Mikino00

okres Karviná
student

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 25.11.2018  21:50
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Seriál je dost přitažený za vlasy a jeho dění dost neuvěřitelné, to vše vrcholí ve finálním překombinovaném díle. Avšak dívá se na něj dobře, je napínavý a má spád.

• 3.11.2018  21:42

A to je všechno? Napadlo mě na konci filmu. Poněkud jednoduchá variace na E. T.ho trpí svou zkratkovitostí a několika poněkud zbytečnými linkami či dějovými odbočkami, které nevedou nikam. Minimalistický příběh, odměřenější způsob vyprávění i jakási civilnost dodávají filmu na nevšednosti, ale nespasí fakt, že se tam v podstatě nic nestalo a několik dějových posunů je opřeno vyloženě o scénaristické berle.

• 19.10.2018  22:56

Continuum je vzhledem k mizerným kvalitám deváté a desáté řady vítanou změnou vytvořenou primárně pro fanoušky, na které pomrkává v nejedné scéně, nejednou postavou či hláškou. Na filmu je sice vidět jeho televizní produkce, tradičně trochu odbytější šablonovitý scénář či poněkud příliš jednoduché finále, ale i tak film baví a často vyvolává úsměv i vzpomínky na zlatou dobu Stargate. Jen z nostalgie ale film není živ a docela funguje i samostatně. Dalo se ale z námětu "vytřískat" daleko více.

• 14.10.2018  22:22

Po filmařské stránce naprostá špička. Velkofilm všech velkofilmů. Neskutečná výprava a rozmáchlé davové scény jsou jen doplňkem velkého příběhu o proměně jednoho člověka a jednoho povstání. Je až zarážejí, jak jsou jednotlivé záběry dokonalé, promyšlené a mají kompozice, které jsou doslova uměleckým dílem. I dějově film i při opakovaných shlédnutích nezklamává, což je také zásluhou velice šťastného výběru herců hlavních i vedlejších rolí.

• 6.10.2018  20:24

Pohodový milá rodinná podívaná, tak akorát odlehčená a humorná. Spousta sympatických postav, slušný příběh a slabší záporná postava. Příjemná změna po osudových Avengers.

• 22.9.2018  18:17

Stokrát viděné s mizerným dějem, bez napětí, zato s logickými lapsy. Celé to působilo film, který vznikl narychlo na základě úspěchu předchozího restartu Jurského světa, bohužel s cílem vydělat peníze a nelámat si hlavu s dějem, fungujícími postavami, reálností či dobře natočenou akcí. Hlavně, že je tam hodně dinosaurů, raptor a t-rex. To mě ovšem k mé spokojenosti zdaleka nestačí.

• 20.9.2018  17:16

Těžký průměr stojící na vizuálu a světu SW. Ten zbytek nestojí za řeč. Jalový příběh s banální zápletkou a prachbídnými dějovými zvraty, téměř absence akčních scén a humoru a navíc zcela nevýrazní herci (Emilia Clarke je neskutečné dřevo). Film ničím nezaujal a po pravá zapadl.

• 19.8.2018  22:08

Inspirace válečnými klasikami je tady jasná, inu proč ne. Horší už je mizerný scénář, neskutečně přepálený konec a některé herecké výkony zcela bez zájmu v čele s Coburnem. Na druhé straně zachraňují film Spencer a jeho herecké etúdy společně se správným záporákem Savalasem.

• 5.8.2018  20:16
    matka! (2017)

Režisér přesvědčený o své genialitě natočil divácky velmi odpudivý film, kde příběh je vlastně velmi jednoduchý a jen je zabalen do jakéhosi pseudouměleckého hávu se spoustou nepříjemných a explicitních scén, který asi měly šokovat. Navíc postavy jsou (předpokládám záměrně) neuvěřitelně iritující a již dlouho mi nebyl osud postav tak ukradený. Tato alegorie na společnost/horor ve výsledku nenabízí nic jiného než rozčarování.

• 5.8.2018  13:55

Černá komedie nastavující zrcadlo tehdejšímu sovětskému režimu a boji o moc v rámci ústředního výboru. Situace, zde vyvedené do extrému, však často nebyly daleko od pravdy. Tvůrcům se povedlo spojit typizované postavy s příběhem a vytvořit tak místy úsměvnou, místy mrazivou podívanou.

• 2.8.2018  21:28

Totální akční pecka. Dechberoucí akce, její intenzita a styl jakým je natočena je diváckým zážitkem. Tom Cruise svými kousky posouvá hranice žánru i lidských možností a s přehledem zvládá táhnout svůj charakter k záchraně světa. Je pravda, že jako u všech misí je děj dost průhledný a trailery opět prozradily příliš mnoho, ale i tak v rámci žánru lze jen chválit. K tomu všemu skvělý soundtrack a vedlejší postavy, slabší snad jen Cavill. Celkově jsem se ani vteřinu nenudil a doslova hltal akční sekvence filmu, to se potom drobné nedostatky a scenáristické zkratky snadno a ochotně přehlédnou.

