Návrat do budoucnosti (1985)

Řemeslně na jedničku. Scénář vede diváka krásně za ručičku a skvěle časuje sdělování informací. Parádně se buduje napětí. Scéna s chytaním blesku je napětím vyšperkovaná až do nebe. Retrofuture Auto nemá chybu! Zamotanost časových nástrah je dobře zvládnutá. Nic nepůsobí zmateně a nejednoznačně, příběh je detailně propracován a dávkován s usměvnou lehkostí, ač se jedná o nemyslitelně složitou vědu. Zkrátka přesná filmová práce, která měla dostatečnou přípravu a vsechny aspekty spolu hrajou stejnou píseň. Viděno v roce 2016 a ochuzen o moderní efekty jsem si nepřišel. ***** šlape to jak digitální hodinky v analogové době *****

Osm hrozných (2015)

*****Budování děje a postav. Široký záběr napětí. Chytrá zápletka. Styl anglického jazyka, poetičnost. Pohledy, gesta, rozhovory. Vyobrazená brutalita. Nespěchavost. Umělecké cítění*****

Hardcore Henry (2015)

Ikdyž už nejsem gamer jako v dětství, tak bych si to radši prošel a prostřílel se dějem s joystickem v ruce. Hry jsou hry a filmy... Nicméně slušná stylová jízda, vyždímanej potenciál, ale já radši crank kdybych si musel vybrat jiný, podobný snímek. FPS po celou dobu mě otravovalo, ale chápu že to sloužilo účelu. Chybělo mi tam napětí, bylo tam moc toho umělého, tkz to pravé jsem ani nevnímal. Možná se tvůrci snažili o konkrétní odkazy a tributes, já z toho vyčetl pouze celkovou parodičnost, která ve mě vyvolávala trochu lhostejnosti k osudům hrdiny. ***solidní inovátorský Bčko, pseudo-nesmrtelný krypl, ženuška byla sexy, hezký kills a scéna na motorce s kulometem, typické herní zákonitosti a vsuvky, včetně hlášek***

V zajetí démonů 2 (2016)

Scéna s obrazem jeptišky mě ještě pár nocí strašila. Kvalitně odvedené řemeslo se vším co od hororu očekávám, jak je u Pana Wana zvykem. Jediná věc co mi trochu vadila byla divná stylizace Cricketmana, ale nijak zásadně to můj hluboký požitek v kině neovlivnilo. *****napětí, strach, ale v malém měřítku i zamilované a hřejivé scény a pár hlubokých rozhovorů. Beru to jako příjemný bonus k výtečnému hororu*****

Tajný život mazlíčků (2016)

Pěkně udělané "pet story", zvířátka si zachovaly typické rysy a grimasy. Škoda, že trailer byla nejzábavnější scéna z filmu. *** zlý králíček, jestřáb na dietě, párková továrna na sny, loučení a vítání s páníčky, hadí heslo, pudl metalista***

Bláznivá dovolená (2015)

Dobře kořeněná zábava. Kostra příběhu již stokrát řečena, ale originálních komediálních vsuvek tam bylo dostatečně. Stylová nenarocna slátanina a.k.a moderní roadmovie které jsou pravě v kurzu, tak proč ne?

Táta je doma (2015)

Není to žádná hitparáda, ale pár gegů se vyřadilo. Nástup Marka a wrestlingovýho Johna do filmu byl parádní. U scény kdy farrel na basket. zápase střílí na koš jsem si malém cvrnknul. Starý-mladý pes bezdomovec taky pobavil. Slušná nenáročná komedie s poučným morálním základem.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Povrchní blbost, který jsem nevěřil ani titulky. Dieselova monotónní póza jenž předvádí ve všech svých filmech je už ohraná.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Nevypadalo to špatně. Přišlo mi to ale moc komorní a nucené tak sem sledování po pár dílech přenechal pouze manželce

Temný případ (2014) (seriál)

První série: spousta silných momentů, hlášek a úvah. Opravdu true detective story. Každým coulem masterpeace.