Káronoš

student/ Smithofil

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.8.2008  23:17
    21 gramů (2003)

Dost drsný a uvěřitelný snímek, který mě spoutal do depresivní mozaiky lidských osudů a otřesného sledu událostí. Jak může jedna nešťastná náhoda ovlivnit nespočet lidských vztahů a zničit životy osobně vzdáleným lidem či jak může něčí smrt darovat život ( po případě i svoji manželku) a drasticky změnit chod událostí, které následují? Alejandro González Iñárritu se to snažil natočit v tomto skvostném snímku plného bolesti a "křehkosti" života, povedlo se mu to i s drtivým přísunem emocí na diváka. Nemá smysl popisovat, protože tohle je poviností filmového fanouška shlédnout a trpět z hlavními hrdiny po celou dobu. „Život si nevybýrá, život je svině, život je bolestivý a dokud se nespálíš, nepoznáž ho".: Tohle mi Iñárritu vypálil hluboko do duše a já mu za to děkuji. Jak dokázal vložit do snímku tolik utrpení, bolesti a vůbec emocí? Touhle otázkou jsem se trápil už v jeho "pozdějším" počinu Babel a zdřejmě se odpovědi nedočkám. Spíše dalších otázek po dalším filmu, který doufám brzy natočí. Hodnocení: 9.5/10

• 24.6.2008  23:47
    3-iron (2004)

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream." Tohle je (zatím) moje první zkušenost s Ki-Duk Kimem, který mě ukázal nový pohled na svět filmů a jejich krásu skrytou v dynamickém příběhu. k lásce nepotřebujete slova, jestli mi chtěl Kim tohle tímto snímkem říct, tak se mu to povedlo. Opradu nepopsatelný film, tak jako hl. herci nepotřebovali slova ke svému nejinternějšímu vyjádření, tak ani já nemůžu mé pocity popsat. Opravdu skvost všech skvostů svou jednoduchostí a dokonalostí, love-story které nemá obdoby. Musím pochválit scény ve vězení, kdy se Tae-suk učí stát se "neviditelným" a opravdu skvělou režii a kameru. Vlastně mohu (spíše musím) pochválit film jako celek i s harmonickým soundtrackem. Hodnocení:10/10.

• 26.8.2007  20:43

Velkolepé dílo podle skvělého komiksu Franka Millera. Na filmu 300 se mě osobně hrozně líbila vizuální stránka, potažmo skvělé zpracování barev které se ztotožnilo s původním komiksem. Příběh,vlastenectví,zrada,láska,válka a hromada krve to všechno a mnohem víc dotáhl Snyder k dokonalosti(nesmím zapomenout na efekty, které určitě přispěly k "velikosti" filmu a k mému kladnému hodnocení). Pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Maximální spokojenost. Hodnocení:10/10

• 18.11.2008  22:44
    96 hodin (2008)

Taken je šílená, přímočará, ozbrojující kill ‘em all akce se stupňujícím napětím. Neeson vůbec nepřehrává, ač si povolení zabíjet udělí sám a jak řešit rázně (či jednoduše) komplikované situace okoukal přímo od mladšího brášky Bourneho. Otec (profesionální zabiják-jaká to náhoda?) ztratí milovanou dceru ve středu Francie a při jejím hledáním zboří polovinu Paříže. Nakonec vše očekávaně dopadne a "Rambo" si prosadí svoje, není vám to už nějak povědomé?---Néé mám lepší otázku, „jak je možné, že to pořád ku*evsky skvěle funguje?"... Hodnocení: 9/10. (kratká stopáž alias „hned na věc" se mi dosti zamlouvalo)

• 6.5.2008  12:56

Před tímto hodnocením sem si oba díly Ace Ventury pustil po sobě abych si vychutnal Jimův originální, přesto zvláštní druh humoru. Musím konstatovat že v druhém díle zvířecího detektiva mě ke konci filmu už jeho humor přišel přeplácaný a až zbytečně přehnaný, místy dokonce trapný. To však přebije Venturova osobnost, která je sama o sobě skvostná. Jako celek byl film příjemně svižný a samozřejmě zábavný. Hodnocení:6/10

• 31.8.2007  17:28

Jime ty seš borec. Tohle byl herecký koncetr mistra komiků, to jak dokáže zahrát zvířecího detektiva Ace, to klobouk dolů.Carey se pro tuto roli narodil, dal pro mě žánru komedie nový význam. Skvělá show, 86 min sem se bavil a ty jeho psí kousky sou nesmrtelné. Hodnocení:8/10

