Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jime ty seš borec. Tohle byl herecký koncetr mistra komiků, to jak dokáže zahrát zvířecího detektiva Ace, to klobouk dolů.Carey se pro tuto roli narodil, dal pro mě žánru komedie nový význam. Skvělá show, 86 min sem se bavil a ty jeho psí kousky sou nesmrtelné. Hodnocení:8/10

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Před tímto hodnocením sem si oba díly Ace Ventury pustil po sobě abych si vychutnal Jimův originální, přesto zvláštní druh humoru. Musím konstatovat že v druhém díle zvířecího detektiva mě ke konci filmu už jeho humor přišel přeplácaný a až zbytečně přehnaný, místy dokonce trapný. To však přebije Venturova osobnost, která je sama o sobě skvostná. Jako celek byl film příjemně svižný a samozřejmě zábavný. Hodnocení:6/10

Agent bez minulosti (2002)

Bourne je naprostá špička mezi filmovými agenty. Tímto prvním dílem startuje nejmazanější, nejpropracovanější, nejgeniálnější a nejdrsnější hra na kočku a myš. Matt Damon je naprosto famózní a role Jasona mu sedne jako přibitá. Chris Cooper též skvělí a nekompromisní (konečně pořádný záporák) a Clive Owen co by zabijácký konkurent s noblesou zvládá svou roli. Doug Liman vše za kamerou dokonale šéfuje a jeho svérázný styl natáčení velice prospívá atmosféře a vcítění se diváka do záhadného agenta. Vše klape, vše zapadá a vše spěje k tvrzení, že Bourne válcuje všechny akční konkurenty v boji o nejlepší filmovou jízdu (nejen) tohoto roku. Nesmím zapomenout pochválit výborný hudební doprovod, z kterého mi jde mráz po zádech i ve hře podle filmu, kterou občas hraji. Hodnocení: 10/10. BTW: Čím více dílů přibyde, tím více se budou Bondovi klepat kolena (přímá úměrnost po agentsku=)

Aienji (2003)

Krásný, smutný, nevinný a zářivý snímek asijské filmografie. Mladá a tak hrozně nevinná introvertní dívka, která má smrtelnou, neodvrátitelnou nemoc a nedává to na sobě znát, snaží se to maskovat, ale její smutné oči to prozrazují. Zamiluje se do mladíka z kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Opravdu silné kafe pro každou lidskou duši. Film byl hrozně smutný a ten konec sem si opravdu vzal k srdci a hodně se mě to dotklo (smutně, ale příjemně). Jako vždy skvělé herecké výkony a ve scénáři byla obsažena taková "jemnost" nevím jak bych to jinak popsal, která děj ozářila a dala mu jiskru. Další parádní romantika od našich asijských sousedů. Hodnocení: 9/10

Akira (1988)

1988?...na tenhle rok je to sakra dobry počin, jak znázornili tu rebélii a politické hnutí, obstojné domonstrace a motorkářské gengy řídící se svím rozpurným životem a úřadující anarchií a vůbec jeden velký cyberpunkový svět. Jako kultuvní japonské anime moje očekávání splnilo. Postava Akira podle mého vnímání znamená podstata stvoření světa a obrovská energie díky které svět funguje tak ja má a jak byl "předurčen", že je něco jako odvaha v nitru každého z nás a že v každém se projevuje jinak a má jiný záměr. Tento snímek skrývá mnoho poznatků a za obrovskou oponou akce a kombinovaného příběhu je ukryto jádro snímku, které sem z mojim vzděláním (dokončení 1. ročníku střední školy) vskutku nepobral. Hodnocení: 7/10

Alvin a Chipmunkové (2007)

Průměrná, oddechovka z Jasonem Lee, který se podle mě spíše hodí do filmů Kevina Smithse a tech by se měl držet. Zasmál jsem se opravdu jen "svátečně". Děj byl předvídatelný a typický (z víjimkou 3 veveráků, který nejenom mluví, ale také zpívají). Myslím že tento film si zamiluje spíše mladší publikum, vystihující asi bude publikum prvního stupně základky. Hodnocení: 5(!)/10

Americká krása (1999)

Sam Mendes, který s tímto filmem debutoval natočil perfektní film o vstazích a rozepři, na oko zcela obyčejné a vskutku štastné americké rodiny. Ale pod povrchem vás příběh dostane do komediálních a netradičních situací, které se klidně můžou přihodit kterékoli rodině. Herci odvádí ve filmu skvělé herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey, který zářil v celém filmu a jeho ironické pohledy a netradiční chování sem hltal a v křečích se válel na zemi. Hodnocení:8.5/10

Americký zločin (2007)

Skvěle zpracované, a poutavě silné drama, děsivé svojí otřesnou pravdivostí (lépe řečeno strukturní teorií, podle výpovědi zůčastněných osob) a lidskou krutostí, která nemá mezí a "lidskosti". Výkony nadějné a talentované Ellen Page či přesvědčivé a zde zaslouženě dominující Catherine Keener, dodávali příběhu potřebnou "šťávu" a velice kladně ovlivňovali celkové citové vyjádření filmu. An American Crime se mnou citově zacvičil a doslova šokoval svojí dějovou linií, pukud se v onom domě stalo cokoli horšího, nechci to vědět, protože už tohle bylo na hranici mého pochopení a úzkosti a případné zjištění by tu hranici porušilo a já se zcela určitě emotivně zhroutil. Silné kafe pro každého občana, slabší povahy upozorňuji na dějovou výpověd bez sebemenčích servítek. Hodnocení: 8.5/10 BTW: Pokud jste dosud nečetli info či neslyšeli o pravdivém soudním líčení v kauze Gertrudy Baniszewski, nekonejte tak ani pro nyní a vychutnejte si snímek bez sebemenšího tušení.

Anabela: Vánoční přání (1997)

Annabelle's Wish byla spolu z československým rodinným animákem Velká sýrová loupež mojí nejoblíbenější děckou pohádkou, která svým krásným příběhem, poučnou a kouzelnou pointou s náramně příjemnými zvířátky pohladila u srdce. Velice rád na tuto vánoční klasiku vzpomínám. Hodnocení: 10/10

Aneun yeoja (2004)

„Láska je, když se dva procházejí za úsvitu. Kdo se držel za ruce při procházce lesem, ví že láska je ta nejúžasnější věc na světě"... Překrásné korejské drama, s výbornou příběhovou linií a "propečenou" zápletkou. V první řadě jsem se skvěle bavil, a't už smál(inteligentní, černý humor my přišel nesmírně vtipný a téměř vždy správně načasovaný), tak brečel(Poslední baseballový nadhoz Dong Chi-sunga byl nesmírně dojemný). Nejvíce se mi na filmu líbil "film v kině", na který šel Chi-sung s Yi-yeon, ten příběh zamilovaného páru který svojí lásku poslal po elektrickém sloupu, to bylo nádherné! Snímek i přes svou vážnost působil usměvavě a příjemně. Hodnocení: 8,8/10 BTW: Překrásná filmová hudba.