Mikino00

okres Karviná
student

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89
    • 25.4.2020  22:27

Špičková akce, krvavá, brutální a nápaditá. Ovšem taky přihlouplý děj a zbytečné dialogy plné klišé.

• 28.3.2020  12:07
    Gentlemani (2019)

Ritchie v tom, co mu jde nejlépe. Herecký koncert, vypilovaný scénář a zajímavé postavy s lehkou dávkou humoru.

• 24.3.2020  21:33

Byť je každý záběr vypiplaný a pečlivě připravený, neřadí se film mezi zásadní podívanou, která stojí za hlubší pozornost. Oproti knize je děj velmi plytký a ještě více rozháraný. Návaznost a význam za sebou jdoucích scén poněkud pokulhává pro nečtenáře. A tolik přetřásaná skandálnost a explicitnost scén není nijak dramatická, naopak opět ve srovnání s knihou jen naznačuje. Což vítám jako velké pozitivum. Co si budeme povídat, na české poměry i tak těžký nadstandard.

• 1.3.2020  19:07
    Věc (1982)

Absolutní nestárnoucí s pecka s mrazivou atmosférou. Zážitek při každém shlédnutí!

• 30.1.2020  20:53

I když se film tváří jako rozmáchlá válečná freska klasického střihu brzy je jasné, že Emmerich dupe na plyn a natočil spíše akční podívanou plnou bitev, kde dal prostor možná až zbytečně moc postavám, a divák tak neměl šanci vytvořit si k hrdinům silnější pouto. Film je vlastně jednou nekončící akcí, což sice lahodí oku, avšak se po jisté době okouká a zevšední.

• 25.1.2020  21:51
    1917 (2019)

Ryan z první světové. Působivě a zajímavě natočený snímek, který je mimořádně napínavý, dramatický a nabitý emocemi. Příběh je ve skrze jednoduchý, což u válečných filmů se dá čekat, nicméně i přes vynalézavé záběry působí poněkud jako velká sázka na jistotu. Tak nějak tomu chybí ta přidaná hodnota, který by mě donutila pustit si film znovu.

• 23.1.2020  18:18

Velice příjemné překvapení. Citlivě odvyprávěný příběh na hraně několika žánrů (drama x satira) zvládne dodat emoce, smích i zamyšlení. To vše díky vynalézavé režii, scénáři a především hercům (Sam Rockwell válí!).

• 16.1.2020  22:55
    Le Mans '66 (2019)

Zdatně odvyprávěný příběh smrdící benzínem se trochu vleče a přináší občas očekávané situace, nicméně pokud se připoutáte a necháte se filmem svést, tak si jízdu užijete.

• 11.1.2020  15:59

Nemůžu se zbavit dojmu, že se scénáristé předháněli ve vymýšlení efektivních scén na závěrečné zúčtování, které jako jediné stojí za pozornost, a pak si uvědomili, že potřebují taky nějaké ten důvod k finálním jatkám. Tak tam šoupli první hloupost přitaženou za vlasy, jistě po Slyově důkladné poradě s konzervativními republikány. A ve výsledku to působí až trapně, nicméně svůj účel to plní.

• 6.1.2020  18:26

Milé rozšíření světa s novými nápady neurazí a zahraje na strunu nostalgie. Vidlík vládne.

• 3.1.2020  21:02
    Na nože (2019)

Milá, zábavná i zajímavá variace na krimi klasického střihu stojící na vypilovaném a chytrém scénáři, který postupně dávkuje jen tolik potřebných informací, aby mohl diváka zavést, kam potřebuje a pak vše obrátit. Film také stojí na skvělém hereckém obsazení. No a srdce každého diváka si získá kouzelná Ana de Armas.

• 30.12.2019  11:39

Totální slátanina, která nejenže nedává smysl, ale vysloveně je nezajímavá (postavy, děj...). V okamžiku, kdy si myslíte, že už to horší být nemůže, objevím se Abrams s novým střihem a posunem napříč galaxií, která vás vyvede z omylu.

