inutihar

inutihar

okres Blansko

• 29.1.2017  15:43
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Krátké, úderné, místy vtipné. Pokud vás baví český fotbal, možná si v tom najedete něco víc.

• 27.12.2016  11:22
    Bikini Beach (1964)

Nutné sledovat v kontextu "beach party" série, nepřipravenému diváku zřejmě exploduje hlava.

• 21.11.2016  00:08
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Děsně nevyvážné. Ale Lubor s Liborem by si zasloužili vlastní seriál.

• 28.10.2016  13:18
    Aerograd (1935)

Pro stalinistický Sovětský svaz je docela příznačné, že část štábu včetně některých představitelů hlavních rolí (Stepan Šagaida, který hrál Glušaka) byla v roce 1937 zatčena a následně popravena.

• 26.7.2016  08:37

Objektivně to asi není dobrý film, ale... Nemůžu si pomoci, bavilo mě to.

• 17.6.2016  09:06

Lepší tři. Nejvíc to na mě působilo jako pilot vysokorozpočtového TV seriálu, který bych určitě chtěl sledovat.

• 1.6.2016  00:48
    Zvrat: Washingtonovi špioni (TV seriál) (2014)

(aktualizováno v srpnu 2017) Rozjezd první série byl dost pomalý, což asi dokázalo odradit diváky čekající válečnou akci. I špionážní hry se rozjely až na konci.Druhá série naštěstí působilá výrazně lépe. Třetí série rozhodně nejlepší jak scénaristicky, tak z pohledu produkce a vývoje postav. Čtvrtá série byla dost poznamenáná tím, že AMC se rozhodlo seriál ukončit a bylo tedy nutné vyhrát válku za nezávislost a zároveň uzavřít osudy všech postav v deseti dílech. Dost bylo vidět, že AMC nemá rozpočet na to, aby seriál působil opravdu dobově, triky slabé i na televizi a masové válečné scény odehrávalo pár statistů. Jinak jsem byl spíše spokojen, přece jen z této doby moc jiných seriálů není.

• 24.5.2016  19:29

Toto americké sociální drama nastavuje zrcadlo pokryteckému světu amerických farmářů. Monotóní rytmus sexuálních scén nutí diváka přemýšlet nad zdrcujícím stereotypem špinavého venkovského života, jemuž nezabrání ani rozvolněnost rodinných a partnerských vztahů.

• 19.5.2016  21:42

Tchajwanský příspěvek do záplavy šaolinských filmů s hostujícím klasikem Gordonem Liu. Nesmyslný děj, divná hudba, špatné střihy, nenavazující kontinuita a pocit, že je něco ztraceno v překladu (oldchoolový anglický dabing). A samozřejmě souboje každých asi pět minut. Co víc si přát?

• 8.5.2016  23:09
    Shock Waves (1977)

Že je naprosto pochybná logika děje, to se dá z premisy filmu tak nějak očekávat, ale že absentují gore a nahota je trestuhodný nedostatek.

• 3.5.2016  21:17
    Carnage (1985)

Dostanete přesně to, co slibuje název, víc vlastně ani není potřeba psát. Z nějakého důvodu mám problém dát víc než tři hvězdičky, ale rozhodně to stojí za vidění.

• 29.2.2016  13:08

Price si svoji roli, parodující jeho hororová vystoupení docela užívá. Bonusové body za Erica Von Zippera a vůbec celou tu šíleně nesmyslnou zápletku. Vlastně jsem se u toho docela bavil, byť pro běžného diváka, neznalého "beach party" filmů to bude asi nesledovatelné.

• 31.1.2016  18:57

Já bych to asi tak neodsuzoval, v kontextu "beach party" filmů z 60. let a na to, že to je šestý díl serie s Frankiem a Dee Dee to určitě není ten nejhorší.

• 4.4.2015  19:50

První dva díly třetí série jako film. Klíčové protože se objeví Pamela a její saxofonové sólo nám napoví, že sledovat Pobřežní hlídku s vážnou tváří nebude možné.

• 2.2.2015  22:46
    Megaforce (1982)

"Nejhorší zadní projekce všech dob". Jinak jsem se nečekaně dobře bavil, kdyby mi bylo jedenáct, byl bych z toho určitě úplně nadšený a ani bych nevnímal, jaká je to vlastně ptákovina. Jako zkušenější divák oceňuji, jak je majorka Zara silná ženská postava, vnášící do filmu nečekaně silný feministický aspekt a docela dobře hlavního hrdinu stírá. Tedy, než se do něj zamiluje. Čemuž jsem se fakt divil, protože Bostwick v těsné zlaté kombinéze rozhodně nevypadá jako válečný hrdina, ale spíše jako gay disko tanečník.

• 2.2.2015  10:12
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Řekl bych, že úměrně růstu výše platů herců klesá zábava... Nebo by možná část těch peněz mohla produkce investovat do kvalitnějších scénáristů. První tři série jsou výborné, ale čím je číslo série vyšší, tím je to horší. Hodnocení z pěti hvězdiček, které jsem dal před nějakými čtyřmi, pěti lety, snižuji na tři, ale mrzí mě to.

