Adam1408

okres Myjava

LinkedIn: Adam1408

<< předchozí 1 2
    • 29.4.2018  08:16

Fuuu... No tak to bolo niečo. Nastala u mňa obrovská zmena v rebríčku filmov. Čo sa týka žánru sci-fi som obrovským fanúšikom sveta Star Wars, ale toto prekonalo všetko, čo som doteraz videl. Thanos je pre mňa novou modlou a absolútne top záporákom. Naozaj som takéto niečo nečakal a odporúčam každému. Som aj celkom zvedavý na akých percentách to tu na čsfd skončí. Môj tip je tak okolo 87%. K filmu samotnému nemám takmer žiadne výhrady, sedelo mi všetko cez hudbu, famózny vizuál ako aj príbeh. Z postáv top hlavne Thanos, Thor a Drax, jeho hlášky boli naozaj skvelé. Celkovo konfrontácia jednotlivých charakterov bola super a ani na chvíľu som sa nenudil. Ani sa mi nechce veriť, že to malo dve a pol hodiny. Určite to je treba vidieť viac krát. Ja na to ešte minimálne raz pôjdem plus doma BD keď bude dostupné je povinnosť.

• 19.4.2018  12:06

Celkom dobré fantasy spracovanie legendy, v ktorom mi vyhovovali jak herci, tak hudba a vizuálne spracovanie. Jediné mierne sklamanie bol pre mňa nezáživný záver. Pokračovanie by som si rád pozrel, škoda že asi reálne nebude pri takom obrovskom finančnom prepadáku.

• 18.4.2018  23:02
    Trosečník (2000)

Naozaj skvelý film. Bez slov, ale zábavné a dojímavé. Jedinou záhadou mi je, že tento film nie je vyššie v hodnotení tu na ČSFD.

• 18.4.2018  22:59

Neuveriteľné množstvo humorných scén v jednom filme. Hrozne som sa nasmial hlavne pri prvom videní. Tomu, kto má rád nekorektný humor vrelo odporúčam.

• 16.4.2018  10:29

Fascinuje ma, že v roku 2017 je niekto schopný natočiť sci-fi film, ktorý po grafickej stránke vyzerá horšie, ako niektoré hry na konzolách. A pri tomto žánri si myslím, že je kvalitné grafické spracovanie alfou a omegou.

• 15.4.2018  09:20

Pred zhliadnutím som bol pomerne skeptický a nerobil som si nádeje. A to je asi dobre, lebo som zostal milo prekvapený. Naozaj dobrý výpravný film so skvelým hereckým obsadením a hudbou, jedine triky boli na nižšej úrovni.

• 13.4.2018  03:36
    Pixely (2010)

Po pozretí filmu Pixely so Sandlerom mi tu na csfd ukázalo toto dielko. Tak som to na YT našiel a naozaj je to príjemné kratučké dielko so zaujímavou myšlienkou a hlavne asi veľkou mierou nostalgie pre všetkých, ktorí zažili časy starých videohier.

• 13.4.2018  03:28
    Pixely (2015)

Nečakal som to, ale príjemne ma to pobavilo. Sandlerov humor je naozaj fajn a celý film príjemne ubehol a zabavil. Len ma viac bavil skôr začiatok filmu, ako finálny boj s emzákmi. Ale nápad je to super.

• 11.4.2018  18:18
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Najkrajšie spomienky sa mi spájajú s pozeraním tohto seriálu ešte začiatkom 90-ich rokov s otcom a jeho naozaj úprimné zabávanie sa na bláznovstvách, ktoré títo dvaja blázni spolu vyvádzali. To, že to bavilo mňa ako malého fagana je snáď samozrejmé...

• 11.4.2018  18:15
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Veľmi príjemný seriál. Pointa je väčšinou veľmi dobrá a poučná a zabaviť sa pri tom určite dokáže do istej miery aj dospelý. Mojej malej ratolesti sa tento seriál neskutočne páči a ja s ňou súhlasím. Je to až neskutočné čo tá malá Máša dokáže vymyslieť... Oceňujem aj to, že krajinou pôvodu je Rusko... kto by to čakal. Jedine mi vadí málo častí, snáď pribudnú aj ďalšie než malá úplne vyrastie.

• 11.4.2018  17:42
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Najlepší seriál z môjho pohľadu. Neuveriteľne strelené a naozaj dokonale spravené a zahrané postavy. Top je samozrejme Sheldon a nekonečné množstvo komických situácií, vyplývajúcich z jeho samotárskeho a zároveň geniálneho pohľadu na život. Veľmi veľa zábavných častí a mne osobne ani vývoj jednotlivých postáv v neskorších sériách nevadil. Dokonca skôr vítam nejaký vývoj, hoci chápem aj to, že humor z posledných epizód a sérií už samozrejme nie je totožný s tým zo začiatkov a niekomu to môže prekážať. 5 hviezd u mňa absolútne jednoznačných...

• 10.4.2018  19:44

No takto: plus je celkom vydarený vizuál, ale pre mňa oproti iným moderným animákom veľmi slabý a nudný príbeh a postavy. Vôbec nič ma tam nenadchlo, ani chvíľu som nebol v napätí, čo sa stane a dosť som sa nudil. Pre mňa ako fandu sveta Star Wars bola jedinou ako - tak vtipnou postavou YodaJaga... dve hviezdy dávam za to, že malej sa to ako tak páčilo...

• 26.3.2018  09:57
    Dunkerk (2017)

Celkom som sa na tento film tešil. Veď aj bolo prečo, režisér temného rytiera a veľká historická udalosť zo začiatku druhej svetovej vojny. Ale sklamanie bolo obrovské, pre mňa naozaj veľmi nezáživný film, s minimom napätia a chýbala mi aspoň nejaká veľkoleposť, nič také som v tom nenašiel. Nesedelo mi prelínanie časových línií, herecké výkony, ani hudba. Škoda.

• 21.3.2018  22:19

No ja neviem. Hodnotenia to má solídne, tržby luxusné, ale nechápem prečo. Na tri hviezdy, pár nápadov fajn, ale inak pomerne nezáživné a hlavne záporák nulový. Čakal som veru viac, hoci SPOILER: vidieť bojazlivého Rocka stojí za to.

• 21.3.2018  22:14
    Coco (2017)

Ako fanúšika animákov, hlavne po dotlačení mojej ratolesti som zhliadol aj toto dielo. Najprv som omrkol, čo sa o tom píše na čsfd a to bola asi chyba. Nebolo to zlé, ale pre mňa to ani nebolo nič výnimočné na spôsob prvého zhliadnutia Frozen, alebo Vaiany. Emócie nejaké ku koncu boli, ale to to nevytrhne. možno to budem ešte v budúcnosti meniť, ale momentálne myslím, že 4 hviezdy su tak akurát.

• 9.3.2018  23:14

Vynikajúca rozprávka, ked ju už malá nechcela pozerať znova, donútil som ju. Hudba mi vyhovuje, vizuál je fascinujúci, postavy veľmi zaujímavé a príbeh takisto. Takto to má podľa mňa vyzerať, rozprávka by mala zaujať deti aj dospelých.

• 9.3.2018  23:05

Naozaj zvláštne hodnotenie tu na CSFD. Podľa mňa perfektná oddychovka a akciou prešpikovaná lahôdka. Worthington hrá tak, ako vždy, bohovia sú bohmi, netvori netvormi a Kronos je kráľ titánov. Vynikajúci film, postupne vygradovaný a naozaj impozantný comeback najväčšieho z titánov. Dal by som štyri hviezdy, ale zaráža ma to hodnotenie tu.

• 9.3.2018  00:40

Za mojim hodnotením si stojím a zaslúži si to plnú. Vizuálne perfektné, vojna, efekty, všetko hrá. Ale k zakončeniu tohto fenoménu mám predsa len pár výhrad. Prvou sú emocie, tie mi chýbali pri finále. Kým na jednej strane (Sion) boli, na druhej som ich postrádal, nebál som sa o hlavných hrdinov, ale neviem prečo. Hudba? Zlé gradovanie napínavosti deja? Neviem. Každopádne môj pohľad a ani hodnotenie to neovplyvnilo, hoci by som bol radšej, keby som nemal vôbec čo vytknúť ukončeniu tohto fenoménu.

