Ondra16

okres Brno

Skype: ondra1611

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 7.4.2019  18:34
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Úžasná ukázka toho, jak daleko jsou dnešní animační a audiovizuální možnosti, že s dostatečným rozpočtem můžete vytvořit doopravdy cokoliv si umanete. V některých epizodách bylo těžké rozeznat, jestli jde o animaci nebo opravdový herecký výkon. Možná by ale určité omezení celému projektu pomohlo, protože často pak jde vyloženě o audiovizuální onanii na úkor obsahu.

• 7.4.2019  15:14
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Ať myšlenkově velice obsáhlý seriál, pořád mi k dokonalosti něco chybí. Nejspíš bude důvodem to, že většina jeho dílů vypadá, jakoby je točili roboti. Možná s větší invencí a autorským rukopisem by některé díly mohly vejít do historie. Stejně ale seriál podle mě trpí určitým syndromem doby, kdy celkově příběh trpí ambiciózní myšlenkou a snahou narvat do toho všechno, co jsem vymyslel. Uvidíme, co přinese zbytek.

• 16.3.2019  23:47

Promarněná šance. Proč vyprávět opravdový příběh, proč se zamýšlet a pojímat věci originálně, když můžeme udělat cukrkandlovou telefonovelu z života jednoho z největších bouřliváků, zahrát všechny povinné písničky a dojmout masy? Z jednoho minutovýho rozhovoru s Mercurym jde víc života než ze 134 minut tohoto nabubřelého ničeho.

• 16.10.2018  23:26
    Ucho (1970)

Kurevsky dobrej film.

• 7.9.2018  21:26
    Jan Palach (2018)

Totální symfonie a plivanec do ksichtu všem omezeným českým filmům. Nechápu, kde to Sedláček vzal. Je to jak film z absolutně jiné dimenze. Citlivý, vyprávějící v jemných náznacích, nedořečený. Ve spoustě pasáží jen kroutíte hlavou a říkáte si, jak strašnými drobnostmi dokáže Sedláček předat nějaký pocit, vykreslit změnu nebo letargii. Palacha nezneužívá, ale naopak nám naplno dá možnost proniknout do jeho života. Nemoralizuje, jen prostě ukazuje, že i po obyčejném studentovi filozofické fakulty mohou být pojmenována náměstí. Z jednotlivých střípků skládá zdrcující mozaiku, kterou budete muset ještě dlouhou rozdýchávat. Samozřejmě to není film bez chyb, například hudba někdy až příliš tlačí na pilu, nejlepší je podle mě v momentech, kdy naopak jen jemně zvyšuje napětí. Nicméně takhle sebejistému filmu odpustíte i těch pár zaváhání.

• 8.7.2018  19:34
    Suspiria (1977)

Prostinká až nablblá povídačka s několika opravdu silnými momenty. I dnes o více než čtyřicet let později, by to málokdo zvládl natočit s takovou vizí a výtvarným provedením.

• 5.7.2018  00:08
    Lechtání (2018)

Věčný svit neposkvrněné mysli akorát je to o zneužívání dětí a civilnejší.

• 3.7.2018  22:37
    Domestik (2018)

To si nikdo během střihu a testovacích projekcí nevšiml, jak je to špatný? Že postavy jsou jak loutky bez života, kterým po 10 minutách nevěříte jedinou repliku? Akorát sound design si zaslouží pochvalu a 13. plat.

• 30.6.2018  20:13

Kdyby to pan Pilote natočil o 10 let vyzrálejší, tak je ten film o třídu lepší.

• 26.7.2017  20:37
    Malá smrt (2014)

Američani by to nevydejchali.

• 12.1.2017  22:25
    La La Land (2016)

Mám strach, že Damien Chazelle už nikdy nic tak skvělého nenatočí, ale byla by to sakra škoda. Chlapík, který v jednatřiceti napsal a natočil film, který někteří nedají za celou svoji kariéru, má můj velký obdiv.

• 9.1.2017  14:18

Jen málokdo umí říct věci, které jsme už slyšeli mockrát, kterým bychom se normálně skoro i smáli a předat nám je tak, že najednou vidíme, kolik je v nich pravdy. Tenhle film to dovede především zásluhou ústředního hereckého dua a skvělého scénáře.

• 16.12.2016  17:19
    Orel Eddie (2016)

To je tak, když si natočíte film proto, abyste si tam mohli dát svoji oblíbenou písničku od Van Halen.

