Káronoš

okres Liberec
student/ Smithofil

• 16.9.2008  13:57
    Iron Man (2008)

Po špatných pocitech z nevydařeného HELLBOYe, jsem si s cynickým plecháčkem náramně spravil chuť. Downeyovo kouzlo osobnosti je tak ohromné, že dodalo iron manovi ten potřebný šmrnc a noblesu, či samotnému Starkovi silné alterego, které svým charismatem náležitě vyvážil. O zvolení správného hlavního představitele není tedy z mé strany žádného sporu, naopak si nedokáži představil v roli cool milionáře nikoho jiného. Avšak sympatické obsazení není jediný klad komiksového blockbusteru, snímek si mě dostal hlavně skvělým scénářem, náležitým spracováním, líbivou atmosférou, dobře zvolenou hudbou, trikovým nadhledem a v neposlední ředě: chytlavou výpravou. Musím prohlásit, že konečná bitva ve stylu Transformers už ztrácela na kouzlu, ale přecijenom kvalitu snímku to až tak neohrozilo, spíše to upevnilo můj přidělený stupeň hodnocení. Iron Man splnil všechna moje očekávání a příjemně naladil na (hodně) budoucí projekt The Avengers, na který se nevýslovně teším. Hodnocení: 8/10.

• 15.9.2008  19:35

Hellboy má jako postava velkou hloubu, charisma a je děsně cool, avšak v druhém pokračování strácí svoje originální alterego a místo něho nám servíruje nemastný, nezáživný předkrm falešně hrající na city s překrásnou oblohou (myslena vizuální stránka filmu), který nefunguje jak by měl a ničím nepřekvapí. Za tu stylizaci prostředí a ÚŽASNÉ MASKY, bych byl schopen udělit vyšší hodnocení, ale fakt, že po shlédnutí několika trailerů a ukázek z natáčení, mě film VŮBEC v ničem nepřekvapil, přímočaře a unuděně hlavní hrdina procházel krásným světem a seznamoval se ze zbytečnýma postavama, které pouze budovali atmosféru a nechali za sebou ve slaném scénáři černou díru, který nebyla vyplňěna. Nadupaný trailer s ostrým rockovým nádechem v pozadí, mě oslovil uspokojivěji nežli celý zbytečný film. Přesto však věřím, že Guillermova fantazie a smysl pro pohádkou atmosféru "ukočíruje" Hobbita a on nám ho bude prezentovat v nejjasnějším světle. Hodnocení: 6/10.

• 12.9.2008  14:13

EAT PUSSY!!! Lepší návrat nekonvenčních obchodníků z New Jersey si žádný Smithofil nemohl přát. Nejenom, že se Kevinovi podařilo naladit obscénní atmosféru z jedničky, ale jako by krásně naladil na další životní epizodu a na výborné charaktery hlavních postav, které se drží stejných pravidel a dostávají se (vyhledávají) stejně pravdivé životní pravdy a moudra, která přes drsný a nestydatý obal, dokáží upoutat divákovu pozornost a (případně) mu otevřít srdce. V tomto díle jsou však prakticky všechny hlavní postavy více chytlavé a více precizní, což působí záživněji a udává to příběhu vetší hloubku. Tentokrát Dante a Randal začínají pociťovat přítomnost jejich stáří a snaží se zařídit si a srovnat život podle určitých priorit, abi předešli případnému zhroucení jejich už tak dost pohodlného života bez konkrétních cílů. Procítěnost příběhu jsem příjemně přijal a pár kapek slz při konečném vyvrcholení to potvrzovalo. Nesmrtelných hlášek a dokonalých jednoduchých fórků s menší dávkou sentimentu je to (očekávaně) dost a nové zábavné postavy (včetně úžasné Rosario Dawson) taky zabodovali. Jěště bych určitě zmínil, že nová verze Jaye a silent Boba je naprosto senzační a coolová. Když ještě vezmu v potaz parádní a svižnou hudbu, dokolanou režii či "přátelského" osla, tak si Clerks 2 zasluhují oslovení: dosavadně nejlepší výtvor génia Kevina Smitha a záruka pro dobrou (ikdyž trochu krutou) zábavu. Hodnocení: 10/10. PORCH MONKEY 4 LIFE

