Superpero

nadbytost

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 7.1.2018  18:19
    Bright (2017)

Dobře obsazená blbost. Will Smith je furt borec, ale kombo drsnýho pouličního akčňáku a fantasy prostě něfunguje a ani ty jeho hlášky to nezachránily. Měli prostě vynechat magický píčoviny a bylo by to fajn. I když ten ork byl docela fajn a držkou a hlasem mi připomínal Kryťáka. A vůbec nechápu proč tam bylo to duo magický FBI. Neudělali za celej film nic. Skoro jako kdyby Edgar Ramirez prohrál sázku a musel za trest ve filmu vypadat co nevíc debilně, tak je připsali do scénáře :)

• 6.1.2018  23:07
    Mudbound (2017)

Drama, které nepřekvapí, ale emoce vyvolá bez problému. Akorát mi tam nesedělo úplné finále. Nalepit minutovej cukrkandl na film, kde se všichni celou dobu maj na hovno nepůsobí vůbec věrohodně.

• 6.1.2018  11:43
    matka! (2017)

Zběsilá druhá půka bere dech. Prostředí se plynule střídá ze seskupení fanoušků, přes divokou party, po válku a pak nějaký postapo. A všechno je to furt v tom baráku a chudák Jennifer Lawrence totálně nestíhá. Význam toho všeho je mi celkem ukradený a když tam vojář řve "Medic" a pak dostane headshot, tak už jsem se jen smál a rezignoval na snahu vystvětlit dění. Aronofskyho řemeslná sebejistota je ale neoddiskutovatelná a Jennifer Lawrence to zahrála také dobře.

• 31.12.2017  19:43
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Slovy těžko vystihnout, jak mimo humor v tomto seriálu je. Hlavní postava je neuvěřitelnej blbec a v první sérii navíc regulérně zlej člověk. V pozdějších sériích se z Tandyho stane pouze iritující hovado, ale zároveň velice vtipné hovado. Will Forte do toho dal všechno a zahodil i poslední zbytky sebeúcty. Chápu, že spoustě lidí tohle nemůže sednout, ale myslím, že jakmile překročíte určitou mez, začnete mít ty postavy vlastně rádi. Idiot Tandy v kombinaci s totálně pošahanou Carol je prostě něco, co konkurence nenabízí. Až "Poslední muž" skončí, tak mi bude chybět. Další důkaz, že na co Phil Lord a Chris Miller sáhnou se promění v čiré dobro. P.S. Camea Willa Ferrella a Jacka Blacka patří k těm nejlepším.

• 31.12.2017  19:35

Kdyby si Lanthimos tentokrát odpustil, aby se postavy chovaly chladně a roboticky, tak by to byl mnohem silnější zážitek. Takhle mi přišlo, že se s tou velmi složitou a děsivou situací všichni docela srovnali a bylo jim to celkem jedno.

• 26.12.2017  18:40
    7 životů (2017)

Fajnový akčňák z nevábné totalitní budoucnosti. Má to cool momenty a bavily mě matrixovský honičky, kdy uprchlice vybírá cestu podle pokynů operátorky. Noomi Rapace je na tuhle roli skvěle vybraná. Tý prostě věříte, že tam s rozbitou držkou střílí agenty a skáče z třetího patra do popelnice. Pointa není překvapující a ke konci jsem se už trochu nudil.

• 26.12.2017  18:31

Nejlepší postava této trilogie je s konečnou platností generál Hux.

• 23.12.2017  13:58

Dost divně to přeskakuje mezi scénama, takže jsem občas úplně nevěděl o co běží. Každopádně Jessica Lange je fakt dobrá a je to asi první film, v kterym mě nesrala. Zajímal mě ten jejich vztah, kdy na sebe vždycky byli supernasraný, usmířili se a pak zase dokola. 70%

• 3.12.2017  17:10

Vybalancované mezi napínavým thrillerem a brakem. Zaujalo mě, jak film přeskakoval z postavy na postavu a dlouho nechával v nejistotě, o kom to vlastně bude. 70%

• 2.12.2017  17:05

Pomalý a drsný film o tom jak Vince Vaughn postupuje do stále drsnějších vězení, až skočí v nějakym středověkym dungeonu, kde všem rozšlapává hlavy. Zahler má své násilí rád přehnané a mě to zatim baví.

• 29.11.2017  23:17

Super film na oddych. Hrozně mě bavilo, jak z toho čišela ta jižanskost.

• 26.11.2017  21:06

Nevim no. Mě to sedlo a smál jsem se i nahlas. Laciný humory s čůrákama na mě holt zabíraj. De Niro je furt skvělej a vůbec nepůsobí trapně. Naopak jsem se fakt gebil, když tam všechny stíral. Bavilo mě i to duo policajtů a kundózní Aubrey Plaza ujetá na důchodce.

