Arachneuss

Arachneuss

Jakub Miller

okres Praha
Live Forever or Die Trying

152 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
  • 18.12.2019  22:48

  Star Wars redeemed. Historicky první vyloženě feel-good film za celou ságu.

  • 25.10.2018  22:35

  Anthropoid v2. Národní hrdost na maximální volume.

  • 30.5.2018  11:10

  Už to tam není.

  • 20.2.2018  23:31

  Příběh o sirotkovi z ulice, který šel z oaklandské nuly na wakandské sto cestou trnitou... a pak ho sejme bratranec s charakterem rohlíku z Alberta, který vše v životě dostal na stříbrném podnose. Pokud divák sympatizuje s „údajným” záporákem a naopak nejvíce mu je proti srsti ústřední superhrdina, tak je něco špatně. Snaha uspokojit etnické publikum napříč kontinenty žalostně selhává, ať už v minimálním využití potenciálu africké kultury či pokusu o silnou „message”. Největším překvapením o to víc zůstává, že Disney přesto úspěšně dokázal Cooglerův mišmaš profilovat jako Svatý Grál černošské komunity. Ano, i takhle se dá dělat marketing a PR.

  • 20.2.2018  23:15
  The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)
  *****

  Deep dive generace Y.

  • 6.2.2018  13:38

  Až se za pár let z Wese Balla stane hollywoodská stálice akčního žánru, tak na, scénáristicky skrz-na-skrz děravou, Maze Runner trilogii bude nejeden z nás vzpomínat jako právě na onen zlomový bod. Třetím dílem sice Ameriku nikdo neobjevil, ale takhle čistou kinetikou narvanou úvodní sekvenci si naposledy pamatuji u Temného Rytíře... a to je sakra co říct.

  • 14.12.2017  01:30

  Tak takhle umírá největší filmová sága - za bouřlivého potlesku.

  • 15.11.2017  13:11
  Morgan (2016)
  **

  Filmová variace na význam slovního spojení tuctový thriller.

  • 15.11.2017  13:03

  Na pomezí dětinské komedie a multikulti masové záležitosti. Dramatický oblouk, či alespoň nápaditost děje, k nenalezení. Dis... Marvel upadá na tvůrčí dno, kdy na režisérské sesli by de facto mohl sedět i Zdeněk Troška a stále to bude vypadat stejně. Široká veřejnost bude o to víc chrochtat blahem.

  • 4.10.2017  22:59

  Kardinální bullshit šitý horkou jehlou, sloužící pouze k prodeji dalšího merchandisingu v rámci Disney mašinérie. Podprůměrná komedie s nadprůměrným záporákem. Nic víc, nic míň.

  • 27.6.2017  19:45

  První dvě hodiny muka – posledních třicet minut extáze a důvod, proč vlastně chodíme do kina. Na televizní obrazovce absolutně nekoukatelné. Když už trpět či chrochtat blahem, tak před stříbrným plátnem.

  • 10.6.2017  19:54
  Smrtihlav (2017)
  *

  Strašně rád bych měl možnost vkládat obrázky do komentářů. Konkrétně obrázek takový, kde tvůrčí tým okolo Jimeneze brutálně znásilňuje odkaz našich paragánů ze všech stran a do všech otvorů. První polovina filmu je ještě relativně zajímavá. Jakmile ale Kubiš s Gabčíkem přistanou v ČESKÝCH Alpách, tak začíná série dávících reflexů. Anthropoid je oproti tomuhle oscarové veledílo.

  • 27.5.2017  20:53

  So-so jednorázovka, která dává zapomenout na hořkou pachuť čtvrtého dílu a nabídne pořádné zakončení pro všechny postavy z pirátské ságy. Hudební doprovod pouze recyklace Zimmerova základu, režie žalostně nevýrazná. Gore Verbinski je zkrátka jenom jeden.

  • 11.5.2017  17:24

  Sbal Excalibur a vypadni. Gangsterské a správně dravé fantasy, nepostrádající Ritchieho atypický styl vyprávění. Řádně zběsilý hudební doprovod, ústřední herecké duo vynikající, každá (nejen) akční sekvence jede s pedálem na podlaze. Režisérova verze anglosaské legendy chytá nový dech a žene se kupředu jako uragán. Pokud jste zatvrzelým zastáncem Excaliburu, tak se raději kliďte z cesty. Tahle jízda bez zábran nemá konce!

