rbrandt183

okres okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 26.7.2019  16:23

Tento zaujímavý dokument je dostupný na YT v anglickej i slovenskej verzii (s príslušnými titulkami). https://www.youtube.com/watch?v=zyI4o6WwShI

• 8.6.2019  10:25

"<SPOILER>" Ide o muzikálový kvázi-slasher drzých, nevychovaných decák pod taktovkou mániodepresívneho narcisa, pana Willyho Wonku. Postavička, ktorá "prežije" a vyhrá velkú cenu, je dobrý, chudobný, skromný chalanisko, ktorý sa viac-menej nijako neprejavuje. Blahoželáme! "</SPOILER">"

• 29.4.2019  13:28

5 drsných hororových poviedok. Maskéry odviedli skvelú prácu. Najviac som si odniesol z prvej, filozofickej, o recyklácii života, ale celkovo bola každá zaujímavá. Keď si človek naviac pozrie, koľko majú tvorcovia rokov, tak klobúk dolu. "Smell" - Nick Everhart (5*), "See" - Miko Hughes (3*), "Touch" - Emily Hagins (4*), "Taste" - Eric England (4*), "Listen" - Jesse Holland, And Mitton (3*).

• 14.4.2019  17:11

Mimoň Matt (kazeta) i macher Matt (tričko) majú obaja očividne radi Talking Heads. V záverečnej scéne rozhovoru medzi tridsiatnikmi je na stene plagát Taxi Driver (1976).

• 14.4.2019  09:25
    Hostel (2005)

Tento predstaviteľ žánru hixploitation nie je ani zďaleka tak zlý ako sa zdá. Pád od bezstarostnej zábavy hlavných hrdinov k ich sadistickému vykorisťovaniu je hrozivý až-až, rovnako tak nechutné anatomické detaily utýraných obetí. Známe prostredie je tiež plus, veď v akom inom filme odoznejú popové klenoty od Mira Žbirku, Pavla Haberu či Tublatanky spolu so Sneaker Pimps alebo Dwarves? Fakt z tých hodnotení nechápem, v čom je tento horor horší alebo menej zaujímavý.

• 26.12.2018  10:22

Na túto konspiračnú drámu ma nalákal fakt, že Condor bol vzorový charakter pre Kevina Mitnicka, slávneho hackera 80tych rokov, ako to spomína vo svojej knihe Ghost in the Wires. Dáva to zmysel, či už len kvoli scéne so stopovaním hovoru (phone phreaking), kde hlavný hrdina úspešne nachádza hlavu konšpirácie (Mitnick bol fanatický do podobných trikov). Film celkovo ubehne rýchlo, jediné, čo mi prekážalo, bolo príliš rýchle zblíženie únoscu a rukojemníčky. Nevravím ale, že im to spoločne nepristalo.

• 12.11.2018  05:38
    Atroz (2015)

Zobrazovaná krutosť tohto filmu je dotiahnutá až do krajnosti, boli chvíle, keď som sa nemohol dívať a to znižuje celkové hodnotenie. Na druhej strane sú momenty násilia umelecky spracované: poloha kamery pri úderoch na tvár diváka stavia do role samotného agresora alebo potlačené výkriky obete mu zabránia odvrátit zrak okamžite. Netreba zabúdať na maskérov, tiež odviedli dobrú prácu.

• 9.1.2018  10:36
    Klub sráčů (2000)

Obdobie dospievania a trápne situácie tak nejako k sebe patria, ale dvojka Kevin a Perry je fakt extrémna. Vŕtalo mi hlavou, či tá retardovanosť dobre zapadla do profilu fanúšikov práve tanečnej hudby, ale v tom to neni: Beavis & Butthead (metal), Steve & Heroin Bob (punk), MC Gusto & Stab Master & Dead Mike (rap). Možno si to zaslúži aspoň jednu, ale chcem takto prispieť do budúcna - aby sa diváci na takéto filmy nedívali, aby sa nimi producenti neinšpirovali a aby ho režiséri a herci brali ako odstrašujúci príklad. A vďaka všetkým komentujúcim, bez vás by som ten film nedopozeral.

• 4.1.2018  10:16

Na rozdiel od našich končín, v Turecku ide o známy a veľmi oceňovaný film, hlavne vďaka Tülin Özen hrajúcu rolu Zeynep. Dlhé statické zábery a extrémne pomalé tempo naznačujú, že nezáleží až tak na deji ako na postavách a ich vzťahoch. Je to vyslovene akademický počin, keď diváka viac ako čas prežitý sledovaním filmu pobaví rozjímanie nad skrytým významom po jeho skončení. Každopádne, nepozerať ak máte chuť na niečo veselé alebo akčné.

• 1.1.2018  22:40

Neprišlo mi to moc romantické a vtipné už vôbec nie. Réžia na úrovni prvého ročníka filmovej akadémie, scenár slabý až hrôza. Takže celé zle, tento film si nezasluhuje žiadnu pozornosť. No, teda okrem jednej scény, kde si toho Ornella celkom dosť odložila. Prečo by to ale robila, ak by sama tomuto projektu neverila? Niečo na ňom predsa muselo byť...

