Klokani_koul

Klokani_koul

Kryštof Šubr

okres Praha
Je mi 15 a mám rád film.

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

  Lost In Translation je jeden z nejlepších mých filmů co jsem kdy viděl a zároveń je to asi můj úplně nejoblíbenější film a jeden z důvodů, proč tak miluju film. Sofia Coppola během 105 (takže spíše cca 100 minut, pár minut zaberou titulky) vytvoří strašně silnej vztah jak mezi postavami, tak mezi postavami a divákem, konec je jeden z mála filmových momentů, u kterých sem doopravdy brečel. Bill Murray i Scarlett Johanson podávají neskutečný výkony, Scarlett dost možná nejlepší svojí kariéry a Bill Murray je stejně výborný jako víceméně ve všem kde je. Sofia Coppola a kameraman Lance Acord krásnym způsobem snímají Tokyo, což nejen pomáhá atmosféře ale zároveń je film i hrozně vizuálně silnej. Celkově kamera, vizuál a kompozice záběrů je víceméně dokonalá a téměř každej záběr bych si pověsil nad postel. O hudbu se postaral Kevin Shields a kapela Air a je taky dokonalá. Pokud si chcete poplakat a zároveń se podívat na dokonalej film, pus´tte si Lost In Translation.

 • poster

  Zbytečná krutost (1984)

  Neskutečnej film. Asi to nejsou nejlepší coeni (většina jejich filmů jsou neskutečný pecky), ale i tak to mám z jejich filmografie nejradší. Neskutečně drsnej a intezivní zážitek, s dokonalou kamerou a vizuálem. Krása. Jedno z nejlepších filmových finále.

 • poster

  Tajuplný vlak (1989)

 • poster

  Lost Highway (1997)

 • poster

  Sunset Blvd. (1950)

 • poster

  Potomci lidí (2006)

  Dokonalost. Ani slovy nejde popsat jak hrozně dobrej tenhle film je. Ze všech stránek naprostá, ale fakt naprostá dokonalost. A Clive Owen by si zasloužil víc rolí.

 • poster

  Strach a hnus v Las Vegas (1998)

  Terry Gilliam je boží. Jak v Monty Pythonech, tak v jeho samostatné kariéře. Téměr každý jeho film je strašně originální ze všech stránek. Fear And Loathing In Las Vegas nezklamal. Jako jasně, příbéh je vlastně hrozně jednoduchej, ale to vlastně vůbec nevadí, Gilliamovi jde spíš o to aby jste něco prožili, než aby vyprávěl nějakej komplikovanej příběh. Johhny Depp i Benicio Del Toro hrajou úžasně a strašně si svoje role užívaj. Soundtrack je výbornej, veškerá hudba je výborně vybraná. O kameru se postaral Nicola Pecorini, kterej odved naprosto neuvěřitelnou práci a mrzí mne, že se o něm více nemluví. Je to nejen filmově naprosto dokonalý, ale zároveń je to neskutečně zábavný a vtipný. Zkuste se na to podívat, aspoń kvůli tý neuvěřitelný kameře.

 • poster

  V kůži Johna Malkoviche (1999)

  Nejlepší debut všech dob? Dost možná. A dokonce dvojitej! (První film Spika Jonze a první filmovej scénař Charlieho Kaufmana). Tenhle film je šílenej. Nejen tím co se v něm děje, ale i tím jak hrozně dobrej je. Kaufman s Jonzem ten šílenej nápad navíc podávaj tak neskutečně mistrovsky a chytře, že jsem jim to nejen žral, ale celou dobu jsem byl do filmu neskutečně zazřanej a nechtěl jsem aby to končilo. Jeden z nejlepších filmovejch konců. O kameru se postaral Lance Acord (Lost In Translation) takže ten film i naprosto dokonale vypadá. Neskutečný.

 • poster

  Darjeeling s ručením omezeným (2007)

 • poster

  Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

  Jeden z těch filmů, který fakt milujete a nechápete, proč ho jiný lidi nemaj rádi třeba vůbec. Dokonalej scénář, fenomenální režie, neskutečný herecký výkony, výborný zvraty, dokonalá hudba. Scéna s oknem je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec. Martin Mcdonagh je génius a doufám, že další film vydá co nejdřív. A i kamera se mi moc líbíla a přijde mi, že o ní lidi mluví o dost méńě, než by si zasloužila.