  • 9.5.2017  21:23

  Austenovská jednohubka pro otrlé – rozumně ty, kteří jsou ochotni akceptovat tvůrčí hru na nemrtvé. Nová dekáda, nová adaptace kultovního díla. Skloubení knižních dialogů a digitálního Rka nejednou polechtá bránici či potěší oko. Zázraky ale nečekejte.

  • 9.5.2017  21:17

  Rodinná komedie par excellence, která, i přes slabší dějovou konstrukci a scenáristickou berličku „Jak jsem zabil tvojí matku“ vedoucí k finální konfrontaci, dokáže úspěšně pobavit. Marvel Studios Standard© – neurazí, krátkodobě nadchne, ale druhé shlédnutí (nedej Bože v kině!) vůbec nehrozí.

  • 22.3.2017  22:25
  Život (2017)
  ****

  Sci-fi thriller plný života a hlavně napínavý od začátku do konce! Atmosférou to nejlepší z prvního kvartálu tohoto roku.

  • 9.3.2017  00:13

  Scénář jak od Disneyho a střihačské nůžky v dějových linkách tomu moc nepomáhají. Přes všechny neduhy na papíře se ale pořád jedná o plnokrevný blockbuster se zručným dirigentem na režisérské sesli. Vogt-Roberts zvládá dobře dávkovat mrazivé napětí, dobovou atmosféru, poutavé first-person-shooter momentky a hlavně gradující akci par excellence – něco, v čem naopak Mangoldem „odfláknutý” Logan z téhož měsíce žalostně strádal. Být v úvodu přebarvené logo Marvel Studios, tak je tahle příběhová kastrace proklamována za největší překvapení roku. Takhle je Kong, i se svými filmařskými ambice, už předem odsouzen k neúspěchu a zapomnění... což si zrovna tato legenda opravdu nezaslouží.

  • 23.2.2017  23:28
  John Wick 2 (2017)
  ****

  Moře plné stále fascinující akce, žel s příběhovou hloubkou kaluže. Přesně ten správný koktejl dětské nostalgie a mužského orgasmu.

  • 29.12.2016  23:24

  Na konci mělo být Kurzel Brothers, továrna na vlhké sny. Kde ostatní selhali, tam oba bodují na celé čáře. Vyspělý charakterní blockbuster, který se nebojí přijít s vlastními myšlenkami a zároveň důstojně ctí předlohu. Nejlepší film svého druhu? O tom nepochybuji. Avšak obavy, že obsahově rozsáhlé hry se zkrátka nedají převést na stříbrné plátno, se z části naplnily. Problém není ani tak v desítkách minut, jež zůstaly ležet na podlaze střižny. Je to komplexnost materiálu a (na rozdíl od samotné hry) absence jakékoliv interakce s příběhem. Ta doba zkrátka ještě není tady. Kurzel svůj skok důvěry provedl, ale přistávací kupka sena nikde. Bylo moc brzy.

  • 29.12.2016  10:56
  Pasažéři (2016)
  ***

  Indie romantika za 100 mega, kterou si už podruhé nepustíte.

  • 14.12.2016  21:48

  Mickey Mouse strikes back. První dvě třetiny filmu by de facto mohl natočit kdokoliv a stále by to vypadlo stejně genericky. Ve finální půlhodině se sice emoce ždímou na maximum, ale už je zkrátka pozdě – vlak jménem „Nejlepší Hvězdné války od Epizody V“ je nenávratně pryč. Místo něj dorazili Avengers předaleké galaxie. Proč riskovat jako kdysi Lucas, který se při druhé návštěvě svého světa tak žalostně spálil? Proč riskovat, když recept na uspokojivou týmovku máme už jednou napsaný? Protože občas je třeba udělat i krok vzad, abyste se mohli posunout dopředu. Nejhorší je stát na místě, opakovat to samé znovu a znovu, doufajíc, že to bude stačit. Osudovost okamžiků, mrazení v zátylku a pamětihodnost napříč generacemi – ať už v dobrém či zlém – zaniká pod koly Disneyho továrny. O to víc mě děsí, že to muselo odnést zrovna Star Wars.

