waclaf

práce

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.3.2015  08:42

u Clinta jsem zvýklý na střelbu s větším kalibrem

• 21.3.2014  10:58

tomu říkám neuvěřitelný příběh, i proto, že jsem tomu až do koncertu v JAR fakt nevěřil, tento dokument jen potvrzuje mé mínění, že jak už ve filmu, tak v hudbě je neustále co objevovat, COLD FACT!

• 16.12.2013  22:44

malý krok pro režiséra, obrovský skok pro kinematografii, touto cestou VŠECHNO začíná!

• 16.12.2013  22:35

velký objev, k pětce chybí hodně málo, už jenom za to, že po shlédnutí rozšiřuji obzory o průkopníky kinematografie a vracím se ke groteskám s Busterem Keatonem, Lupino Lanem, Chaplinem, Laurelem a Hardym, které mi pouštěl jako dítěti děda a zjišťuji, jak sakra Harold Lloyd natočil "Safety last", zaplať pánbůh za Youtube, zaplať pánbůh za filmy, jako je tento, které nutí dál hledat, objevovat a vzdělávat se

• 14.12.2013  23:54

velké zklamání, dialogy jsou na úrovni autora základní školy, obzvlášť to jak Will vysvětluje, jakže se naučil "ghostovat", salut na konec mě dorazil

• 23.11.2013  01:08
    Lásky čas (2013)

pro mě jedno z největších filmových překvapení, krása

• 5.11.2013  22:59
    Zmizelá (2012)

Nenastalo žádné překvapení, mělo mě trknout už to, jak jí podivín navedl na dodávku zámečníka a ona zrovna tu samou dodávku potkala na druhý křižovatce, když se jí vydala hledat. Jo a jak to bylo, vrah si půjčil dodávku, kde našla účtenku z baumaxu, ale v tom baumaxu byl v červeným Chrysleru? Strašně jednoduchej děj, až si člověk myslí, že to snad ani tvůrci nemůžou myslet vážně. Naprostá ztráta času!

• 12.8.2013  23:54

Happiness only real when shared! A co je víc?

• 12.8.2013  23:53

We got married in a fever! Stejně jako já a moje žena. Phoenix a Witherspoon rules, výborný životopisný film, stejně jako Ray

• 12.8.2013  23:45
    Ray (2004)

právě jsem zjistil, že jsem tento skvost, který jsem už před lety zařadil mezi své topy, nehodnotil, takže 5 hvězd už tam visí a právem, božská hudba a žánr filmu, který mám rád (Walk the line, Doors, Cadillac records,...) Kdyby Jamie Foxx už neodehrál žádnou roli, tak touto se zapsal nesmazatelně mezi špičku svého řemesla

• 6.6.2013  23:34
    Let (2012)

velice příjemné překvapení za poctivé čtyři hvězdy, Denzel pohyby ožraly místy vystihuje naprosto věrohodně, viz scéna návštěvy syna, top záběr je samozřejmě ten z hotelového pokoje

• 2.2.2013  09:20
    Bídníci (2012)

Byl to teda výkon dokoukat to do konce. Muzikál není zrovna šálek mé kávy, nicméně filmy jako Mouln Rouge a Chicago jsou výborné, nemluvě o starších kouscích jako Vlasy a ještě dále např. Cover girl. Film, který doplní líbivá melodie a chytlavá píseň nikdy neurazí. Ovšem, alespoň pro mě, to nesmí být opera (ikdyž na klasickou nedám dopustit), kde je každý kvák nuceně zpívaný a dialogy dávají z téměř tříhodinového filmu maximálně dvě minuty. Ani jednu z "písní" v Bídnících si nezapamatujete, ani jednu melodii, nevím jak by vůbec někdo z tohoto filmu třeba mohl udělat soundtrack. Film mě nutí pořád přemýšlet nad tím , jak ho vůbec dokoukat a díky tomu si neužiji příběh ani herecké výkony. Stejný problém jsem měl u Sweenyho Todda. Kamera a výprava je asi jedinou kladnou stránkou, která při mém rozhodování udělit alespoň dvě hvězdy rozhodla.

• 23.12.2012  22:46
    Trosečník (2000)

Kdo ví co přinese příliv!

