rublik05

okres Kroměříž

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 28.2.2021  18:33

Přestože mě éra rychlodabingu minula, respektive se odehrávala několik let před mým narozením, tak musím přiznat, že mě dokument Králové videa neskutečně bavil, zejména svou uvolněnou atmosférou a komediálním nádechem. Člověk jako já, tedy nepolíbený daným tématem, se dozví nespočet zajímavých informací a zároveň se u toho neskutečně pobaví, takže úplně ideální kombinace. Díky střízlivé stopáži se divák nenudí, nostalgie a láska k filmům z něj číší každým okamžikem. Potěšila mě i zmínka o Film legends muzeích, která tu máme již 3 a jejich návštěva rozhodně stojí za to. Na závěr mi nezbývá nic jiného než uznat, že na české poměry jsou Králové videa velmi kvalitní a povedená záležitost, kterou by si žádný fanoušek filmů neměl nechat ujít. 10/10.

• 28.2.2021  17:52

Netflix po dlouhé době servíruje velice povedený krimi thriller, kterému dominuje především suverénní výkon Rosamund Pike, která si svou roli vyloženě užívá, a také dobrý záporák Peter Dinklage. Příběh je docela poutavý, plný zvratů, bavila mě příjemná atmosféra i pořádná dávka napětí. Díky svižnému tempu má snímek slušný spád, závěr se rovněž povedl. Upřímně řečeno jsem byl velmi mile překvapen, tento herecký koncert jsem si perfektně užil a rozhodně ho všem vřele doporučuji. 8/10.

• 28.2.2021  17:12
    Pomsta mravenců (TV film) (2008)

Hned na začátku mi bylo jasné, že tohle bude opravdu extra třída. Přišlo mi, že se jedná spíš o pomstu divákům a čistý hazard s divákovým zdravím. Podle mě je celý film jen jedna velká recese, protože si nedokážu představit, že tuhle hrůzu někdo s čistým svědomím natočil a dal do oběhu. Na druhou stranu nemůžu popřít, že mě "kvalita" snímku skvěle pobavila a mohu jen potvrdit, že těch 12% má zaslouženě. Nic víc k tomu asi ani napsat nejde, to se prostě musí zažít. 0/10.

• 28.2.2021  15:52

Velká škoda, že tvůrci jen víceméně prezentují již známé informace za komentářů tehdejších účastníků, zejména z řad policejního sboru. Druhou stranu reprezentuje jen pár druhořadých kriminálníků, kteří však nepřináší nic moc zajímavého. Diváka tak potěší především spousta dobových záběrů a nějaká ta snaha o dramatizaci. Chválím i za střízlivou stopáž, tři epizody jsou vzhledem k danému tématu tak akorát. Dost mi však vadilo časté opakování záběrů, především pak ze zveřejněných odposlechů, z kterých nešlo nic poznat, protože jsou patrně vytržené z kontextu a divák si je tím pádem nemá šanci dát nějak do souvislostí. I tak jsem se však dozvěděl kvantum zajímavých informací, takže za mě palec nahoru a Netflix si může připsat další povedenou dokumentární minisérii. 7/10.

• 26.2.2021  14:37

Daniel Radcliffe velmi mile překvapil. Jeho herecký projev zraje jako víno a role politického vězně mu perfektně sedla, nemluvě o zajímavém námětu, do kterého se tentokrát rozhodl pustit. Už na začátku mě zaujalo prostředí, ve kterém se děj odehrává, značně pošramocené tehdejší politikou apartheidu. Prostředí věznice se rovněž moc povedlo, působí mimořádně nechutně a stísněně. Největší devízou filmu je však atmosféra, která by se místy dala krájet a také perfektní práce s napětím, díky čemuž divák po celou dobu fandí postavám jak o život, s čímž úzce souvisí i dobrý výběr herců a sympatické postavy. Díky slušnému spádu a poutavosti jsem se ani na chvíli nenudil, závěr byl přímo dechberoucí. Není to sice žádný Shawshank, ale vysokou kvalitu a zajímavý nápad snímku upřít nelze. 8/10.

• 26.2.2021  13:45
    Gran Torino (2008)

Je až k nevíře, že z docela béčkového námětu se Clintu Eastwoodovi povedlo udělat perfektní a emocemi natřískané drama, které vás doslova pohltí svou otevřeností a přirozeností, s jakou jednotlivé postavy vystupují. Příběh se nese v pozvolném tempu, nechává naplno vyznít kvalitní dialogy, emoce a především nám pomalu odkrývá osobnost hlavního hrdiny, tedy drsného chlápka, který nenávidí téměř celý svět, přesto se však najdou situace, kdy se naplno projeví jeho pravá tvář. Strašně mě bavila ta autentičnost, souznění s postavami, pořádná porce emocí a dramatických chvil, které jsou geniálně zkombinované s těmi humornými, nádherná hudba, zkrátka přímo žánrový klenot. Závěr diváka doslova posadí na zadek. Neskutečná záležitost. Clint si vzal na paškál širokou škálu společenských témat, které zpracoval výjimečným způsobem s ohledem na citlivost a aktuálnost, což jen potvrzuje, jak kvalitním tvůrcem a hercem je. Geniální drama, bavil jsem se od začátku až do konce. 10/10.

