OzzyCobain

Bush Vohne Tyč

Česko

<< předchozí 1 2
    • 21.6.2018  15:51
    Mrazivá tajemství (TV pořad) (2016)

Tyhle šílené konspirační teorie, které si dělají prdel jak samy ze sebe, tak z naší společnosti dávají až děsivý smysl.

• 18.6.2018  17:00
    Nirvana: Smells Like Teen Spirit (hudební videoklip) (1991)

I přes fakt že se jedná o můj nejoblíbenější song. Musím bohužel udělit nižší hodnocení, jelikož klip není v ničem zvláštní.

• 17.6.2018  13:19

Děcka. Já nevím, Anglosaské fantasy mi nikdy nijak zvlášť nesedělo. Přesto jsem schopen si ho užít. Ale tohle fantasy? Nedokážu to nikam pořádně zařadit. Warcraft založil vlastní typ fantasy (do kterého můžeme třeba zasadit ještě Warhammer), který nejen že nerespektuji. Nýbrž jím hluboce pohrdám. Rád bych si o této divné píčovině popovídal s mistrem Sapkowskim. Myslím že bychom se oba shodli na tom jak je mytologie tohoto světa špatná. O této mytologii navíc sám něco vím, jelikož jsem se jednu dobu o tohle zajímal. Každopádně, zpátky k filmu. Příběh není nijak dobrý, je zde jeden, dva zvraty, ale jinak je poměrně předvídatelný. Postavy jsou navíc nudné a špatně zahrané (mluvím na tebe mr. Jesus). Navíc na to že se film jmenuje Warcraft, tady není téměř žádná war. A finální CGI bitva to rozhodně nezachraňuje. Plus dávám snad jen za vizuály. A za to že, ačkoliv to nerad přiznávám, se zatím jedná o nejlepší film podle videohry.

• 17.6.2018  13:07
    Cyanide & Happiness (TV seriál) (2005)

Černý humor? Máme! Rychlá výprava? Máme! Sprostá mluva? Máme! Primitivní animace? Máme! Když se zrovna někam chystáte a máte ještě 5 minut volného času tak určitě jeden díl shlédněte. (Doporučuji: Muž který mohl sedět kdekoliv, SPAM, Tvrdý Rudy, Kniha komiksů, Zbraně, Ochrana, Ted Bear 1 a 2.) Jen tak mimochodem, Fénix ProDabing předabovali většinu dílů. A přiznám se že si myslím že český dabing zní mnohem lépe než originál.

• 17.6.2018  00:01
    Cobra (1986)

Osmdesátky, Stallone a béčková akce! Co víc bych si mohl přát?

• 16.6.2018  12:36
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Za pozornost to nestojí. Situace kterými se seriál zabývá jsou sice jako dělané pro komické scénky (neonacisti v pekle, co kdyby Česko napadlo Rusko apod.) ovšem potenciál těchto scénářů není ani trochu využit.

• 15.6.2018  19:24

Dokument z Prvohor! Výborně! Bylo načase! BBC opět dokazuje, že ačkoliv jako zpravodajství stojí za nic, její dokumenty jsou jednoduše masterpiece! Ocenit musím hlavně Karbonskou část. Od dob co jsem jako malý viděl tento dokument poprvé, tak jsem si Karbonský hmyz představoval tak, jak byl vyobrazen zde. Výborná práce!