• 15.11.2016  17:13

Jeden z nejlepších čtyřhvězdičkových filmů. Kdyby se hodnotil jenom soundtrack, tak to tam má.

• 3.9.2016  18:30

Kéž by všechny animáky vypadaly takhle. Zdánlivě jednoduchý příběh postavený především na atmosféře a nádherné animaci, která nepotřebuje tuny efektů ani hyperrealismus, aby vás chytla za srdce. Všechny složky jsou v perfektní rovnováze, zvlášť bych ale vypíchnul propracovaný zvuk, díky kterému na tom Severním pólu doopravdy jste. Je to vlastně jeden z mála filmů, který si stejně dobře užijete, ať už je vám pět nebo padesát, takže kdybyste letos měli vzít potomka jednou do kina, běžte na tohle.

• 23.2.2016  23:09

V mantinelech žánru patří Strážci Galaxie mezi to nejlepší, co můžete dostat. Nápady natřískaný biják, který nepřestane překvapovat a i v těch nejohranějších momentech vás upřímně dostane. Dvě feel good hodiny a cameo Benicia Del Tora jako třešnička na dortu.

• 11.7.2015  19:01

Kdyby to dělal někdo s trochou invence, mohl to být skvělý film.

• 10.7.2015  23:21
    Mládí (2015)

Dala by se vyjmenovat spousta důvodů, proč je ten film dobrý a spousta důvodu proč nestojí za nic a dá se považovat jen za obrovský kýč. Rozhodl jsem se patřit do té první skupiny.

• 9.7.2015  20:58
    Bob a stromy (2015)

Prostě Bob a jeho svět. Nečekejte žádný propracovaný dramatický oblouk, dostanete atmosferické a sněhem prolezlé nahlédnutí do života jedné lesácké rodiny z Massachusetts. Bez Boba Tarasuka, v jehož obličeji vidíte každý strom, který kdy pokácel, by ten film byl poloviční.

• 9.7.2015  00:36

Kdyby se Wes Anderson narodil v Evropě, točil by asi něco takového.

• 14.10.2014  23:10
    Zmizelá (2014)

Když už někdo vyjádří myšlenku Tylerem Perrym, tak by toho Oscara fakt měl dostat. Fincher je zkurveně nad věcí.

• 9.7.2014  23:58
    Cesta (2014)

Být to 15 minutovej kraťas, tak je to pecka.

• 9.7.2014  17:59

Film má díky skvělému konci obrovský potenciál a pokud by jeho většina byla o něco promyšlenější a možná i syrovější, mohl by klidně aspirovat na nějaká ta ocenění. Takhle to je ale jen milé vyprávění o jednom srbském maloměstě, které by ale klidně mohlo stát pár kilometrů od vás.

• 8.7.2014  22:41

Vesnická jednohubka Dejvického divadla. Strčit to do rukou Prušinovskému nebo obdobnému filmovému režisérovi, tak je to ještě o řád lepší. Jo a chceme spin-off s Olinem.

• 7.4.2014  17:32
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Antická tragédie na druhou.

• 24.3.2014  21:45
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Nejlepší náš seriál za posledních minimálně 10 let. Dejte Dejvicím 30 mega a ať si točí, co chtěj.

• 11.6.2013  23:56
    Hon (2012)

Tíživý nedivácký film, který nejprve hodně vezme, než vůbec něco dá.

• 6.6.2013  20:58

Někdo by měl Refnovi dát 100 milionů a nechat ho natočit blockbuster. Jenom by ho teda musel držet zkrátka a zahnat ho zpět do ohrady pokaždé, když si bude moc vyskakovat. Only God Forgives je asi jeho největší šílenost, ale filmařský um z toho doslova prosakuje, už jen proto, že se ani na vteřinu nenudíte.

• 5.6.2013  11:32

Ve své době právem fenomén. Dnes spíš úsměvné, hudba si svou úroveň ale drží.

• 31.5.2013  18:27

Na první pohled dokonale vysoustružený kousek, kde všechno funguje jak má (herci, kamera, režie). Jakoby to všechno ale nevycházelo z postav, jakoby nad tím vším stál loutkař, který říká, co máte cítit a jací jste, aniž by jste si to doopravdy mysleli. Tak jako tak to ale je velmi kvalitní podívaná.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7