Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

Dokument o tom jak si novinářka Saša Uhlová zahrála na Matku Terezu a skrytou kamerou nezasvěceným osobám ukázala nevyhovující podmínky ve firmách jako je prádelna motolské nemocnice,vodňanská drůbežárna,práce na pokladně v Albertu,ve výrobně žiletek v Krupce a v třídírně odpadu v Ostravě.Nejsem kancelářský typ takže moc dobře vím jak to chodí v různých provozovnách a proto mě to vůbec nešokuje,ale na druhou stranu jsem moc rád když se objeví někdo kdo lidem ukáže tu skrytou stránku vycinkaného kapitalismu a kdo si nehoní pouze televizní ego jako třeba Roman Buťa v pořadu Těžká dřina.Nejzbytečnější věcí kterou považuji na trhu práce je posílání životopisu,to jsem vždycky při hledání práce odmítal,protože jsem nechtěl být pro někoho jen položkou v kartotéce a jako pouhý náhradník čekat nekonečně dlouho až mi někdo zavolá.V dokumentu se Saša Uhlová jako novinářka ocitla tváří v tvář skutečné práci na míle vzdálené novinařině a každého novináře bych poslal vyzkoušet si to osobně makat rukama.Samozřejmě že je to výsměch pracovat za minimální mzdu a osobně bych se styděl kdybych na takovou nabídku někdy přistoupil,ale dokážu pochopit když někdo za takovou mzdu pracuje a mnohdy i velmi vzdělaní lidé a to dost často z rozdílných důvodů.Největším zlem na trhu práce jsou pracovní agentury,znám to z vlastní zkušenosti a třeba v Liberci jsou jako nepropustná zeď přes kterou se skoro nedá přelézt když někdo hledá v Liberci práci.Dokument je sice z roku 2017,ale ono se za těch 7 let skoro nic nezměnilo pouze o pár tisíc stoupla minimální mzda.Podmínky často zůstavají stejné a další pole a louky padají za oběť zahraničním montovnám ve kterých se zaměstnanec stává pouhým robotem.

Šógun - Dámy vrbového světa (2024) (epizoda)

Pořád to má takovou setrvávající tendenci na neutrální vlně míru a o skutečném boji se pouze kecá.Viděl jsem zatím těch šest uvedených dílů a zatím nejlepší byl podle mě 4.díl kde se barbar vyspal se svou tlumočnicí Marikou.V tomto 6.díle už Marika sloužila pouze jako doprovod barbara do bordelu kde si užil s nejlepší kurtizánkou a tím si asi splnil sen každého chlapa.Jinak barbar je díl od dílu tak nějak na vedlejší koleji a už jen tak postává vedle Japončíků i když sbírá tituly od Tonaragi rychleji než já kdysi odznaky.Snad se to víc rozjede a snad se to co nejvíc vzdálí od saké a čajových dýchánků.

Hranice (2023)

Po takovém filmu se musí každý vlastenec ať žijící nebo nežijící zvedat ze židle nebo obracet v hrobě.Proboha,proč natáčet takové filmy ve kterých se uprchlíci s dolarama v kapse,v drahém oblečení a s mobilama v ruce prohánějí po lese a za pomoci aktivistů a převaděčů nabourávají suverenitu moderních států?Proč stále hrát na city a snažit se filmově obhájit tuto nelegální invazi?Ne,prostě ne,ideologie se nedá obelhávat,nelze jí vyměnit za peníze a pouze zrádci a zbabělci dokážou zradit po staletí budované evropské hodnoty a ve jménu zpátečnictví obrátit novou,pro Evropana nepřijatelnou kulturu nejenom proti sobě,ale i proti všem s reálnějším pohledem na celý svět.O čem film Hranice vlastně je a co nám svým "majstrštykem" chtěla polská režisérka vlastně říct?Především chtěla hodit špínu na pohraniční stráž která dělala jen svou práci.A to jak se pohraniční stráž chovala na území Polska a Běloruska k uprchlíkům,že si je přehazovala přes hranice jako horký brambor bylo pouze důsledkem vyhrocené situace a ani se nedivím,že je nikdo na svém území nechtěl.Nejvíc mi ve filmu vadili ti aktivisté a převaděči co tak horlivě pomáhali v lesích uprchlíkům a jsem velmi rád,že takové podobné solidární šmejdy neznám osobně.Kdyby v tomto braku nehrálo tolik skvělých polských herců tak bych tomu bez milosti nakouřil odpad jak mě ten film svým obsahem vytočil.

