Sayko

Sayko

Adam Krecl

okres Česká Lípa
Mistr v dělání Ledového čaje s ledem

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.4.2019  22:46

Tak tu máme úvodní díl, ve kterém jsem se nádherně rozkoukal a zjistil, co se vlastně v těch sedmi královstvích děje. Žádné zásadní zvraty, vše jde jako po másle a já pouštím další díl!

• 11.4.2019  23:35

Sice jsem neviděl původní film, ani nečetl knihu, avšak tento snímek pro mě byl jeden z těch slabších, které jsou podle Kinga zfilmované. Pet Semetary se na rozdíl od ostatních Kingovek nesnaží vybočit něčím z řady, děj je zasazen do přítomnosti (přitom se originál odehrává v 80.letech), "jumpscary" jsou průměrné někdy až mdlé a herci až na Jasona Clarka také nic extra. A tohle už bude asi osobnější názor, ale ve mně horor nevyvolal skoro žádnou ponurou atmosféru, jakou jsem čekal, bohužel.

• 9.4.2019  14:32

Velice zajímavý dokument popisující práci a pohled na film jednoho z velice významných československých kameramanů Jaroslava Kučery. Dokument je zpracován velmi zajímavě, máme zde rozhovorové části s jeho nejbližšími a poté ukázku, ve které přesně vidíme, o čem spolupracovníci nebo lidé, kteří měli k jeho práci nejblíže, mluvili. Snímek je rychlý, zajímavý a ukáže nám jiný pohled na film.

• 1.4.2019  23:00
    Srbský film (2010)

Jednoho večera si Srdjan Spasojevič, režisér filmu, řekl, že je kinematografie nějaká nudná, bez chuti a pořádného umění. Sice tu máme bravurního podivína Larse von Triera, nebo úchylárnu Spit on Your Grave, ale samotné filmy jsou výkřikem do prázdna. Co je takhle spojit, aby vznikl nejodpornější film, který divákovo oko pozřelo? A ejhle, ono se to podařilo. Sadistický pornografický snímek, který nemá v současné kinematografii obdoby a dokáže diváka znechutit natolik, že mu tuhne krev v žilách. Je to hnusný, zvrhlý, dobře zahraný a v dnešní době bohužel možná i pravdivý. Za zhlédnutí to pro zajímavost stojí, ale JEN JEDNOU!

• 31.3.2019  23:11

Většina komentátorů zde porovnává knihu s filmem, ale jelikož já jakožto člověk, který stěží přečetl povinnou četbu, jsem ani tento kousek nečetl, tak mohu být alespoň objektivní. Ve snímku se nádherně prolíná anglický humor s tím americkým, jsou zde postavy, které si oblíbíte a vlastně není žádná, kterou byste neměli rádi. Film je na jednu stranu absolutní kravina, na druhou zase geniální a promyšlená komedie, kterou si můžete pustit jen tak večer z nudy a pobaví celou rodinu.

• 29.3.2019  15:10
    Arctic Monkeys - Do I Wanna Know? (hudební videoklip) (2013)

Snad nejznámější písnička od Arctic Monkeys, u které si i většina z nás pamatuje i videoklip, jelikož je originální, animačně zajímavý a nedostanete z něj epileptický záchvat, jako se stává u některých jiných hudebních videoklipů 21.století.

• 29.3.2019  14:03
    Fido (2006)

Zombie komedie/romanťárna, která i přes špatné hodnocení špatná vůbec nebyla. Zajímavý příběh, který do té doby neměl obdoby, velice dobře udělané masky, vtipné hlášky a rozhovory, černý humor, mrtváci z jiného pohledu- prostě bomba.

