Hancock (2008)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Pro mě možná nejočekávanější film tohoto léta, už od prvního traileru jsem byl přímo "nažhavenej" na Hancocka alias Willa, který mě už dlouhá léta nezklamal...první polovina filmu (přesněji 40min.) byla úžasná, Willovo ego s dávkou opovrženosti z nudného života tvořilo velice příjemnou zábavu a děj se ubíral správným směrem a pak ...:::: BuuUUm!!..::::: Děj strácel št'ávu, nastali obrovské nesouvislosti a zbytečné komplikace, z příchodem "hrdiny", přišel i dějový zmatek. Když se na scéně oběvila krásná Charlize jako Hancockova vyvolená a nastala "superhrdinská" bitka v centru města, bože(!!!!!) tak trapné a ostudně prozíravé(nezdál se vám vývoj příběhu až moc dokonalý a "americký"). Hancock je na celém světě sám a najednou narazí na milého chlápka, jehož manželka je "úplnou náhodou" Hancockovou souzenou ženou a má stejné, nadpřirozené schopnosti?...Ale Petere, tohle je další tuctový komerčák, který nebyl dotažen do konce a po slibném začátku ztroskotal na nerozvinutém a slabém scénáři. Chyběl zde nějaký pořádný záporák, který by se Hancockovi postavil. Will odvedl dobrý výkon, i sem tam slušný vtip, ale nic to nezmění na obrovském zklamání, film neměl ten očekávaný potenciál. Hodnocení: 5,4/10

Hardcore Henry (2015)

Ikdyž už nejsem gamer jako v dětství, tak bych si to radši prošel a prostřílel se dějem s joystickem v ruce. Hry jsou hry a filmy... Nicméně slušná stylová jízda, vyždímanej potenciál, ale já radši crank kdybych si musel vybrat jiný, podobný snímek. FPS po celou dobu mě otravovalo, ale chápu že to sloužilo účelu. Chybělo mi tam napětí, bylo tam moc toho umělého, tkz to pravé jsem ani nevnímal. Možná se tvůrci snažili o konkrétní odkazy a tributes, já z toho vyčetl pouze celkovou parodičnost, která ve mě vyvolávala trochu lhostejnosti k osudům hrdiny. ***solidní inovátorský Bčko, pseudo-nesmrtelný krypl, ženuška byla sexy, hezký kills a scéna na motorce s kulometem, typické herní zákonitosti a vsuvky, včetně hlášek***

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy má jako postava velkou hloubu, charisma a je děsně cool, avšak v druhém pokračování strácí svoje originální alterego a místo něho nám servíruje nemastný, nezáživný předkrm falešně hrající na city s překrásnou oblohou (myslena vizuální stránka filmu), který nefunguje jak by měl a ničím nepřekvapí. Za tu stylizaci prostředí a ÚŽASNÉ MASKY, bych byl schopen udělit vyšší hodnocení, ale fakt, že po shlédnutí několika trailerů a ukázek z natáčení, mě film VŮBEC v ničem nepřekvapil, přímočaře a unuděně hlavní hrdina procházel krásným světem a seznamoval se ze zbytečnýma postavama, které pouze budovali atmosféru a nechali za sebou ve slaném scénáři černou díru, který nebyla vyplňěna. Nadupaný trailer s ostrým rockovým nádechem v pozadí, mě oslovil uspokojivěji nežli celý zbytečný film. Přesto však věřím, že Guillermova fantazie a smysl pro pohádkou atmosféru "ukočíruje" Hobbita a on nám ho bude prezentovat v nejjasnějším světle. Hodnocení: 6/10.

Hellraiser (1987)

Oceňuji dobové efekty a atmosféru. Kromě tech trapných laserových efektů mi stáří filmu vůbec nevadilo. Přesně takhle si představuji napínavý horor. Škoda jen že potenciál jedničky už nebyl v pokračováních nikdy znovu využit. Napětí, hrůza, krev, masakr, dobře napsané postavy i scénář a jako třešnička mocný a děsivý pinhead. Kultovní záležitost.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Puštěno hned další den po líbivé jedničce. Bohužel už jsem tak spokojený nebyl. První polovina plula na vlnách jedničky a ta druhá byla absolutně chaotická, nudná a zbytečná. Cenobiti zde byli velice trapní,směšní a zostudění (na rozdíl od jedničky kde byli děsivý, hrůzostrašný a pinhead pekelně cool).

Hellraiser: Inferno (2000)

Nebylo to špatný. Detektivní pojetí pekelníkovi slušelo. Mohlo to být ale víc dotažený. Přidávám hvězdu za děsivé finální rozuzlení, to dalo snímku další rozměr.

Hitman (2007)

Na toto filmové zpracování známé,stejnojmené hry jsem se velice těšil, po shlédnutí v kině jsem se vracel domů s pocitem dobře utracených peněz. Nájemný vrah v podání Timothyho Olyphanta, který se mi moc nezdál na roli plešatého zabijáka, ale nakonec mě příjemně překvapil a byl jsem z jeho výkonem spokojen. Režisér Gens dal do filmu hodně emocí a akce a celkový dojem byl chvalitebný. Hodnocení:7/10 Po druhém shlédnutí zůstává dojem stejný, příjemný film, ač ničím zvláště výjmečný

Hledám Amy (1997)

Kevinův masterpiece, jen mě mrzí, že jsem dostatečně ocenil procítěnou vnitřní hloubku snímku a jeho kvality až při druhé projekci=(. Výmluvný, metaforický název "Hledám Amy" mluvý za vše a diskuze o "bolestných orálech", výslech při hekejovém zápase a mluvený projev Boba patří k tomu nejlepšímu v Kevinově tvorbě vůbec, smekám pana režisére. Hodnocení: 10/10.

Hodný, zlý a divný (2008)

Nejeden promarněný večer jsem strávil úsilím nalézt tento snímek na torrentech, takže mi nezbylo nic jiného, než mou zvědavost a očekávání ukojit rozmázlím ripem s hrubými, německými titulkami. Už od upoutávky bylo jasné, že pestrá ("lítající") kamera, rychlý střih a úžasné efekty za doprovodu poutavé hudby budou jistou zárukou snímku. Ji-un Kim byl po technické stránce patřičně razantní a přesný, přehlednost bojových scén a "bum, prásk" sekvence poutali divkákovi oči k obrazovce. Zástupci hlavních rolích zářili, avšak svým bezcitným jednáním a přístupem (co se dá čekat od banditů, že jo) jsem si je nemohl zařadit a oblíbit, tak jak bych chtěl. Což mělo za následek menší lhostejnost při konečné přestřelce (to už doufám nebyl účel jejich rolí) a předlouhá honička po poušti už ke konci také strácela šmrnc (či má ospalost si již poroučela). Největší atrakcí snad byl neskutečně cool Byeong-heon "emo" Lee, který svým nekompromisem a povíšením vzbuzoval pořádný respekt (využil potenciál své postavy AŽ na hranici přehrávání). No, budu potřebovat pořádný rip a čistou hlavu na další projekci tohoto popkorňáku, zatím moje nadšení nesahá na poslední hvězdu, ale o žádné sklamání se nejednalo. Hodnocení: 8.5/10

Honba za lesním mužem (2006)

Slabší, ale přesto pulzující zábava, která neurazí. Celkem dobře vymyšlená zápletka s dobře časově na sebe navazujícími scénamy. Příjemně jsem zabavil čal s (pro děti) malinko náročnější komedií s netradičním, ale jako vždy dobře obsazeným Justinem. Řekl byl že celkem povedený projekt. Hodnocení: 5.5/10