Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 874)

Žvahlav (1977)

Nesdílím názor, že film je plný typicky pythonovského humoru. Jediné co mi zde připomíná Pythony je Palin. Humor jsem zde trochu postrádal. Naopak jse nepostrádal Gilliamovy fantastické výpoldy. Ty se mi líbili. Film považuji za mírně nadprůměrnou pohádku.

Žít (1952)

Další skvost. Tentokráte se jedná o herecký konzert Takashiho Shimuri. Hraje zde takového shrbeného človíčka, kterého vám je líto, aniž by musel vůbec otevřít ústa. Hraje zde zcela odlišnou postavu než v jiných jeho filmech.

plakát

Žít a nechat zemřít (1973)

Moore se uvedl jak nejlépe jen mohl. Film má všechno co považuji u Bonda za důležité. Zároveň je Live and Let die důkazem toho, že Bond nemusí být vybaven tunami technických vymožeností, aby se mohl řadit mezi ty nejlepší. Naopak stačí zajímavý příběh, okořeněný dobrodružnou a exotickou atmosférou a když se přidají vydařené akční scény a špetka humoru není co řešit. Navíc je zde i charismatickým záporák a skvělá hudba.

plakát

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Kvalitní komedie. Lipský byl velmi talentovaný režisér. Takové rodinné stříbro žánru české komedie. No a Kája Sudek je podle mě zneuznaný génius světového významu.