• 16.12.2012  14:14

tato komedie mě vždy neomylně pobaví, hlášky z dabingu jsou nezapomenutelné

• 10.12.2012  19:17

Když jsem poprvé viděl film, bylo mi asi osmnáct a byl jsem docela v šoku. Po pár letech jsem prolistoval knížku a bolel mě z ní gulliver, jak jsem nerozuměl každýmu třetímu slovu. Ještěže v ní je vložený slovníček jakéhosi newspeaku, abyste se tím mohli prokousat. Čte se to jak po másle. Znovu jsem se vrátil k filmu a vracím se k němu po delších odmlkách znovu a rád. Kubrickovy filmu jsou vizuálně fascinující, stejně jako zvukově. Malcolm McDowell hraje skvěle, yééééz, pro role tohoto typu se hold narodil, yééz. Provokativní a kontroverzní film. Co teda jako bude he?

• 8.12.2012  21:58
    Led Zeppelin DVD (koncert) (2003)

Špičkový koncert, nechápu, jak může někdo něco podobného předvádět ve dvaceti letech. Tento koncert zažít na vlastní kůži je sen každého fanouška. Doporučuji porovnat Pageovo sólo se sólem z DVD Celebration day. Dávám 100 ze 100, protože víc to nejde!

• 8.12.2012  21:52

Navštívil jsem v listopadu tento film v Bio Oko. Záznam pět let starého koncertu srdcové kapely. Pro mě totální top. Rozjezd filmu a první tóny Good times, bad times mě přikovaly olověnými hřeby k sedadlu. Asi proto jsem si první tři songy až tolik neužil, ikdyž Ramble on a Black dog patří k mým velmi oblíbeným. Trochu rozpačitý začátek. Probral jsem se na In my time of dying a právě včas. "Jesus, gonna make up my dyin' bed." Začínala pro mě nejlepší písnička koncertu https://www.youtube.com/watch?v=7dXqn8OE5fo, jenže to jsem nevěděl co bude následovat. Zlatá Pageova kytara a For your life, změnila doposud mnou nenaposlouchanou skladbu z alba Presence v parádu. Neomylný rukopis LZ. Trampled underfoot pokračuje ve stejném duchu k nástupu Nobody's fault but mine a já si začínám koncert užívat plnými doušky. Áááá áá á ááááá. Koukám kolem sebe, plné kino lidí různých věků a povah. Nikdo se nehýbe, každý kouká na plátno jako na zjevení. Sleduje koncert, který není jen koncertem, ale příběhem. O tom, jak čtyři lidi stvořili největší kapelu všech dob, ale bylo jim dopřáno jen 11 let. Nebo, díky bohu, že jim těch jedenáct let bylo dopřáno. Dostáváme se k absolutně fantastické skladbě No quarter a pomalu ale jistě se dostavuje dojetí. Vidím jak si každý člen kapely koncert užívá. Pět let práce s tímto materiálem se ukazuje jako dokonale vynaložený čas. Super detaily, střihy, zvuk, záběr zpoza bubnu do haly je jedinečný. Od této chvíle asi nikdo nepochybuje o tom, že vidí jeden z nejlepších koncertů historie. Koncert, na kterém by chtěl být každý. Koncert, na který dostalo lístek jen "pár" tisíc vyvolených prostřednictvím losu. O lístky totiž žádalo 20 milionů lidí! Nedokážu si představit, co to musí být pro Roberta Planta, který byl a je doposud žábou na prameni, která blokuje reunionu Led Zeppelin a která znemožňuje milionům lidí ještě alespoň jednou vidět tuto událost naživo."Thousands of emotions we've been through last six weeks." Během dalších songů vidím letmé úsměvy při pohledu Planta na staré kolegy a kamarády Johna Paula Jonese a Jimmyho Page, který vidí jak jim to pořád jde a jak by to zase mohlo skvěle fungovat. Čím dál častěj střihá pohledem po Jasonovi Bonhamovi, synovi Bonza, který dotahuje výjimečný příběh kapely. Bubeník, na kterého čekali 30 let, až dozraje do stadia, kdy bude moci plnohodnotně zastoupit otce. Syn, který má vytetované všechny pověstné znaky LZ a který doprovází kapelu srdce svého otce, který v roce 1980 nešťastně zemřel se své role zhostil dokonale a dělá čest svému jménu. Všichni členové kapely mu evidentně fandí. Na průhledné bubny Ludwig sype nálož úderů přesně po vzoru svého otce a nejlepšího Plantova kamaráda. Plant každou písní jakoby roztává a je vidět jak si to užívá. Since I've been loving you pokračuje v uvolňujícím duchu "and there are some songs, that must be here" Dazed and confused z počátků, kdy jako dvacetiletí nezkušení mladíci pobíhali po pódiu a poznávali velký svět. Page vytahuje smyčec a slzy se mi derou do očí. Pohled Planta na kámoše Page hovoří za vše. Nedá se to dost dobře popsat, ale vidět šedivého Jimmyho, jak hraje totožné tóny jako zamlada je jako cestování v čase. A Stairway to heaven a Robertův zlomený hlas toto rozpoložení podtrhuje. Ještěže přichází uvolnění Song remains the same a Misty mountain hop před závěrečnou masáží. Kashmir je totiž monumentální, scéna strašně dobrá, zážitek! No a Whole lotta love a oslava Rock and rollu na závěr jakbysmet. Tento výborně vystavěný koncert hrdě řadím mezi ty, na kterých bych chtěl být. Podobně jako Queen ve Wembley, Johnny Cash ve Folsom Prison, Nirvana unplugged, atd. atd. Je skvělý vidět, jak to i po tak dlouhý době funguje pořád stejně a jak to v průběhu koncertu zejména Plant zjišťuje a do tváře se mu vtírá úsměv. Každý ví, že už se podobná akce nebude opakovat a dávají do toho všechno. Pro fanoušky priorita č. 1. "Well, well, well, so I can die easy."

