Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 874)

plakát

Přátelé (1994) (TV seriál)

Vždycky jsem si myslel, že americká romantická komedie = totální odpad. Tento sitcom, je však světlou vyjímkou žánru. A přitom je to tak jednoduché, napsat pár obyčejných postav, najmout armádu scénáristů a výsledkem je kvaltiní mainstreamový pordukt. A je zajímavé, jak může takovýto tovární charakter výroby klapat. Přátelé jsou výborný záležitost, která anis narůstajícími sezónami neztráci nic z počátečního náboje, právě naopak.

Rambo: První krev (1982)

Stallone umí zahrát dvě role opravdu dobře. tou první je samzozřejmě prosťoučký boxer Rocky a tou druhou je psychopatický Rambo. Obzvlášť v jedničce je John J. celkem slušnej blázen, tento rozměr jeho postavy potom bohužel v následujících dílech upadá. Bohužel Sylvester jinak dobrý herecký výkon trošku pokazil v závěru, kdy se Rambo zhroutí a pláče. Myslím, že věrohodný pláč je pro Slyho, nedosažitelná herecká meta a tak měl spíš postřílet pár zloduchů. Jinak má Rambo na akční film až pozoruhodně dobrý příběh, a co je zajímavém je politicky zcela opakní vůči atmosféře panující ve státech v době vietnamnské války. Pacifistické písně hippies nahradil až reaganovsky přímočarý a nekomprosmisní válečný patriotismus. Navíc při filmu člověk pocítí silný pocit zadostiučinění, když Rambo začne kosit cajty, co ho šikanují.

Vinnetou (1963)

Se skutečným divokým západem to asi nemá mnoho společného ale i přeze všechnu tu naivitu a čeronbíle načrtnuté postavy mě Vinnetou dokázal i po několikáté oslovit. I přes árijskou indiánku Nšoči a přes místy vrávorající logiku mě film pohladil a připomněl mi dětství. Napadá mě jak dlouho se budou ještě lidé chtít na tento film dívat, když jeho největší síla dnes spočívá hlavně v jeho nostalgii? Na evropskou westernovou produkci je zde opravdu skvělá výprava, stavby,kostýmy, úžasná kamera, kavlitní hudba. Český dabing asi předčí německý originál.

Rudá Sonja (1985) odpad!

Ano tento film je opravdu velice špatný. Jako kdyby všichni, jež se na něm podíleli soupeřili, kdo odvede svou práci hůř. Scénárista se s tím moc nepáral, nějakou psychologii postav asi fakt neřešil. Režisérovou zásluhou zase je, že spousta scén je natočena hůře než tuctově. Choregograf si asi taky nechal to nejlepší pro lepší film. Speciální efekty jsou směšné: gumová ryba, papundeklový hrad, královnin pavouk...Avšak tuto pomyslnou soutěž vedou dva hlavní představitelé. Arnie, kdysi můj idol, zde hraje doslova příšerně. Jeho nejsilněší herecká poloha je škleb a řev. Úsměv, či zamilovaný pohled opravdu nejsou jeho silné stránky. A Bridgitte ta je snad ještě horší. Jediná, ne špatná stránka filmu je hudba Ennia Morriconeho. Sice zde hraje pouze pár jednoduchých motivů, jež mu asi nedali moc zabrat, ale i tak je ta největší hodnota tohoto filmu.