• 15.6.2018  16:37
    Prehistorický park (TV seriál) (2006)

Tento seriál jsem jako malý strašně žral. A svým způsobem jsem se do něk zažral i teď. Hlavně díky geniální myšlence, která z nějakého důvodu už nikdy nikoho nenapadla. Nigel Marven se jednoduše vrací v čase a přiváží s sebou prehistorická zvířata. A ano, můžete tvrdit že by to spustilo efekt motýlích křídel. Ale na to se kašle, protože 99% děje se ani kolem cestování časem netočí. 1. epizoda pojednává o následujícím. Nigel se vydává přivést Tyrannosaura Rexe. Problém je jediný, a to v tom že Nigel je asi masochista, protože se rozhodne vlézt tam jen pár hodin před dopadem onoho osudového asteroidu (teď už meteroidu). Líbí se mi že Tyrannosauři zde nejsou vyobrazeni tak jako všude jinde. A namísto osamocených králů dinosaurů se z nich stávají vychytralí lovci, jež jdou po své kořisti ve smečkách. Následná záchrana dvou Tyranosauřích mláďat je tak zajímavá jako akční. Jsou zde také představeny vedlejší postavy které pomáhají Nigelovi se správou parku. Z nich se mi rozhodně nejvíc líbil Bob. Je to sice postava které se těžce věří jediné slovo, ale stejně tak je silně komická. Ve 2. Epizodě se Nigel vydává do doby ledové aby přivedl mamuta. Zde se odehraje kupodivu smutný moment, kdy Nigel stopuje mamuta už delší dobu, ale ukáže se že jej stačili zabít pravěcí lidé. 3. Epizoda je o tom že se Nigel pokusí přivést jakéhosi létajícího dinosaura, jehož jméno je až příliš generické než abych si ho pametal. Samotná epizoda je poměrně akční díky užití toho nejlepšího klišé jež je ve filmech s dinosaury. Ano, je to vybuchující sopka. Přesto je scéně dodán potřebný feel realističnosti, díky tomu že si Nigel nasadí dýchací masku a oblast opouští chvíli po erupci. Ve 4. Epizodě Nigel přivede zpět šavlozubého tygra. Zde se také odehraje pravděpodobně ta nejsmutnější scéna pod kterou se kdy podepsala dokumentární divize BBC. U smrti matky šavlozubého tygra a jejího dítěte jsem neměl daleko k slzám. 5. Epizoda je moje nejoblíbenější. Zde Nigel podniká výpravu do mého nejoblíbenějšího období pravěku. Do Karbonu. Setkává se zde se všemi těmi divnými a fascinujícími obrovskými brouky té doby. Oceňuji také scé u kde je Nigel napaden jakousi rybou v jezírku přes které se snaží dostat. Je to jeden z nejvíce nervy drásajících momentů seriálu. Ten končí se 6. epizodou, kdy se Nigel vydává přivést to nejnebezpečnější zvíře ze všech ke kterým se dostal. A to je obrovský krokodýl deinosuchus. Nigel stráví několik dní v okolí jezera kde se dinosuchové nacházejí, přičemž k večeru prochází lesem. Tato část je překvapivě děsivá. A mnohonásobně se to zhorší když díky stopám zjistí že se v lese nachází smečka Certosaurů. Výsledkem jsou nejděsivější momenty mého dětství, které mě dokázaly přikovat k sedadlu i dnes. Nigel pokračuje v cestě lesem, přičemž neví kdy na něj jakýkoliv z těchto predátorů "vybafne". Celý seriál vrcholí "prison breakem" kdy všechny druhy které se nacházely v parku začnou utíkat. Nebudu spoilerovat jak to s nimi dopadne. Mohu snad jen říct že to je jedna z nejlepších dokumentárních sérií jakou kdy BBC vyprodukovalo.

• 12.6.2018  16:06
    Korgoth of Barbaria (TV film) (2006)

Takhke má vypadat fantasy! Fanoušek Barabara Conana, jako já tuto parodii prostě ocení. Škoda že se upistilo od původního úmyslu a neudělali více dílů.

• 10.6.2018  00:15
    Backstage (2018)

Film jsem neviděl. Ani nehodlám. Ovšem hraje v tom Ben Cristovao a tak to posílám do prdele rovnou, jakože já se jmenuju já, to vám přísahám!