• 29.3.2019  13:58

Zombie snímek o mateřské lásce s doslovným přirovnáním "láskou ho snědla". Od Petera Jacksona jsem čekal něco temného, avšak také velkolepého. Dostalo se mi ale úplného opaku. Celý film se odehrává jen ve dvou budovách, ale i přes to zde máme solidní zombie řežbu, možná se dá říci i nejkrvavější a nejnechutnější film dob. Což mě celkem překvapilo, jelikož jde o devadesátky a ve filmu nenajdete žádný CGI, všechno je vytvořeno plasticky a to tomu dodává pořádný gore a pořádné humus-scény. Jackson se nebál ničeho, ve filmu se sekají končetiny, vypichují oči, žerou střeva a hlavy po napíchnutí na žárovku září- prostě bizár. Z hlediska příběhového se nedozvídáme o zombies nic moc, scény jsou soustředěny hlavně na způsoby, jak zombíka zneškodnit. Některé scény tedy taky nedávají moc smysl, ale to mi vůbec nevadilo a film jsem si užíval i přes fakt, že jsem věděl, že koukám na sračku.

• 17.3.2019  17:58

Akce, akce, akce! Zatím nejlepší díl série. Spoilery- SkyPeople se stanou třináctým klanem, MountWeather vybouchne s lidmi uvnitř, vypukne válka s ledovými a já jsem napnutej jak kšandy, fakt úžasný..

• 24.2.2019  13:12
    Roma (2018)

A zde je příklad toho, že i ve filmu o obyčejném životě vás může zamrazit. Epické zvukové scény s ještě lepší kamerou, z které jsem se celý film rozplýval ve mně vyvolávali pocit "kvalitního artu", avšak všeho je někdy moc. Ve snímku je dost němých scén, které jsou nicneříkající a diváka budou nudit. Film také není obohacen žádnou výraznou hudbou, takže se režisér snaží v diváku vyvolat emoce jen příběhem a kamerou. A také samozřejmě herci, kteří nejsou vůbec špatní. Tyto dvě pasáže (epické a nudné) se sice prolínají, ale na mě ty dvě a čtvrt hodiny působí utrápeně. Příběh je zajímavý, ale dle mého nedotáhnutý do konce. Průměrný art, 3,5/5.

• 23.2.2019  18:32

Až na některé nedomyšlené akce, jako například let vesmírem s prasknutým skafandrem, se to dalo přežít. Překvapivě nepřekvapivý konec jsem čekal a určitě nejsem sám, kdo si myslel, že lidé z MountWeather nejsou tak "čistí", jak ukazují. Některé akce se opakují a příběh začíná být nudnější, tak snad se to ještě zlepší, uvidíme.

• 23.2.2019  17:40
    The 100 - The 48 (S02E01) (epizoda) (2014)

Nebyl to vůbec špatný začátek. Dozvěděli jsme se více o tajemných "mužích z hor" a o přistání Archy, o Lincolnovi s Octavií a také, že ne všichni ovlivněni radiací vypadají jako lidé. Konečně se nám seriál trochu více usměrnil a podává nám informace pomaleji, ne jako v první sérii. Navíc si také pomalinku připravuje píseček k tomu, co se stane, až se střetnou lidé z vesmíru s lidmi z podzemí, vůbec mi nevadí, že je ten seriál "hloupý", ba naopak, je fajn, že se nemusíme zaobírat fakty, které jsou důležité pro přežití, přeci jen jde o fikci.

• 23.2.2019  16:36
    The 100 - Season 1 (série) (2014)

První série ve mně vyvolala rozporuplné názory. Ze začátku (tak prvních 5 epizod) se mi seriál vůbec nelíbil jak po vizuální stránce, tak po stránce herecké. Hudebně sice našlapaný, avšak herecky přehrávaný seriál, na což jsem si nemohl dlouho zvyknout. Pořád jsem si říkal, že koukám na nějakej teenage seriál, ve kterým je možný fakt všechno (například přežít probodnutí hrudníku oštěpem). Vizuálně, jak jsem již psal, nejde o žádný skvost a ze začátku mi CGI dost trhalo oči, jde vidět, že TheCW šetřilo.. Po pár dílech jsem si stejně jako u herců i na ty efekty zvykl a stal jsem se úspěšně závislým. Druhá série čekáá!

• 23.2.2019  16:25

Nabušenej díl, kterej ve mně vyvolal spoustu otázek a myšlenek. No a taky se ze mně stal závislák..

