecl

okres Česká Lípa
Mistr v dělání Ledového čaje s ledem

Twitter: AdamKrecl
Instagram: adamkrecl

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 9.7.2020  21:14

Jako amatérský stop-motion minifilm od dětí ve věku 10-13 je to fajn. Jenže tohle 10-letý děti nedělaly. A navíc je to reklama.

• 8.7.2020  23:44

Dobrý béčko pro mladistvý. How to build a girl je velmi dobře zformované dílo pro chápání teenagerů a zároveň fungující jednohubka pro starší, kteří si chtějí odpočinout u něčeho z dob, kdy také byli součástí emo subkultury, poslouchali rockové kapely a nenáviděli svoje rodiče. V tom se najde snad každý, proto se každému bude film líbit. Z hlediska filmového také nejde o béčko k zahození, jelikož ho provází celkem fajnová depresivně rocková hudba, herci se jakžtakž snaží být reální a kapka humoru tam taktéž občas prolétne, ale určitě nic pro suchary, zas tak originální pecka to není.

• 8.7.2020  06:22

Tak jsem si zase pobrečel. Podivuhodný případ Benjamina Buttona je prostě nádhernej film po všech stránkách, především za to může samozřejmě ta příběhová stránka, jelikož jde o zfilmovanou knihu Scotta Fitzgeralda, ale to její zpracování, jen žasnu. Jakoby rež. David Fincher vyzobával ty epické scény z kultovních filmů, jako je Titanic, Forrest Gump, Karlík a továrna na čokoládu, Grandhotel Budapešť atd. Každý z těchto snímků má svou vlastní atmosféru a tu jednu nezapomenutelnou scénu, kterou si při vyslovení daného snímku vybavíme. Ale zde? Jelikož jde o "rekapitulaci" celého života, jako tomu je například u Forresta, má těch scén nespočet, počínaje humornou scénou šlápnutí na dítě už tehdy skvělým (a mým oblíbeným) hercem Mahersalem Alim až po poslední výdechy hlavního hrdiny, scéna, po které jsem deset minut brečel jak malá holka. Skvěle vybraní charismatičtí herci byly ověnčeni ještě skvělejší hudbou známého skladatele Alexandra Desplata, která dodávala snímku takový všední, ale zároveň snový pocit a snad jediné, co lze vytknout, je maskování, které mě občas až bilo do očí. Chápu, že musí bejt asi problém sehnat na určité životní pasáže věkově rozdílné herce, kteří však budou vypadat i přesto podobně, ale mě to 2 hodinové koukání na Brada Pitta jednou v 60, jednou ve 30 a jednou dokonce v 15 připadalo fakt dost divný a sureální. A čím víc se snažili, tím horší to bylo.

• 7.7.2020  20:22

Výborná jednohubka obsahující humor, napětí, Woodyho a roztomilou ještěrku. No chcete víc?

• 6.7.2020  22:45

Toy Story čtyřka už je jen pilováním dosavadních tří dílů, tedy stejný koncept, jiné postavy. A musím uznat, že s tou animací je Pixar vážně machr, dokáže vyvolat přesně ty emoce, které by podle příběhu měly naskočit. Dobrodružná nálada mě, stejně jako od prvního dílu, provázela i dílem tímto, a ten konec.. to je prostě citová ždímačka, až mi málem slza ukápla. Sklenice byla naplněna přesně po okraj, v této sáze bylo řečeno vše, co řečeno být mělo. Takže apeluji na Disneyho, až budou docházet peníze, doufám, že se neobrátíš na Příběh Hraček, protože to bys sklenici převrhl a už by šlo všechno do sraček. Tak se snaž!

• 25.6.2020  22:32

Znáte ten pocit, kdy máte v hlavě skvělej příběh plnej cecků, prdelí, zbraní a drog? Ten pocit možná znáte, jo. Ale už si nevzpomínáte na to, že by šlo ten maglajz z hlavy dostat i na plátno. Inu zde se to povedlo. Příběhem sice může Spring Breakers naznačovat něco, co si dnešní společnost přeje vidět, ale zpracováním už to tak úchvatný není. Party life od hudby, přes kameru a herce, až po dialogy mezi nimi. Všechno se zdá nedotažené do konce, jako by byl snímek stále rozpracovaný, ale zatím pouze v první třetině.