• 6.6.2018  20:50
    Queen: Bohemian Rhapsody (hudební videoklip) (1975)

Nejlepší song všch dob. Ovšem klip ze začátku není nijak kvalitní. Vypadá to prostě jako další záznam z koncertu. Ale ve chvíli kdy přijde druhá polovina písně a slavná wall of faces tak člověku dojde že tohle je masterpiece i co se klipu týče. Povinnost pro každého kulturně založeného člověka!

• 4.6.2018  20:42
    Linkin Park: One Step Closer (hudební videoklip) (2000)

Hidba jako vždy vynikající. Ovšem klip jako takový není úplně dokonalý. Jsou zde scény kdy se pokoušeli hrát si se světlem, ale výsledky nebyly valné. Přesto je koncept klipu velmi zajímavý a démoni jsou úžasně ztvárněni.

• 3.6.2018  09:06
    TIE Fighter (2015)

Nádhera! Co může být nádhernějšího než sledovat Imperiální hvězdné destruktory, jak likvidují povstaleckou flotilu? Jedná se prakticky o přehlídku imperiální technologie, TIE fightery, Interceptory, Bombery, 2 Hvězdné Destruktory a dokonce jeden Indertikor. Tahle sebranka se postará o likvidaci povstalecké flotily za doprovodu metalové muziky? Co by mohlo být víc drsné? Snad jen kdyby jim velel Thrawn...

• 2.6.2018  22:14
    Vévodkyně (2008)

Výborný historický film. Z počátku se jedná o stereotypický film z této doby, postupem času však nalaďuje temnější, až depresivní tón. Do očí však bije uspěchaný konec nekonec, který mě vyloženě nasral. Ale hele! Keira má v tomto filmu lesbickou sex scénu! Co víc než tohle chtít?

• 2.6.2018  21:39

Hraje tady Kopecký. Nic víc nepotřebuji.

• 30.5.2018  16:41
    Manowar - Die For Metal (hudební videoklip) (2007)

Jaké to překvapení pro mě bylo když jsem zjistil že na ČSFD se dají hodnotit klipy k muzice! Od té chvíle, kdykoliv jsem nevěděl co mám zhodnotit, prostě jsem se podíval na svůj playlist. Ovšem nyní ke klipu. Práce s kamerou a světly je nádherná. Zpěvák zpívá, kytara hraje a publikum poskakuje. Ovšem tohle by nestačilo na hodnocení jež jsem uvalil. To co mě skutečně posadilo bylo to že klip byl natáčrný jen na keden pokus. Ke všemu na živém koncertu. Bravo, pánové! Bravo! For Heavy Metal we will die!

• 30.5.2018  16:37
    Sabaton - Uprising (hudební videoklip) (2010)

Hodnotím klip... Ano! Má s tím někdo problém? Ne? Děkuji. Každopádně. Sabaton je kapela známá z velké části tím že ke svým songům klipy nedělá. K této Metalové pecce se ale ke klipu zmohli. A jen mě to utvrdilo v tom že by měli klipy dělat častěji. Varšavské povstání je zde zachyceno krásně a na obětování Poláků jsem tady shledal něco hrdinského. Vše to podtrhuje fakt že bitvy ve Varšavských ulicích krásně korespondují s muzikou. Ta se tak stává silnou oporou konečného výsledku. Výhradu tady mám jen k tomu že konflikt zde působí poměrně malý. Ovšem na to jaké omezené prostředky kapela v té době měla se jedná o výbornou práci.

• 29.5.2018  21:01
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Měl jsem tu smůlu že jsem viděl celou epizodu této esence kreténství... Mám jen jednu otázku... Co to kurva?!