• 22.8.2007  21:11

Bourne je naprostá špička mezi filmovými agenty. Tímto prvním dílem startuje nejmazanější, nejpropracovanější, nejgeniálnější a nejdrsnější hra na kočku a myš. Matt Damon je naprosto famózní a role Jasona mu sedne jako přibitá. Chris Cooper též skvělí a nekompromisní (konečně pořádný záporák) a Clive Owen co by zabijácký konkurent s noblesou zvládá svou roli. Doug Liman vše za kamerou dokonale šéfuje a jeho svérázný styl natáčení velice prospívá atmosféře a vcítění se diváka do záhadného agenta. Vše klape, vše zapadá a vše spěje k tvrzení, že Bourne válcuje všechny akční konkurenty v boji o nejlepší filmovou jízdu (nejen) tohoto roku. Nesmím zapomenout pochválit výborný hudební doprovod, z kterého mi jde mráz po zádech i ve hře podle filmu, kterou občas hraji. Hodnocení: 10/10. BTW: Čím více dílů přibyde, tím více se budou Bondovi klepat kolena (přímá úměrnost po agentsku=)

• 18.6.2008  00:09
    Aienji (2003)

Krásný, smutný, nevinný a zářivý snímek asijské filmografie. Mladá a tak hrozně nevinná introvertní dívka, která má smrtelnou, neodvrátitelnou nemoc a nedává to na sobě znát, snaží se to maskovat, ale její smutné oči to prozrazují. Zamiluje se do mladíka z kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Opravdu silné kafe pro každou lidskou duši. Film byl hrozně smutný a ten konec sem si opravdu vzal k srdci a hodně se mě to dotklo (smutně, ale příjemně). Jako vždy skvělé herecké výkony a ve scénáři byla obsažena taková "jemnost" nevím jak bych to jinak popsal, která děj ozářila a dala mu jiskru. Další parádní romantika od našich asijských sousedů. Hodnocení: 9/10

• 26.6.2008  22:35
    Akira (1988)

1988?...na tenhle rok je to sakra dobry počin, jak znázornili tu rebélii a politické hnutí, obstojné domonstrace a motorkářské gengy řídící se svím rozpurným životem a úřadující anarchií a vůbec jeden velký cyberpunkový svět. Jako kultuvní japonské anime moje očekávání splnilo. Postava Akira podle mého vnímání znamená podstata stvoření světa a obrovská energie díky které svět funguje tak ja má a jak byl "předurčen", že je něco jako odvaha v nitru každého z nás a že v každém se projevuje jinak a má jiný záměr. Tento snímek skrývá mnoho poznatků a za obrovskou oponou akce a kombinovaného příběhu je ukryto jádro snímku, které sem z mojim vzděláním (dokončení 1. ročníku střední školy) vskutku nepobral. Hodnocení: 7/10

• 14.6.2008  18:52

Průměrná, oddechovka z Jasonem Lee, který se podle mě spíše hodí do filmů Kevina Smithse a tech by se měl držet. Zasmál jsem se opravdu jen "svátečně". Děj byl předvídatelný a typický (z víjimkou 3 veveráků, který nejenom mluví, ale také zpívají). Myslím že tento film si zamiluje spíše mladší publikum, vystihující asi bude publikum prvního stupně základky. Hodnocení: 5(!)/10

• 29.4.2008  14:09

Sam Mendes, který s tímto filmem debutoval natočil perfektní film o vstazích a rozepři, na oko zcela obyčejné a vskutku štastné americké rodiny. Ale pod povrchem vás příběh dostane do komediálních a netradičních situací, které se klidně můžou přihodit kterékoli rodině. Herci odvádí ve filmu skvělé herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey, který zářil v celém filmu a jeho ironické pohledy a netradiční chování sem hltal a v křečích se válel na zemi. Hodnocení:8.5/10

• 28.8.2008  22:17

Skvěle zpracované, a poutavě silné drama, děsivé svojí otřesnou pravdivostí (lépe řečeno strukturní teorií, podle výpovědi zůčastněných osob) a lidskou krutostí, která nemá mezí a "lidskosti". Výkony nadějné a talentované Ellen Page či přesvědčivé a zde zaslouženě dominující Catherine Keener, dodávali příběhu potřebnou "šťávu" a velice kladně ovlivňovali celkové citové vyjádření filmu. An American Crime se mnou citově zacvičil a doslova šokoval svojí dějovou linií, pukud se v onom domě stalo cokoli horšího, nechci to vědět, protože už tohle bylo na hranici mého pochopení a úzkosti a případné zjištění by tu hranici porušilo a já se zcela určitě emotivně zhroutil. Silné kafe pro každého občana, slabší povahy upozorňuji na dějovou výpověd bez sebemenčích servítek. Hodnocení: 8.5/10 BTW: Pokud jste dosud nečetli info či neslyšeli o pravdivém soudním líčení v kauze Gertrudy Baniszewski, nekonejte tak ani pro nyní a vychutnejte si snímek bez sebemenšího tušení.