• 9.9.2008  18:31

Tak úžasná práce režiséra, kterou ve snímku Heat Michael Mann předvedl, se jen tak nevidí. Všechny filmové aspekty jsou nádherně naladěny a společně působý více než úchvatně. O akčních sekvencích snad nebudu ani mluvit, protože neměli sebemenší chybičku (hlavně tedy přestřelka při útěku z banky). Charisma De Nira a Pacina by se dalo krájet a jejich profesiální přístup a herecká "vyladěnost" jenom přihrávala do karet celkovému hodnocení. Scéna, kdy Neil sedí z Vincentem v restauraci je nezapomenutelná a poslední "soukromá" hra na kočku a myš též. Na filmu mě osobně drobně kazila dojem jeho délka, ale jak jinak vystihnout ten vnitřní souboj Vincenta z jeho soukromím životem a vůbec jeho pracovní závislost. Hodnocení: 9/10.

• 9.9.2008  14:53

Hodně jsem zvažoval, jak Assassins ohodnotit. Nijak výraznější a chvilkami dost děravý scénář, (jenom) slušná režie a Stallone ve své standartní či typické prkenné roli (kterou víceméně zvládl dobře). Přesto vše nemám to srdce zařadit tento napínavý thriller do průměru a to hlavně díky ÚŽASNÉMU Banderasovi, který svojí roli výbušného "psychopata" zvládl na výbornou. Akční sekvence též nebyly vůbec zlé, dalo by se říci, že byly přímo porádní a přesvědčili mě o zasloužených 4*. Hodnocení: 7/10. BTW: historka o zmrzlém ptáčkovi se mi moc páčila=)

• 7.9.2008  19:04
    Rain Man (1988)

Silné a tíživé drama o sbližování a bratrském poutu, které i přes velice těžké zkoušky a překážky, pořád sílí a roste. Herecký výkon Hoffmana byl zde (právem) již dost vychvalován, s čímž souhlasím, opravdu jeho životní role, kterou zahrál až těžko uvěřitelně, přesto se mi Seung-u Jo jako trpící autista v J.Korejském snímku Malaton líbil bitkově více. Cruise byl také přesvědčivý, nepřehrával a jeho "dozrání" (proměna) v dospělého byla skvěle a kvalitně zahrána. Příběh emotivní (rozplakal mě) a velice povedený, ražie a výprava též. Zářivý a obstojný filmový kousek 80. let. Hodnocení: 9/10. BTW: Raymondovo „Uh-oh" je nezapomenutelné=)

• 7.9.2008  01:02

Bláznivá, ulítlá a praštěná italská komedie, která ani na chvilku nezpomalí. Cynický Villaggio útočí svými hlášky na divákovi bránice a neomaleným (místy až přehnaným) humorem minimálně na pár desítek minut zaujme. Vtip však postupně strácí na intenzivitě a začíná nudit a vléct se. Snímek by potřeboval trochu prostříhat, protože zdlouhavé a opakované gegy už tolik zábavné nejsou a člověk se začne dívat na hodiny kolik minut zbývá do konce. Přesto jsem měl z filmu dobrý pocit a pár situací bylo více než zdařilých. Pravá italská komedie, která neurazí. Hodnocení: 6/10.

• 7.9.2008  00:59
    Collateral (2004)

Collateral je opravdu chorošnej krimi thriller, který tiká na sekundu přesně ve všech filmových aspektech. Nenajdete tu výrazněji slabší či méně deprimující scénu, která by narušovala výborně naladěnou tísnivou a mrazivou atmosféru. Stylizace postav dvou hlavních hrdinů, jejich vystupování, osud (poslání) a společné dialogy táhnou snímek kupředu a nedovolí divákovy ohlížet se zpět. Cruise konečně svůj obrovský potenciál uplatnil v roli, která k němu skvěle pasovala a svojí mrazivou bezsoudností působil dokonale vyzrále a tajemně. Maxova proměna (lépe řečeno osobité dozrání) seděla Foxxovi jako přibitá a jeho celkové působení si nominaci na oscara určitě zasloužilo. Nezbývá než pochválit úžasnou režii, hudbu, kameru, střih a scénář. Konečně pořádný napínavý thriller, který i přes drobnou dějovou okatost pořád má co nabídnout a pěkně "zacvičí" i s minimálně zaujatým divákem. Hodnocení: 9/10.

• 5.9.2008  18:11
    Stormbreaker (2006)

Bond-boy, to si ze mě děláte srandu? Absolutní konina se stupidním, triviálním, přímočarým, nezáživným, předvýdatelným, okoukaným příběhem, s (pro mě) nepřijatelným hereckým obsazením, zápletkou, která tu byla nejméně 100krát a fešáckým modelem v hlavní roli. Alex Pettyfer svou nevinnou "tvářičkou" či nedostatečným hereckým výkonem kazil už tak minimum zábavy, které pro nás Sax připravil. Kdybych neviděl snímek Agent Cody Banks, možná bych dal o hvězdičku lepší hodnocení, ale nápad z teen agentem MI6 je prostě otřesný, až se mi chtělo zvracet. Fuuuuj=( Hodnocení: 0/10.

• 4.9.2008  15:52

Chápu, že si prostě "vyvolení" z dvou věží chtěli oddechnout od tajemného prstenu a šli si lepit plakáty k autobusové zastávce. Nic velkého a převratného jsem od Seana Astina nečekal a ani se nedočkal. "Malý" film s ještě menší herečkou a zpestření určitě vypjatého natáčení pána prstenů. Na režisérské sedačce to Peterovi sluší více nežli na té v autobuse, takže budem doufat, že si své dosavadní povolání ponechá a nebude vozit hobiti do práce (:-D). Hodnocení: 5/10.

• 3.9.2008  14:46
    Ice Egg (2002)

Dobré, ale hrozně jednoduché (což by tak nevydilo= v jednoduchosti může být uchována i velká krása), ale za to naprosto bezsmyslné a triviální. Zasmál jsem se, ale rozhodně neuspokojil. Hodnocení: 5/10.

• 3.9.2008  14:28

Nenasytná veverka a její homba za vytouženými oříšky, tentokrát však ve svém vlastním krátkometrážním snímku a s hromadnou zásobou ořechů podajících volným pádem, jak se veverka zachová?... No to je snad jasné, žaudek jí zavedl už do neméně prekérních situací a každý kdo viděl Dobu ledovou si tento filmový bonbónek "vycucá" až do humorové nasytosti a ještě mu zbyde pár křečí v břichu s nepřetržítého smíchu a maximálního uspokojení. Prehistorická veverka je zpět a je nekompromisně hladovější a zábavnější:) Hodnocení: 10/10.

• 3.9.2008  14:05
    Pro ptáčky (2000)

Malinko delší stopáž a určitě bych zvedl hodnocení na vrchol stupnice. Nestihl jsem se úplně zžít s ptačími kamarády, avšak neméně si užil konečné rozuzlení s (jako vždy) poučným charakterem. I z nicotného tématu se dá vytvořit velkolepé dílo a ti, kteří to stihnou za 3 minutky a to i s Oscarem, jsou opravdu machři.=) Hodnocení 8/10.

• 3.9.2008  13:54

Roztomilá a usměvavá pixarovka, ale čekal jsem malinko víc od konečného rozuzlení. Ikdyž měla pointa poučný a nápaditý charakter (jak je u těchto anime kraťásků typické), nepřirosta mi k srdci a nepobavila jako jiné. Hodnocení:6/10.

• 2.9.2008  13:58
    Únos (2006)

Kraťas s velice jednoduchou, ale přesto precizně zábavnou náplní, která donutí snad každého k smíchu a naprostá ironie osudu je zde každou sekundou vtipnější a drsnější. Postava obtloustlého žabáka se cvakající propiskou je dokonalá=) Hodnocení: 9/10.

• 2.9.2008  13:27
    Geriho hra (1997)

Senilní dědeček se svojí královskou hrou, v nostalgickém, svižném, vtipném a reálně "krutém" kraťasu od studia Pixar, s již obvyklou překrásnou animací. Hodnocení: 7/10.

• 1.9.2008  20:47
    Sim Salabim (2008)

„V jednoduchosti je krása". Jednohubka pixaru před "velkou bouří" (WALL-E), která svojí úlohu plní naprosto famózně a maximálně naladí a zpříjěmní nástup masterpeace celovečeráku, následujícího bezprodleně po skončení. Směs originálních a vkusných fórků, zabalených do příjemného "obalu" s (tradiční) pixarovou animací bez drobné chybičky. Každičkou sekundu jsem se bavil a kraťas mě doslova očaroval. 10/10

• 1.9.2008  20:20
    VALL-I (2008)

WALL-E je nejkrásnější pixarovka s vůbec největším kresleným sympaťákem v hlavní roli. Roztomilejší gestikulace a nevinnější či pravější láska snad nikdy takhle dokolane nepůsobila a "nevyzařovala" tak rovnočaře a příjemně jako tomu bylo v tomhle animáku. Tvůrci darovali robotům opravdu zázračný život a ikdyž zde lidstvo vypadalo zcela zaostale a oproti robotům dost bezmyslně, dodávalo to snímku patřičnou energii a pasovalo to do promyšlené pointy. Robotí jednoduchá láska byla čarovná a okouzlující, nelze než si ústřední pár zamilovat a soucítit s ním. Tu všechnu nádheru ještě podpořilo famózní vizuální zpracování a stylizace okolního prostředí se zajímavými roboty, defakto každý s jiným "posláním" a údělem ve vesmírném "obyváku". Nejlepší animák roku a možná i všech dob. Hodnocení: 10/10.

• 30.8.2008  22:59
    Mariňák (2005)

Příbeh o vojenské prázdnotě ve statisícovém davu, o nudném čekání na chtěnou a nechtěnou válku, o psychickém hroucení z bezmocnosti v mocné armádě, o tvrdém výcviku na pozdější bezvýznamnost a na zbytečnou účast, o dlouhých měsících v netrpělivém očekávání z kruté války, v které nic nezmůžete a svou přítomností ani nepřispějete ke konečnému rozuzlení, o odvrácení od nejbližších, kteří na vás zapomenou a vaší oddanosti k zemi, která vás odsoudí k odloučení, o válce v které jse každým dnem dál od životní reality a po čase vás z ní odepíše a vy v ní nebudete fungovat, příběh o svinstvu jménem válka... Mendes mě svým syrovým zpracováním (ne)válečného snímku naprosto očaroval a v nudném ději bez sebemenší akční vsuvky, jsem se úžasně bavil. Důkaz, že v akčním filmu nepotřebujete akčnost pro pobavení a, že introvertnější zpracování může být mnohem efektivnější. "Příručka" o zabavení ve válečné nudě (prakticky celá příběhová linie) byla velice zábavná a chytrá. Nebyl to sice nejlepší film, ale lépe natočit nudu snad již nelze :-D Hodnocení: 9/10. BTW: Jake Gyllenhaal byl zde velice působivý a začíná intenzivně "rozkvétat" k herecké špici.

• 28.8.2008  22:44

Annabelle's Wish byla spolu z československým rodinným animákem Velká sýrová loupež mojí nejoblíbenější děckou pohádkou, která svým krásným příběhem, poučnou a kouzelnou pointou s náramně příjemnými zvířátky pohladila u srdce. Velice rád na tuto vánoční klasiku vzpomínám. Hodnocení: 10/10

• 28.8.2008  22:17

Skvěle zpracované, a poutavě silné drama, děsivé svojí otřesnou pravdivostí (lépe řečeno strukturní teorií, podle výpovědi zůčastněných osob) a lidskou krutostí, která nemá mezí a "lidskosti". Výkony nadějné a talentované Ellen Page či přesvědčivé a zde zaslouženě dominující Catherine Keener, dodávali příběhu potřebnou "šťávu" a velice kladně ovlivňovali celkové citové vyjádření filmu. An American Crime se mnou citově zacvičil a doslova šokoval svojí dějovou linií, pukud se v onom domě stalo cokoli horšího, nechci to vědět, protože už tohle bylo na hranici mého pochopení a úzkosti a případné zjištění by tu hranici porušilo a já se zcela určitě emotivně zhroutil. Silné kafe pro každého občana, slabší povahy upozorňuji na dějovou výpověd bez sebemenčích servítek. Hodnocení: 8.5/10 BTW: Pokud jste dosud nečetli info či neslyšeli o pravdivém soudním líčení v kauze Gertrudy Baniszewski, nekonejte tak ani pro nyní a vychutnejte si snímek bez sebemenšího tušení.

• 26.8.2008  20:00

Znáte jiného režísera, který by se v 70. letech pustil do tak ulítlého, dráždivého, hysterického, šokujícího, úchylného, depresivního, kontroverzního a chladného (zakázaného) postmoderního dramatu o dospívání s nadměrnou (až nestravitelnou) dávkou frustrujícího a bezúčelného ultralásilí? Velmistr Kubrick však nepatří k tvůrcům držící se normálu, naopak svými progresevními a (pro určitou veřejnost) společensky neakceptovanými snímky líčí lidkou psychiku, až daleko za naše chápání a udává filmu (obecně) nový rozměr. A Clockwork Orange je tomu typickým a zářivým příkladem. Vizuální stránka filmu a její stylizace či příjemná hudba jenom přispívají k celkovému uspokojení. Příběh Alexe deLargeho je velice poutavý a jeho životní výpověd ani na chvíli nenudí, naopak šokuje a "opíjí" diváky svojí nespoutaností. Scéna, kdy Alex zpívá píseň "Singing In The Rain" a šíří hrubou silou bolest kolem sebe , je naprosto famózní a patří k nezapomenutelným (filmovým) okamžikům.Nebudu rozvíjet příběhovou linii, protože abi film zapůsobil podle Stanleyho očekávání, neměli by jste o něm cokoli zjišťovat a vyhledávat (čím míň toho víte, tím více budete "neutralizováni" neotřelou zábavou). Srnul bych, jako naprostou filmovou (kultovní) klasiku. Hodnocení: 10/10

• 25.8.2008  00:11

„Born To kill" - Hláška vykreslující Kubrickův pohled na krutou válku a vymyté mozky (prej) zelených poslů "spravedlnosti" a "míru". Násilí plodí další násilí a platí krutou daní: nevinnými lidskými životy. Stanley se znovu zabývá lidskou psychikou a uvažováním (rozhodováním) člověka v kritických situacích. Otřesný úděl války a její nesmyslná podstata je Kubrickovův silný argument, z jehož pomocí se nás snaží přesvědčit o faktu že: „Válka je svinstvo". První polovina filmu (respektivě část na vojenském výcviku) je famózní a silná atmosféra stvrzuje ještě silnější příběh. Pak snímek malinko klesá na kvalitě, ale udržuje si solidní tempo a skvělým scénářem má pořád co nabídnout. Válečná tématika není mou parketou, tudíš nedokáži "vyčíslit" hloubku Kubrickova počinu. Shrnul bych jako velice nápadité a vkusné drama o zku*vené válce a životu v ní . Hodnocení: 7/10.

• 24.8.2008  20:02

Velice revoluční a zásadový film pro Francii v 90. letech a velký "krok" (čelem vpřed) pro Luca Bessona. Barvitá a příjemně laděná vize budoucnosti ve stylovém kabátě. Zábavný a nekonvenční humor, skvostné akční sekvence, místy přeplácaný a lineární příběh a dobré herecké výkony. Jako vždy pesimistický, ironický a negativně laděný Bruce "COOL" Willis, nádherná a nevinná Milla, ryzí záporák Gary Oldman a ulítlý kašpárek alá Chris "Prince" Tucker. Shrnuto: Sci-Fi kultovní nářez z Evropy, kterému nelze nedat 4*. Hodnocení: 7/10.

• 24.8.2008  14:28

Americká naivní komedie, tvářící se hrozně svěže a originálně, avšak opak je pravdou. Naivní blondýna byla stejně naivní jako její představitelka Reese a spoléhat, že diváky neomrzí monotónní styl zábavy o tuposti a ctižádosti nevinné blondýnky, která se snaží vystupovat jako hodná, milá a přívětivá chudinka s dobrým srdcem, tak abi jí to všichni baštili a zamilovali si jí, bylo od tvůrců dost slabomyslné a já jim to nezbaštil. Když náhodou nebyla scána dost výrazná, tak tam strčili pořádný úsměv Reese a vše bylo zachráněno a smazáno. Jenže po nějakém čase přestalo to "kouzlo" fungovat a já sledoval typickou Hollywoodskou přetvářku s očekávanými zvraty a zbytečným příběhem, který sloužil jen jako záhlaví k falešným "ksichtíkům" půvabné herečky. Po druhém shlédnutí musím snížit hodnocení o jednu hvězdičku za odhalení a prozíravost rádoby ospravedlňující komedie. Hodnocení: 4/10.

