Dobytí Planety opic (1972)

Kdyby byl tento film samostatně a ne jako 3.díl série Planeta Opic, tak bych ho možná hodnotil lépe, jelikož to není zas tak špatné. Avšak o třetí díl jde a divák už začíná poznávat, že je to tahačka peněz, jelikož zde máme dost předvídatelných scén a už z první poloviny se ví, jak to dopadne. Příběh není tolik promyšlený, jako byly předchozí, není vtipný, nijak člověka nezaujme a možná se začne i nudit, jako já. Zklamání.

Útěk z Planety opic (1971)

Tak tohle pokračování mělo po nepovedeném druhém díle konečně grády! Přenesli jsme se o 2000 let zpět, kdy byli lidé pány světa a opice se jim snaží vysvětlit, že se stanou v příští dekádě vládci světa oni, šimpanzi. Snímek poukazuje na dost zajímavé okolnosti, jako například, že se nedá vyvrátit určená budoucnost a že vlastně (připravte se na "mindfuck") pokud se ty opice vrátí z budoucnosti, kdy viděli výbuch země, nelze tomu sice zabránit, ale za těch 2000 let se při výbuchu stejně zase vrátí do minulosti, takže jde o časovou smyčku. Z hlediska filmového se zde nezahálelo ani po stránce vtipné, kdy mi připadala první polovina snímku jako pořádná komedie. Samozřejmě film není dokonalý a některé scény nejsou tak dobře promyšlené, ale co, jsme v 80letech a i přes to jde o nadčasovou tvorbu, na kterou se dá v klidu koukat i dnes. Určitě je tento díl lepší, než nepovedený druhý, pomalu by se mohl přirovnávat k prvnímu.

Enter the Metro (2012)

Upoutávka na hru Metro: Last Light byla podána tak, že má divák sto chutí jít hned hrát! Neskutečně podaná atmosféra ve 4 minutách. Artyom, over there!

Merv (2013)

Pěkné! Atmosféra byla, postapo feeling dobrej a herci do rolí vžili tak, abychom uvěřili, že jsou posledními na zemi.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Skvělé zpracování toho všemi známého filmového momentu, kdy zmizí zásnubní prsteny. Vtipný bonus k Na vlásku, který pobaví jak děti, tak dospělé. :)

Do nitra Planety opic (1970)

Tak se druhý díl nepovedl. Jen opakování toho samého námětu. Přidání nové rasy, která nemá sebemenší smysl stejně, jako pokračování. Nikam jsme se neposunuli, nic jsme se nedozvěděli o historii planety a vymyslet tak divný konec by dokázal každý druhý teenager, asi v té době frčely bomby.. Herci o malinko horší, než v předchozím díle, hudbu jsem nepostřehl a celkově mě snímek jednoduše nebavil.

Planeta opic (1968)

Dnes už kultovní klasika, kterou viděl snad každý. Výborný, nadčasový sci-fi film, který se bude člověku líbit i po více jak 50ti letech, a to zde není žádné novodobé CGI. Všechny lokace zastávají nepoznatelné kulisy, dokážou nádherně vtáhnout diváka do děje a "udržet" ho na planetě opic až do konce. Snímku také napomáhá v té době originální koncept, u kterého lidé sice kroutili hlavou, ale pak je ta pecka stejně dostala, stejně jako například u Vetřelce.. Výborní herci taktéž nechybí a scény jsou geniálně propojeny s hudbou, proto tedy nemám žádný důvod, abych filmu nějaké hvězdy strhával.

Zmizelá (2014)

Dalo by se říci, že jde o dost propracovaný film. Problémem je avšak to, že nám snímek všechny informace o vyšetřování, všechny poznatky a "easter eggy" hned servíruje. To sice průměrným divákům postačí a budou film považovat za výborný, ale mě tam ty scény, ve kterých člověk musí přemýšlet, chyběly. Člověk při si při této kriminálce užije dobré herecké výkony hlavních postav, zajímavou atmosféru a ponurou hudbu, ale za dva týdny už nebude tušit hlavní zápletku filmu. Můj názor je v tomto případě hodně subjektivní vzhledem k tomu, že mám radši nízkorozpočtové snímky, ale s dobrou pointou, což pro mě tenhle film bohužel splňuje jen napůl a proto si odnáší zlaté tři hvězdy.

Dívka (2018)

Tak tohle byl dost silně emotivní zážitek. Obrovská úklona Victoru Polsterovi, který teď nevím jestli je, nebo není trans-žena, ale zahrál to skvěle. V každém pohybu bylo vidět, jestli je žena nebo muž, stačilo trochu jinak pootočit hlavu a už to v divákovi vzbuzovalo pocit, že kouká na úplně jiného člověka. Drastická pravda ztvárněná tímto příběhem dokáže člověka zaujmout a přivést na bizarní, ačkoliv velice zajímavé otázky. Práce s kamerou a hudbou tomuto snímku ještě přidává na dramatičnosti a některé scény, např. pod vodou, mezi lidmi, jsou nádherně natočené a člověka vtáhnou do příběhu nehorázným způsobem. Velmi povedený film! /kino 2019/

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

K tomuto snímku mě navnadil soundtrack, který je vážně úžasný a dodává do filmu energii, ale film ji nevyužije. Herci to sice tahají skvěle, hlavně Emma Watson *mrkmrk*, ale příběh je až moc umělý a ukazuje nám scény, který se nemůžou stát a film tím ztrácí smysl. Hlavní postava Charlie si najde na střední kamarády a hledá i holku. Tuctovej teenagerskej příběh, do kterého jsou zasazeny scény z minulosti, které člověka matou a jejich vysvětlení je až na konci.