• 22.6.2020  23:35
    Vivárium (2019)

Z traileru možná Vivarium vyzní jako cool divná pecka, ale ve filmu nezjistíte o moc víc. Monotónní příběhová linie, která vás díky absenci hudby přestane po 15 minutách bavit, herci, na které jsem se sice těšil jak na Vánoce, ale jejich výkony teda nic moc a scénář, který by se dal v pohodě zmáčknout do pěkné půlhodinky. Nic víc totiž nedostanete. Jsou zde jen slabé "výkopy" k nějakému vysvětlení, ale jinak jde pouze o vymýšlení teorií, a to diváka bavit vážně nebude. Nebo alespoň mě nebavilo.

• 21.6.2020  23:29

Jeden, druhej, třetí. Enemáci padají jak švestky.

• 21.6.2020  23:26

Upřímně, zas taková pecka, jak se říká, to není. Nebo aspoň pro mě to nebylo. Tři hodiny tajnůskářství mezi náckama dá totiž vážně zabrat. Určitě je to jeden z kvalitně zahraných snímků, né-li nejkvalitnějších od Tarantina, ale příběhově je to tuctový a občas to až nudí. Asi mi Tarantino prostě nesedne, pokud ze snímku vyberu jednotlivý scény, je to naprosto boží, ale když to splácám do filmu, už mě tolik neosloví.

• 11.6.2020  22:57

Taková příjemná jednohubka s Johnnym Deppem v hlavní roli. Polemizování nad smyslem života v rukou učitele anglického jazyka, který si po rakovině uvědomí, jak je ten život vlastně krátkej a že by si měl užívat všech maličkostí. To je scénář každé citové ždímačky, avšak zde se tvůrci zaměřili pouze na zdůraznění hlavních aspektů šťastného života - nebýt sám, zapíchat si, zhulit se, ožrat se a být sám. Trefné!

• 9.6.2020  23:50

"Pohled do umělcovy duše."

• 9.6.2020  23:47

Jeden z prvních kritických filmů vůči Američanům, jejich debilitě a konzumní společnosti. Inu a povedlo se! Snímek má jasné poselství a to se ke mně jako k diváku dostalo hned v prvních 3 minutách. Zbytek už bylo jen gradování, pěkná Tara Lynne Barr, spousta krve a špatná muška <3

• 9.6.2020  15:01

Divnonuda. Quick je na jednu stranu zajímavý koncept a jako dokument určitě zcela ustojí, ale jako plnohodnotný snímek tedy nic moc. Všechno je takové napůl. Máme zde fascinující přírodu, která je klasicky "seversky" drsně natočena, ale ta se prolíná s nudnou kanceláří, atmosféra a napětí je v určitých momentech díky hudbě a vizuálu dost intenzivní, ale postupem času chřadne a nechává diváka ledového, tedy bez jakýchkoliv emocí, no a herci to sami o sobě nijak famózně na můj vkus nezahráli. Jednou, možná dvakrát mě zamrazilo, ale ten potenciál, který snímek měl, přesnější vykreslení postav v té kruté severské atmosféře, to zde prostě zcela chybí.

• 9.6.2020  14:53

Pravděpodobně jedna z těch slabších epizod. Děj se nám nijak nevyvinul, Colin Robinson nebyl nijak obzvláště vtipný a některé jokes, jako třeba špatná hudba v kazeťáku, už byly prostě ohrané..

• 8.6.2020  10:08

Pořád se nestačím udivovat, s jakými nápady pořád postavy přichází. Seriálu stále překvapuje drivem, humorem, novýma upírama a v tomto díle navíc s hudební složkou. Famózní!

• 7.6.2020  21:44

Nejspíš to bude tím časovým odstupem, avšak mě už Číslo pět nenadchlo. Je to snímek vonící americkou klasikou, jak v hereckých výkonech, tak v příběhu, hudbě atd., ale já na tyhle americký ptákoviny nikdy nebyl. E.T. jsem ještě jakžtakž zvládl, ale tohle na mne bohužel nezapůsobilo. Myšlenka fajn, zpracování už bohužel ne. Z nostalgie sem všichni háží 4 až 5 hvězd, ale z kritického hlediska je to celkem nuda.

• 7.6.2020  18:36

Je tohle vážně film nebo jenom parodie? Tohle je tak moc debilní film, že jsem u toho až nasmál. Od klasického amerického začátku, přes energický průběh a sladkou tečku na konec. Nemá snad ani cenu vypisovat všechny píčoviny, který se tu odehrály, protože to je absolutně všechno. Naprostá slátanina všech slátanin. Všude se střílí, hlavní postavy jsou superhrdinové a v palicích nemají logiku, příběh je postavenej na hlavu a jednu hvězdu tedy házím jen za to, že měl Pád Londýna fakt komickej text, takže jsem umíral smíchy. Ale seriózní, jak se asi měl tvářit, to teda vůbec nebylo. "Budeme muset běžet pane prezidente!"

