Amazing Spider-Man 2 (2014)

Moc nechápu tak nízký hodnocení a hanění, ale asi už je tu trochu přespidermanováno. Film má sice i své slabší chvilky, ale celkově musím hodnotit nadprůměrně. Kladně oceňuji především výběr a podání hlavní záporné postavy Electra (Jamie Foxx). Bitky mezi ním a Spidermanem mají co do sebe a celkově vše podtrhují krásné vizuální efekty a dobrá hudba. Líbila se mi i dějová linka a postupné odkrývání tajemství Peterových rodičů a Oscorpu, které dobře navazuje na první díl, stejně jako romantické jiskření mezi Peterem (Andrew Garfield) a Gwen (Emma Stone). To co mě však zarazilo je jak málo prostoru měl Green Goblin (Dane DeHaan). To jako někdo myslí vážně dát jednomu z největších Spidermanových protivníků 5 minut na konci filmu? A co mělo znamenat to navnazení na Sinister six? To má někdo sežrat to, že všichni vznikli v Oscorpu a šefoval jim Green Goblin? A co to podání Rhina? Jako vážně? WTF? Ale nebudu radši dopředu propadat panice a v klidu počkám na pokračování. Třeba nebude tak tragický jak to vypadá:-D 74%

Pot a krev (2013)

Těžko uvěřit že tohle se skutečně stalo, protože to co provedli tito vypatlaní blázni je naprosto šílený. Prostě chlapci co tráví čas v posilovně déle než je zdrávo, se rozhodnou, že už nebudou sráči, ale hráči. A v podstatě o tom to celý je. Film je od začátku až do konce prošpikován tak nehorázně černým humorem, že nebudete opravdu vědět jestli se smát nebo jen nevěřícně kroutit hlavou. Asi by se mi to ale tolik nelíbilo, nebýt hlavního hereckého tria Mark Wahlberg, Dwayne Johnson a Anthony Mackie, kteří to celou dobu nehorázně táhnou. Dávám 68%. "My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness".

Kruh (2002)

Tak konečně jsem měl taky tu čest s všemi opěvovaným Kruhem. Ani nevím proč jsem tento kultovní snímek neviděl daleko dřív, ale asi jsem se moc bál :-) Nutno říct že Kruh dostál své pověsti. Napínavý děj, napětí, po celou dobu stísňující a postupně gradující atmosféra. Předchůdce všech novodobých slátanin s pobledlými postavami hrůzu nahánějících malých holčiček s temnými vlasy načesanými přes obličej. A asi pravděpodobně jenom díky tomu, že už jsem jich řádku viděl, mě zachránilo před nervydrásajícím zážitkem s Ringem. 83%

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Ou my fucking God! Neskutečnej nářez! S přehledem nejlepší díl celé trilogie UNDISPUTED! Na to jakej byl Boyka (Scott Adkins) ve dvojce totální "Son Of a Bitch", tak zde se vše obrací a já mu fandil v cestě za svobodou skoro na každém jeho odkulhaném kroku. Film se pyšní neskutečně dobře natočenými a sestříhanými souboji a že jich není málo. Ke všemu jsou podtrženy nekompromisní hudbou. Je to asi nejlepší akční fighterskej film co jsem zatím viděl. Bravo! "Where I'm from, there ain't shit for free."..."And where I'm from, everything was for free. And it was all shit." 98%

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Bývalý mistr světa těžké váhy George Chambers, tentokrát v podání Michael Jai Whitea, se opět dostane do vězení. Nejedná se však o útulné americké zařízení jako v prvním dílu, ale o hnusný, smradlavý ruský "gulag", kde fekálie tečou proudem. To že je nevinný zde opravdu nikoho nezajímá a není se ani čemu divit. Célá věznice totiž patří mafiánskému bosovi, který sám Chamberse do vězení dostal. A to jen a pouze z jediného důvodu, aby se utkal v ringu se zdejším psychosadistickým fighterem Yuri Boykou (Scott Adkins). Chambers se postupně dostává do bezvýchodné situace a jediná možnost jak zde neshnít na věky je souboj podstoupit. Celý film je prošpikován parádní akční řeží jako prase, a to hlavně díky dvojici ústředních protagonistů, mezi kterými to jiskří od začátku až do konce. V soubojích se nejedná již pouze o klasický box, ale jsou zapojeny i nohy a grappling, ikdyž na zápas "fists only" také dojde :-). Celkově vzato je to solidní výplachový béčkový film bez jakéhokoliv složitého děje ve stylu "vypni mozek a bav se". Dávám pěkných 77%. "Fuck you! This is my world."..."Motherfucker keep your world. I don't want this shit."

Neporazitelný (2002)

Vězeňské boxerské drama. Neporažený mistr světa v těžké váze George Ranař Chambers (Ving Rhames) je odsouzen a putuje do vězení. Zde však zjistí, že s jeho titulem to nemusí být tak jednoznačné jak se na první pohled zdá. Věznice má také svého miláčka, rovněž neporaženého boxera Monroe Hutchena (Wesley Snipes). Už od první chvíle kdy se střetnou, se vše schyluje k rozhodujícímu souboji. Zvítězí horkokrevný Chambers anebo poklidný Hutchen? 72%

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

S jedničkou pojí tento film akorát Beatdown a postava kecálka Maxe (Evan Peters). Tentokrát je divákům naservírováno daleko více soubojů, ale bohužel na úkor nějaké hlubší myšlenky a děje. Všechny hlavní postavy mě přišly nesympatické a vůbec mi nepřirostly k srdci. Dívat se na to sice dá, ale tak jednou a dost. Oproti jedničce opravdu odost slabý. "You know what? That's enough of your psycho bullshit. You're out of here." 49%

Karate Kid (2010)

Karate Kid je příjemný akční bojový film, který ocení především mladší publikum. Jaden Smith svým povedeným hereckým výkonem kung fu učně rozhodně nezahanbuje svého otce a k Jackie Chanovi v roli mástra snad ani není co dodat. Moto filmu je následující. Když tisíckrát dáte na věšák bundu a tisíckrát ji z něj shodíte, stane se z vás kung fu panda, která nemá problém komukoliv a kdykoliv svým kung fu natrhnout prdel. 69%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Never Back Down je hodně dobře natočený akční film operující s MMA tematikou. Hlavní hrdina snímku se dostane do křížku s dvojnásobným vítězem turnaje Beatdown, ale není to pouze on s kým se musí vypořádat. Je to především on sám s kým musí svést vítězný souboj. 78%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Cap dvojka se "nečekaně" přesouvá do současné doby a dobře navazuje na dějovou linku prvního dílu. Provedení, akční scény, efekty, herecké obsazení a výkony, prostě vše je opět na skvělé úrovni a určitě nikoho kdo má k marvelovkám povizitivní vztah nezklame. To jediné, k čemu mám výhrady, je scénář. Po shlédnutí filmu jsem měl totiž i přes všechny superlativy pocit, jakoby mi tam něco chybělo. A po chvíli přemýšlení jsem došel k závěru, že je to absencí pořádnýho záporáka, tak jako byl famózní Red Skull v prvním dílu. Za jako jedinou zápornou postavu, pokud neberu v úvahu tu spoustu komických postav okolo, lze považovat pouze Winter Soldiera, který však spíše než padouchovským, působí akorát politováníhodným dojmem. Celý film tak vyznívá jen jako výplň mezi prvním a chystaným třetím dílem, na který je opět patřičně navnazeno. "Before we get started, does anyone want to get out?" 76%