Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Není úplně nejšťastnější, když poslední naději lidstva představuje tak lobotomizovaná partička, jíž Burger nechává roboticky popisovat to, co zároveň sám ukazuje, a která je vždy tři světelné roky za divákem. To, že si tvůrci očividně někde přečetli opravdu hodně krátký populárně-naučný článek o sociologických experimentech, z toho taky šíleně trčí.

The Empty Man (2020)

Působí to, jako kdyby chtěl pozdní Richard Kelly imitovat Ariho Astera, takže se to po tíhou zjevných ambicí a vinou nevyrovnaných hereckých výkonů často rozpadá, přesto to chci nadhodnotit kvůli tomu, jak to rámuje teenagerskou duchařinu, evidentně navzdory dělníkům marketingu i studiu, které se ani neobtěžovalo na začátku aktualizovat svoje logo. Bude to růst.

Sound of Metal (2019)

Zejména v prostřední pasáži v komuně je to trochu monotónní, ale přesto měl být tohle ten film z karavanu a s lidmi na periferii, který sebere Oscary.

Mortal Kombat (2021)

Vůbec nevadí, že je ta šablona o vyvoleném ohlodaná na kost, problém je, že už je to po Detektivovi Pikachu nebo Godzille a Kongovi další ptákovina od Warnerů, která se nedokáže ve své debilitě aspoň trochu uvolnit a na nějaké úrovni si ji užívat. Což pak nejde ani mně.

Had (2021) (TV seriál)

Po třech dílech je to spíš únavné, což je škoda, protože to má papírové parametry dalšího netflixovského hitu. Ve výsledku to ale spíš zaměňuje psychologii velmi slibných postav za banální hru významných pohledů a žánrový drive za nekonečné vysvětlovačky pro debily. Hustle s diamanty asi fakt jedině se Sandlerem.

Mank (2020)

Asi by se to dalo ocenit víc, ale takhle těsně po zhlédnutí musím říct, že jsem se u toho cítil jako při konverzaci, u který hned na začátku ztratíte niť, ale musíte se ztuhlým úsměvem kývat a vydržet až do konce.

Chaos Walking (2021)

Dokonale marný festival špatných (nebo vystřižených) rozhodnutí, který by působil nedomrle, utrápeně, bezradně a zastarale i před sedmi lety, kdy zažívaly tyhle young adult věci peak. Možná to fakt měli raději vůbec neuvádět, a místo toho udělat film o filmu, který by začal tím, jak Charlie Kaufman odevzdává první verzi scénáře.

Godzilla vs. Kong (2021)

Je škoda, že film, v němž se cestuje do středu země, a v němž se Mechagodzilla porazí tak, že se nalije tekutina do počítače, je celkově tak nezábavný.

plakát

Nadějná mladá žena (2020)

To, že to z jedné strany schytává hejt za to, že "všichni muži přece nejsou takoví", a z druhé, že to skrze hlavní postavu "znevažuje hlas oběti sexuálního násilí", asi spíš znamená, že Emerald Fennell dělá něco dobře. Oproti třeba takovému I Care a Lot to umí přesvědčivě uvolňovat a zase utahovat napětí, aniž by to drhlo, což je mazané, protože tomu filmu nesvědčí, když se nad ním moc přemýšlí.