• 3.6.2020  19:30

"Všechno není boží.." Tohle pokračování dětského snímku o lego kostičkách už tak dětské není - dostává se v potaz krutá realita. Proto můžu s nadhledem říct, že si ho užije i dospělák. Spousta skvělých narážek na ostatní filmy, opravdu neskutečná animace, stejně jako byla v jedničce, charismatické postavy, které si hned oblíbíte, nevyprchající fantazie tvůrců, báječná hudba a.. no takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Prostě je to boží!

• 3.6.2020  19:21

Brak, který ani nadějná Millie Bobby Brown nezachránila. Už dopředu víte, jak každej moment skončí, tudíž se víc jak polovinu filmu nudíte, což je na akčňák s monstry nevídanejch velikosti fakt divný, postavám chybí jakákoliv logika a přehršel CGI se mi začíná nehorázně hnusit. Hloupé spláchnutí peněz. Nebývala Godzilla kdysi i dobrej film?

• 1.6.2020  13:58

Cravensworhteee!! Jedna z těch lepších epizod.

• 30.5.2020  20:47
    Mechanik (2004)

Psychologická hra ve vedení s obdivuhodným a jedinečným výkonem Christiana Balea. Hlavní postava Trevora je však to jediné, co je na této "hře" jakž takž zajímavé. Děj je plytký, atmosféra místy až hluchá a zde to ani hudba nezachránila.

• 25.5.2020  22:31
    Overlord (2018)

Milovníci sci-fi? Běžte se kouknout! Milovníci válečnejch filmů? Běžte se kouknout! Milovníci píčovin, u kterejch můžete vypnout, pobavit se, bejt posranej a nadšenej zároveň? Běžte se krucinál kouknout, protože tohle dobrý béčko stojí určitě zato! Příjemný herci (kromě těch zombíků), cool hudba, spousta akce a nakonec i solidní boss fight obsahující dostatečnej gore. Hail to the king baby!

• 24.5.2020  11:37

Víte co je fakt hloupý? Koukat na film o filmu předtím, než jsem samotnej originál vůbec viděl.. ale i přesto, dost zajímavý přiblížení toho, jak moc úžasný je filmování a že se může stát rejžou snad kdokoliv.

• 22.5.2020  22:44

Postihl nás nečekaný zvrat známý též jako Colin Robinson! Zatím nejlepší epizoda celé série, geniální díl.

• 22.5.2020  22:20

Tak to bylo perfektní! Jak se zdá, dostáváme se k vyvrcholení, Gizmovi už přestávají docházet nervy a Colin přestává mluvit. Tady něco nehraje!

• 22.5.2020  21:49

A konečně nám došlo i na dějové zvraty! Klasičtí upíři a Colin Robinson se svým, i když stále opakujícím humorem vydávají na návštěvu k sousedům, takže zde máme příjemnou změnu prostředí a nové postavy, které fungují spíše jen jako kulisy a těla na vysávání krve, jak by řekli naši zubatí kámoši. No a Gizmo.. to je ten fatální dějovej zvrat! Začínáme se někam s hlavním příběhem konečně posouvat, skvělý!

• 21.5.2020  21:46

Tenhle skvělý, upíří, v tomto díle i duchovní seriál je pořád na výborné krevní úrovni, což se potvrdilo i v tomto díle. Máme zde nějaké nevyřízené účty, spoustu vtipných scének, spoustu ponižování chudáka Gizma a výstředního Colina Robinsona, který celou epizodu perfektně uzavře.

• 14.5.2020  21:26

Rychlé, osvěžující a vtipně neokázalé, respektive tvůrci si neberou servítky s ničím jako je sex, alkohol a tvrdý humor a podávají příběh na plnou hubu. Dalo by se přirovnat k vyprávění nějakého zážitku od britského stand-up komika.

• 12.5.2020  00:53
    Trosečník (2000)

Dnes, po 20 letech, jde již o kult. A zaslouženě.

• 7.5.2020  23:17
    Dravci (1999)

No tak to byla teda divná podívaná! Nejsem nijaký velký expert přes kanibalismus, ale snímek Ravenous se mi teď při vyslovení tohoto slova vybaví určitě. Skvělé herecké výkony doplňuje velmi obskurní hudba frontmana skupiny Blur Damona Albarna, která v divákovi vzbuzuje naprosto odlišný pohled na téma, o kterém se vlastně točí. Čekáte temnou podívanou s hororovými prvky? Tak to vám to ta hudba pěkně zkazila. Pokud však takováto očekávání nemáte, určitě vás hudba zaujme, jelikož toto téma "kanibalismus", které je samo o sobě divné, posouvá ještě na divnější level.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17