  • 13.12.2016  17:31

  Vizuálně působivá podívaná, která scénářem má mnohem blíže k americkým sitcomům 80. let. Prvoplánové postavy, sterilní origin story a vtípky jak z mateřské školky – nemluvě o žalostně nevyužitém potenciálu Mikkelsena. Disneyho pásová výroba jede na plné obrátky a svět jde do kolen. Osobně si už ani nepamatuji, co se v tom filmu vlastně stalo.

  • 7.12.2016  23:01
  Jason Bourne (2016)
  ***

  Sejde z očí, sejde z mysli. Akční jednohubka o hloubce kaluže.

  • 11.11.2016  10:03
  Příchozí (2016)
  *****

  Zdaleka nejlepší science-fiction 2016? Kdyby jen to. Audiovizuální orgie pod Villeneuvevou taktovkou aspirují na nejhodnotnější dílo, jenž se tento rok dostalo do tuzemských kin. Scénář, který z diváka nedělá idiota a emotivní až na půdu. Očekávání od Blade Runner 2049 nikdy nebyla tak vysoká.

  • 14.10.2016  00:00

  Tuctová záležitost, která (na rozdíl od vynikající Zmizelé) vidí chyby manželství pouze v misogynních úchylech mužského pohlaví. Emily Blunt možná hraje svůj prime, ale jinak tahle slátanina ála „vrahem je zahradník” nemá co nabídnout. Ruce pryč a raději znovu Finchera.

  • 30.9.2016  16:48

  Kouzelný svět, který ale uvnitř postrádá byť špetku života. Tim Burton, na pokraji tvůrčího vakua, dokončuje dekádu bezduchých projektů na zakázku filmem, který by i lehce zručnější režisér dokázal proměnit v nezapomenutelný zážitek. Doby Střihorukého Edwarda či Ospalé Díry jsou nenávratně pryč. Nahradil je digitální slepenec nepřesvědčivých herců, podivných rozhodnutí ve střižně a snad nejnudnější kamera (nejen) tohoto roku. Takhle už opravdu ne. Hodnocení s ušima odřenýma až do morku lebeční kosti.

  • 23.8.2016  21:43

  Beyond stupidity of Into Darkness. Still an amazing experience.

  • 20.5.2016  18:16

  The world needs the X-Men... Does it? To ta otázka, která se, po snad nejdigitálnějším příspěvku do mutantí ságy, nabízí. Opravdu potřebujeme znovu sledovat, jak se Magneto snaží zničit svět (pokud správně počítám, tak je to již po páté z šesti možných filmů), jen aby ho šel Profesor znovu plácnout přes prsty? Nepomáhá tomu ani zbytečně dlouhá stopáž, kde se mísí scény od těch vynikajících (cokoliv s Fassbenderem), přes geekovsky pomrkávající (Dark Phoenix), až po ty úplně zbytečné a postrádající smysl (půlhodina v přehradě). Herecký ansámbl také vyvěsil, až na ústřední dvojici Erik/Charles, bílou vlajku. To by se ještě překousnout dalo... nebýt nově obsazené Jean Grey. Vážně nevím, zdali za to může popularita Hry o Trůny, ale v roli hlavní ženské tahounky příběhu, ála Raven v minulém díle, se větší herecké prkno snad ani obsadit nedalo. Ta holka na to svými výrazy vydlabaných necek prostě nemá. A možná na to už nemá ani Brian Singer. I když destrukce celé mutantí ságy se naštěstí nekoná, byť nakročeno k tomu má solidně.

  • 4.5.2016  20:38

  #TeamCap Určitě ty nejlepší Avengers. Dvojice na režisérské sesli dokazuje, že i pásová výroba Walta Disneyho dokáže zplodit smysluplný film pro dospělé publikum, kde příběh má pořádný říz a i jeho hrdinové jsou na konci cesty stále pouhými lidmi, kteří chybují (až na Visiona). Vynikající akční sekvence každých pár minut a dobré rozdělení prostoru pro všechny postavy. Držet se komornějšího pojetí ála Winter Soldier, tak je tam za mě vyšší palba. Na bitvu o Kameny nekonečna se ale díky téhle šarvátce konečně začínám těšit.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26