kinej

okres Teplice
člověk

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 13.12.2012  12:29

Mírně nadprůměrný dokument o natáčení, který v tom o čem vypráví je až příliš popisný, ale naopak v něm schází informace, které bych uvítal. Téměř zcela je zde vypuštěná česká stopa. Probíraní jsou zde téměř všichni herci s vyjímkou Rodena a také choreografa Berana, jehož choreografický přínos k postavě barona Kronena považuji za zásadní. Absence tohoto by toliknevadila, kdyby se pak velká část stopáže nebyla věnována nezajimavým a podružným záběrům z natáčení. Dokument ja navíc dost nekoncepční, skáče se od jednoho tématu k druhému. Zajímavé ale je, co všechno do postavy Hellboye dokázal vnést Del Torro. Ten Hellboyův svět opravdu rozšířil prohloubil a dle mého názoru jednoznačně obohatil a znamená pro tento komiks to stejné co Peter Jackson pro Pána prstenů. Bez něj a nez Perlmana by filmový Hellboy neměl smysl.

• 4.8.2006  10:33

Na tenhle film jsem se díval v létě, v teple. Přesto mě z něj záblo. Tentokrát Barabáš jen stříhal, ale to nevadí. Autenticita charakteristická pro vešekré jeho dílo je i zde úplně stejná.

• 3.1.2006  08:16
    12 opic (1995)

Nemám co vytknout. Společně s Brazil je to nejlepší film Gilliamovi kariéry. Film je mnohovrstevnatý, mysl diváka kolísá mezi šílenstvím a realitou a kdo film vidí poprvé nemá šanci pochopit, kde je pravda až do konce. Kultovní záležitost.

• 10.9.2009  09:36

Standartní starý dobrý Asterix, vaprávějící klasicky o tom jak to dva nebojácní frantíci nandají celému tehdejšímu světu. Jako ditě jsem Asterixe zbožňoval, protože stojí na skvělém nápadu a umí si vtipně utahovat z historie. Tento díl patří k těm několika nejlepším, protože má všechny atributy toho pravého asterixovského.

• 15.2.2011  08:19
    127 hodin (2010)

Vzhledem k tomu jaký nelehký úkol si na svá bedra naložil Danny Boyle, asi nemohu než dát plný počet bodů. Přeci jen natočit film, odehrávající se téměř na jednom místě s jedinou hlavní postavou a hlavně natočit ho záživně, to už chce hodně velkou dávku sebevědomí. A tu Boyle má a nutno dodat, že oprávněně. Jedinou nevýhodou je, že Ralstonův příběh je všeobecně známý, na druhou stranu i tak je film poutavý a zajímavý. Boyle je duchem mladík a nejenže se dokáže vcítit do svách postav, ale točí tak, že nemůže omladinu neoslovit. Už jen začátek, kdy Aron odjížídí z města, míjející fastfoody - chrámy konzumu, je natočen tak, že v pár záběrech je řečeno vše o jeho životní filosofii. Skvěle zvládnutá je i ona klíčová scéna, která působí opravdu hodně realisticky, takže si tyto chvíle divák kina prožije společně s Aronem. Naturalismus je zde absolutně na místě coby umělecký prostředek. No a James Franco je taky výborný, nijak zbytečně nepřehrává a to je sympatické.

• 11.10.2012  11:29
    13 samurajů (2010)

Vlastně bych měl být spokojen. Zase se jednou někdo pokusil natočit nadupaný samurajský film jako ze starých časů, navíc se soudobými technickými možnostmi. Ale není to ono. Zmíněný žánr má své zlaté období už za sebou a v téhle éře se mu ža na vyjímky (geniální trilogie Yoji Yamady) nedaří. Ani 13 samurajů nenabízí stylovost a šmrnc oněch filmů ze 60. let. Režie Takashi Mikeho mi moc nesedla, jakoby byla příliš moderní pro tenhle typ filmu. Humor dává tak, kde spůobí nepatřičně. Herci sice nejsou špatní, ale žádné charismatické výkony, na kterých starší filmy stály, se nekonají. Mike uplatňuje násilí tak kam se to moc nehodí (sadistické chování lorda Naritsugy vůči nevinným obětem) a tam kde by klidně mohly létat usekané končetiny (finální asi půlhodinová řež) toho až zase tolik k vidění není. Samotný závěrečný boj 13 proti 200, který je asi hlavním tahákem tohohle filmu, mě také nijak neuchvátil. Chvílemi jsou souboje pojaté realisticky (jako z vojína Ryana) a chvílemi pak zase samurajové poskakují jako na šňůrách (jako u Pirátů z Karibiku). Výsledek pak nepůsobí ani autenticky, ani bombasticky. Nudit se sice nebudete, ale nic víc nečekat.

• 1.10.2012  18:21

Ridley Scottovi bych zakázal točit filmy z přítomnosti. Jeho největší síla spočívá v tom, vytvářet přesvědčivě vypadající světy ať již minulé, nebo ty budoucí. Když má navíc jím zvolený příběh dobrý scénář, je velká pravděpodobnost, že film nemůže dopadnout špatně. Na 1492 jsem nenašel jedinou chybu. Od začátku do konce skvělá historická podívaná. Nejsilnější pasáž filmu je ta kdy španělé poprvé připlují na pobřeží Nového světa a setkají se s místními obyvateli. Nádherné záběry, skvělý střih. Velice autentické a zároveň malebné scény. A takových je ve filmu více. Slabšíhu hodnocení opravdu nerozumím.

• 12.10.2009  13:29
    16 bloků (2006)

16 Blocks se rozjede jako průměrný film, aby byl zakončen jako podprůměrná, zbytečně sentimentální možná až senilní slátatnina. Příběh dvou bad-guyů, co se rozhodli stát lepšími lidmi mě zkrátka absolutně ničím neoslovil, nejspíš proto, že se tomu nedá věřit. Film má tři scény, bohužel zamýšlené jako klíčové, které spolehlivě torpédují film do temných hlubin: zjištění obsahu sešitu, způsob provedení důkazu, a samotný závěr, ať už ten běžný, či ten alternativní. Navíc jsou zde takové seky, jako třeba že vidíme blížit se záporáky ke dveřím sanitky, ve které domněle sedí Bruce, dveře se otevřou ale ouha, Bruce sedí v úplně jiné sanitce, kterou zrovna někdo otevřel. Takhle lacino já se nedám, tohle bylo zastaralé už za Htichcocka. Od režiséra Lethal Weapon jsem rozhodně čekal víc. Bruce Willis hraje standartně to své, co už jsme viděli v Die Hard, nebo v Last Boy Scout, jen tentokrát s knírem. A Mos Def zase po celou stopáž irituje a působí jako retardovaný. Je to hodně slabý film, pro diváky, kteří mají velice nízké nároky na zábavu

• 28.7.2005  22:03
    1984 (1984)

Hodně dobré zpracování knify. Možná by to uř lépe ani převést na plátno nešlo. Ale knihs ke kniha a film je film. Na knihu 1984 nikdy nezapomenu, ale tenhle film klidně vypustím, líbil se mi, ale neoslnil.

• 26.6.2012  10:05
    2001: The Making of a Myth (TV film) (2001)

Jsem si jistý, že takovýto dokument o filmu 2001 by se Kubrickovi nelíbil. Ten byl totiž až nesnesitelným perfekcionistou a detailistou, což rozhodně neplatí o autorovi tohoto dokumentu, ať už jím byl kdokoliv. Osobně bych si rád poslechl, či sledoval, jak se točila ta která scéna z filmu, který asi považuji za ten největší v dějinách kinematografie. Ale autor zvolil přístup neustálého skákání z jednoho tématu na jiné a tak jsou zde sice některé momenty popsány, ale jiné vůbec. Takováto forma je dost povrchní a pro Kubrickův film nedůstojná. Navíc jsou zde zcela nevhodně zařazeny hrané a inscenované momenty, které vážnost filmu snižují a vrcholem všeho je odfláknutá laciná synťáková hudba hrající motivy z filmu. Takhle by dokument o natáčení eposu jakým je 2001 vypadat rozhodně neměl.