Supersex (2024) (seriál)

Jsou hvězdy které nehasnou,jsou to legendy a v pornu jednoznačně vyniká jako král Rocco Siffredi a jako královna Dolly Buster a tak to bude už asi navždycky,protože už není kam v tomto odvětví posouvat hranice.Seriál Supersex není jen o vzestupu krále porna,ale především o rodinných poměrech italské rodiny a lidí kolem nich.Navzdory velkému množství sexuálních scén tu jsou vyobrazeny také lesk a citová bída pornoprůmyslu.Dabing+herectví+příběh=naprostá dokonalost.Moc mě ten seriál zaujal.

OnlyFans: Láska na prodej (2023) (TV film)

Striptérka Majkelina Cat,Kafuu nebo Xholakys jsou nejznámější tváře z OnlyFans,z tohoto uměle vytvořeného světa bez morálních pravidel,ale které jsou známé i díky bulvárním časopisům nebo i z jiných internetových žroutů času.OnlyFans jsem nikdy nenavštívil a ani to nemám v plánu a snad právě proto se mi moc líbilo internetové video od Marka "Marcuse" Kalety ve kterém během 84 vteřin přesně vystihnul celou podstatu této placené platformy a také co si myslí o předvádějících i o těch platících.Televizní dokument OnlyFans:Láska na prodej neřekne divákům nic důležitého jen v něm zazní už miliónkrát ohraná písnička,že si profil založí každý jen s vidinou rychle vydělaných peněz a přitom se dají peníze vydělat i normálním způsobem.Obdivuji ženy co dokáží čelit těmto "moderním" vymoženostem a s klidem se podívat rodině i přátelům do očí bez osobního studu.

Adikts (2024) (seriál)

Těžko se hodnotí seriál plný feťáků,halucinací,fekálního humoru a nelogických událostí a tak mi nezbývá nic jiného než začít porovnávat.Seriál ADIKTS(2024) versus seriál TBH(2022).Pod oběma braky je podepsaná Česká televize což mě vůbec nepřekvapuje,protože u této televizní stanice se odpad přehazuje vidlemi a to je přesně ten celý současný televizní standard,žádná laťka která by se měla překonávat.Seriál Adikts je plný feťáků co původně chtěli feťákům pomoci dostat se z té závislosti kdežto seriál TBH je pouze plný pošahaných studentů skoro jako v USA na škole kde proti sobě stojí a čumí parta fotbalistů a roztleskávaček.Přesto jsem seriálu Adikts dal jednu hvězdu a to především proto,že ani v jednom ze šesti dílů nebyla žádná přiteplená scéna a to je na dnešní dobu opravdu unikátní počin,ale jinak se na to koukat nedalo.Co bych tak vzkázal České televizi až bude zas něco financovat z peněz daňových poplatníků?Pouze to,že programová skladba má udávat budoucí směr a né brát vítr z plachet...

Pickupeři (2023) (seriál) odpad!

Česká televize se zase vytasila s takovým podivným dokumentem o bandě brněnských narcisů a egoistů kteří si říkají pickupeři jejichž hlavní zálibou je oslovování dívek většinou na ulici za účelem získat co nejvíce zářezů na pažbě,ale bez vážnějšího důvodu a také jen pro takové osobní pobavení.O pickuperech jsem slyšel poprvé asi hlavně proto,že nejsem lamačem dívčích srdcí a proto mě tato povrchní pouliční zábava nechává zcela chladným.Z těch šesti několika minutových dílů jsem jasně pochopil,že současná mládež vyhledává často pochybné druhy zábavy a jen Česká televize dovede přesně vykreslit to skutečné zoufalství v české společnosti.

Velké nic (2023) odpad!