• 28.5.2018  18:54

Nebudu lhát. Poměrně jsem se bavil. Jasně příběh se recykluje a horor už taky vzal za své. Ale i tak si to člověk vesměs užije. Nápad použít skupinu žoldáků jako hlavní protagonisty se mi líbil, i když ze začátku jsem měl spíše obavy. Postavy jsou víceméně dobré. Ano, sice jsou zde některé nevýrazné a špatné, ale ty režisér nechává naštěstí rychle zabít různě brutálními způsoby. Samotná hlavní protagonistka, Ripleyová mi už neseděla tolik jako dřív. Měl jsem prostě radši její mladší, ne tak zkušené já. Je fakt že tady jsou některé zajímávé a místy dokonce napínavé scény, ale na masterpiece kterému říkáme 1. Vetřelec to už nemá. Nic to ale nemění na faktu že když se Ripleyová vrácí na Zemi, je to poměrně emotivní moment. Přeci jen o tohle se snažila už od prvního dílu. A nyní můžou její výborný charakter konečně přestat prznit...

• 23.5.2018  20:25

Myšlenka filmu je nádherně poetická. Vyvrhelové, nechtění lidé, zločinci a vrazi. Spodina společnosti, je nucena bojovat za záchranu té samé společnosti, jež je odsoudila k záhubě. Tento film si nebere servítky a krásně dokazuje že ani Američani nebyli svatoušci. Povraždit Německé důstojníky i s jejich rodinami? Nemáme s tím problém! Znásilňovat Němky? Nemáme s tím problém! Střílet do nevinného personálu? Žádný problém! Válka je zlá a zlo je pácháno každou stranou. Neexistují hodní ani zlí. Jsou jenom lidé. A tento snímek, ačkolic se snaží Ameriku co nejvíce glorifikivat, to ať už zámerně, či omylem dokazuje.

• 23.5.2018  20:16

Mnohem víc intenzivní než jsem čekal. Filtivní svět hry Papers Please zde byl nádherně (nebo spíš děsivě skutečně) zachycen. Atmosféra je hustá tak, že ani ten nůž co vám ho každý den nabízí Horst v teleshoppingu ji nerozkrájí. Fakt že postavy mluví rusky a jsou hrány ruskými herci dodává třešničku na už tak dokonalý dort. A twist na konci je jak nečekaný, tak šokující. Mohu vřele doporučit, ať už jste hru hráli nebo ne, těch 10 minut za to stojí. Sláva Artostze! Smrt Kolechii!

• 21.5.2018  18:11

Popravdě jsem si tento snímek užil. Johny Depp, Eva Green a fucking Alice Cooper v jendom filmu?! I want more! Příběh je primitivní, ale přesto zajímavý. Herecké výkony jsou výborné, i když od Deppa bych tady čekal víc. A ve filmu je Alice Cooper! Alice Cooper! A navíc tam hraje svou muziku kdykoliv je na scéně! Už jen kvůli němu tento film určitým způsobem doporučuji.

• 21.5.2018  18:06

Tenhle film prostě nefunguje. Jídlo co mluví? V pohodě. Jídlo co mluví sprostě? Výborně! Jídlo co má svý vlastní trhlý náboženství? Počkej... Co to kurva? Tenhle film si postavil marketingovou kampaň na tom že jídlo mluví sprostě. A o tom to opravdu je. Není tu žádný pořádný příběh ani žádné pořádné vtipy. Prostě jídlo mluví sprostě. A to je všechno. Za tu pozornost to nestojí.

• 19.5.2018  23:15

Mnoho věcí film zachytil pravdivě. A ačkoliv to je už nějaký čas co jsem snímek viděl, pamatuji si že jsem cítil smrdutý dech jakéhosi chlapa... Ten chlap se jmenoval Marx, a jeho dech byl cítit socialismem. Film upozorňuje na nedostatky kapitalismu. A to je něco za co se nemůžu úplně postavit. Přesto doporučuji. Jelikož ten chlap co cestuje časem je oficiálně nejdrsnější animovaná postava vůbec! A to je víc než dost důvodů.