• 29.7.2018  22:18

Odfláknutá sci-fi jednohubka s velkými ambicemi, která po zásluze spadla až na pomyslné dno žánru.

• 20.7.2018  21:17
    Noční hra (2018)

Komedie s vtipnou zápletkou, lehce překombinovaná, ale i tak na poli současných komedií nadprůměr. Trochu mi vadila přílišná vyhrocenost některých situací či množství náhod, ale celkově se jednalo o oddychovou zábavu.

• 20.7.2018  17:00

Neskutečně natažená naivní špiónská jednohubka. S poněkud amatérsky vystupujícími postavami a odbytým scénářem. Finální zvrat či rozuzlení bylo hrozně průhledné a čekal jsem na něj celou dobu. Lawrence vůbec herecky nepřesvědčila.

• 18.7.2018  15:29

Knihu jsem četl a ačkoli jsem nesdílel všeobecné nadšení po jejím přečtení, musím konstatovat, že byla lepší než film. Ten to zval mnoha asi nutnými zkratkami a přizpůsobil děj své potřebě. To ve výsledné podobě dost promluvilo do příběhu i komplexnosti postav a film dost dost popkornový nádech. Šel prostě vstříc mainstreamovému diváku, to mě bohužel neoslovilo.

• 1.7.2018  21:06
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Po třech sériích konstatují, že toto je špička současné sci-fi. Hned několik typů žánru namixovaných dohromady dává dohromady napínavou a zajímavou podívanou se spoustou zvratů, která se neustále posunuje dál a dál a stále toho nabízí více a více. Četl jsem i knihy a musím se přiznat, že seriál je lepší. V podstatě všechny změny provedené tvůrci jsou k lepšímu. Posádka lodi Rosinante začíná být vždy neočekávanějším seriálem roku, snad se ji bude dařit i po přesunu na streamovací službu.

• 9.6.2018  19:33
    Deadpool 2 (2018)

Nemůžu si pomoci, ale film podle trpí nemocí druhých dílů. Rodinné pojetí, které prostupovalo celou dějovou kostrou filmu, mě příliš neoslovilo a působilo na mě vyčpěle. Navíc jsme vše dostali ve větším měřítku a upřímně již mě to tak nebavilo. Nejednalo se jen o humor, ale i celou dějovou linku, která byla až přespříliš jednoduchá, navíc i akční scény občas postrádaly výraznější nápad. Na druhou stranu byla to jízda plná nekorektnosti a přisprostlého humoru, které své kouzlo stále má. A najde se i přes mé výtky spousta scén, které si rád pustím znovu a postav, které uvítám i v dalších pokračováních. Třeba si při dalších shlédnutí poupravím názor. Tak po shlédnutí Super Duper Cutu jsem hodnocení vylepšil. V tomto sestřihu jsem dostal Deadpoola, jakého jsem si představoval. Více vtipu, více blbnutí a větší prostor pro scénáristy vymyslet zábavnou scénku či odkaz. Film také dával větší smysl a byl celkově po dějové stránce atraktivnější. A to od prvního prodlouženého vyvražďování gangů až po potitulkovou scénu v porodnici.

• 13.5.2018  22:34

Velmi povedené a působivé zpracování klíčových události z historie zemí Koruny české s jednou velkou výhradou. Je totiž zcela nutné znát historické události ve filmu popsané a to včetně souvislostí a možná i osobních profilů jednotlivých aktérů. Tvůrci totiž zcela rezignovali na jakkoliv historický výklad či návaznost scén a vybrali jen klíčové okamžiky, ve kterých jednání postav symbolizuje proměny historických událostí a nálad. Ostatně symbolismem a gesty je film prosycen, často velice trefně vypovídají o situacích a osobnostních rysech či dilematech postav, které z historického hlediska neunikly zkreslení. Uznání je třeba také vyslovit za dialogy, netradiční režisérské pojetí, herecké výkony (zejména K. Dobrý), ale také kostýmy či zvolené lokace.

• 3.5.2018  21:59

Skutečný velkofilm. Avengers jsou nabití dějem, neustále se něco děje napříč celou galaxií a každá postava má svůj vyčleněný prostor. Líbilo se mi postupné kráčení k nevyhnutelnému konci, kde se zapojili v několika dějových liniích všichni Avengeři a jejich interakce, vtípky a souboje tvořily zábavnou podívanou. Vyloženě pochválit pak lze Thanose a prostor, který je věnován jeho snažení, motivům i obětem. Ve výsledku právě tento aspekt dělá z Infinity War výjimečný film. Poněkud mě zklamal konec, kdy bezúčelné bitvy s minimem smyslu či náznaku choreografie, tak nějak vyšuměly a byly jen překlenutím k trochu překvapivému zakončení.

• 8.4.2018  21:46

Slabota. Do filmu se bohužel promítla tvůrčí křeč posledních dvou řad seriálu. Film je pak sledem scén a skečů, které již nepůsobí tak vtipně jako na počátku kariéry nejznámějšího lobisty a hodně je vidět dějová improvizace tvůrců, stejně jako již vyčerpanost této postavy a konceptu.

• 24.3.2018  22:03

Film jsem viděl po mnoha letech a užil jsem si jej v zcela jiné rovině než ve svém mládí. Tehdy jsem byl fascinován pro mě neznámým syrovým prostředím středověkého kláštera a také detektivní zápletku příběhu. Nyní mě spíše oslovily myšlenky a obžaloba církve, které byly umě zakomponovány do velice chytře vystavěného příběhu. Což je ovšem spíše vizitkou kvalitní knižní předlohy, také ovšem vypovídá o velice dobrém zpracování tvůrců filmu v čele s režisérem, jakož i přesvědčivých hereckých výkonech. Právě skloubení divácky atraktivní historické detektivky s prvky Ecova poněkud hlubšího díla považuji za zcela mimořádné.

• 12.3.2018  19:52
    Stargate Origins (TV seriál) (2018)

Zbytečnost a zrůdnost. Série dějově předchází filmu, ale půjčuje si aspekty ze seriálu. Nemá smysl stěžovat na to, jak lacině a uboze to vypadá. Spíše bych zdůraznil odfláknutý děj, popírající a dehonestující film. Celá dějová linka byla silně naivní, prostoduchá a nezajímavá. Tohle si Stargate nezasloužila. Musím říct, že zakončení tomu nasadilo korunu společně s "hodnou" Aset.

• 10.3.2018  22:14

Průměrná barevná královská gangsterka, která dějově nezaujme i díky jisté šablonovitosti. S tou se sice potýkají všechny komiksové filmy, ale Marvelu se v minulosti podařilo ji překonávat, Zde ne. Pochválit musím hlavní zápornou postavu, jejíž pohnutky a cíle jsou pochopitelné a jedná se o komplexní postavu. Ve filmu ovšem zcela ojedinělou. Takový letní popcorn bez jakékoliv přidané hodnoty.

• 27.2.2018  20:30
    Velká hra (2017)

Film, který na mě působil jako kniha. V podstatě jsem celou dobu četl titulky, protože záplava dlouhých dialogů a voiceoverů vyplňuje většinu filmu. Je otázka zda, scénář neměl spíše zůstat jen na papíře. Každopádně film překvapivě nenabízí nijak strhující či šokující děj, koneckonců ani moc nepoodhalí prostředí pokerových dýchánků celebrit, a ve výsledku jsem celou dobu čekal na zvrat či určující scénu nebo linku, která by nějak výrazněji film definovala a uchovala mi jej v paměti. To se však nestalo. Docela mi i vadilo poněkud jednostranné vyprávění hlavní hrdinky, které můžete a nemusíte věřit její verzi proběhlých událostí.

• 23.2.2018  22:47
    Coco (2017)

I přes hezké vyznění filmu, zajímavý a barvitý svět i líbivou animaci mě příběh úplně nezaujal a místy dosti nudil. Film je ale cílen na dětské publikum a zde jistě zaboduje.

• 21.2.2018  17:57

Zábavná a nápaditá dobrodružná jízda, která baví po celou dobu velice vynalézavými vtípky a vlastně celým svým komplexním světem. Film ale hodně dělá naprosto skvěle trefený casting, herci skutečně do světa skvěle sedí a viditelně si své role užívají. Globální úspěch je zcela zasloužený.

• 18.2.2018  17:47
    Já, Tonya (2017)

Příjemné překvapení. Výborně odvyprávěný příběh, který ve své době hýbal Amerikou. Jak ve filmu nepřímo zaznělo hlavní postavy jsou tvořeny výhradně pitomci, kteří obklopují hlavní hrdinku a směrují její život až k onomu skandálu. Skutečně se mi líbila forma vyprávění, humor, ona absurdnost a v podstatě i sonda do života americké společnosti. Margot Robbie v hlavní roli září, stejně tak její šílená matka Allison Janney.

• 2.2.2018  22:24

Historické drama mapující určující období vlády W. Churchilla je bohužel dosti rozvleklé a sází na kompilaci jeho proslulých projevů a interakcí s dalšími postavami. Což je dost málo. V podstatě se jedná o hraný dokument, u kterého jsem nezpozoroval jedinou výraznější scénu.

• 29.1.2018  12:00

Prostě to nefunguje. Tvůrci toho chtěli během dvou hodin stihnout příliš mnoho, ve výsledku se ale nic moc zajímavého neudálo. Všechno to působilo jako šité horkou jehlou a co je nejhorší postavy prostě nefungovaly (jejich motivace, interakce, role v týmu). Celá invaze, krychle i závěrečná bitva působí odbytě, zkratkovitě a ve výsledku se hrdinové příliš nenadřeli. Silně pokulhává i akční stránka a bohužel digitální vizuál mi stále nevyhovuje. Aspoň, že na Gal Gadot se stále dobře dívá.

• 28.1.2018  19:12
    Tvář vody (2017)

Velmi jednoduchý, přímočarý příběh ve standardním zpracování, které nepřekvapí a nenabídne nic neviděného. Tematicky mě to neoslovilo a příběhem nezaujalo. Emočně dosti umělé a na monster movie příliš vážně se tvářící.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87