• 30.12.2017  17:16

Mladým babám to fakt pristalo a i tie hudobné čísla boli fajn. Carmen Miranda hrala učiteľku tanca a toto je zatiaľ jej najpočetnejšie hodnotený film tu na ČSFD. Taká zaujímavosť - údajne to bola najobľúbenejšia herečka známeho filozofa Ludviga Wittgensteina.

• 25.11.2017  20:52

Hoci sa medzi ženami intrigovalo vo veľkom, i tak za najzápornejšiu postavu možno považovať toho domáceho Pána, ktorý ich nemal za viac než predmety osobnej spotreby, niečo ako zubná kefka alebo ponožky. Hudobná stránka skvelá, vizuálne a kostýmovo tiež posobivé - výborný zážitok.

• 14.8.2017  10:27
    Nature (TV seriál) (1982)

Zatial bez hodnotenia, ale potencial je velky. Dopozerane: The Panda Baby S19E14 5*;

• 8.5.2017  18:00
    Dragon Head (2003)

Film dvoch extrémov: skvelá výtvarná stránka proti, žiaľ, bezduchému príbehu. Stojí za to dať mu šancu, snáď to niekoho očarí viac než mňa.

• 23.1.2017  08:17

Prekvapujuco nejde priamo o zivotopisny film, pretoze A.I. Luzin je iba fiktivna postava romanu V.Nabokova, ktora bola inspirovana zivotom nemeckeho sachistu Curta von Bardelebena. Trikovu poziciu pravdepodovne vymyslel sam autor, ide o sesttahovu kombinaciu zacinajucu obetou cierneho jazdca, otvarajucou moznosti pre finalny utok. Pozdava sa mi prirovnanie Luzinova obrana ako obrana psychicky choreho cloveka pred svetom (Radek99).

• 12.1.2017  09:42

Vizualne to nebolo prilis presvedcive, moje vysoke hodnotenie je trochu prestrelene, ale za ten poeticky doprovod to urcite stalo. Prepis textu k dispozicii tu: http://cargocollective.com/jykwak/filter/Reference/The-Stars-are-Beautiful-Stan-Brakhage

• 3.1.2017  08:31
    Cat Food (1969)

Dokumentarna studia od experimentalnej autorky, v ktorej domaci milacik konzumuje najskor nevladnu sardinku, potom i platyza. Domace video to rozhodne nie je, vidime znacne dynamicku kameru, caste prestrihy. Podla zvukov v pozadi sa to odohrava kdesi na pobrezi, ale to nevieme. Vysoke hodnotenie, pretoze mi to rychlo ubehlo.

• 11.12.2016  15:06

Začína to byť nejaké časté: príbehy mladých, skromných, poslušných Mexikáncov, ktorí musia čeliť nástrahám divokého života úspešných ľudí (viz Goal!). Mne to ich pretvorenie všetkého "zlého" naokolo na ich obraz prijde dosť nudné, ale v tomto prípade sa to dá ľahko odpustiť, hlavne vďaka Kirsten Dunst.

• 8.12.2016  08:42
    24 hodin (2002)

Film, ktorý rýchlo utečie, nemože mať zlé hodnotenie. Všetky postavy boli zaujímavé a presvedčivé. Ďalší plus je, že značne dynamická kamera neposobila vobec rušivo, naopak. Také detaily, ale hrozne sa mi lúbilo ako prirodzene sa Charlize Theron na začiatku zľakne Bacona, a potom na konci ako sa pošmykne na vozovke.

• 29.10.2016  14:50

Celé to bolo taký podivný mix prírodných záberov z Antarktídy, koncertných scén z vystúpení známych britských kapiel a momentov zbližovania sa ústrednej dvojice. Ako experiment zaujímavé, len tá romantika začala postupne nudiť až otravovať.

• 26.7.2016  13:48

"Projevy netrpelivosti jsou zzenstile" a "Mozek intelektuala smrdi" :D

• 4.7.2016  19:01

Hlavná dvojica mi prišla sympatická, v tom problém nebol. Na druhej strane, je možné, aby diváka zaujalo alebo nejako inšpirovalo náhodné rande dvoch ľudí, ktoré zhodou okolností vychádza? Mňa teda nie, ale s plynúcim časom to bolo stále lepšie. (Inak viac bodov by to odo mňa nedostalo ani keby šlo o zbližovanie Vincenta Galla a Christiny Ricci niekde v prostredí industriálneho Seattlu)

• 10.4.2016  14:47
    Góóól! (2005)

Pár kôl pred koncom sú Straky prakticky pred zostupom, takže ten, kto nenasadil Muneza by si to mal pekne odskákať!

