Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Komedie

Poslední recenze (221)

plakát

Dragon Ball (1986) (seriál) 

V základě jde o jednu z mnoha adaptací čínského románu Putování na západ, který u nás známe zejména díky seriálu Opičí král. Tady je to samozřejmě hodně volně upravené, aby to děcka bavilo. Příběh samotný není nic extra, na čem to stojí a padá, jsou humorné situace, vtipy a hlášky. K tomu všemu je potřeba dodat, že seriál je plný celé spousty prasáren, díky čemuž se ani nedivím, že u nás nikdo neměl odvahu seriál zakoupit. Každopádně s těmi 13 díly to mělo skončit. Bohužel se šlo dál, a další díly jsou už jen o tréninkách na zápasy a již zmíněných úchylárnách. A navazující Dragon Ball Z s mlátícími se Super Marťany je už vlastně jen blbá soap opera.

plakát

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978) 

Jojo, za socialismu byly aspoň nějaký páky jak tyhle grázly po právu osolit. Díky převratu 1989 se utrhli ze řetězu, a výsledkem je současná rozkradená a po uši zadlužená země. Výborný film. Prvotřídní herecké výkony pánů Vinkláře, Bartošky, Krampola a Moravce, a jako třešnička na dortu spousta komediálních scének a hlášek (dvojčata - mimochodem opravdu k pomilování - závidím každému kdo v reálu měl byť jen jednu z nich, Kája, "Karate je svinstvo",...), a nejspíš právě ty udělaly z řadové (byť rozhodně ne špatné) detektivky filmový hit.

plakát

Ranma ½ (1989) (seriál) 

Tragický příběh o nebohém chlapci, který spadne do záhadné louže, a pak se pokaždé při kontaktu se studenou vodou mění v holku. Už jen to by pro většinu chlapců a chlapů stačilo, aby si koupili jednosměrný lístek do Dolních Louček. K tomu ho ještě pronásleduje praštěný fotr (který se pro změnu mění v pandu), a aby to nebylo málo, zaslíbili ho minimálně pěti holkám najednou. Ta, u níž se fotr rozhodne slib naplnit, je jistá Akane, nejmladší z obdobně cáklé famílie. Ani jeden samozřejmě nemá na vdavky nejmenší chuť a navíc by jeden druhého nejradši sežral. Ale jak je v japonských animákách častým jevem, začne se jeden druhému zarývat pod kůži. K tomu všemu postupně přichází několik dalších postav, které snad musely utéct z blázince, a chudákovi Ranmovi o to víc komplikují život (nemluvě o tom, že dobrá půlka z nich ho chce v jedné podobě zabít a v druhé omr*at), takže jediná záhada je, jaktože Ranma už dávno nespáchal hromadnou vraždu a harakiri. A tím je vlastně popsán celý seriál, jelikož nic jiného se tam neděje. Jen něco napůl mezi crazy komedií a Konečně zazvonilo. Nějaké poutavé zápletky nelze čekat, v drtivé většině případů jde jen o to, že někdo dokope Ranmu k zápasu a samozřejmě dostane nakládačku (a rozhodně to není takový nářez jako př. Rocky). Že by to někam došlo, že by se chudák Ranma té kletby konečně zbavil, nebo že by to s Akane dali dohromady, na to samozřejmě můžete zapomenout. A jako obvykle u anime záležitostí není nouze o prasárny. Ranma v holčičí podobě ukazuje prsa pomalu na potkání, Akane se nám taky občas předvede nahoře bez, co chvíli někdo vleze k někomu jinému do vany či do postele, atd. atd. Kdyby se to udělalo jako dva až tři filmy, a nakonec to skončilo Ranmovým vyléčením a třeba i romantickým happyendem, bylo by to rozhodně lepší. Ale jako víc jak pětiletku trvající seriál to není nic moc. Pro anime fanatiky je to samozřejmě povinnost, pro ty ostatní (pokud mají aspoň 15, pro děcka to rozhodně není) to určitě není špatná věc na zahnání nudy, ale nic víc.

Poslední hodnocení (535)

Dragon Ball (1986) (seriál)

02.12.2021

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

18.11.2021

Ranma ½ (1989) (seriál)

18.11.2021

Top Gun (1986)

29.10.2021

Iveta Bartošová: Půlnoční smíření (1992) (hudební videoklip)

23.10.2021

Bišódžo senši Sailor Moon R (1993)

21.10.2021

Kyôryû sentai Juurenjâ (1992) (seriál)

21.10.2021

Urusei jacura (1981) (seriál)

18.09.2021

Tajemství země Nippon (1970) (seriál)

10.09.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama