Káronoš

Káronoš

Tomáš Kohút

okres Liberec
student/ Smithofil

12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Matrix (1999)

  Nemá smysl rozepisovat mé pocity či klady snímku, protože to již určitě někdo nespočetněkrát vystihl ve svém komentáři, takže: revoluční, geniální, dechabroucí, inspirační, stylový, technicky vymožený a dokonalý snímek, který tvoří vlastní pravidla k tvorbě akčního nářezu a slouží jako hrubá předloha ke každému kickass "shoot em up" dílu, toť vše. Hodnocení: 11/10.

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Bomba film, nemohl sem přijít jaký termín by popisoval tento film, ale "bomba" se mu nejvíce přibližoval i když se jedná o hodně velkou nadsázku, ale i ta "blomba" je ve filmu dost důležitý slovo pokud si vezmete recept alá co se dá udělat z mýdla. Klub rváčů je vrcholové dílo Finchera, které on sám nepřekoná + moji 2 nejoblíbenější herci a dokonalý příběh o pouličních rvačkách= přesně můj vkus. Tento film považuju za jeden z nejlepších všech dob, viděl sem ho mockrát a nikdy se ho nenabažim. Oba hl. herci hráli na 100%. Sám nemám slov co k tomuto filmu dodat je to opravdu veledílo, které nemá obdoby a nezapomíná se na něj. Hodnocení: 10/10.

 • poster

  Velká ryba (2003)

  Krásný film s ještě krásnějším a pohádkovým příběhem (jak už to tak chodí u Burtona, který dokáže dát do filmu to určité kouzlo a to ve Velké rybě určitě najdete a né jenom to. Příběh o VELKÉM člověku, který toho v životě chce hodně dokázat a nechtěl být tou velkou rybou v malé rybníku a tak jde do světa kde pozná mnoho zajímavých postav a taky pozná jak to v životě ve velkém městě chodí. Podle mého názoru nejlepší Burtonův filmový počin. BRAVO a jen tak dál Time. Hodnocení:10/10

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  (Praha - premiéra) Naprostý filmový skvost, netroufám si důkladněji kometovat po prvním shlédnutí. Zde pouze první reakce na nejlepší komiksovou adaptaci vůbec. Díky mrazivému příběhu, který mě nedovolil vstoupit do snímku, tak abych ho lépe poznal, je komentář pouze hrubý a velice zaujatý: Velkolepé, strhující, impulzivní, temné, progresivní, skvěle natočené (hlavně akční sekvence), skvěle napsané (Bratři Nolanové mě ještě nikdy svým scénářem nezklamali), famózní stylizace postav, obrovské charisma jak filmové tak hl. hrdinů, každá scéna ve filmu je chytrá, precizní a úžasná a dohromady tvoří bezchybný celek. Film se neohlíží zpátky, razí si vlastní rovnočarou cestu až do posledního záběru. Silné monology, které překonají v divákovi neskonale dlouho a herecké výkony na velké úrovni v čele z Heathem Ledgerem, který dal filmu hloubku a svojí nevyspitatelností se zapíše do filmových dějin. Hodnocení: 10/10. ___ Mam za sebou druhou projekci v kině, na Temného rytíře jsem si udělal subjektivnější pohled a výrazněji se vžil do příběhu. Zprvu bych zmínil po "mrazivosti", další drobnější výtku: Joker svým nekompromisním vystupováním nedal možnost ostatním (skvěle napsaným) postavám vyniknout, lépe řečeno zaujmout divákovu bezprostřední pozorrnost, kterou si určitě zasloužili (hlavně tedy Two-face a samozřejmě Batman, který byl prakticky zastíněn Jokerovým charismatem). Klady nejsilnějšího blockbusteru tohoto léta jsou nevyjádřitelné, přesto jsem víceméně většinu (popsatelných) už vyjmenoval. Jokerův výkon by se dal probírat a vychvalovat do nekonečna, takže jednoduše přirovnám, k možná nejlepšímu hereckému výkonu za poslední dobu. Pojatí té anarchye, rebélie, bezsoudnosti, "volnosti", bezohlednosti, elegantnosti, zkaženého a tvůrčího pohledu na svět a vůbec to jak po celou dobu vystupoval. Nejlepší film na světě? Spíše ne, ale dosavadní nejlepší komiksová adatace a vůbec nejlepší film roku? Po zvážení, naprosto souhlasím. Hodnocení: 10/10.