• 28.8.2008  22:44

Annabelle's Wish byla spolu z československým rodinným animákem Velká sýrová loupež mojí nejoblíbenější děckou pohádkou, která svým krásným příběhem, poučnou a kouzelnou pointou s náramně příjemnými zvířátky pohladila u srdce. Velice rád na tuto vánoční klasiku vzpomínám. Hodnocení: 10/10

• 28.7.2008  20:29
    Aneun yeoja (2004)

„Láska je, když se dva procházejí za úsvitu. Kdo se držel za ruce při procházce lesem, ví že láska je ta nejúžasnější věc na světě"... Překrásné korejské drama, s výbornou příběhovou linií a "propečenou" zápletkou. V první řadě jsem se skvěle bavil, a't už smál(inteligentní, černý humor my přišel nesmírně vtipný a téměř vždy správně načasovaný), tak brečel(Poslední baseballový nadhoz Dong Chi-sunga byl nesmírně dojemný). Nejvíce se mi na filmu líbil "film v kině", na který šel Chi-sung s Yi-yeon, ten příběh zamilovaného páru který svojí lásku poslal po elektrickém sloupu, to bylo nádherné! Snímek i přes svou vážnost působil usměvavě a příjemně. Hodnocení: 8,8/10 BTW: Překrásná filmová hudba.

• 2.11.2008  17:30
    Animatrix (2003)

Animatrix je naprostý skvost anime žánru a neúprosná povinnost pro fanoušky trilogie bratrů Wachowskich, kteří se znatelně podíleli na tomto projektu. Nejkrásnější na Animatrixu je, že příběhy působí úžasně a dokonale nejen jako samostatné střípky pro porozumnění a pochopení fiktivního světa (matrixu), ale též jako sounáležitý celek, zkoumající již zmíněný "program" či iluzi lidského života. Po shlédnutí Animatrixu vás matrix pohltí a naplní filozofickými otázkami o netradičním pohledu na dění věcí kolem sebe a "nepravosti" pravého světa. Nedokáži říci, jaký příběh se mi líbil nejvíce, protože měl každý něco do sebe a každý byl výjmečný svou originální formou a "pestrobarevným" obsahem. Pokud jste propadli trilogii (jako já), budete z tohoto díla více než uchváceni. Shrnul bych jako: ohromující shrnutí událostí týkajících se nejlepšího filmového Sci-Fi světa a bezstarostná jízda na vlnách filmové harmonie s velice extravagantním kabátem. Hodnocení: 10/10.

• 11.7.2011  16:36
    Antikrist (2009)

Silný, místy až dechberoucí psycho s velice dobrými hereckými výkony (chemie mezi manželským párem působila více než věrohodně po celou dobu). Mysteriozní atmosféra a čekání s čím má vlastně divák tu "čest" mě provázela celým snímkem (pořád máte pocit, že teď přijde dějové prozření skrze záhadu, až při závěrečném hvizdu rozhodčího si uvědomíte, že tvůrčí záměr byl ponechat vše zamlžené a neodkryté pro divákovu vlastní analýzu, pro povznesení se nad danou problematikou a pro zděšení, že mentální deviace (posedlost) může mít mnoho podob a variací a sama posedlost se nedá logicky vstřebat, pochopit). Důležité informace jsou tu úžasně dávkovány (zakódovány), čím více se dovídáme, tím více chaotické a záhadné se nám to zdá, což koresponduje s pocity "nemocné" paní a nastoluje tu onu důležitou atmosféru (možné spojení diváka s hrdinkou). Tento snímek je sonda do nitra, kde spatříme čisté "zlo" uvnitř psychicky narušeného člověka. Jsou zde drobet hluchá místa i přehnaně sadistické momentky, ale stejně se jedná o vydařený, hrůzostrašný kousek ;)

• 11.7.2011  18:11
    Avatar (2009)

Viděno v kině v 3D. Netřeba slov...dokonalý filmový zážitek, krása pohledět ;)

• 28.4.2008  14:48
    Babel (2006)

Alejandro González je můj velký oblíbenec, takže jsem čekal od filmu dramatický snímek plný stresujících situací a také jsem se toho dočkal. Brad Pitt dokázal že má výborný herecký talent a roli starostlivého manžela, který čeká na vrtulník s pomocí zahrál skvěle. Přesto se mi nejvíce líbil příběh hluchoněmé japonky, která chtěla prožít milostný zážitek. Film mě hodně natchl a prožil jsem příjemných 140 minut. Hodnocení:9/10

• 25.4.2009  15:56
    Babo (2008)

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10.