• 19.5.2018  23:06

Sakra! Upřímně jsem čekal že to bude horší! A jak příjemně jsem byl překvapen! Původně jsem si myslel že se bude jednat jen o pouhou parodii na Jamese Bonda. Nakonec se z toho vyklubala špionážní storka která by se mohla některým bondovkám v klidu rovnat. Ale hezky popořadě. Postavy? Výborně napsané. Hlavní protagonista je sympaťák a Harry, jeho učitel, je ten nejlepší gentleman jakého jsem kdy viděl. Ale když jsme u těch postav... Asi bych měl zmínit padoucha, nemám pravdu? Samuel L. Jackson mě ve své roli opravdu překvapil. Ze všech zločinců jež chtěli vyhladit lidstvo, se on řadí mezi ty nejlepší. Nebál bych se říct, že do určité míry se jedná o parodii na samotného herce. Avšak o parodii v dobrém smyslu slova. Abych to zakončil. Kingsman se stal překvapením jež mělo být odsouzeno k zániku. Místo toho se ale právem zařazuje mezi nejlepší akční filmy všech dob, s tou tejlepší rvačkou jakou jsem kdy v jakémkoliv filmu viděl.

• 19.5.2018  18:49

Nikdy jsem si nemyslel že se takhle zasměju u filmu jež je myšlený pro děti. Spoustu narážek na originální filmy dělají z tohoto krátkého snímku prakticky parodii na Star Wars. Parodii která výborně funguje.

• 19.5.2018  16:31
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Tohle je jedna z nejlepších věcí jakou vám svět Star Wars může nabídnout. Tohle myslím vážně, celou prequelovou trilogii to překonává několikanásobně a nové filmy to hravě strčí do kapsy. "Ale recenzente, tohle je seriál pro děti!" Mohl by jsi říct čtenáři. Řekněme že v seriálu se řeší věci jako terorismus, uprchlická krize, vojenská logistika, strategie a dokonce i politický systém Republiky. Víte co, takové ty věci kterým děti ani nerozumí. "Ale recenzente, prequely byly sračky! Proč bych se měl podívat na seriál který se zaměřuje na tohle období?" Mohl by jsi opět říct. Aby bylo jasno. Tento seriál byl udělán lidmi kteří nesnášeli prequely a snažili se je tímto seriálem co nejlépe spravit. A kurva, fakt že se jim to povedlo! Veškeré problémy prequelů jsou tady odstraněny. Jar Jar je vyjma pár dílů v první sérii nepoužit, Dialogy dávají smysl (koukám se na tebe I don't like sand) a všechny postavy jsou pojaty dobře. Anakin vás ve filmech sral, nemám pravdu? Tak se připravte na to že po tomhle zážitku to bude vaše nová oblíbená postava! V tomto seriálu více odpovídá Obi-Wanovu popisu z epizody IV. ("Byl to ten nejlepší stíhač v galaxii. A chrabrý bojovník... A dobrý přítel.") Další postava kterou si užijete je také již zmiňovaný Obi-Wan. V seriálu působí jako takový ten sarkastický strýček který myslí všechno dobře, ale stejně až se zase potkáte, bude si dělat prdel z toho že jste ještě panic. Rozhovory mezi ním a Anakinem jsou často ty nejlepší dialogy v celé epizodě. Jsou to takoví dva bráchové kteří neustále bojují bitvu o to, kdo koho setře lépe. Když jsme u postav, hodilo by se probrat nové příchozí, jež jsou exkluzivky pro tento seriál. Začněme Ahsokou Tano. Ta je výbornou postavou. Ačkoliv to je ze začátku otravná puberťačka, postupem času z ní vyroste uvědomělá adolescentka. Další novou postavou je Asajj Ventress. Což je prakticky to samé, ale na temné straně. Postavy jsou celkově kvalitní, ale přesuňme se k hlavnu důvodu proč je seriál tak výborný. A to je Darth Fucking Maul! Ten se v seriálu vrací k životu a vydává se zabít každého kdo mu v minulosti působil potíže. Jeho prioritou je samozřejmě Obi-Wan jež ho rozsekl vejpůl zpátky v 1. epizodě. Zní to jednoduše? Nezní to jako něco cy by stálo za pozornost? Co kdybych vám řekl že v jeho pomstě mu pomůže jeho bratr Savage Opress (což je větší a nasranější verze Maula), flotila pirátů, Mandaloriané (chlapi co se promenádují v brnění Jango Fetta), zločinecké kartely celé galaxie a do toho se přidá mystický a okultistický kult Nočních Sester, jež využívají vlastní druh magie. Maul se s touto sílou vydáva zmasakrovat galaxii a sám se vrhá do boje proti celým armádám. Republika a Konfederace proti němu musí bojovat společně a dokonce ani povstání v jeho vlastních řadách jej nezastaví. Celá tahle dějová linka vyvrcholí tím že z úkrytu vyleze samotný Darth Sidious. Nebudu spoilerovat jak konfrontace mezi nimi dopadne. Řeknu snad jen že to je jeden z nejlepších duelů ve Star Wars celkově. Je zde mnoho dalších aspektů které bych rád vyzdvihl. Kloni, vesmírné bitvy, válečné zločiny a partyzánská válka. Výborné je také to že Republika zde není svatá. Jak se dozvídáme v 5. sérii, nejenom že páchá válečné zločiny stejně jako separatisté. Dokonce neváhá vraždit vlastní lidi aby podpořila válečné úsilí. Je to mnohem mrazivější než by se mohlo zdát... Každopádně tady to zapíchnu. Napsal jsem to delší než jsem plánoval a myslím že už to stačí.