• 10.11.2004  21:00

Dokonalost sama o sobě. Žádný jiný režisér neumí tak brilantně spojit obraz s hudební složkou. Dodnes nepřekonané sci-fi navíc dokazuje, jak rozvoj digitálních efektů způsobil totální úpadek žánru. Dnes se točí jen imbecilní střílečky s pochybným dějem. Z hlasu Hala 9000 a postavy Davida Bowmana vyzařuje magické charisma.

• 9.1.2005  18:51

Podle mého názoru jde o velmi vydařené sci-fi. Scéna volného přeletu z Leonova na Discovery je sugestivní, až z ní běhá mráz po zádech, Prvnímu dílu se to samozřejmě nevyrovná, ale vzhledem k tomu, kolik je poli sci-fi idiotských filmů, jde o silný nadprůměr žánru.

• 31.12.2009  12:55
    2012 (2009)

Tohle je ultradebilita. Vypadá to, že čím vyšší rozpočet Emmerich dostane a čím lepší speciální efekty má k dispozici, tím větší blbost natočí. Jinak zde vidím to na co jsem od Emmericha zvyklí, jen v bleděmodrém: katastrofické spec. efekty + podkuřování amíkům. Člověk neví, jestli se náhodou nekouká na komedii. Scénář je tak hloupý, že být herec, ani mi to neleze přes pysky. Při některých replikách se mi hrůzou kroutili prsty.

• 24.7.2005  13:54
    2046 (2004)

U 2046 jsem se nudil. Příběh mi přišel nepřehledný a ne zrovna zajímavý. Nelíbila se mi ani kamera, která zřídka zabírala něco jiného, než obličeje herců. Film tak působil dost lacině. Nejvíce se mi na filmu líbila asi hudba.

• 21.11.2004  12:22
    21 gramů (2003)

Tohle je skvělý film. Opravdu je to síla. Ani není možné zhodnotit, který z hlavních protagonistů je nejlepší. Každý hraje tu svou neuvěřitelně realisticky napsanou postavu, tak skvěle, že z toho nechápu. Několik momentů jsou doopravdové herecké koncerty. Bravo, tomu říkám film.

• 21.11.2004  12:25
    25. hodina (2002)

Docela dobré. Některé scény jsou natočeny bravurně, některé méně. Někde herci skoro až přejhrávají, ale i tak na mě film vcelku zapůsobil. Opravdu jsem se dokázal vcítit do Nortonovi role. Nikdy bych nehtěl do krimu, nikdy.

• 10.11.2004  19:24

Po vydařeném úvodu následuje velká koncentrace mrtvých míst.Zápletku s vojáky považuju za největší stagnaci filmu. Naštěstí film zachraňuje pár napínavých a dobře natočených míst a hlavně krásná hudba. Je ti už druhá Boylova adaptace Garlanda, snad vydařenější než ta první (Pláž).

• 25.1.2007  19:53
    3-iron (2004)

Tento film mě hluboce zasáhl, a myslím si, že ve mně zůstane už navždy, jako vzpomínka na něco, co patří k tomu nejlepšímu co se kdy komu podařilo natočit. Velmi netradiční romantický film, je tak krásný, že ještě den poté cítím teplo na srdci. Kim-Ki-Duk je asi největším režisérem současnosti a myslím, že patří mezi největší filmaře všech dob. Film je sporý na dialogy, ale u hlavních protagonistů to, že nemluví, působí úplně přirozeně. Člověk je tak nějak chápe. Tenhle film opravdu vřele doporučuji všem, kdo mají alespoň trochu na filmy vkus a věřím, že krásný závěr filmu s nimi zamává. Dal bych i 6 hvězdiček, kdyby to šlo. Ode dneška patří 3-iron mezi mé osobní filmové modly.