• 21.3.2016  06:44

Vďaka filmovej histórii Billa Pullmana sa mi podarilo vyhľadať tento dávno videný film. Pre dostatok napatia a mystických prvkov mal vtedy originálny lynchovský efekt, ktorý už ale dnes vyprchal. Výsledné hodnotenie je priemerom týchto dvoch zážitkov.

• 17.3.2016  23:43

Film o mladých odhodlaných športovcoch, pre ktorých sa športový výkon a špičková forma stali drogou. Dostupný na portáli Vimeo. Ako nechcelo by sa mi s nimi naostro súťažiť..

• 12.10.2015  08:38
    Nebesa smrti (2010)

Sympatická mládež vystavená okrem svojich citových problémov ešte život-ohrozujúcej situácii. To pripomína skvelý britský The Hole z roku 2001. Naviac sa to bude páčiť asi každému fanúšikovi dokumentárnych rekonštrukcií Mayday. A tá sci-fi vsuvka? Podobný postoj ako v prípade ovládača vo Funny Games U.S. - mne to nevadí.

• 17.8.2015  10:03
    Short6 (2001)

Ide o DVD určené pre japonský trh, úplný zoznam: "Member" - David Brooks (2*), "Camera" - David Cronenberg (2*), "Wave Twisters" - Syd Garon & Eric Henry (3*), "The Killer Bean 2" - Jeff Lew (4*), "The Periwig Maker" - Steffen Schäffler (5*), "Music for one apartment and six drummers" - Ola Simonsson & Johannes Stjärne Nilsson (5*). Dve najlepšie príspevky sú jasné. K tým ďalším: Cronenbergova Camera trochu sklamanie/nepochopenie; fazule od Lewa srandovné, naviac keď to celé asi zanimoval a zhudobnil sám. Ako alternatívny trailer by sa k tejto kompilácii kľudne mohol použiť klip "Frontier Psychiatrist" od The Avalanches. Kto vie, o koľko by mala na IMDb lepšie hodnotenie, ak by hlasovali len japonskí diváci..

• 13.8.2015  11:02
    Caracremada (2010)

Film pomalým tempom zobrazuje detaily života osamelého partyzána, ktoré sú pre neho dôležité: pestovanie zemiakov, hojenie rán, napilovanie stožiara elektrického vedenia. Miesto dialógov (spoločné mlčanie zotrvá i s priaznivcami) je počuť len rôzne zvuky súvisiace s činnosťou, prípadne nastáva úplne ticho. Prevažujú statické zábery, prípadne veľmi pomalý pohyb kamery a autorom určite záležalo na výtvarnej stránke. Asi neexistuje mnoho dôvodov, prečo si pustiť práve tento zvláštny film. Tým mojím bola zvedavosť - mladý režisér dostal príležitosť v rámci projektu Venice 70 Future Reloaded.

• 26.7.2015  09:04

V skutočnosti ide o zbierku troch poviedok: "Ne salji mi pisma" - Goran Gajic; "Do izvora dva putica" - Zoran Pezo; "Nije sve u ljubavi (ima nesto i u lovi)" - Vladimir Slavica; z ktorých každá má svoju mladícku garážovú atmosféru, no miestami skĺzava až k nepríjemnej naivite a trápnosti. Jednotlivé príbehy uvádza podivný hudobník Dušan Kojić ako Zeleni zub. Po hudobnej stránke to nebolo vôbec zlé. Naviac, všetky dievčenské postavy mi prišli dosť sympatické.

• 25.7.2015  12:16

Ide o kompiláciu 20 krátkych filmov od 19 prevažne neznámych režisérov. Prístupom by sa dali rozdeliť na experimentálne a dejové/komediálne, pričom tie prvé sú minimálne o triedu lepšie a zaujímavejšie než tie druhé. Ako to celkovo súviselo s Dánskom alebo s hlavným motívom "Danish girls show everything" mi uniklo, asi tým, že som tam nikdy nebol, ale to nevadí. Za každý príspevkom nasleduje ešte kratšia čierno-biela scéna z nejakého archívneho filmu (?). Úplný zoznam: "Danting" - David Blair, "Meditation" - Susanna Edwards, "Mine Ting" - Franz Ernst, "Berlin Retur" - Gusztav Hamos, "Mig" - Marc J. Hawker, "Why Don't We" - Jaime Humberto Hermosillo, "Lette Gevandter" - Mani Kaul, "Rytme" - Mika Kaurismäki, "Drøm" - Dušan Makavejev, "Æbleflæsk" - Lars Norgaard, "Centrum"- Steen Møller Rasmussen, "Lykke" - Ane Mette Ruge, "Verjet" - A.M. Ruge & Jacob F. Schokking, "Min Far" - Jacob F. Schokking, "Arkæologi" - Morten Skalerud, "Casting" - Monika Treut, "Libet in 6 Trin" - Vibeke Vogel, "Tobak" - Anne Regitze Wirel, "Peeping" - Zhang Yuan, "Forverthinger" - Krzysztof Zanussi.

<< předchozí 1 2