• 22.11.2017  21:00
    Neznámý (2011)

Solidní thriller, který vyústí do ztracena. Snad nepamatuju film, kde by mi po finálním odhalení bylo víc jedno, jak to vlastně skončí. Nejsympatičtější postava je Bruno Ganz.

• 22.11.2017  20:56

Pohodová akční komedie u které jsem se normálně pobavil. Dwayne Johnson je můj oblíbenec a role Mitche mu sedne. I zbytek osazenstva byl dobrej a přišlo mi vtipný, jak to Zack Efron neustále srážel a upozorňoval, že plavčíci by podobný aktivitz vůbec neměli dělat. Některé vtipy určitě nevyzní a povinné cameo Hasselhoffa mělo být nápaditější, za mě ale příjmený překvapení. 70%

• 12.11.2017  23:42

Technicky naprostá špička. Kontrast mezi tím, jak dobře je to udělané a jaká je to vlastně sračka je ohromující. Přišlo mi, jako když koukám na brilatní úvodní filmeček k videohře, nebo na geniální videoklip, ale to co dělá film filmem naprosto selhává. Příběh, emoce a hlavně herci. Proč do prdele vybrali asi nejnesympatičtější dvojici vůbec? Ten kluk vypadá na sedmnáct, je vychrtlej, má debilní účes a snaží se prodat roli drsnýho hláškujícího vesmírnýho sukničkáře. WTF? To bych věřil Chrisi Prattovi, nebo Willu Smithovi, ale jak může někdo soudnej dát takovou roli tomuhle klukovi? Ta holka se zase furt jen tváří nasraně. Ale alespoň je hezká a často tam běhá v bikinách. Každopádně chemie mezi nima je nulová. Bohužel i ostatní herci jsou fakt špatně vybraní. A dost často mají hodně debilní kostýmy. Ale to není jedinej fail. Prostě tam fakt nefunguje nic, kromě občasnýho humoru. Třeba když tam umře docela dobrá postava a teď tam je dojemná scéna, tak to je tak sterilní až to bolí. Přijde mi, že se Besson zbláznil, že to dotáhl až dokonce. Takhle by asi vypadal Pátej Element, kdyby vyměnil ty áčkové herce za druhořadé ochotníky.

• 12.11.2017  20:27

Kdybych nečetl předlohu, byl bych asi dost dezorientovaný. Vše je urychlené a divadelní aranžmá přehlednosti nepomáhá. Film se mi ale líbil. Keira zahrála moc dobře a slzy i štěstí jsem jí věřil. Akorát mi přišlo, že Levin, v knize vlastně hlavní postava, zde byl poněkud navíc a film by se bez něj hravě obešel. 70%

• 11.11.2017  18:17

Druhá světová z pohledu nácků. Díky chlapáckéme charismatu Jamese Coburna jsem chtěl, aby jeho četa přežila, protože i on tam byl vylíčenej, jako normální člověk, co se stará akorát o svoje chlapy. Akčních scén tam je možná až příliš. Nejsou špatné, ale zub času se na nich přesto už podepsal. Hodně mě zaujala etuda s ruskejma vojandama.

• 5.11.2017  20:56

Nekoukatelná píčovina, kde se pětice retardů mlátí po hlavě vycpaými zvířaty. Vtipu to má tolik, co libovolné dílo Zdeňka Trošky. Ujetá pointa byla fajn, ale ten film opravdu nezachrání. Fakt tam nebylo nic, co by mě zaujalo.

• 5.11.2017  20:52

Příjemná dramedie, u které ne že bych se smál, spíš jsem se občas tak pousmál. Rozhodně jsem se ale nenudil. Přišlo mi ale ujeté, že se rodiče k cca čtyřicetiletýmu chlapovi chovaj, jak kdyby mu bylo osmnáct.

• 5.11.2017  20:46

Možná nejlepší komedie roku. Taika Waititi šanci využil na sto procent a svůj mimoňský humor protlačil i do marvelovské mašinerie. Kamenné stvoření Krog, nebo jak se jmenoval byl fakt skvělej. A vůbec celej tenhle film je nehorázná sranda, co se vůbec nebere vážně, ale přitom je naprosto skvěle udělaná po všech stránkách. Za mě prostě bomba.

• 25.10.2017  18:11
    Wind River (2017)

Je fajn, že hlavní postava není policajt, ale lovec. Taky se mi líbilo, že tam pro jednou nebyl žádný génius zločinu, co schválně nechává vodítka a je vždy o tři kroky před neméně geniálním detektivem, ale normální banda ožralejch kreténů. Kontrast mezi větrem ošlehanym lovcem a mladou, nezkušenou detektivkou fungoval. Jen mě to nějak úplně nechytlo za srdíčko. Motivace hlavního hrdiny mi přišla už trochu moc. Ale jako fakt dobrej film rozhodně.

• 22.10.2017  11:47

Na můj vkus tam toho bylo málo vysvětleno. Chápu, že to mělo zobrazovat paranoiu mezi lidmi v krizové situaci, kdy jde veškerá slušnost stranou, což se povedlo. Stejnak ale ty krizové situaci měli příčiny (např. otevřené dveře), které film nikdy nezodpověděl.

• 22.10.2017  10:04
    Motýlek (1973)

Stevea McQueena jsem vždy respektoval, ale nepovažoval jsem ho za charakterního herce. Motýlek můj názor změnil. Jeho fyzická a psychická proměna byla působivá. Když jsou na konci s Hoffmanem na tom ostrůvku a oba už jsou zpola magoři, působí to groteskně i smutně zároveň. Oproti jiným vězeňským filmům je Motýlek zajímavější díky prostředí Francouzské Guayany. Hrdina musí přemoci jak vězeňský systém, tak nástrahy džungle na druhém konci světa a setká se díky tomu se spoustou zajímavých postav.

• 21.10.2017  12:38

Namakaná postapo verze Ivana Bartoše se denodenně pere o svoje místo na světě na malé farmičce v lesích. Napětí se tu dá krájet a z každého gesta hlavní postavy vidíte, jak těžké je přežít a jak vás každý chce okrást, zabít a sežrat. Je to velmi nízkorozpočtové a syrové, což je vlastně plus, protože lidé v tomto světě stejnak nic nemají.

• 19.10.2017  19:27

Vizuálně opět bomba a ponurý svět, kde vás na ulici svádí gigantické holografické děvky má stále co nabídnout. Příběh není totální vycucávka, ale dává docela smysl a byl jsem celkem zvědavý, kam se bude ubírat. Na druhou stranu bych ocenil méně zadumaných pohledů a filosofování jestli duši má člověk, robot, hologram, nebo mikrovInka a místo toho vysoustružil pár obskurních scén. Fakt jsem nechápal zlou robotku, co vždycky nakráčela na policejní stanici, někoho tam zabila a bylo to naprosto bez důsledků. Řekl bych, že když pouhá informace, že se narodilo robodítě může "zničit svět" tak vraždy policistů za bílého dne by zasloužili alespoň titulek v novinách. Prostě to stojí za to vidět v kině, páč udělané je to skvěle, ale leckdo se chvílemi bude nudit.

• 10.10.2017  00:03
    Raw (2016)

Je to bizár, ale zábavnej a daří se mu překvapovat po celou stopáž. Navíc umě balancuje mezi školním dramatem a kanibalským hororem. Je to francouzský, takže nahotou se nešetří a tvůrci občas servírují docela kenty, na druhou stranu mi nic z toho nepřišlo samoúčelné a první lidská ochutnávka byla velice hezky vypointovaná. Hlavní herečka je super. Věřil jsem jí ustrašenej ksicht šedý myši i hladovej pohled predátora. A překvapilo mě, že ve Francii jedou stejně debilní vysokoškolskou šikanu, jak v americkejch filmech.

• 25.9.2017  21:23

Začne to hodně zostra a přiznám se, že mi to úplně nesedělo. Přišlo mi to rozpačité a malinko debilní. Ale cca od toho Glastonbury mě to začalo zase bavit a když se Colinu Firthovi vrátila paměť, byl jsem stejně přikovanej, jak u prvního dílu. Jeho postava je pro tuhle značku klíčová. Julianne Moore se snaží seč může, ale na dokonalého záporáka z jedničky nedosáhne. Mnohem víc než ona mě bavil americkej prezident, když se jí gebil jak je blbá. Mno a akční finále bylo perfektní.

• 19.9.2017  21:35

Citlivé, ale ne trapné. O tyto mozaikové filmy se snaží hodně tvůrců, ale málokdy je výsledek takto koukatelný. Sympatickému hereckému osazenstvu jsem vesměs přál, aby se jim dařilo. Akorát psychomatce v podání Jennifer Garner jsem měl chuť vrazit kudlu do hlavy.

• 10.9.2017  12:38
    To (2017)

Oproti geniální předloze osekané a soustředí se to hlavně na patálie s klaunem, což je naprosto v pořádku. To co tam je, je udělané velice dobře a film se mi líbil. Klidně si To ale dovedu představit jako desetidílnou minisérii. Pak by to bylo bez výhrad.

• 9.9.2017  18:28
    Vyšší moc (2014)

Hezky natočená studie, jak rodinu rozhodí, když se otec zachová zbaběle. Tísnivá atmosféra je velmi dobře zachycená stejně jako přehnané vykrucovací kecy o tom, jak kdo danou situaci vnímal. Do zkratu otce, když se rozbrečí na chodbě fakt dobré. Potom už mi to trochu drhlo a vyhlížel jsme konec.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96