Já, Claudius (1976) (seriál)

Naprosto geniální seriál. Ačkoliv se jedná o zpravocání formou "chudých" televizních inscenací, seriál rozhodně nenudí. Jedná se totiž o soustavný herecký koncert. Jakákoliv z postav musela být pro herce radostí. Brain Blessed, Sian Phillips, Derek Jacobi jsou ne až tak slavní herci, avšak jejich herectví je naprosto fenomenální. Caligula Johna Hurta je božský. Oproti hutné knize musel být samozřejmě seriál osekán, což však vůbec není na škodu, protože je tak přehlednější než předloha. Není co bych vytknul.

Kmotr (1972)

Skutečně se jedná o naprosto výlučné dílo. Film, který lze brát jako komerční počin, ale také ho lze bez zaváhání uvést ve filmovém klubu. V tomto případě je film lepší než knižní předloha, protože kniha obsahuje nezáživné pasáže z působení Johnyho Fontana v Hollywoodu. Film se chytře zaměřuje na to nejlepší, na rodinu Corleonových. Film je do poslední role geniálně obsazen. Ale samozřejmě vyniká Marlon Brando a také Al Pacino, v jehož tváři lze krásně číst přerod z nevinného studenta v ďábelského mafiána.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Rozhodně to není žádné veledílo, ale je to to nejlepší z tvorby TV NOVA. Když jsem to viděl poprvé, nemohl jsem věřit, že opravdu sleduji tuto televizní stanici. Oproti Ulici, či Oridinaci je tento cyklus kvalitativně o několik úrovní výš. A myslím, že dát celé tři hvězdičky za něco pod čím je podepsaná nova, už je něco.

Wanted (2008)

Wanted je taková milá blbůstka, nacpaná hodně křečovitými přemrštěnými akčními scénami. To co film drží od toho, aby působil vysloveně blbě je humor a na akční film skvělý herecký výkon Jamese MAIvoye. Kdyby byly všechny te přelátající auta myšleny bez nadsázky, asi bych jen kroutil hlavou. Ale díky humoru se člověk nemusí cítit dotčen stupiditou některých scén a může naopak vychutnávat ty zajímavé nápady jako jsou adrenalinové stavy, či střelba za roh. Dávám krásné 3 body.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Po nekompromisně našlápnuté dvojce, přichází podstatně slabší trojka. Tím, že se film odehrává celý jen na divokém západě mu ubírá tempo a šmrnc celé série. Také téměř chybí nápady, které by se daly vytěžit z cestování časem, jimiž byly oba předešlé díly nadupané, a to dělá z tohoto snímku tuctovou komedii. Navíc oproti dvojce, která byla díky své velkoleposti bez hranic, působí trojka téměř křupansky. Myslím, že se měli scénáristi více snažit.

České himalájské dobrodružství (2003) (seriál)

Rozsahem nasbíraných materiálů se jedná v rámci ČR o nevídaný projekt. Tato série obsahuje spoustu nádherných archivních retrozáběrů z dob, kdy ještě horolezectví nebylo tak zkomercializované jako dnes. Nádherné jsou zejména Rakoncajovo záběry z K2, lae záběry z Nanga Parbat, či s Kančendžengy. Ke všem horám se navíc vyjadřuje žijící legenda a opravdový nadčlověk Reinhold Messner. Pro milovníky tohoto sportu se jedná o naprostou nutnost.

Jackie Brown (1997)

Jackie Brown je oproti předešlým Tarantinovou kouskům vyměklá. Je to tím, že ve filmu jsou i postavy ryze kladné, což je u autora novinka. Ale stále platí, že všechny postavy jsou skvěle napsány, vytvarovány spoustou replik a úžasně zahrány. Třeba zarostlý a potetovaný De Niro, je zde prostě geniální a svému drsňáctví zde dodal jiný, přímočařejší a jednodušší odstín.Scéna kdy mu obtloustlá černoška dělá striptýz a on se nervózně pohupuje v křesle, jen svědčí o jeho herecké inteligenci a citu pro postavy, jež ztvárňuje. Ale i ostatní herci jsou špičkoví. Pam Grier, Robert Forster nepříliš známí, avšak výborní herci, jimž jejich "klaďáctví" nelze nebaštit. A pak jsou zde ostatní aspekty pro Tarantina typické: neotřelý režijní rukopis, zajímavý příběh a soundtrack poskládaný z totálních vykopávek. Funguje to, jen to prostě není taková bomba, jak jsme byli zvyklí.

Přísně tajné (2008) (pořad) odpad!

Sagvan Tofi je jedna z nejhorších tragédií, která se českému showbusinessu přihodila. Ze špatného herce se stal ještě horší moderátor. Přísně tajné je zoufale nevtipný pořad. Úsměv může možná zbuzovat Tofi, ale ne díky jeho fórům. Někdo by mu měl říct, že už mu táhne na padesát, a že už ty jeho mladické pózy působí jako karikatura sebe sama.

Lovci draků (2008)

Děj je sice celkem o ničem, vtipu film také moc nepobral, ale jednu se musí uznat. Je to úžasná vizuální podívaná. Všechny ty létající plošinky, planetky, trosky katedrál, nestvůry jsou na tak vysoké vizuální úrovni, že by si o tom nějaký Shrek mohl nechat zdát. Ani nevím jak se to animátorům a zvukažům povedlo, ale film místy působí monumentálně. Jen by to chtělo pro příště více zapracovat na ději.