• 28.11.2019  21:23
    Irčan (2019)

Docela zklamání. Hlavní dějová linka je neúměrně natažená do tří hodin a v podstatě zcela zaniká v sérii nepodstatných (byť stylových) scén, což je umocněno poměrně velkým cestováním časem. Ve filmu je sice cítit Scorseseho rukopis a vyprávění, i atmosféra jeho klasických gangsterek, ale to je poněkud málo. Al Pacino s Pescim sice hrají extratřídu, ale digitálně omlazený De Niro si tohle nepřipíše jako svou velkou roli. Mimochodem to omlazení je příšerné, to že vyhladíte obličej neschová fakt, že dotyčný je již v důchodovém věku, což poznáte z jeho chůze, držení těla apod.

• 17.11.2019  22:51
    Stopaři (1956)

Fordovo dechberoucí opus magnum aneb ten nejwesternovětější z westernů. Nádherná krajina, přímočarý děj s hlubším podtextem, který není jen bezduchou střílečkou, ale také nečernobílý hlavní hrdina Johna Wayna v jeho životní roli. Fordovo vyprávění jde více do hloubky a cílí na poněkud zkreslený pohled na americké dějiny s tím, že nechce říci, co je a není správné, nechává to na divákovi.

• 16.11.2019  21:11
    Hovory s TGM (2018)

Konverzačka demytizující postavu TGM je zajímavou jednohubkou, která nabízí jiný pohled na našeho prvního prezidenta, ale nějaká větší přidaná hodnota chybí.

• 14.11.2019  12:04
    Joker (2019)

Film rozhodně není prostoduchou oslavou násilí, jak by jej někteří rádi vykreslovali, ale spíše hlubší obžalobou společnosti a studií cesty jednoho muže k šílenství, které se stane symbolem. A daří se mu to výborně. Phoenix exceluje a svou proměnu, která je vypointovaná velice zdatně, uhrál fantasticky. Rovněž pozadí jeho jednání a kontextu je velice reálně a zároveň s citem připraveno tak, aby vše ve finále vyústilo v nevyhnutelné. K absolutní spokojenosti přeci jen krapet něco chybělo, ale jinak to neumenšuje kvality filmu, který ještě dlouho bude rezonovat.

• 25.9.2019  18:51
    Parazit (2019)

Zpočátku velmi vtipný fim o vyčůrané a zároveň geniální rodince a jejich novém životě mě bavil. Pak přišly nečekané dějové zvraty a daly filmu úplně jiný rozměr. Takže z výborné komedie se film posunul do netušených rovin a po celou dobu udržoval v napětí či případně bavil díky vypilovanému scénáři, plnému nápadů, ale také mimořádně kvalitním hereckym vykonum a režii.

• 23.9.2019  10:23

Freska německé společnosti poloviny 20. století na životě malíře. Na film se dívá dobře, film tak nějak ubíhá, i když by mohl byt o hodinu kratší. Škoda, že větší prostor nedostala zajímavější linka s profesorem, která postrádala zakončení.

• 22.9.2019  18:05
    Hotel Mumbai (2018)

Docela povedený thriller mající dostatečný spád, napětí i sympatické postavy. Je vidět, že na působivé drama netřeba velkých rozpočtů a hvězd.

• 20.9.2019  18:44
    Tolkien (2019)

Film o dile a pozadi vzniku slavneho dila vlastne neodhaluje skoro nic. Je to spise film o pratelstvi a lasce v nelehke dobe, do ktere fatalne promluvila valka. Avsak ve vysledku nezaujme ani svym zpracovanim. Neni ani sondou do tehdejsi spolecnosti, ani zivotopisnym vypravenim a nakonec postrada i nejakou ucelenost. Vlastne nevim o co autorum slo.

• 13.9.2019  22:17
    Složka 64 (2018)

Musím říci, že zpočátku mrazivě a seversky budovaný případ byl zajímavý, v druhé polovině se již děj stal dosti předvídatelným a celé spiknutí je dost přitažené za vlasy, stejně jako finální vyvrcholení, které jednoduše bylo uspěchané. Aneb když se thrilleru stane akční a sebeadorující směs, působí to nevalně.