Název dokumentu VELKÉ NIC přesně vystihuje vypovídající hodnotu tohoto braku.Než se důkladněji rozepíšu o tomto dokumentu a všeobecně o covidu tak bych chtěl pogratulovat všem lidem,kteří se stejně jako já nenechali v covidové době zlomit tou uměle vyvolanou hysterií a stejně jako já odmítli očkování navzdory vyhrožování ze strany vlády o dopadech pro neočkované.Tak a teď zpátky k tomu filmovému braku ve kterém divák v černobílé barvě neuvidí nic zajímavého jen nějaké lékaře,jejich polomrtvé pacienty,bílé kříže na žulovém náměstí,ženy šijící roušky,operní zpěvačku vybalující zboží v Penny marketu a také kupodivu pošahanou aktivistku Janu Peterkovou,která ta svá "moudra" vykřikuje i v dnešní době na různých demonstracích.Tento dokument je prostě vyroben na zakázku,něco jako reklamní spoty financované z fondů Evropské unie tedy bez vypovídající hodnoty.Přežili jsme covidovou dobu s nasazenými rouškami a je jedno jestli to bylo v práci,na ulici,v autobuse nebo někde jinde.Nebyla to snadná doba a proto velká část republiky háže vinu na Babišovu vládu což jim nemám za zlé,ale na druhou stranu boj s covidem bylo prostě něco nového a nikdo nevěděl co má dělat,jak se zachovat a jaká opatření uvést do praxe.Teď je září 2023 a opět se začíná strašit covidem i když nikdo už nevěří,že by se mohla opět opakovat ta dvouletá bezmocnost.Máme sice jinou vládu než v covidové době,ale také to není žádná výhra a ta beznaděj v lepší budoucnost pokračuje dál.Fiala nás dokázal mnohem více zatlačit dolů než Babiš a to tím,že nás odstřihl od levného kvalitního ruského plynu(brzy i od ruské ropy),zadlužil naší republiku na věčné časy,ale především nás postavil bez našeho souhlasu po boku fašistické Ukrajiny a díky těmto destruktivním krokům nám všem sebral nárok na důstojnou existenci v České republice.Další volby už Fiala nevyhraje,ale kdo po něm uklidí ten nepořádek?Úpadek České republiky se děje na etapy,je rozdělen na několik částí a covid byl pouze ten mezičas kdy zlo předalo žezlo ještě většímu zlu!

Kapitán (2017)

Geniálně natočený film o jednom svobodníkovi jménem Herold,který najde důstojnickou uniformu v opuštěném autě a probudí v sobě to horší JÁ o kterém neměl ani tušení.Po tom co si díky novému ošacení začne hrát na kapitána se k němu připojí několik dalších vojáků a spolu masakrují přesně stejné typy lidí jako byli oni sami.Chladnokrevnost je tu vidět na každém rohu a otázkou je zda byl Herold takový hajzl od přírody a nebo zda ho k tomu donutily okolnosti blížícího se konce vyčerpaného Wehrmachtu.Jeho jednání to neomlouvá a právem byl se svými kumpány po válce odsouzen a popraven.Příběhově ta známá byrokratická německá preciznost kontrolovat každého podezřelého dostává trhliny asi stejně jako v dramatu Von Ryanův Expres(1965).Jinak je to velmi povedené a hlavně neokoukaný děj i herci.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Další díly už bohužel nedám,další nudu už bych nezvládnul.Seriál kde se jenom kecá a na několik hodin záznamu jsou dvě minutové akce mi bohužel nestačí.Joel(Pedro Pascal) hrál skvěle v mém oblíbeném seriálu Narcos,ale zde se moc nepředvedl i když mnohem horší byla hnusná nebinární "zombice" Ellie(Bella Ramsey) která mi lezla celých 6 dílů pěkně na nervy a příběh seriálu letěl skoro od začátku strmě dolů.Hned jsem si přitom vzpomněl jak jsem se před pár lety díval na Prima Cool na reality show EXPERIMENT KOLONIE,kde se po zinscenované apokalypse snaží skupina vybraných lidí přežít jen s tím co mají a je to mnohem lepší a poučnější než tato seriálová blbost.No nic,snad si příště lépe vyberu v té hromadě nezáživných seriálů.