• 24.8.2008  12:55
    Ti druzí (2001)

Španělský počin The Others těžil hlavně z naladěné (dusné) atmosféry, poutavosti příběhu a své přitažlivosti k tajemné záhadě. Mysteriózní thriller, který dokáže jak vyděsit, tak příjemně překvapit chytrou zápletku s řadou zvratů (atakuji zejména na dokonale frustrující konečné rozuzlení). Nicole Kidman se zhostila své role bravůrně a svojí "posedlostí" dodala na strašidelné atmosféře a tíživosti či hororové ponurosti v ději. Po finální scéně nejde dát méně nežli 5* a snímek umělecky zahalen v šedé cloně, označit za nejlepší duchařinu posledních let. Hodnocení: 9/10.

• 24.8.2008  11:54
    Záhada Blair Witch 2 (2000)

The Blair Witch Project je zcela určitě: nejlepší a nejoriginálnější hororový počin 90. let. Za to Book of Shadows: Blair Witch 2 je souhrn nedomyšlených nápadů, kterým schází logika, barvitý příběh či poutavější pointa. Přesto vše se hrdě "hlásí" jako pokračování již zmíněného mrazivého horuru? Já bych ho spíše označil jako: shit, který těží z dobrého jména jedničky a uráží celou záhadu děsivé čarodejnice z Blairu. Pokud si chcete ponechat otřesné zážitky z prvního dílu, vyhněte se tomuto ostudně nevydařenému komerčnímu tahu obloukem!!! Hodnocení: 0/10.

• 23.8.2008  00:57

Kdo byl Andy Kaufman? Zcela určitě muž mnoha tváří, též komplikovaný člověk, toužící po pochopení jeho složité osobnosti a pro většinu lidí muž s plitkým, trýznivým, neakceptovaným a publikem neuznávaným humorem. Byl Andy genius své doby, nebo ostýchavý muž bez stylu, topící se ve svých myšlenkách? Přesto hlavní otázkou zůstává: Snažil se hrát svoji "hru" pro publikum či pro vlastní sebeukájení? Jediné co můžeme o životě "muže na měsíci" říci je, že ho určitě neprožil všedně a ve své hlavě snad byl tím komikem, za kterého se vydával. V biografickém snímku pana Forman se nám prostřednictvím Carreyho snaží ten jeho "svět" ukázat a přesvědčit nás o jeho existenci. Formanovi snímky jsou vždy trochu "jiné" a tenhle patří v této kategorii k jeho nejdivnějším. Měl jsem rozpolcené pocity z tohoto počinu, ale nakonec jsem hl. hrdinovi porozuměl a zcela ho chápal. Film, který určitě stojí za vaši pozornosto (ne)geniálním muži, který nebyl nikdy pochopen, tak jak sám vyžadoval. Hodnocení: 7/10.

• 21.8.2008  23:06

Poučné a naučné road movie s příjemným obsazením a příběhem, který neurazí=) Cesta ze splněním svých nejinternějších přání a tužeb, ve vtipněji laděném dramatu o jisté smrti. Oskarový "senioři" předvedli to, co se od nich očekávalo a svým vystupováním "táhli" celý snímek kupředu. Černý humor byl velice osvěžující a přispíval už k tak dobé atmosféře, kterou si film udržoval až k velmi emotivnímu epilogu. Scénář by potřeboval trochu dopilovat, ale i přes určitou okatost a menší nereálnost (vůči zdravotnímu stavu hl. hrdinů), jsem se snímku přispůsobil a bral ho z menší rezervou či nadsázkou. Díky hezké myšlence a mých slz u závěrečné scény oceňuji počin The Bucket List nadprůměrným hodnocením. Hodnocení: 7/10.

• 21.8.2008  19:22
    Iluzionista (2006)

Největší a nejsilnější kouzlo je láska. Tohle ve své podstatě vycházelo z nádhereného a silného příběhu, dusud neznámého režiséra Neila Burgera. O tom, že je Edward Norton jeden z nejkvalitnějších herců současné doby, se nemá smysl vyjadřovat. Pouze zde zmíním, že odvedl dobrou práci ve velmi težké roli introvertního a tajemného kouzelníka se znamenitým a poutavým tajemství svého ojedinělého talentu. Nedá se srovnávat s věčným rivalem tohoto snímu: Dokonalý trik, protože zde kouzla znamenaly pouze připravenou iluzi pro naplánovaný a poklidný život, se svojí jedinou láskou. Opravdu pěkné, chytlavé a líbivé drama. Hodnocení: 7/10.