• 10.9.2019  22:26

Nějak mě ten svět filmu konce 60. let nepohltil a těch pár povedených dialogů nezastřelo fakt, že se ve filmu nic moc neděje a jen tak plyne ve sledu vzájemně vlastně nedůležitých scén. Celé je to takové čekání na finále, které je dostatečně uspokojivé, podobně jako herecké výkony hlavních představitelů. Další přidaná hodnota ovšem filmu zcela chybí.

• 3.9.2019  23:06

Béčkový akční film s áčkovým rozpočtem navazuje plně na fyzikální zákony a pravidla světa Rychle a zběsile a jede i podle obdobné dějové šablony. Což zpočátku docela funguje, chemie mezi ústředním duem je zábavná, stejně jako jejich hlášky a akce střídá akci. Bohužel po přesunu na Samou, již tvůrci ztratili veškerou soudnost a celá nekonečná finální sekvence je vlastně docela utahaná a nudná.

• 26.8.2019  12:06
    The Boys (TV seriál) (2019)

Seriál se naprosto trefil do dnešní přesycenosti komiksovými hrdiny a sráží je z piedestalu dokonalosti. Černý humor v kombinaci s onou demytizací a někdy až šokujícím násilím je pak ideální koktejl, který baví, znepokojuje i ohromí. To vše se povedlo ideálně dějově skloubit, jelikož všechny dějové linky a postavy jsou dostatečně nosné a zajímavé. Ať už se jedná o mstící se čtveřici, sladkou naivku Annie nebo bezkonkurenčního Homelandera. Musím říct, že jsem nevěřil, že by Anthony Starr dokázal vystoupit ze stínu Banshee a takhle ovládnout celý seriál. Myslím, že ve druhé řadě se máme ještě na co těšit.

• 22.8.2019  21:44
    O život (2019)

Béčková žánrovka s přiblblým dějem často nudící a postrádající překvapivé či smysluplné zvraty. Vše tisíckrát viděné, bez nápadů. Ani herci nijak neoslnili. Scénář je pak až úsměvný, když během honičky v autech obě strany jen dokola opakují slovo sakra...

• 21.8.2019  19:10

Zajímavý příběh, charismatičtí herci, pěkné dobové reálie, ale vše tak nějak na půl plynu. Neohromí, nenadchne, prostě film plyne, nenudí a prostě skončí a hotovo. Nějaké gradování děje zde chybí.

• 7.8.2019  22:42
    Klér (2018)

Smarzowski tne do živého. Absolutní obžaloba katolické církve na postavách tři knězů odvyprávěná naprosto mrazivě a zkušeně. Pravda, místy kvůli efektu poněkud přitažené za vlasy, nicméně jako vyjádření určitých postojů zcela čitelné. Skvěle vypointovaný scénář, herecké výkony i minimalistické prostředí dělají z filmu nejen zážitek, ale také podnět k zamyšlení.

• 24.7.2019  21:51

Mnoho povyku pro nic. Překvapivě slabší film, který provařil dějové zvraty už v traileru a nic navíc nenabízí. Klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. Akce i děj byly ze slabšího ranku.

• 19.7.2019  14:23

Zabavná marvelovka, která však postrádá od všeho něco: trochu uajímavější akce, rozmáchlejší příběh i třeba méně průhledný děj. Film jako celek funguje a baví, ale není to něco, co bych si někdy pustil znovu. Bavila mě linka s MJ, ale to je tak vše, co bych vyzdvihnul. Nejhorší je, že potitulkové scény jsou z celého filmu nejlepší.

• 17.7.2019  21:23

Klasika, která má svou působivost i po tolika letech a svým tématem je stále aktuální. Dobře vypointované, neopakující se a pestré. Děj je poměrně přímočarý, což posiluje spád filmu. Finále je pak vyloženě skvělé.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89