• 30.6.2008  13:27

Po prvních slibných pár minutách se objeví první upír a celá atmosféra jde do kelu. Prostě to celé pohromadě nefunguje. Atmosféra odříznutého aljašského městečka je sice tísnivá, ale upíři svou vizáží připomínají spíš mongoloidy a budí spíš úsměv, než běsy. Takle se napětí nestaví. Pokud chcete naplno vychutnat polární izolaci v hororu, pusťte si Věc. Jediné co se mi na filmu libilo, je záběr, kde kamera z ptačí perspektivy přejíždí nad městem ve chíli kdy upíři masakrují jeho obyvatele. Tato scéna je opravdu dobrá a do tohoto filmu je jí škoda.

• 21.11.2004  21:08
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Tento seriál by mohl být v některých kruzích opravdu nebezpečný, ale nevěřím, že mohou existovat tak tupé okruhy, které by snad mohly v tomto seriálu ncházet něco víc než bondovku pro estébáky. Škoda, že drtivá většina dialogů je výplach, toho nejtvrdšího ražení. Třeba taková Studna. Tam má se vedou, tak debilní řeči, že je z toho na blití, ale těch pár okamžiků s Brůnou, ať chci, nebo ne, jsou opravdu horor. Škoda, že tak dobrých scén, ja tam tak pomálu.

• 18.2.2013  12:30

Tohle je tak nějak hodnocení k bonusům o natáčení 300 obecně. Je to celkem nuda. Skoro celý film vznikal v interiérech před plátnem, takže žádná výpravná dokumentace. Spousta tlachání o ničem. Co je ale zajímavé jsou komentáře autora předlohy Franka Millera a nádherné obrázky z jeho komiksu. Líbí se mi jeho koncept popsání této dějinné událost téměř mýticky, přičemž klíčové aspekty děje, ale skutečně vycházejí z dobových pramenů. Takže i přesto, že ho nikdo nemůže obvinit z realismu, jak sám říká, princip událostí, či klíčové prvky sparťanské kultury, zůstaly zachovány. Díky tomu je film poměrně originálním mixem opulentní akční podívané, která ale vypovídá o jednom brutálním národě a jeho kultuře o něco víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Zcela průměrný dokument o vzniku nadprůměrného (ale ne vynikajícího) filmu.

• 28.3.2007  10:14

Možná by byl film lepší jako němý. Ační sekvence jsou slušně vyšperkované, ale jakmile někdo otevře ústa dostavuje se nuda. Bojové scény jsou na tomhle filmu to nejlepší, možná vlastně to jediné dobré. Scénář je slabý, herecké výkony někdo dokonce podprůměrné (vystoupení královny v senátu). Prostě průměrný film.

• 10.11.2004  19:29

Dobý béčko. Dávám tomu průměrné hodnocení a to kvůli zábavné stránce filmu, kterou nejspíš tvůrci původně neplánovali. Scéna s bušením do zvonu...Není třeba parodie. Třešničkou na dortu je, že jsem viděl německou verzi předabovanou postaru jednohlasně do češtiny. Fakt prča.

• 1.8.2008  11:16

Příznivci westernu se konečně po dlouhém půstu dočkali lahodného sousta. Největším kladem, kromě hollywoodsky standardně bezchybné avšak nijak objevné režie, kamery, hudby a střihu je to, že film nenudí. V oblasti westernu není třeba, zkoumat nové sféry, vše už bylo vyřčeno. Hlavně, že vše funguje jak má, to na nadprůměrnou zábavu stačí. Na začátku se film jako parní lokomotiva těžkopádně rozjede, a poté už je až do konce k nezastavení. Christian Bale se zde střihnul svého klasického tvrďáka - nemluvu, Russel Crowe nám s určitými obtížemi předvedl, ale nakonec vzhledem k malému prostoru přeci jen úspěšně, nelítostného vraha, z jehož nitra se začíná na povrch drát svědomí Nejvíc se mi zde stejně líbil Ben Foster. Výborně obsazený western funguje téměř bezchybně. Jen bych měl drobné k logice psychologických pochodů postav, ale zas tak moc by se u takoých filmů myslet nemá.

