Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Krimi
  • Pohádka

Biografie (6)

Miou-Miou (herečka / účinkující)

03.04.2011

Neobvyklý pseudonym, vlastně citoslovce nejtypičtějšího hlasového projevu sametové přítelkyně člověka, přední současné francouzské herečky zralé střední generace skrývá v počátku její životní pouti prozaickou Sylvettu Herryovou; narodila se 22. února 1950, do početné rodiny prodavačky v tržnici a policisty; po rozvodu byla… (více)

Eva Kostolányiová (herečka / účinkující)

25.12.2010

Předčasně zesnulá trnavská rodačka toho stihla pro těžkou, smrtelnou chorobu vlastně velmi málo stejně jako v hudbě, která se jí mnohem více stala životním osudem. Věčná rusalka, nezapomenutelný a nezaměnitelný hlas, zjev i projev, to vše během 18 let umělecké dráhy, zahájené v r. 1956 úspěšně absolvovaným konkursem do SĹUK … (více)

Lina Wertmüller (scenáristka / režisérka / producentka)

21.11.2009

Životní dráha dnes více než osmdesátileté přední představitelky italské kinematografie hraného filmu Liny Wertmüllerové (narozena 24. srpna 1928 v Římě) nebyla ani snadná, ani přímočará. Snad právě proto, že se narodila do mohovité rodiny se švýcarskoněmeckými šlechtickými kořeny (její vlastní jméno Arcangela Felice Assenta… (více)

Senta Berger (herečka / účinkující / producentka)

16.05.2009

Rakouská herečka a dnes také producentka Senta Bergerová jakoby se ztrácela vedle svých slavnějších kolegyň Remy Schneiderové nebo Mariky Rökkové. Přesto v německojazyčné kinematografii patří k stálicím a to jak rozsahem i kvalitou své filmografie, tak i počtem ocenění, jichž se jí doposud dostalo.Narodila se 13. května 1941 ve… (více)

Václav Kopecký (herec)

24.08.2007

Život tohoto komunistického stalinistického politika je typickým příkladem generace, která do veřejného života vstupovala bezprostředně po první světové válce, během prvních týdnů, měsíců a let první Československé republiky. Radikalizace veřejných poměrů a iluze o světové komunistické revoluci šířené leninským sovětovým Ruskem… (více)

Ottfried Fischer (herec / účinkující / scenárista)

24.08.2007

Tento výrazný současný německý herec střední generace se narodil 7. listopadu 1953 v rolnické rodině ve východobavorské vesničce Ornatsödu, součásti městečka Untergriesbach nedaleko Pasova. Po maturitě složené na řeholním gymnáziu u nás neznámého řádu maritů ve Fürstenzellu nedaleko Pasova se zapsal podle přání svého otce na… (více)

Reklama

Ovládací panel
124. nej uživatel Česko
172 bodů

Reklama

Reklama