• 8.12.2012  21:41

Co dodat. Čirá definice nadčasovosti a geniality. Knihu jsem nečetl, můžu hodnotit jen film, který vyvolává řadu emocí, otázek a diskuzí. A to je dle mého úkol filmu. Scéna s hozenou kostí, která přechází do kosmické lodi tančící valčík, spolu se scénou odstavení HALa a Zarathustrou na konec patří k vrcholům světové kinematografie. Povinnost. A teď jdu vyhledat dobové ohlasy, protože mě dost zajímá, co na toto zjevení museli tehdy říkat. Nedokážu si to dost dobře představit.

• 30.11.2012  21:59
    Skyfall (2012)

první Bond, kterého si pamatuji je Goldfinger s asi nejlepším představitelem Seanem Connerym, nikdy jsem tyto filmy nevyhledával, připadaly mi srandovní kvůli nereálným scénám typu skok na motorce do letadla atd. Nicméně od chvíle, kdy byl nominován Daniel Craig se má náklonnost začala pomalu měnit a Skyfallem to vygradovalo. Výborně jsem se bavil, filmy Sama Mendese nikdy nezklamou. Od teď se řadím do fanklubu.

• 30.11.2012  21:47

špička, naprosto skvělej film, hudba, Kevin, všechno stoprocentní

• 28.10.2012  09:25

"Víš co je tak dobré na pravdě? Každý dobře ví co to je, ikdyž by žil dlouho bez ní. Nikdo nezapomene na pravdu, jen se neustále zlepšuje ve lhaní!" jedna z mnoha pravd v podání neskutečné Kate, která v tomto filmu zazněla. Lea mám jako herce hodně rád, vlastně zde hrají jedni z mých dvou nejoblíbenějších herců. Výborný blázen, který všem vytírá zrak svou přímostí. Do toho Mendesova režie s nezbytným silným pianem. Film hustý, doslova...

• 27.10.2012  23:53

Klasika. A také film, kde díky obrýlenému Krhounkovi patrně vznikla hláška: "Sundej brejle!"

• 27.10.2012  23:47
    Prázdniny (2006)

V pohodě. Jednou za čas to neuškodí. Ale rozhodně NE v dabingu. Nevím kdo rozhoduje o tom jak a co se bude dabovat, ale nesnáším, když Jack Black vyluzuje ty svoje skvělý tóny a někdo to zkouší převést mermomocí do češtiny. Totéž jako Diaz, jak zpívá Killers v češtině. To je strašnej paskvil. No a Kate Winslet zpívaje "skudlydu" to jen podtrhuje.

