kOCOUR

kOCOUR

Petr Čihula

okres Praha
Felis sapiens z MovieZone.cz

homepage
Skype: k0c0ur

3753 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Seriál, kterému jsem zasvětil značnou část svého života, ať už jde o jeho sledování, citování replik mezi přáteli (díky čemuž jsem si vysloužil přezdívku jednoho člena posádky, která mi zůstala dodnes ;) nebo vaření oblíbení Listerových pochutin. Ne, nezbláznil jsem se. Tenhle sitcom mě opravdu ovlivnil úplně od kořenů mé osobnosti a jen díky němu jsem tam, kde teď jsem A kde že jsem? Uprostřed vesmíru, tři milióny let od Země...

 • poster

  Banshee (TV seriál) (2013)

  1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů.

 • poster

  Podfukáři (TV seriál) (2004)

  Pátá série mě definitivně utvrzuje v tom, že jsem do Podfukářů zamilován z celého srdce. Neustálá obměna postav ničemu nevadí, změny ve vedení nepřekáží - všichni z téhle party jsou natolik charismatičtí a sebejistí, že mohou zastat jakoukoliv úlohu v týmu. Stoprocentní pohoda, scenáristická i režijní lehkost, chuťový ocas každého dílu tak rozměrný, že si o tom libovolná celovečerní epizoda Dannyho parťáků může nechat jenom zdát. Naprostá paráda, která se neokouká.

 • poster

  Domek z karet (TV seriál) (2013)

 • poster

  Firefly (TV seriál) (2002)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Po opětovném zhlédnutí zvedám o jednu. Toliko sofistikovaný humor a neustále zvedanou kvalitativní laťku po stránce scénáře nenabízí žádný jiný současný seriál.

 • poster

  Most (TV seriál) (2011)

 • poster

  Newsroom (TV seriál) (2012)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)