• 2.9.2011  09:00

Krásná ukázka neuhlazené, ale razantní filmařiny. Režisér Mungiu se soustředí zejména na herce, pozoruje je až z intimní vzdálenosti a zachycuje jejich skvělé herecké výkony. Nic víc není třeba, žádný hudební doprovod, žádné nestandartní střihy, prostě jen sled dlouhých záběrů. A ono to skvěle funguje. Scénář je totiž tak drsný, že diváka mrazí a nelze film přestat sledovat. Velice silná je pasáž rozhovoru s doktorem na hotelovém pokoji, která až bolí, byť se o zákroku jen mluví, nic není prováděno. Nebo pasáž s narozeninovou oslavou, kde se baví za jiných okolností fajn lidi, ale v kontextu toho co víme, vše působí až hororově. Mungiu je bezpochyby velice empatický k ženám a jejich pocity dokázal zprostředkovat všem divákům.

• 22.2.2010  10:17
    40 let panic (2005)

Tahle komedie toha nabízí opravdu hodně. Jejím problémem je, že toho možná nabízí až moc. Zde platí, že méně je někdy více. V závěru jsem se nemohl zbavit pocitu, že už mě další zkomplikování děje opravdu nezajímá. Vypustit pár zbytečných scén, byl by to stejně vydařený film jako Knocked up. I tak je 40 Year Old Virgin důkazem toho, že komedie o ztátě panictví lze natočit jinak, kvalitně a důstojně.

• 7.3.2012  18:19
    50/50 (2011)

Příjemné na těch filmech co točí Apatow, Levine a spol. je, že působí tak nějak reálně. Reálně kecají o blbostech a reálně se smějí přiblblým fórům na hraně ala Kuato z Total Recall. Takový scénáristický přístup činí to, že tahle tvorba působí velmi současně ale je dost možné, že za pár let nebude mít divákům moc co říct. 50/50 je jeden z těch filmů, kde ale vše dříve uvedené funguje a kde funguje i ve všech rolích identický Seth Rogen. Osobně si myslím, že je to dost přeceňovaný herec, ale má kliku, že má role na tělo jako je tahle. Na to, že je to drama, není zde moc prostoru pro nějaké velké herectví, což však není na škodu. Film mě skutečně zaujal, ale nedojal.

• 14.5.2007  18:23
    8 MM (1999)

Joel Schumacher je kýčař. Není to kvalitní režisér a pro mě navždy bude tím, kdo zabil Batmana. Zde byl však asi osvícen a natočil skvělý novodobý noir film. Pravděpodobně byl scénář tak dobrý, že snad ani nešel pokazit. To jak se hlavní postava propátrává k závěru a rafinovaně rozplétá neřešitelný případ je natočeno vskutku na úrovni. A závěr s Mašinou, kde nechybí ani trocha toho napětí je prostě pecka. 5 dávám, protože si myslím, že film je narozdíl od přeceňované Telefoní budky neprávem opomíjený.

• 8.8.2006  12:51

Tento film mě trošinku zklamal. Těšil jsem se na něj nejvíce. Díky reputaci, kterou si u mě Barbáš vybudoval jsem čekal mnoho záběrů těžkého lezení a záběrů z pod vrcholu. Ty mi zde trošku chybí. Naopak je zde spousta záběrů himalájí, které opravdu stojí za to. Chybí mi jen troška nasazení. Komu se tento film líbil, bych spíše doporučil České himálájské dobrodružství.

• 11.8.2010  08:27
    96 hodin (2008)

Už dlouho jsem necítil u akčního filmu tak dobrý pocit zadostiučinění při scénách kdy někdo kosí záporáky. Přeci jen pasáci jsou spolu s náckama absolutně vděčným předmětem násilí. Divák se ani nemusí cítit ze svého pobavení a radosti provinile, protože likvidace takového šmejdu je jednoduše správná věc. Liam Neeson si v roli vražedného stroje počíná až překvapivě dobře, vzhledem k tomu jaké intelektuální role doposud ztvárňoval. Dobrý příběh, dobře obsazená hlavní role a také dobrý režisér.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63