 • poster

  Transformers (2007)

  Mega Film. Takhle má vypadat souhra Baye a Spielberga? Jo přesně takhle si to představuju! Bay ví jak se dělá pořádnej akčnák plnej výbuchů a drahejch aut. Teď si akorát přizval gigantický roboty, podle mě nejlepšího, mladého herce součastnosti Shiu a doplňil kráskou Megan Fox. Film nadupanej akcí a hromadou várkou vtipů, absolutně mě nic na tomto filmu nechybělo. Zajel jsem si na něj do Prahy do kina a nelitoval jsem. Posledních 20 min. závěrečné bitvy o kostku bylo strhujících. Hodnocení: 10/10.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  "Život je jako bonboniéra". Film lze popsat jedním slovem= NEJLEPŠÍ. Krásnější příběh jsem dosud nevidel, film sem viděl 100krát a pokaždé když o něj "klopítnu" mám chuť pustit si ho znovu a znovu... Nic nemohu vitknout, životní dílo Zemeckise a zářící kometa na filmovém nebi. Hodnocení:10/10.

 • poster

  Batman začíná (2005)

  Zatím nejtemnější a nejsilnější příběh o "přízraku spravedlnosti". Všechny aspekty filmu byly skvěle naladěny a dohromady tovořily obstojný celek. Hřích, Bolest, utrepí, pomsta, zkorumpovanost, naděje, hledání smyslu života, vyhubení, strach, bezpráví, panika, spravedlnost a jeden stín z nebez, symbol zákona a spasitel Gotham City. Samo o sobě chytlavé a velkolepé. Batman je obstojný konkurent filmogarii 21. století. Nejcharismatičtější hrdina a nejkomplikovanější osobnost komiksového světa. Hodnocení: 10/10. BTW: Jestli Nolan bude v Temném Rytíři pokračovat ve stejném tempu a vloží do něj minimálně stejné úsilý a "kus srdce", máme se opravdu na co těšit.

 • poster

  Záhada Blair Witch (1999)

  Bože, tohle bylo hustý. Záhada Blair Witch je nezapomenutelný horor, který vás zavede spolu s třemi kamarády, který točí dokument o čarodejnici do temného lesa ze kterého není návratu. Příběh je strhující, já nemám co bych filmu vytknul. Takle si představuji napínavý horor, díky originálnímu natáčení sem si připadal jako bych ve filmu byl a taky sem to tak prožíval. Možná jeden z nejlepších hororů vůbec. Jestli se chcete bát, ale myslím opravdu bát, tak tohle je to pravý ořechový. Nejvíc mě fascinovalo, že ve filmu není ani jeden záběr na vraha, na toho kdo je tam straší a také pomalu žádná krev a přesto sem měl strach jaký sem už dlouho nepocítil. To dovedlo tento projekt k dokonalosti. Hodnocení:10/10

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Znáte jiného režísera, který by se v 70. letech pustil do tak ulítlého, dráždivého, hysterického, šokujícího, úchylného, depresivního, kontroverzního a chladného (zakázaného) postmoderního dramatu o dospívání s nadměrnou (až nestravitelnou) dávkou frustrujícího a bezúčelného ultralásilí? Velmistr Kubrick však nepatří k tvůrcům držící se normálu, naopak svými progresevními a (pro určitou veřejnost) společensky neakceptovanými snímky líčí lidkou psychiku, až daleko za naše chápání a udává filmu (obecně) nový rozměr. A Clockwork Orange je tomu typickým a zářivým příkladem. Vizuální stránka filmu a její stylizace či příjemná hudba jenom přispívají k celkovému uspokojení. Příběh Alexe deLargeho je velice poutavý a jeho životní výpověd ani na chvíli nenudí, naopak šokuje a "opíjí" diváky svojí nespoutaností. Scéna, kdy Alex zpívá píseň "Singing In The Rain" a šíří hrubou silou bolest kolem sebe , je naprosto famózní a patří k nezapomenutelným (filmovým) okamžikům.Nebudu rozvíjet příběhovou linii, protože abi film zapůsobil podle Stanleyho očekávání, neměli by jste o něm cokoli zjišťovat a vyhledávat (čím míň toho víte, tím více budete "neutralizováni" neotřelou zábavou). Srnul bych, jako naprostou filmovou (kultovní) klasiku. Hodnocení: 10/10

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Tak tenhle film je dost silný kafe. Jedno z nejlepších dramat co sem kdy viděl, příběh je úžasný, kamera, efekty a střich jedinečný a čtyři hlavní postavy jsou prostě bezchybné (hlavně paní Burstynová, která dostala nominaci na oskara určitě právem). Snímek začíná nevině a postupně sledujeme co může způsobit droga a projdeme příběhem feťáka od začátku do konce a to hned 4krát. Konec filmu je tak drsný že slabší povahy to nemusí utáhnout, mě film donutil k slzám a u závěrečných tutulek jsem polkl a celou noc přemýšlel nad strhujícím koncem tohoto děsivého filmu. Pokud chcete začínat s drogou tak si puste Rekviem za sen a ono vás to pustí. Moje hodnocení je nekompromisně 10/10. BTW: doporučuji poslechnout soundtrack je děsivý stejně jako film.