• 25.2.2021  14:03
    Sněhulák (2017)

Sněhulák aneb jak totálně zprznit výbornou knižní předlohu. I takhle by se mohla tato severská detektivka jmenovat, alespoň by už divák dopředu věděl, co ho asi tak zhruba čeká za utrpení. Vše, co dokonale funguje v knížce, je zde totálně zabito mizerným scénářem, díky kterému vychází většina scén jako absolutní hlouposti, které nedávají absolutně žádný smysl. Absence kvalitních dialogů a nelogické chování postav ani nedává šanci si k jakékoliv postavě vytvořit nějaký vztah. Příběh by se dal shrnout následovně. Vrah vraždí, nikdo to pomalu nevyšetřuje, všichni se chovají mimořádně přihlouple, přičemž z ničeho nic hlavního detektiva osvítí Duch svatý a hned zná pachatele. Na závěrečném rozuzlením je nejlepší to, že pokud divák nečetl knížku, tak vlastně ani neví, co se dělo, proč se to dělo, zkrátka neví nic. Tak promarněný potenciál jsem už dlouho neviděl. Z milosti nedám odpad, i když by si to Sněhulák právem zasloužil. Hodnotím čistě nádhernou norskou přírodu a místy povedenou atmosféru. 2/10.

• 25.2.2021  13:40
    Modelář (2020)

Po dlouhé době jsem neměl z českého filmu pocit, že bych nejraději šel vrátit občanku. Modelář mě překvapil zajímavým námětem, který v sobě kombinuje jak otázku vztahů, respektive přátelství, tak i problematiku spravedlnosti, nebo chcete-li zkorumpovanosti systému a v neposlední řadě ještě hodnoty, které jako lidé uznáváme a na kterých stavíme. Jak Hádek, tak překvapivě i Mádl hrají výborně, role jim perfektně sedly a svými výkony rozhodně nikoho nepohorší. Děj má spíše pomalejší tempo, nechává vyznít především chování a jednotlivé charaktery postavy, občas je zápletka trochu vrtkavá, závěr mi přišel velmi unáhlený a poněkud jednoduchý. Nicméně oceňuji snahu o poukázání na problémy současné nejen české společnosti. Velká škoda, že tento pokus naráží na všudypřítomnou jednoduchost, kterou nezachrání ani dobré výkony a pěkné kamerové záběry. I když není Modelář nic světoborného, na české poměry vcelku solidní drama. 6/10.

• 24.2.2021  18:20
    Beyond the Law (2019)

Po předchozích seagalovkách jsem raději očekával všelicos, opět jsem ale byl velice překvapen, jak hluboko lze ještě klesnout. Sám velký Steven se tentokrát bohužel (nebo bohudík?) filmu prakticky nezúčastní, jeho 10 minut slávy spočívá v trapném moralizování a závěrečném souboji, který snad ani soubojem nazvat nelze. Příběh od začátku vůbec nedává smysl, díky totální absenci scénáře působí snímek spíše jako několik na sebe navazujících stupidních scén. Herecké obsazení je doslova strašné, nesympatičtí herci podávají hrozné výkony, mimo znuděného Seagala mě zklamal jak mimořádně nesympatický Messner, tak i extrémně trapný DMX. Soubojů je zde minimum, přestřelky jsou jedno velké utrpení. Kamera, jak už to tak u nízkorozpočtových záležitostí bývá, je čisté peklo, stejně tak jako naprosto příšerná hudba. Nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle je opravdu absolutní dno, které nemá s akčním béčkem nic společného. 0/10.

• 24.2.2021  09:26

Závěr epické trilogie pirátů je prakticky poslední povedený díl, u kterého si vždy řeknu, že trilogií měla celá série skončit. Trojka je opět fenomenální záležitost, plná drsných i vtipných momentů, povedla se podmanivá atmosféra, herecké výkony prvotřídní. Potěšil mě návrat kapitána Barbossy, který má stále velké charisma a svým způsobem celý film táhne. Jack Sparrow se opět postará o ty nejvtipnější scénky, u kterých jsem se neuvěřitelně bavil. Děj má zpočátku spíše pomalé tempo, pořádně se rozjede v podstatě až ke konci, kdy závěr obstarává monstrózní bitva, která je prakticky nejlepším momentem celého filmu. Dočkáme se ale i několika zvratů a nečekaných situací, vizuál je přímo skvostný, jde poznat, že na kostýmech a rekvizitách se rozhodně nešetřilo a bohatý rozpočet jde také poznat na různých tricích a efektech. Hudební doprovod z dílny Hanse Zimmera netřeba nějak dál komentovat. Piráty z Karibiku beru jako srdeční záležitost, takže i když mohl být snímek mnohem lepší, plný počet si i tak zaslouží. 9/10.