• 9.3.2018  00:22

Pokračovanie už síce nemá až taký fanúšikovský ohlas, ako jednotka, ale pre mňa je to na podobnej úrovni, len to dalej rozvíja dej a buduje si cestu k finále. Mne osobne vyhovuje aj smerovanie a napredovanie príbehu, ale ešte viac ma fascinujú bojové scény a nové postavy. Merovingian je super, dvojičky naozaj drsné a Belucci je mega sexi... Proste má to všetko, čo to má mať. Staré postavy sú uveriteľné a po otvorenom finále sa každý, koho to oslovilo musí tešiť na záverečnú česť trilogie.

• 9.3.2018  00:15
    Matrix (1999)

V tej dobe naprostá bomba a ak sa na to človek pozerá aj po dvoch dekádach a je sa aj po vizuálnej stránke stále na čo pozerať, znamená to jediné - predbehlo to dobu. Myslím, že veľké množstvo ľudí tento film donútil zamyslieť sa. Pretože dáva alternatívne vysvetlenie všetkého, čo nás obklopuje a to je fenomenálna myšlienka. Ako daľší dôkaz toho, že toto je nadčasové dielo je treba si uvedomiť, koľko filmov už použilo napr. bullet time. Film odporúčam všetkými piatimi.

• 8.3.2018  23:12
    Flubber (1997)

Absolútna nostalgia. V deväťdesiatych rokoch som bol v kine, ako dieťa z povedzme slabších sociálnych pomerov spolu dva krát. A jeden krát z toho na Flubberovy a bol som unesený, čiže za moje hodnotenie nehovoria argumenty, kvalita filmu ani nič iné, spojené so zdravým rozumom, ale len ten pocit vnútri. Spomínanie na časy, kedy najväčším problémom človeka je aby sa nenudil a nedostal v škole poznámku...

• 8.3.2018  00:28

V rebríčku filmov zo sveta Star Wars je toto to najlepšie, najepickejšie a naj... proste naj. Už začiatok, so skvelým humorom R2D2 a postupné gradovanie k tomu, čo je nevyhnutné je perfektné. Ved si to len predstavte, točíte film, o ktorom viete, že všetci jeho fanúšikovia vedia, ako skončí, ale vy musíte vymyslieť, ako sa k tomu záveru dostať čo najepickejšie. A tu sa to Lucasovi podarilo na jednotku s hviezdičkou. Pri tomto filme, asi ako pri jedinom zo SW neberiem žiadne námietky, pre mňa to je naozaj bez chyby. Nič nieje uponáhľané, zbrklé, ani zbytočne naťahované. To čo treba vysvetliť, vysvetlené je, čo treba spraviť, sa spraví a hudba, zvuky, epickosť postupne vygradujú až na vrchol. Bravo!

• 8.3.2018  00:17

Z nových častí pre mňa najslabší diel. Negatívom je hlavne naozaj slabý herecký výkon Christensena, ale aj Portmanky. Zato ale, čo sa dejovej linky SW univerza týka vynikajúci a práve to sa mi na tom páčilo najviac. Politika v pozadí, boj o moc, súboje starých majstrov a padawanov a najmä súboje so sveteľnými mečmi boli super. Ja som z toho cítil, že sa blíži veľké finále...

• 8.3.2018  00:11

Toľko krát fanúšikmi odsudzovaný začiatok novej trilogie, ale prečo? To postupné nadväzovanie na staré časti, zoznámenie s malých chlapcom, ktorý sa raz stane arcizloduchom a vo finále spásou. Súboje so sveteľnými mečmi, skvelý záporák a majster šermu Darth Maul. No nechápem, podľa mňa začiatok super. Tromfy sa musia tasiť až neskôr a tu bolo toho podľa mňa na pozeranie, čo sa týka vizuálu dosť aj bez nejakej osudovosti, ktorá tam síce je, ale divák (a to musím uznať) ju nemohol v časoch premiéry vnímať, tá sa ukáže až v kontexte daľších častí.

