Zabiják (2023)

Přímočarý film bez překvapení, kde se toho kromě jedné vydařené bitky moc neděje. Hlavní hrdina vede otravné monology ve svojí hlavě a to je asi tak všechno.

Dobrodružství (1960)

Film, který námětem slibuje, že o něčem bude a bohužel o ničem není. Nebýt půvabných hereček a pár správně wft scén bylo by to k nepřežití.

Zabiják bolesti (2023) (seriál)

Peter Berg umí točit zábavně a Painkiller není výjimka. Dobře se na to kouká, i když je to opět delší, než by se slušelo. Vyniká to hlavně v bláznivějších pasážích, kde Matthew Broderick triumfálně běhá po baráku v kimonu a  komicky tančí, nebo si tam hraje s obřím psem, aby dal najevo pohrdání úřady. Je prostě vtipnej. O hodně sympatičtější než ta vyšetřovatelka a vlastně jsem mu ani moc nepřál basu :) Linie se závislostí dobráka Taylora Kitsche je větší drama, ale tak nějak mi to s tim nabručenym ksichtem úplně neprodal. Prostě Painkiller je nejsilnější v odlehčených, dekadentních částech, kdy staří nadržení doktoři plácají zadky hamižnejch mladejch holek.

Velké nic (2023)

Název to vystihuje zcela přesně. Většinu času spíše nuda. Zábavné to začne být až s příchodem tý šílený ženský, co pořádá demonstrace. Stádo srnek na sídláku taky fajn.

Fotři (2023)

Myslel jsem si, jak mě to bude bavit, protože si sám přijdu jak důchodce a pičuju na všechno kolem. Jenže mě to dost iritovalo i tak. Dnešní komedie maj často potřebu vyjadřovat se k současné woke společnosti a i když když si z toho bahna dělají srandu, stejně se musí umazat. Je to spíše únavné, než vtipné. Ale jako pár dobrejch fórů se tam našlo, třeba když sekuriťáci ve strip klubu začali nesmyslně mlátit všechny :D

Blue (2018) (seriál)

Vrchol mezi dětskými seriály. Navážno mě na to baví koukat taky. Umí to být doopravdy vtipné, dojemné a i pravdivé. Člověk se v tom občas najde.

Yuni (2021)

Jediná zajímavá věc je, že je to v Indonésii, tak alespoň člověk zprostředkovaně nakoukne do místního života. Jinak ale nic moc. Banální děj o tom, že holky tvrdej chleba maj, se rychle okouká. Chybí nějaké větší drama. Yuni je tam nejhezčí, tak za ní chlapi pálej a ona je odmítá. Toť vše. Ani řemeslně se nejedná o žádné veledílo a některé scény jsou vyloženě kýčovitě trapné. Dovedu si představit, že v muslimské Indonésii to mohlo rozvířit vody díky ženské režisérce a provokativním dialogům o ženské masturbaci. Pro mě jako diváka, co chce prostě vidět dobrý film mi Yuni nabídla žalostně málo.

Úsvit (2023)

Tatry jsou krásné, Eliška Křenková výborně hraje a řídí cool tyrkysovou káru. Dobová atmosféra je uvěřitelná a spousta dialogů je příjemně civilních. Prostě to hezky vypadá, až na ten jejich neuvěřitelně ponurej byt, kde maj neustále zatažený závěsy. Jenže mi přišlo že hlavní ambice filmu nebylo odvyprávět poutavý příběh, ale vzdělat lidi v problematice hermafroditů a tak nějak surfovat na vlně aktuálně společensky vděčného tématu. A aby tam bylo nějaký drama navíc, tak tam dali postavu tajnýho, co tam účelově loví komunisty nebo co, ale vlastně je k ničemu.

Beckham (2023) (seriál)

Ukážou nám hezky sestříhaný fotbal i soukromí a rozhovory s opravdu mnoha fotbalovými legendami. Všemu vévodí sympaťák Beckham s Victorií, která mi taky přišla fajn. Vždycky mě pobavily ty střihy, jak Beckham něco řekne a pak někdo z jeho života stíracím tónem řekne přesnej opak :) Je zábava to sledovat. Uteče to jako voda, protože Beckhamovi měli prostě zajímavej život. Nesporný talent a charisma si vybraly krutou daň v podobě všudypřítomných mediálních mrdek, co analyzují každý jejich výraz a gesto. Dobrej dokument, kterej bude bavit chlapy i ženský.

Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! (2023)

Za mě teda příjemná komedie o dvou třináctkách, co řeší klasický puberťácký problémy. Tentokrát v židovském podání. Bylo to náhodou dost vtipný, upřímně jsem se u toho zasmál. Sandler ve vedlejší roli stíracího otce byl dobrej a i ty jeho dcery hrály dobře.