• 11.2.2019  22:48

Tak tohle byl jeden z nejlepších vyšetřovacích filmů, který jsem kdy viděl. Jo počkat, ono tam vlastně o žádný vyšetřování nešlo, i když si to snad každej z nás myslel. A i přes fakt, že si z nás rejža udělal prdel, mě to nehorázně dostalo. Jak scénáristicky, herecky, hudebně, lokačně, tak i dokonce humorně, což se mi moc nestává, že bych se v kině vážně od srdce zasmál. Dvě hodiny utečou jako jedna a film do vás buší myšlenkami a emocemi, takže se nenajde jediná chvíle, kdy bych pomyslel na čas nebo na nudu. Maximálně jsem si snímek užil a stává se jedním z mých oblíbených, dobrá práce McDonaghu!

• 10.2.2019  13:41

Tak tu máme druhý díl a sním, dle mého, celkem výrazné zlepšení. Dozvídáme se víc o historii a i přes některé paradoxy, které mě v the100 štvou, se to dá přežít. Už se ani neexceluje tolik s hudbou a výběr Toma Odella je ke konci byl vážně emotivně výborný. Z pohledu hereckého zase nic moc, ale co čekat od teenage seriálu. Dějová linie se nám moc nerozvětvila (což je dobře) a soustředili jsme se na vztahy mezi jednotlivými postavami, což kupodivu nebylo tak nudné, jak jsem čekal. No a napínavý konec mě k televizi přisál natolik, že si budu muset pustit další díl..

• 10.2.2019  12:50
    The 100 - Pilot (S01E01) (epizoda) (2014)

Tak mi to nedalo a musel jsem na tenhle seriál podívat. A mé očekávání se splnilo, máme zde teenage seriál. Ne, že by to mělo znamenat špatný seriál, ale není to nic pro mě. Hudba i přes to, že je velmi dobrá, tak mi do jednotlivých scén nesedí a spíš se mi zdá, že používají songy namísto soundtracku. Nejsem proti, ale aby to dodalo tu pravou atmosféru, použil bych jen jeden song do jednoho dílu a zbytek classic soundtrack, protože pak pro mne ta hudba ztrácí "epičnost". Když se podíváme na herce, není to žádný převrat a jde dost vidět, že to jsou u některých teprv jedny z prvních hereckých rolí. Taky mě dost zaráží logika některých postav.. přistát na radioaktivní půdě a hned pít a skákat do místní řeky? Vypíchl jsem jen tohle, ale bylo toho mnohem víc. Dám avšak seriálu ještě šanci a použiju pořekadlo Podle pilotu nesuď seriál.. :D

• 4.2.2019  20:23
    M is for Marked (2013)

Tak teď netuším, jestli se smát nebo brečet. Hodnocení nádherně pasuje a já k němu rád přidám další odpad, jelikož mi chybí absolutně vše, co by měl správný film mít.

• 4.2.2019  20:08
    Carrot Crazy (2011)

Pěkný mini-film s jednoduchou pointou, která pobaví jak malé, tak dospělé.

• 30.1.2019  15:24

Těžko se hodnotí, když je každý díl o něčem jiném. Avšak všechny tři díly jsem si patřičně užil a určitě touto sérií s Black Mirror nekončím.

• 28.1.2019  23:09
    Oni a Silvio (2018)

Paolo Sorrentino se dle mého názoru snažil propojit art s životopisem a kapkou politiky. Artové scény měly výborný potenciál, avšak byly využity jen z poloviny a týkali se magnáta Sylvia natolik, že pro člověka, který ho zná jen podle jména nebo okrajově, tak mu nic neřeknou. Životopisy mají být dlouhé a hlavně mají diváku něco říct o dané osobě. Tento to zase splnil jen z poloviny, jelikož nám servíroval jen to, o čem člověk slýchává a nedovede si to představit, ale ty opravdové problémy zde za dvě a půl hodiny padly tak 3x, pokud budu optimistický. To, že Paolo zařadil do tohoto snímku i politiku chápu, ale s rodinnými problémky to tvoří "dobrou" dvojku, nuda a ještě větší nuda. Tak proč i přes všechna tato negativa, která jsem vyjmenoval, hodnotím třemi hvězdami? Jelikož se mi strašně líbila kamera, scénografie a hudba, jedním slovem "obraz".

