Bláznivá dovolená (2015)

Dobře kořeněná zábava. Kostra příběhu již stokrát řečena, ale originálních komediálních vsuvek tam bylo dostatečně. Stylová nenarocna slátanina a.k.a moderní roadmovie které jsou pravě v kurzu, tak proč ne?

Bláznivá komedie (1990)

Není to sice čistě na výbornou, avšak i přes slabší konečnou půlhodinku filmu (hlavněposlední epizodě trochu docházele šťáva) jsem se nesčetněkrát z plných plic nasmál. Jedná se o jednu z mých prvních zkušeností s Italským filmem, proto možná lehce "zaujaté" hodnocení z mé strany.

Blbý a blbější (1994)

Opravdu "dumb", avšak svůj účel to plní, je zde celá škála opravdu vtipných situací kde se dva blbci předhání o vetší demenci. Působí to usměvavě (sice ta "krimi" zápletka rýsující se ke konci byla dosti chabá a nebavila)... já se bavila a o to mi šlo ;) _ 71%

Boj (2007)

Jet Li vs. Jason Statham = přepointovaná rádoby cool shitka s absolutně nevyužitým potencionálem, jenž snímek pevnějším scénářem mohl mít. Vše je moc postavené na hlavu, žádná chemie mezi postavamy neprobíhá, ani kamera není stabilní a "koukatelná" v závanu akčních přestřelek. Sice jsem zažil horší pokusy o kvalitní akčňák, ale mé očekávání na "war" bylo tak vysoké, že tuhle slátaninu nemohu ocenit "dobrým" hodnocením. Z nadějně vypadajícího projektu se vyklubala další tuctová vyvražďovačka s absencí dobré filmařiny. Hodnocení: 4.5/10.

(Pro začátek: Borat není žádný prachsprostý rasista a svým jednáním pouze poukazuje na nesmyslnost rasismu a nejenom něj. Takže se nejdříve zamyslete nad svými ukvapenými záběry o silném rasistickém podtextu z úst hlavního hrdiny a pochopte skrytou hloubku jeho "poselství"). Naprosto originální, spontální a ulítlá porce zábavy, která má za prvotní účel pobavit a to se jí daří ku*evsky dobře. Humor je velice ostrý, což si najde celou řadu odpůrců a záporné kritiky, ale musíte si uvědomit, že skvěle propracovaná postava Cohena (Borat) žádné mravní meze nezná a "normální" (americký) způsob života je mu a neznámý a dusud nepoznaný. Pokud na tyto "podmínky" přistoupíte a budete respektovat pravidla, které snímek nastolil (chce to mít nadhled nad věcí), budete se bavit více než královsky a smích nebude znát konce. Borat je dosud nejvtipnější inteligentní sonda do americké kultury a svým svérázným stylem natáčení nahlíží do mnoha nevšedních situací, v kterých se američtí občané mají možnost svobodně předvést a poukázat na svou "dokonalost". I like you, Borat! Hodnocení: 9/10.

Bourneovo ultimátum (2007)

Muhahaha...tak Greengrass posunul "mýtus" do stejných kvalit prvního dílu (což bylo nadmíru težké, protože Doug Liman vytvořil z Bourneho eso amerických špiónů/nájemných vrahů) a následně trumful sám sebe v bezprostředním pokračování. The Bourne Ultimatum je nejlepší akční thriller nové doby a svým bezchybným zpracováním se zapisuje do elity kinematografie vůbec (alespoň dle mého mínění). Vše, co jsem v předešlém díle chválil, zde platí dvojnásob, snímek vrcholý a jeho erekce sahá až po vrchní kanceláře špionážní agentury. Greengrass stvořil dokonalou cestu za poznáním skryté minulosti a tímto akčním orgasmem nasedá do vlaku nejváženějších režisérů. Co ku*va ještě chcete slyšet? Hodnocení: 10/10.

Bourneův odkaz (2012)

Oproti dokonalé trilogii nedostačující. Ovšem jedná se o nápaditý vyvedený snímek.

Bournův mýtus (2004)

První příběh o agentovi Jasonovi Bourneovi mi doslova vyrazil dech a od pokračovaní jsem neočekával vyrovnání nastolené laťky, nýbrž vkusně důstojnou dvojku. OMYL, Greengrass je muž činu a z Limanem kopal do míče na stejném hřišti (jen o 2 roky později). Tempo vzrůstává, Bourne vyčichává nebezpečí, poznává nepřítele a jeho slabiny, získá si odpovědi na své otázky a jako stín mizí v chaosu, který nastolil (ovšem změnil vkus a místo vražedné propisky tantokrát použil srulované noviny). Bourne je prostě zpět a hodlá si prosadit své, ať to stojí, co to stojí. Hodnocení: 10/10 BTW: Skladatel John Powell mě snad nikdy nepřestane překvapovat, lišák jeden.

Boží show (2006) (pořad)

Jedna hvězda za okurku :D. Nevydrželi jsme se na to koukat moc dlouho. Příšerný!!

Braindead - Živí mrtví (1992)

Naprostá kultovka, kterou snad nelze strávit bez znechucených pohledů a smrsknutých žaludků. Zombie masakr s hektolitry krve a hlavně geniální parodie na Splatter horory (dokonce bych řekl, že se snímek dá považovat přímo za "splatter"). Náramně jsem se po celou dobu bavil a vyžíval v zábavném vraždění zombie, které (zdánlivě) nemělo konce. Scénu ze "přátelskou" sekačkou považuji za jednu z nejlepších scén filmografie vůbec. Peter Jackson je naprostý úchyl (!!!) a pozdější režie slavné trilogie jenom dokazuje jeho uměleckou všestrannost a obrovský talent, bravo! Hodnocení: 10/10.

Ovládací panel
12 bodů