Hlubiny Amazonky (2005) (seriál)

Viděl jsem zkrácený hodinový film, ve kterém je to nejlepší co seriál nabízí. Potápění v kalné Amazonce s nulovou viditelností do 20 a více metrových hloubek tak jak je to popsáno zde, se jeví jako šílený nápad. Jednak z hlediska toho jaké potvory se tam nacházejí a jednak s ohledem na to, že hrozí, že v záběrech pak nebude nic moc vidět. Což se bohužel tak trochu naplňuje. I tak, ale zajímavá podívaná, takový slabší průměr BBC.

Hra na schovávanou (2005)

Divím se, že tak hlopý scénář někdo v Hollywoodu postoupí dál. Ono to sice chvilkami napínavé je, ale je to hovadina, které kraluje dementí pointa. Dakotta Fanning hraje excelentně, ale De Niro si po Taxikářovi a Mysu Hrůzy bude muset na roli nezapomenutelného magora ještě počkat. Tady to nezvládl ani on, ani režisér a vlastně ani scénárista.

Hranice života (2005)

Dnes už asi není jednoduché být ve světě filmu v něčem originální. Stay poměrně originální je. Je to zajímavý a postupem děje čím dál více podivný thriller. Je slušně obsazen, jeho největší devizou je však technické zpracování. Jsou zde perfektní přechody mezi jednotlivými scénami. Takovéto plynulé přechody jsou sice dnes již standardem, ale ve Stay jsou přeci jen lepší. Konec filmu pak sice přinese rozuzlení, ale na můj vkus by to mohlo být trochu uvěřitelnější, abych to plně akceptoval.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Film nabouchaný skvělým humorem. Škoda jen, že to nedrží víc pohromadě nějakým o poznání lepším příběhem. Jinak zde vidíme skvělé herecké výkony. O Donutilovi a Janžurce je zybtečné se rozepisovat. Mě hlavně překvapil Krajčo. Přestože ho fakt nemusím, tak mě přesvědčil, že hrát on rozhodně umí. V jeho očích, že i takovouto odlehčenější roli prožívá. Musím si na něj, i když nerad, opravit názor.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Tohle je nehorázná prča. Čtvrníček se pro parodování čehokoliv, kohokoliv hodí úplně úžasně. To samé platí pro Lábuse. Představení je také dopněno vtipnou a dobrou hudební kulisou. A také je to trefa do černého. Škoda, že za pár let tetno skvost pozbude aktuálnosti.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tak na tohle budu asi jeden z mála. Nadšení kolem tohoto sit-comu ale opravdu nerozumím. Netvrdím, že je to špatný sit-com, rozhodně ale není tak prohláškovaný jako Přátelé. A to nejsem žádný jejich fanda. Zkrátka tenhle seriál mi nepřijde zas až tolik vtipný. Fóry zde jsou průměrné a těch lepších je zde pomálu. Tak nějak mi nesedí ani herci. Cobi Smulders mi přijde herecky vysloveně toporná. Josh Randor mi zase přijde jako nevýrazný a laciný klon Johnyho Deppa. Jasonu Segelovi jeho postavu nevěřím, a Alyson Hannigan je mi zase vysloveně nesympatická. Jediný výraznější herec je Neil Patrick Harris, ale ten už toho moc nezachrání, protože má málo dobrého střeliva. Takhle to vidím já a to jsem viděl minimálně deset dílů a snažil jsem se dát tomuhle seriálu šanci, když jsou z něj všichni tak odvaření, ale prostě v něm nevidím nic nadprůměrného.

Jeskyně (2005)

Příšrná nuda. Začínalo to jako průměrný běčkový horor, jenomže pak se už nic nedělo. Absolutní absenci napětí ještě podtrhává "hrozivé" monstrum. Tenhle film nemusel vůnec vzniknout. Peníze na něj měli raději dát hladovým dětem.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Přeci jen dám plný počet. A to proto, že po téměř shlédnutých dvou sériích si díly stále drží skvělý humor a skvělé zápletky. Sice už to není taková legrace, ale pořád jsou to dvě série nabité prčou a skvělými postavami. V každé dvacetiminutové epizodě se toho stane tolik, že má divák pocit jakoby sledoval celovečerák. Earl, Joy a Darnell nemají chybu.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tohle je nářez. Vizuálně geniální a dějově je to fakt úlet. Takhle by měl vypadat kvalitní rodinný film. A johny Depp je fakticky moc hustej.

King Kong (2005)

Jsem zklamaný. King Kong je typický případ filmu, kterému trikové vymoženosti spíše ublížili. Proti úvodu nemám výhrady, ale přeplácané scény, kde hrdinové utíkají před dinosaury jsou slabé, až špatné a trikově naivní. Pak následuje ultrablbý souboj na liánách s dinosaury, nebo například sestřelování obřích hmyzů sapíkem. Téhle dlouhé sekvenci by rozhodně neuškodilo ubrat plyn. Se závěrem jsem pak víceméně spokojen. Zajímavé je, jak špatně zde zahrála Naomi Watts, takový křečovitý výkon bych od ní nečekal. Na druhou stranu dobře zahrál, jindy mě zoufale nesympatický Jack Black. Většina akcí ve filmu působí tedy šíleně naivně, ale na druhou stranu cítím jakýsi respekt k tomu jak trikaři opičáka rozhýbali. Jeho grimasy a choreografie jsou to nejlepší ve filmu.