Apollo 13 (1995)

Excelentní zpracování jednoho ne zcela úspěšného letu. Ron Howard tlačí na emoční pilu relativně přiměřeně, ale u takového ultimátního hereckého obsazení není místo pro cinismus :) Až se člověku nechce věřit, že to je podle skutečnosti...

12 opic (1995)

Vynikající, ponuré sci-fi s geniální hubou operující na hraně časových paradoxů. Kromě Brada Pitta zaujme parádní atmosféra a příběh.

Něco na té Mary je (1998)

Nepatřím mezi nějak velkého obdivovatele Farrellyů, ale tohle rozhodně jo. To se fakt povedlo. Jedna humornější scéna střídá druhou a tomu vévodí famózní Matt Dillon, kterej nemá chybu. No dobře někoho může odradit některá řekněme nevkusnost pár vtípků, ale byla by škoa kvůli tomu odsoudit celý jinak velmi vtipný film.

Delta Force (1986)

80. léta jsou doménou jednoznačně nejlpších akčních filmů. Doba kdy ste na vypadání cool potřebovali velký muskle a ne litr gelu na hlavě, kdy režisér nepotřeboval v divákovi střihem vyvolávat epileptické zachvaty, kdy nadsamci kosili veškeré zlo bez zbytečných plků........ Film bych rozdělil na dvě pasáže, v první se odehrává jakési "drama", kde se režisér fakt snaží tlačit na pilu (u čehož jsem parkrát vybuchl smíchy) ,ale není zde skoro žádná akce. To se ale naštěstí změní v druhé půlce, kde se konečne dostanou do popředí Chuckovi schopnosti, který kosí jednoho šílenýho teroristu za druhým. K tomu ještě starej fotr Lee Marvin -> slovy klasika: Vážení kdo z Vás na to má :D

Mladý mistr (1980)

Vedle Božských Relikvií můj nejoblíbenější Jackie. Hromada v pravdě luxusních bitek, prokládaných správně ujetými zábavnými scénkami a svkělým záporákem. Pokud ještě přidáme dokonalý závěrečný souboj, vyjde jeden z nejlepších kung-fu filmů všech dob.

Starman (1984)

Hrozitánsky naivní ale hrozitánsky milé. Ja nevím proč ale mě se tato podivná romance krásné Karen Allen a cukajícího sympaťáka Bridgese neobyčejně líbila.

Kung-fu mela (2004)

Nejstylovější a nejšílenější akčně komediální jízda jakou si lze představit. Film nacpaný nápady k prasknutí, které se vám budou tím více líbit, čím víc máte rádí HK martial arts akci. Vedle Stephena Chowa ve stoprocentní formě (jak herecké, tak řežijní), zaslouží pochvalu také Qiu Yuen. Scéna s noži a následná hodnička je filmová dokonalost.

Univerzální voják: Zpět v akci (1999)

Musel sem zvýšit hvězdičky, pač tohle byla skvělá zábava. Nablblí, ultra (ALE ULTRA) drsní mariňácí drtící jakési hlášky to byl prostě skvostný pohled. Film, kde i poslední vyhazovač ve špitále je macek jako finalista nejsilnějšího muže světa, prostě nemůžu považovat za nudný :)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Je mi jedno jak strašně oslavované to je dílo, já se strašně nudil. Pár hezkých scén se tu ale našlo.

Maverick (1994)

Po X-tém zkouknutí jsem musel zvednout ze 4 na 5. Tohle prostě můžu vidět pořád dokola. Gibson je neuvěřitelný sekáč a skvěle to jiskří jak s Garnerem tak s Fosterovou. Film obsahuje celou řadu velmi vtipných zcén (moje rozhodně nejoblíbenější je první setkání s indiány) a má skvělé dialogy. Postavy se neustále pošťuchují, škádlí a různě podvádí a řekl bych že si to všichni hlavní představitelé hrozně užívali.