Predátor: Kořist (2022)

Dve tretiny dosť nudné intro a posledná tretina celkom efektný masaker. Nezožrala som im však digitálnu zver ani pubertálnych indiánskych bojovníkov... Za mňa najslabší predátor.

Divoch (2021)

Tak toto rozhodne nebola komédia. Ani komédia/dráma. Možno tak dráma(/komédia). Zátvorku nedávam náhodou. Ten bizar okolo bol fajn a aj dráma to bola fajn, ale rozhodne to nebola komédia. Film nevyprchá hneď pri záverečných titulkoch, necháva pár podnetov na zamyslenie, ale Ameriku neobjavuje. Za pozretie film stojí, ale dekel z neho neuletí.

Bod varu (2021)

Tento film nie je svojmu názvu nič dlžný. Prosto to tam vrie od začiatku do konca.

Expedice: Džungle (2021)

Zábavná jednohubka, ktorá nikoho neurazí, ale hlavne ku koncu filmu môže už nudiť svojou predvídateľnosťou. Nájdete tam všetko od Indiana Jonesa cez Pirátov z Karibiku a nové Jumanji až po hollywoodsku predpisovú svätú trojicu - emancipácia, homosexualita, menšiny... Eeeeh, no dobre, dávam ale 3*, hoc tam nie je absolútne nič nové, ale za to ústrednej dvojici to celkom šľape, chémia funguje a sú tam dobré gagy a hlášky.

Nikdo (2021)

Trochu z Wicka, trochu z R.E.D.a, trochu z posledného Ramba (alebo zo Sám doma???). V podstate všetko, čo tam bolo, už niekde bolo. Ale dobre sa na to pozerá a Odenkirkovi tá rola veľmi svedčí. Určite veľmi dobrá podívaná, len som čakala aj kvapku väčšej originality a miestami menej predvídateľnosti.

Láska a příšery (2020)

No ehm. Bola to skôr romantická skoro-dráma, než komédia. V polovici filmu som čakala, kedy už bude koniec, čo nie je dobré znamenie. Ku koncu to ešte chytilo trochu dych ale ináč čajíček. Ani komédia, ani dráma, ani horor, ani rozprávka, ani ani... Nie je to vyslovene tupé, tak ako oddychovka ok, ale že by to malo nejakú hodnotu, to teda nie.

Mistrovská úroveň (2020)

Palm Springs krížený s Terminátorom 2. A dosť dobre to funguje. Príjemné akčné humorné prekvapenie. Treba to brať také, aké to je. Nothing more, nothing less. Film si pridávam do šuflíka "možné sledovať raz za rok každý rok".

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nádherný vtipný a dôstojný tribute pôvodnému Jumanji! Toto fakt vyšlo. Posledná bodka filmu by bola dokonalá, keby sa nerozhodli natočiť úplne zbytočné (a veľmi zlé) pokračovanie... Toto je však film, ktorý sa dá pozerať raz za rok každý rok.

Jumanji: Další level (2019)

Celé zle... Nič nefungovalo a som riadne sklamaná, že sa tvorcovia vrátili do 90ych rokov aj v duchu "natočme dvojku a vytrieskajme ešte, čo sa dá". Nebolo to ani vtipné, ani dramatické, ani nostalgické, ani, ani... Prapodivný mačkopes, ktorý sa do teraz nerozhodol, čo vlastne chce byť. Kto si to nepozrie, o nič nepríde. Jedna hviezda len ako rešpekt k veľmi podarenej jednotke. Bleh...

Ženy v běhu (2019)

Tak toto bolo veľmi jednoduché...