• 30.12.2008  02:03
    Babylon A.D. (2008)

Babylon A.D. je neuvěřitelně bezpointový Sci-Fi guláš, tvářící se strašně duležitě, originálně a atypicky, avšak otřesně "přestřihaná" poslední třetina naprosto ničí vše kladné na tomto snímku a zůstává pouze horoucí paskvil se vždy děsně cool Vinem. První polovina, respektive vše před přestřelkou na New Yorské ulici se dalo brát jako VELICE slušná postapokalyptická vize dobrého akčňáku, ale následující "půlhoďka" zhatila vše pěkné, až ve mně zůstalo pouze nutkání přerušit utrpení a ukončit přehrávání, "dokod to ještě jde". Zvědavost však byla silnější a dostalo se mi naprostého "madlajsu" a scénáristického úletu. Neshody Kassovitze s výše povolanými stála snímek logiku a slibně vypadající projekt skončil ve filmových troskách. Nejvíce mě to mrzí kvůli charismatickému Vinovi, protože mám jeho B-čka rád a od jeho "restartu" po delší filmové pauze jsem očekával více (návrat do Hollywoodské první ligy mu Babylon zdřejmě nevynese). Stalo se co se stalo, chybami se člověk učí (producenti snad též!?) Hodnocení: 2/10 BTW: vyhoťte střihaře!

• 6.7.2015  00:12
    Backcountry (2014)

Realisticky podaný malý film. Scéna ve stanu byla super. Do lesa vždy připraven, kdyby to hlavní hrdina ctil, mohlo to dopadnout jinak, beztak mohl mít za pasem aspoň lovečák. Další upozornění pro mě abych tu svou devítku tahal všude, i když na medvěda by to chtělo asi jiný kalibr (lepší než pepřák). Holka měla víc štěstí než rozumu (snad mě za toto tvrzení nezažaluje).

• 17.9.2008  18:39

Jackson mě (po Braindead) znovu potěšil a jenom potvrdil pravidlo, že filmy nekomerční a točené pro radost v sobě mají mnohem více potenciálu než tuctový teen shit s tučným rozpočtem. Příjemný, usměvavý a zábavný splatter, kterému krvavé "čvachtáky" určitě nechybějí. Bohužel není Bad Taste takový masakr jako Braindead, ale to jeho kvalitu vůbec nesnižuje, protože "úchyláren" je tu dost a to všeljakých (o lžící servírovaném mozkovém pudinku ani nemluvě). Snímek má mnoho chyb, což ho právě učinuje kultovním a dodává mu určitou geniálnost. Hodnocení: 8/10. BTW: Stačilo pár pohledů na "prdelaté" alieny a o zábavu bylo postaráno=)

• 8.8.2008  18:00

Tak překrásný a smutný milostný příběh, až to "trhalo srdce". Ústřední pár je okouzlující (hlavně tedy překrásná Yeon-hee Lee, stačil pohled na její smutné oči a pláči se nedalo poroučet). Z osudu Coi Eun-hwan se ještě teď zpamatovávám. Druhá polovina snímku "přinesla" opravdu drtivý dopad emocí. Hodnocení: 10/10. ____ Hned druhý den po první projekci jsem si snímek pustil znovu. Opět jsem nemohl zadržet spouš't slz, při pohledu na roztomilou Yeon-hee Lee. Jeden z nejlepších filmových zážitků.

• 13.8.2008  17:37

Flying Boys je velice povedené melodrama zabývající se dospíváním, životním rozhodováním, láskou a přátelstvím. Proti obsazení, nemám nejmenší výhrady a proti příběhu též, avšak přecejenom mě neuchvátil natolik, abych se ztotožnil s ústředním hrdinou a jeho problémy, či se strátou jeho matky a přátelskými konflikty. K žánrovému "the best of", to určitě nepatří, ale příjemná korejská zábava (tak jak ji mám nejraději) to zcela je.Hodnocení nechám (prozatím) pootevřené, třeba se mi po druhém shlédnutí, podaří dostat se filmu "pod kůži" a více s ním soucítit.___________Stalo se, po druhém shlédnutí mě snímek přesvědčil o svém skrytém kouzlu a já byl maximálně spokojen.