• 19.5.2018  15:47

Myslím že říct, že se jedná o můj nejoblíbenější film bude stačit, ne? Ok, klid, chápu, nebude... No nic, ideme na to. Začněme u příběhu. Který je v konečném důsledku jednoduchý. Ovšem způsob jakým je vyprávěný z něj dělá mistrovské dílo. Postavy jsou výborné, nejen že jsou sympatické, ale působí i jako normální lidé. A to proto že vedou naprosto normální konverzace. Soundtrack je výborný. Mnoho songů vám zůstane v hlavě ještě dlouho po konci filmu. Pulp Fiction je výborný film, s tunou legendárních hlášek ("Slyšels mě ty vidláku?! Ještě jsem s tebou hochu neskončil, tvá prdel pozná středověk!"), úžasnými postavami, solidním příběhem a nezapomenutelným soundtrackem. Film si užije každý kdo není naprostý barbar.

• 19.5.2018  15:45
    Babovřesky (2013)

Klasická "Troškovina". Debilní postavy, příběh a k soundtracku se radši nebudu ani vyjadřovat. Za celý film jsem zpozoroval jen jednu vtipnou scénu. Což je dost slabé na to že se má údajně jednat o komedii. Ať už si tento komentář čte kdokoliv, radím mu aby radši na tento film ani nemyslel.

• 19.5.2018  15:44

Komedie o terorismu a konfliktu mezi Arabi a Izraelci? Co se tak tváříte? Potřebujeme něco co je politicky nekorektní! Hlavní hrdina, prakticky izraelský Chuck Norris, jménem Zohan pracuje už řadu let pro Izrael a bojuje proti teroristům, jednoho dne ale dospěje k názoru že chce být kadeřníkem. Zní to jako píčovina? Ano, a i takový je celý film. Ten mě paradoxně bavil nejvíce na samotném začátku. Začátek je plný vtipů a odkazů na politickou situaci. Ovšem po první čtvrthodině se film začne držet víc při zemi a místo vtipů na židy a araby si začne dělat srandu ze sexu. To je ale tak ohrané téma že film brzy přestane být vtipný. Bohužel se ve své druhé polovině snímek mění na romantický film, a začne být vyloženě nudný. Postavy nejsou dobré, ale ani vyloženě špatné a soundtrack je non existentní. Hodnocení mohlo dopadnout hůř, ale díky první čtvrthodince se můžeme spokojit se třemi hvězdami.

<< předchozí 1 2