Mrazivá pomsta (2019)

Upřímně jsem nevěděl jak některé scény brát, jestli jako černý humor, nebo to tak mělo být v příběhu. Každopádně jedno je jisté, tyhle role Liamovi sednou jak poklice na hrnec a mrazivá pomsta je příjemným thrilerem, kde se nejde pro kulku daleko! Když Coxmanovi zabijí kvůli drogám syna, rozhodne se vzít osud do svých rukou. A příležitost se díky jeho povolání a navíc skvělému alibi (muž roku, co pomáhá každý den lidu při odklízení sněhu) úplně vybízí. Začíná likvidovat gang od spodních sfér, těla a důkazy hází ze svahu do řeky a na obrazovkách vidíme postupně jeden křížek za druhým jelikož rozpoutá válku i mezi kartely! 60%

John Wick 2 (2017)

Další pokračování akční jízdy, kdy má Wick na základě krevní přísahy pomoci svému bývalému kolegovi, kterého však odmítne. Poruší tím ale stanovená pravidla a ihned se stává terčem! Přichází o svůj dům a vydává se do akce, které je tu daleko více. Zápletka už není tak originální jako tomu bylo v předešlém díle, ale i přes to do toho Wick pořádně šlape a otvírá bránu do pekel! 75%

John Wick (2014)

Co může být opravdovou noční můrou? Vyloupit bývalého nájemného zabijáka, ukrást mu auto a zabít mu přitom psa, který byl jediným co mu zbylo po jeho milované! To rozpoutá neskutečnou akční jízdu, při které bude létat kulky, stříkat krev a křupat kosti. Tohle je prostě styl obávaného baby yagy, coby Johna Wicka na své akční cestě za pomstou! 75%

John Wick 3 (2019)

Jsou filmy, které s každým dalším pokračovanim postupně klesají na kvalitě. John Wick je pravým opakem! Prvním dílem nasadil vysokou latku, kterou ale drží pro další díly a co víc, přidává na akci neskutečně vysoko oktanové tempo! Tam kde druhý díl skončil, když baba yaga odchází z hotelu s hodinovým náskokem, tam se i pokračuje! A hned v úvodu dostáváme naservírované akční bitky, kdy je na něj vypsaná hodně tučná odměna a jemu nezbývá moc času než na něj oficiálně půjdou snad všichni z města! Film nepolevuje snad nikde.. A když opomene nepřátele, které občas jakoby otáleli se svou katanou, nebo úderem, dále nemožná zranění, po kterých by byl mrtvý už na začátku a vezmeme to jako adrenalinovou akční jizdu, kde se nad tímhle nemůže přemýšlet, tak tu máme opravdovej akční nářez na adepta roku! Za mě asi nejvíc přehnané scény na motorkách, v hotelu a konečný pád Wicka. Jinak super efekty, výborná hudba a zvýrazněné rány i střely, skvělé bojové pasáže, hodně luxusní scény se psy a k nim sexy Halle Berry, ale i pohled na postupně unaveného Wicka! Celkově podání s příběhem, kamera, další herecká obsazeni (mimochodem u Fishburna jsem si říkal, že by to takhle blbě schytal bez soubojů a byl s nim konec), to vše a mnohem víc ho zase posunuje o level výše! 80%

Najednou jsme rodina (2018)

Zajímavé podání pěstounské péče, které není úplně komedií a poukazuje jak na děti v domovech, tak na samotné budoucí rodiče a jejich život poté! 65%

Půlnoční láska (2018)

Pokud máte rádi teen pohádky, romantiku se vším všudy a nevadí Vám milostný příběh, který nekončí šťastně, usedněte a připravte si kapesníky! Katie je celý život uzavřená pod rolety oken, krom pravidelných návštěv doktorů, jelikož trpí ojedinělou nemocí na denní světlo. Roky plynou a ona dospívá a touží po lásce. Tajně obdivuje Charlieho, který chodí kolem jejího domu každý den již několik let. Díky lásce k hudbě, chodí Katie po setmění hrát na kytaru na nádraží. Když jí tam jednoho dne spatří Charlie, začne se o ní zajímat až se do ní zamiluje. Netuší však jakou má nemoc a ona nechce pokazit jejich společné zážitky. Prožívají tedy krásné okamžiky do chvíle, než se jednoho rána po večerním výletě vzbudí na pláži a Katie zjistí, že vychází slunce! 70%

Ticho před bouří (2019)

Serenity se od začátku prezentuje jako velký lov na nepolapitelného tuňáka kdesi na odlehlém a poklidném ostrově. Ovšem od příjezdu bývalé ženy Bakera se začíná rozplétat kolotoč, který vše změní! Hathaway přijela s nabídkou, při které nabízí 10 milionů za smrt svého muže, který jí a jeho syna terorizuje. Plán je jednoduchý, vyjet na moře na lov ryb, opít jejího muže a nastražit vše jako nehodu přes palubu! Do té chvíle se mi film líbil, ale po zjištění, že je vše jen hra, kterou si vymyslel syn po otcově (Bakerovi) smrti jsem měl opravdu zamotanou hlavu! 55%

Avengers: Endgame (2019)

Nemůžu si pomoct, ale završení trilogie mě nechalo chladným. Délka mi v kině nepřišla až tak dlouhá jak se zdálo, ale rozdělil bych film do 3 části. 1/3 úvod a chmury všude kolem, hrdinové a jejich city, navratilec Ant-man. 2/3 spojení hrdinů, humor a stroj času. 3/3 bitva, vsichni hrdinové marvelu, finále, konec! Sečteno podtrženo bylo to dokonale nedokonale, sice emotivní, humorné ikdyz více na úkor Thora, nejlepší hlášky Antman a Hulk, technický jako vždy skvělé, ale za mě lepší průměr posledního dílu! Captain si užil život, Iron Man to jako jediný odnesl, což napovídal i trailer, ostatní můžou natáčet další díly, což by šlo vlastně do nekonečna v nejake časově smyčce! 65%

Mimo kontrolu (2016) (seriál)

Po shlédnutí 1.epizody druhé řady - ztroskotání Titaniku se jedná opravdu o kvalitní seriál zabývající se fakty a vysvětlením nehody z technického hlediska! Po odvysílání prvního dílu Černobyl z první řady, který jsem bohužel viděl až poté, musím jen opět podotknout kvalitu podání, kde se prolínají záběry z dané doby a vizualizace s vysvětlením. 80%

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Nahá míle, Spolek Beta...to ještě šlo, ikdyž s klesající tendencí kvality, ale kniha lásky??? To už je opravdu asi jen kvůli komerci! 20%