Postal (2007)

Epicky parodizující sračka. Scéna s ustřelením režisérových kulí z mého pohledu patří mezi ty nejvtipnější momenty žánru, neboť krásně evokuje Bollův smysl pro zesměšnění i sebe sama a jeho názor na blockbustery Michael Bay, největšího egocentrika v akčních velkofilmech západní kinematografie. Kočka s pistolí v zadku budiž krásným odkazem na předlohu.

Znovu 17 (2009)

Už při sledování HSM3 jsem věděl, že pouze Zac Efron má ze všech těch naivních dětiček šanci se prosadit i mimo jinak trapný "teenage" fenomém. Voila, měl jsem pravdu. Je to sice ohraná písnička, ale pár originálních nápadů a vtipů se tomu upřít nedá. Navíc hlavní hrdina je sympaťák Michelle Trachtenberg nehorázná kočka.

Sólista (2009)

Tři filmy stačili Joe Wrightovi aby se zařadil mezi elitu světové kinematografie. Svou jemnou a vizuálně nadanou rukou tentokrát zobrazuje utrpení lidí bez domova skrze příběh nadaného, ale mentálně nemocného "sólisty" na violoncello tak krásným způsobem, že ke konci už jsem ani nedýchal. Z celého snímku na vás ta realita podle skutečné události dýchá, dále opravdu nádherná hudba spojena s obrazem dokáže v srdci probudit celou škálu emoci. Vrcholem je pak ústřední dvojice Downey - Foxx, za jejichž výkony očekávám minimálně nominace na zlatou sošku. Bravurní!

Z pekla štěstí 2 (2001)

Cítim se blbě při pomyšlení, že když jsem to viděl ve třetí třídě na předpremiéře, tak jsem se bavil královsky.

Bronson (2008)

Jedu si udělat jméno. - A jak ? - Zabiju Královnu. Bronson se zasekl někde na půli cesty. Očekával jsem více brutality, více vtipů a ještě větší dávku šílenosti. Místo toho jsem obdržel pouze balení nevyvážené kvality s brilantním Tomem Hardym.

V pasti (2005)

Ellen Page a Patricka Wilsona mám rád. To co tady předvedli předčilo mé očekávání, maximální mrazení v zátylku. Vynikající Sladeova režie podtržena chytlavou kamerou a kulervoucí (doslova) pointou. Jen škoda, že i přes úderné dialogy je prostředí otřesně stereotypní a místy to zavání nudou.

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Miracles are the only sure thing in the life. Spike Lee a světová válka, nečekaně odzbrojující! Režisér dokonale skloubil dohromady válečný film s thrillerem, opravdu dojemným příběhem a naprosto nečekanou pointou, jenž staví tento snímek vysoko nad svůj žánr. A jako třešničku na dortu byl prvním tvůrcem který ukázal, že chrabří američtí vojáci nebyli pouze bílé barvy. Podobných filmů by se mělo točit víc!

Uvnitř tančím (2004)

Otřesný kýč sloužící pouze ke ždímání divákových emocí, završen zdlouhavě nudnou stopáží. Pokud tohle má být pozitivní film, tak to raději skočím z Nuseláku. Tyhle dojáky na mne zkrátka neplatí.

How to Be (2008)

Hodina dvacet minut o krizi studentského věku, rodinných traumatech a snahou se s tím vyrovnat, jenž z šedi vytahuje nečekaně dobrý Robert Pattinson, jemuž jsem jeho postavu sežral i s navijákem.