• 26.8.2007  20:37
    Batman a Robin (1997)

MASTERSHIT! „Ahoj, Freezi. Jsem Batman" - jestli si takhle Schumacher představuje moderní vizi Gothamského rytíře - Batmana, tak to ať si radši na sebe vezme triviálně stupidní bat-kostým se umělými bradavkami, strčí si do p*dele bat-bombu a zaplatí jí GothCard s neomezenou platností, bez které jeho Batmanská fraška nedá ani ránu. Jó a nesmím zapomenout, že si pak může jít se svým kostýmem klidně zahrát hokej, když už mu přiinstalovat do bot brusle. Akiva Goldsman, který tuto bezúčelovou hovadinu napsal, se může k hokeji přidat a na oplátku vzít kostým debila v červených dupačkách (pardon - Robina) a založit s Schumacherem tým s podtitulem: „ Zmrazili jsme Terminátora, nasadili mu kostým sériového vraha - mimozemšťana z 50. let a nechali ho spolu z Gothamem zmrazit (se stylem) dalšího komiksového hrdinu a naprosto zničit dokonalý svět, který Burton vytvořil." S tímhle podtextem by v hokeji určitě zamrazili minimálně jednu telefonní budku (nejlepší film Schumachera) s snad alespoň někde uspěli... Ještě, že o pár let později vytáhne Nolan (s pomocí jeho bratra) Batmana zpátky z hrobu a dá mu úplně novou "příchuť", kterou spraví jeho reputaci a vystihne úplně přesně jeho složitou osobnost dvou tváří. Hodnocení: 0/10.

• 20.8.2008  21:08

Burton nastavil Batmanovi vysokou laťku a Schumacher pohořel ve všech směrech. Ta temná, Gothamská atmosféra, introvertní Wayne, který se vypořádával nejen z padouchy, ale i se sebou samotným. Boj o pravou identitu, kdo je maska: Batman nebo Wayne a nesnaží se druhou tváří potlačit svoje problémi či zranitelnost, je maskovaný hrdina pouze symbol spravedlnosti nebo muž bez tváře?...To bylo Timovo dílo, které naprosto vystihlo temného rytíře. Batman Forever je pouze prachobyčejná nahrážka, která proměnila legendu v lacinou ikonu toho co má podle předlohy představovat. Gotham city se proměnilo v nablýskanou, "cukrem posypanou" maškarádu, kazící původní dojem a hloubku. Co se týče hereckého obsazení, tak to víceméně pohořelo: "moderní" a usměvavý Batman alias Kilmer mě vůbec neseděl a hlavní záporáci (Tommy Lee Jones, Jim Carrey) svoje role přehrávali a dodali už tak veselé (veselé= příšerné slovo na tuto komiksovou adaptaci, přímo ostudné) atmosféře "zaslouženou" trapnost. Hádankář byl občas vtipný a na moment zabavil, ale to komiksovou potopu nezachránilo (ani v nejmenším). Uděluji 1* za (pro mě) nejlepší komiksový charakter = BATMAN (který Schumacher trochu pošpinil, ale jsem přecijenom fanoušek Batmana tělem i duší =) Hodnocení: 2/10.

• 26.8.2007  14:37

Zatím nejtemnější a nejsilnější příběh o "přízraku spravedlnosti". Všechny aspekty filmu byly skvěle naladěny a dohromady tovořily obstojný celek. Hřích, Bolest, utrepí, pomsta, zkorumpovanost, naděje, hledání smyslu života, vyhubení, strach, bezpráví, panika, spravedlnost a jeden stín z nebez, symbol zákona a spasitel Gotham City. Samo o sobě chytlavé a velkolepé. Batman je obstojný konkurent filmogarii 21. století. Nejcharismatičtější hrdina a nejkomplikovanější osobnost komiksového světa. Hodnocení: 10/10. BTW: Jestli Nolan bude v Temném Rytíři pokračovat ve stejném tempu a vloží do něj minimálně stejné úsilý a "kus srdce", máme se opravdu na co těšit.

• 14.7.2015  23:04

záporák + společné bitky, vizuál, akce, bad trip looking batman u vrtulníku, příběh

• 22.7.2015  12:04

dojemné, strující, mrazivé, okouzlující

• 15.9.2012  18:32
    Beethoven 4 (2001)

Na tento film se opět podívám možná se svým dítětem...čím déle jsem se na to koukal tím více jsem si připadal hloupý.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12