Hellboy

Hellboy

Alex de Large

Česko
Činnost podvratná

152 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

  Epizoda IV je kult. Bez ohledu na skutečné a objektivně zhodnotitelné filmové kvality je to láska na celý život:)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Naprosto bombastický film, který mě ani malinko nezklamal, ačkoliv moje očekávání byla nehorázně velká, naopak, ještě je předčil! Jsem rád, že existuje Temný rytíř, dokazuje totiž, že lze natočit výborný comicsový film (což mě jako comicsového sběratele velmi těší.) Temný rytíř skutečně je ještě lepší než Batman začíná! Nezapomenutelný zážitek, u kterého jsem si dětsky přál, aby nikdy neskončil. Škoda jen, že muj oblíbený mentor, Morgan Freeman, dostal tak málo prostoru :) Kdyby existovala možnost lepšího ohodnocení, než je 5*****, udělil bych je Temnému rytíři. Nestačí, než říct - běžte se na to sami podívat do kina (opravdu, do kina). Slova nestačí. Akční film, který dokáže smést veškerou konkurenci pod stůl, dokonalým scénářem, geniálním herectvím hlavních představitelů, šíleně hutnou, temnou atmosférou a neuvěřitelnými akčními scénami, které nikdy nedovolí filmu ani na chvilku zvolnit vražedné tempo. První polovina jenom naznačuje, co všechno přijde, protože konec je neskutečně našlápnutej a "tam, kde by tenhle typ filmu obvykle končil, tak tam se Nolan teprve rozjíždí." Bravo!

 • poster

  Matrix (1999)

  Nejen jednoznačně nejoriginálnější film 90. let, ale i jeden z nejlepších filmů celé historie kinematografie. Matrix je dokonalý film, který zažil zcela oprávněně obří popularitu. Stejně jako v případě třeba Temného rytíře se nejedná o hype, ale skutečnou kvalitu. Matrix je revoluční. Nejde mu nic vytknout. Perfektní režie, perfektní scénář, skvělé herecké výkony, dokonale použitá hudba... A navíc, Matrix nestárne:)

 • poster

  2001: Vesmírná odysea (1968)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Vesmírná odysea je Symfonií vesmíru. Kubrick ve své nejlepší formě. Nedostižný vzor, který se snad ani nikdo dostihnout nesnaží. (Ale občas z něj někdo čerpá).

 • poster

  Vetřelec (1979)

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

  Ve všech ohledech nejlepší mně známé anime a zkuste mě přesvědčit o opaku!:P 100%

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  Určitě jeden z mých 10 nejoblíbenějších filmů.

 • poster

  Apokalypsa (1979)

  Coppola měl sice s natáčením Apokalypsy těžkosti, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatilo - film se právem označuje jako kultovní dílo. Tenhle film mám osobně radši než třeba Kmotra. Tohle je šílenství a rozvrat v té asi nejzběsilejší podobě, co jsem kdy na plátně viděl. Naprosto fascinující, nenalézám nic, než slova chvály. No dobře, zkusím to: konec je prostě snad až moc rozvláčný. A je to. Víc připomínek prostě nemám. Coppola je génius.

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)