• 28.1.2019  08:23

Tak tu máme druhý díl Black Mirror a já zjišťuji, že je každý díl o něčem jiném. Ale vlastně mi to vůbec nevadí, protože si můžu pouštět jakoukoli epizodu aniž bych byl závislý na té předchozí. Teď už k této. Velice dobře zahraná satirická komedie s malou lovestory. Virtuální svět je vytvořen velice propracovaně tak, abychom se na nic neptali a servíruje nám jen to důležité. Tím nám zaručuje rychlé tempo, které se mi líbilo a pořád bylo na co koukat.

• 27.1.2019  22:30

Napadlo mě pod názvem dost námětů, ale premiér, co si to rozdává s prasetem? Pěkný.. pěknej humáč lépe řečeno. Velice kontroverzní a zároveň zajímavý díl s pointou Co kdyby, která zaujme každého. Netuším, jestli bude mít tento díl nějaké pokračování, ale jako pilotní mě celkem navnadil.

• 27.1.2019  18:08
    The Haunting (TV seriál) (2018)

The Haunting of Hill House mě po zhlédnutí přesvědčil o tom, že se v dnešní době dá pořád natočit pořádný duchařský seriál, a že duchové existují. V některých chvílích dojemný, v některých zase strašidelný, takový Hill House je a každý díl jsem si užíval od začátku do konce. Někdy byly díly trochu pomalejší a nudnější, ale někdy zase nastala atmosféra svižnější a "epičtější". Výborný počin!

• 27.1.2019  18:02

Tak jsme brilantně zakončili sérii. Tvůrci do posledního dílu spojili všechno, co se nám v předchozích dílech líbilo a vyvolávalo v nás emoce. Objevil se strach (pár lekaček), nádherná kamera, výborná hudba, vypichuji hlavně závěrečnou songu If I go, I'm going, která se neskutečně hodila a její text vpadl do příběhu jako poslední kousek puzzle. Dále jsme také dostali srdcervoucí, silný a dojemný konec, který mě donutil dát tomuto dílu pět hvězd. This house, she's quite talker.

• 25.1.2019  18:41

Příchází poslední díly série, napětí se zvyšuje a s ním se také zvyšuje počet akcí, které se dějí. Tenhle díl jsem vážně vychutnal, ale něco mi v hlavě říká, že jde o poslední a není důvod, proč bych měl koukat na další, všechna vysvětlení máme, tak nás v posledním díle možná navnadí na další sérii, kdo ví.

• 25.1.2019  14:58

Rychlé tempo, to je droga, kterou tenhle seriál potřeboval. A Luke ji našel, zpracoval a vmrštil do Hill House, přesněji řečeno vylil.. kanystry..

• 24.1.2019  21:42

Konečně jsme se odprostili od popisování "historie" jednotlivých postav a zažíváme skoro celou rodinnou akci, která se mi nehorázně líbila v prvním díle. Tento díl mě nenechal usnout ani na jedinou minutu, i když se zde nenachází nějak extra vypilované lekačky. Bál jsem se, napnutý jak kšandy a hltal jsem každé příběhové slovo. Na tohle jsem čekal, výborný díl!

• 24.1.2019  17:05

Dozvídáme se jak je to vlastně s paní, která už od malička straší Nellie. Býval by to byl výborný díl, avšak nesedla mi minutáž a na posledních 10 minut jsem usnul. Bylo zde dost nicneříkajících scén, které mě unavovali a celé tempo dílu se vleklo velice pomalu. Tak snad mi další díl chuť spraví.

• 24.1.2019  14:32

V tomto díle jsme se podívali do nitra drogového závisláka Lukea. Příběh byl sám o sobě celkem zajímavý, ale pokud chtějí tvůrci v každém díle někoho popisovat, myslím si, že to přestane díváky bavit. Nějak mi tam tedy uchází ten hlavní příběh, čeho vlastně chceme dosáhnout. Je to sice dost dobře natočené, herci jsou skvělí a atmosféra z minulého dílu ve mne pořád vyvolává strach, i po faktu, že už je to čtvrtý díl, ale popravdě moc netuším, za čím se ženeme, za jakou pravdou, co vlastně chceme zjistit..

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12