• 8.3.2018  00:02

Takto to všetko začalo. Písať k filmu už asi ani nemá význam, ale jedna vec ma vždy zaujímala a naozaj by som chcel vedieť čo je pravdou, tou skutočnou pravdou. Mal to ten Lucas premyslené vopred s Anakinom, alebo nie? To vie len on. Vynikol z toho fenomén fenoménov a je to neuveriteľné, ako dlho to žije.

• 7.3.2018  23:59

Určite najlepšia y pôvodných častí, temná, napínavá, so zvratmi, ktoré museli v tej dobe narobiť mnohým fanúšikom riadny guláš v hlave. Herci a herecké výkony podané skvelo, nápady, futurizmus a spracovanie na rok 1980 vynikajúci a koniec filmu nevnadí snád každého, koho SW aspoň trochu oslovili. Super!

• 7.3.2018  23:53

Vyvrcholenie pôvodných Star Wars. A tak to v kontexte starých filmov aj hodnotím. Je to veľmi dobré, ale u mňa na treťom mieste z troch. Ako pravého fanúšika ma to bavilo, baví a baviť bude, ale Ewokovia tam vadia aj mne. Neviem, či šlo o merchandising, alebo to Lucas proste chcel urobiť viac pre deti. Pozitíva vidím najmä v príbehu a jeho ukončení ako tragédie Anakina Skywalkera.

• 7.3.2018  23:33

Už od septembra 2015 som zháňal aspoň pár podobných mentálov, ako som ja na nové Star Wars. Päť dní pred premiérou... úraz a nebolo z toho nič. Kedže nesťahujem a ani inak nesledujem filmy popredu, musel som až, tuším do marca čakať na BD. No a nakoniec prišlo. Spravil som si intímčo, otvoril fľašku a išlo sa na to. Nostalgia, nádherný vizuál a dokonca mi ani nevadil Finn, čomu som vôbec nechápal (som väčšinou považovaný za nazvime to latentného rasistu). Chyby to malo, najmä to, že je to copy paste ep. IV. Ale hudba mi strašne sadla a ani jeden z hercov mi nevadil, staré postavy potešili a nové vôbec neurazili. Super rozbehnuté nové univerzum. P.S. Podľa mňa je najväčším dôvodom na neobľúbenosť Kylo Rena v našich končinách jeho podobnosť s Janom Krausom a podvedomé vnímanie tohoto kontextu ľudmi, čo za hranicami samozrejme neplatí.

• 7.3.2018  23:17

Patrím k tým šťastlivcom, ktorý neočakávajú. Myslím, že to je najväčší problém fanúšikov a preto sa okolo SW VIII strhol taky haterský ošial. Nič som nečakal ani od jednej z postáv a som za to rád. Zamýšľať sa, ako vysvetlia, kto je to ten Snoke, ako mocná bude Rey a aké bude mať schopnosti, atd, atd... Ja som proste fanúšikom univerza a toto súčasné, od ep. 7 sa ešte len vytvára. Ja sa radšej nechám unášať a budem vychutnávať, ako by som mal stále hľadať chyby. Humor mi sedel, vesmírne súboje ma priam nadchli a jediné, s čím súhlasím s odporcami filmu, je možno trochu zbytočná linka s Finnom a jeho romanca s korpulentnou aziatkou. Je to zvláštne, ale asi prvý raz v živote som zbehol na 3D a so slovenským dabingom (hrozná predstava), ale nebolo to najhoršie. Samozrejme, že najprv som to videl 2D a titulky.

• 7.3.2018  00:31

Jeden z mála filmov so Sandlerom, kde je humor až na druhom mieste. Ten odkaz a myšlienka ma naozaj oslovili a emotívne spracovanie záveru je super. Pre zmenu u mňa vyhráva herecký výkon Sandlera a nádhernej Beckinsale, hoci ani hobit Sam neurazil.

<< předchozí 1 2