• 25.1.2015  15:25
    Dostanu tě! (1985)

Báječná léta osmdesátá.

• 23.12.2014  21:45

Nevim. no... Nějak mě to úplně neuspokojilo. Od Thorinovy smrti jsem čekal něco víc, stejně tak mi vůbec celý konec filmu přišel tak nějak useklý až odfláklý. Nechce se mi věřit, že by to mělo být jen "trailer" na rozšířenou edici, která mi chybějící dílky skládačky doplní.

• 3.12.2014  14:56

Příjemná béčkově akční záležitost ze 70. let. Charlton Heston vypadá a mluví jako Arnoldovo dvojče. Ze tří adaptací románu R. Mathesona asi nejslabší, nicméně s největším guilty pleasure faktorem.

• 25.9.2014  09:24

Dokument po obsahové stránce velmi zajímavý. Trochu ho sráží exploatační provedení, kombinace mluvící hlavy (tehdy jeden z největších expertů na dané téma v USA) s téměř pornografickými sexuálními scénami byla zajisté účinná, ale Wishmanovské filmařské (ne)kvality nebylo možné přehlédnout.

• 5.7.2014  21:53
    Surfařky z vesmíru (TV seriál) (2012)

Něco jako Spadla z oblakov, ale se surfařkami. Guilty pleasure jak vyšité. V češtině to je stejně debilní jako v originále :-) Ale ty vlny na Gold Coast... Nádhera.

• 18.5.2014  11:12
    Friends with Better Lives (TV seriál) (2014)

Ano, hodně prvoplánovité s lacinými dvojsmysly, ale s tolika vtipy v jednom dílu, které by HIMYM vystačily na sezonu. Příjemné osvěžení, byť spíše jednohubka. Škoda, že CBS to zrušila.

• 4.4.2014  22:04

Ještě větší chaos než jsem u staré italské SF zvyklý, v druhé polovině filmu jsem prakticky netušil, co se děje. Internetové zdroje uvádí, že se jedná o verzi sestříhanou z originálu v 70. letech pro uvedení v USA, doplněná o trikové scény z jiných filmů, což může být důvod . Kvůli anglickému dabingu má i výrazně jiné dialogy. Ale ani tak nemyslím, že by ten originál byl výrazně lepší. Děj krásně shrnul Zelvopyr, já bych jen dodal, že divák nemrava si s oběma ženskými představitelkami skutečně užije.

• 22.12.2013  02:00
    Wadjda (2012)

Můj třetí saúdský film. Nejvíc profesionální, nejvíce internacionální (koprodukce s Německem), ale bohužel ten nejméně saúdský... Jednoznačné zacílení na "západního" festivalového diváka. To ale nemění nic na faktu, že oba hlavní dětští představitelé byli výborní.

• 6.12.2013  00:00

Jeden z nejlepších filmů Stevena Segala. To ale rozhodně není pochvala. Potěší aspoň velmi slušný reggae soundtrack a Jimmy Cliff.

• 4.12.2013  23:01

If what you say is true, the Shaolin and the Wu Tang could be dangerous… Přiznejme si upřímně, že to je ptákovina stejná jako většina ostatních "šaolinských" hitů, které na přelomu 70. a 80. let hongkongská studia chrlila ve velkém. Do jisté míry legendární statut tohoto filmu pak souvisí zejména s tím, že hlášky z naprosto patafyzického amerického dabingu vysamplovali hudebnící z Wu Tang Clan na své debutové album Enter the Wu Tang (36 Chambers). No, ale bavil jsem se u toho...

• 3.6.2013  00:36
    Amerika (1994)

Je to Kafka, ale není to Kafka… Kafkovou knihou to je inspirováno jen velmi, velmi volně, ale atmosféra je typicky kafkovská. Pobavily aluze na další Kafkova díla a výprava a výtvarná stylizace, připomínající mnou milovanou Metropolis (a možná i Blade Runnera). Vlastně se mi to i líbilo, ale stejně jsem tak nějak čekal o něco víc...

• 18.5.2013  11:55

Hlavního padoucha(?) sežere žralok poté, co sabotoval jaderný reaktor (padouch, ne žralok). Nikdo o tom neví, ale nikdo nepátrá, proč už najednou hlavní padouch nikde není? A spousta dalších blbostí. Ale bavil jsem se.

• 18.4.2013  22:26

Krásný barevný retro-future Mars a superkrátké marťanské minisukně. Bohužel to shazuje standarně schématický scénář, který ke konci drží pohromadě jen s vypětím všech sil a vlastně ani nenabízí pořádný závěr. Ale o to v těchto filmech nikdy nešlo.

• 7.3.2013  13:06

No, nějak jsem těch 12 hodin v letadle zabít musel... Ale vlastně to docela šlo, Bollywood bežně nesleduji, takže to bylo docela příjemné zpetření.