• 27.10.2012  18:29
    Podraz (1973)

...a čtyři kluci!

• 20.10.2012  10:38

Co čekat od filmu s takovýmto paskvilním názvem? Rozhodně doporučuji vidět, co vše lze a za co se dají utratit peníze, u dialogů a zápletky si skoro ukroutíte hlavu a nechápavý výraz ála otevřená pusa a oči vás neopustí ani hodinu po závěrečném finále, kdy ani vlastně nevíte, proč obě příšery zemřely. Já si myslím, že si to tvůrci štelovali na dvojku, ale poté, co zjistili, jaký shit stvořili, se do toho nepustili. Škoda, chtěl bych vidět, jak by trumfli famózní výskok žraloka, který v letu rozkousne boeing jako když psovi hodíte frisbee. Jak by překonali zápletku, kdy chtějí žraloka většího než Golden Gate dostat do zátoky menší než Golden Gate. Jak by se dále vyvíjel vztah hlavní hrdinky a Japončíka, naprosto účelově rozjetý - viz dialog po vášnivém sexu v laboratoři o tom, jak kdo voní, zabitý rozlousknutím ořechu jak se zbavit příšer zvoláním: "Feromony!" Autorům možná šlo o rozvíření diskuze a o to stvořit kultovní film, ve kterém je všechno špatně. Nicméně já tento zážitek splachuju do odpadu. DVD, které jsem zdědil po strýci dávám kolovat budoucím generacím.

• 9.10.2012  20:44

v radotínském kině se sledování této parády změnilo v nefalšovanou house party a ti, kteří seděli, se dali spočítat na prstech jedné ruky. velkou euforii a absolutní hodnocení umocnil fakt, že jsem totéž vystoupení viděl živě o rok dříve na Openair festivalu, kde jsem za celou dobu nezavřel pusu a jen užasle koukal.

• 3.10.2012  10:30

Film nijak mě neuchvátil, ale ani nezklamal a místy pobavil. Dialog o rťěnce výborný. Spíše oddychovka, za kterou jsem hlubší smysl nehledal, ikdyž to tak asi bylo zamýšleno. Líbilo se mi, jakým způsobem si volali.

• 3.10.2012  09:51

Když jsem film cca před 9 lety poprvé viděl v Aeru, během prvních 20ti minut polovina lidí odešla a já koukal na film jako na zjevení, na něco jakoby zakázaného a bořícího všechna tabu. S odstupem času jsem si film letos zakoupil a podíval se na něj znovu a jen nechápavě kroutil hlavou nad tím, co se v něm děje. Všechny scény mi najednou připadají zbytečné, bezdůvodně tažené za vlasy, za každou cenu znázornit něco opravdu eklhaftovního, nechutný zážitek. Asi stárnu...

• 3.10.2012  09:45

Dlouho jsem měl za svůj nejlepší český film něco zcela odlišného. Časem jsem dospěl k tomuto šperku české kinematografie, který zatím mému žebříčku vévodí. Klidná doba po válce se mění v hrůzu a bude ještě hůř. Excelentní herecké výkony, film je samý superlativ. "Podepíšu, až podepíše František!" A František alias Radoslav Brzobohatý je mým hrdinou. A když hlas pana Růžka nakonec prohlásí "Sbohem, všichni moji dobří rodáci, a kdybychom se více neviděli, vyplň se osude" mám husí kůži, v krku knedlík a horko se mi nalije do hlavy. Jen málo filmů tohle dokáže.

• 3.10.2012  09:30

Call it...na benzince je tak husto, že kdyby spadl špendlík, spadli byste ze židle leknutím. Tady jsem pochopil význam sousloví "Atmosféra by se dala krájet". Jen jedna z několika fantastických scén tohoto špičkového filmu, který Vás nenechá ani chvíli v klidu. Patři mezi top od Coenů. Že se do toho Llewelyn pouštěl, ale co bychom dělali na jeho místě... Herecký výkon Bardema bere dech. CALL IT!

<< předchozí 1 2