• 23.2.2021  11:03
    Slzy slunce (2003)

Po shlédnutí nejnovějších zářezů ve Willisově filmografii působí Slzy slunce doslova jako zjevení, které zažene zklamání a rozčarování a ukáže, jak povedené béčka Willis kdysi dávno točil. Drsné prostředí africké džungle, silný námět, poutavý děj plný emocí, dobré herecké obsazení, perfektně natočená akce, zkrátka vše, co má mít pořádný akčňák. Samozřejmě si tvůrci nemohli odpustit řádně "americký" závěr plný patosu, heroismu a patriotismu, ale tak s tím se asi dalo už dopředu počítat. Jinak ale nemám filmu moc co vytknout, je to perfektně natočený akční film s válečnou tématikou, který potěší jak milovníky akčních béček, tak i válečných filmů. 8/10.

• 23.2.2021  10:33
    Vodní svět (1995)

Příjemné vodní dobrodružství se skvělým Kevinem Costnerem, u kterého si však nejsem moc jistý, kde skončil těch 175 milionů dolarů. Námět je docela zajímavý, příběh mi však přišel trochu kostrbatý, vizuál prachsprostě obyčejný, herecké výkony průměrné. Děj mohl mít mnohem větší spád, díky přestřelené stopáži místy i dost nudí. Akční scény jsem si představoval mnohem propracovanější a působivější, natočené jsou však poměrně dobře. Jako televizní podívaná dobrý, ale to je tak asi všechno. 6/10.

• 23.2.2021  10:12

Malinko lepší podívaná, než otřesná jednička, přesto jsem stále postrádal lepší akci, pěknější efekty a kvalitnější příběh. Postavy opět nesympatické, snad jen šílená dvojice Bebop a Rocksteady docela ujdou. Potěšil mě také přítomnost Kranga, který však mohl být udělaný mnohem lépe. Megan Fox lze brát pouze jen jako ozdobu, jelikož její výkony jsou těžká bída. Vizuál mi kazila přemíra digitálních efektů, souboje se rovněž moc nepovedly. Dialogy opět mířené na mladší publikum, hlášky pobaví maximálně ty nejmladší. Pořád jsem se však nesmírně nudil, příběh mě nebavil a stejně jak první film i tentokrát to pro mě bylo jedno velké utrpení. 2/10.

• 22.2.2021  16:53
    Red (2010)

Záchrana akčního žánru. Bruce Willis konečně hraje sám sebe a jde mu to perfektně, ostatní herci doslova špičky v daném žánru. Šílený Malkovich, uhrančivá Helen Mirrer, veselý Morgan Freeman či charismatický Brian Cox, prostě luxus. Zápletka zahrnuje krimi podtext, dobře natočenou akci a nespočet humorných prvků. Pobavily mě vtipné hlášky, příjemně uvolněná atmosféra a dobré výkony všech zúčastněných. Děj má solidní tempo, občas se najde i nějaký ten zvrat, kamera a střih jsou na velmi dobré úrovni. Red je jednoduchá, úderná, mimořádně vtipná akční jednohubka, která si na nic nehraje, dokáže diváka neskutečně pobavit od začátku až do konce. Neskutečná jízda. 9/10.

• 21.2.2021  22:00

Nevím kolik dílů se ještě dočkáme, záleží asi na tom, kolik příbuzných se bude chtít zase mstít. Ne vážně, tohle už mi přijde jako velké vaření z vody. Film tím pádem nemá takový spád a tah na bránu, jako měly předešlé 2 díly, zachraňuje o především nepřeberné množství nápadů, efektů a samozřejmě herecké obsazení. Jason Statham v roli záporáka je v pohodě, mrzí mě ale menší využití The Rocka, který se mihne jenom v pár scénách, které však stojí za to. Akčních scén je plno, jsou poměrně dobře natočené, avšak na můj vkus jsou zbytečně moc megalomanské, naprosto odloučené od reality, zkrátka až moc přehnané. Jinak je to spíš taková ta klasika, na jakou jsme u série Rychle a zběsile zvyklí a jakou svým způsobem i očekáváme. V neposlední řadě nesmím zapomenout na povedenou závěrečnou poctu zesnulému Paulovi Walkerovi, která krásně chytne za srdíčko. Sedmička je opět dobře natočený akčňák, který stále dokáže diváka skvěle pobavit, přestože se nejedná o nic světoborného. 7/10.

• 19.2.2021  09:48

Doslova jedno velké utrpení a čistá parodie na akční žánr. Tvůrci zcela rezignovali na jakoukoliv logiku, takže jsme svědky velkého množství hloupých scén, většinu času film vůbec nedává smysl a nějaké pokusy o emoce působili leda tak trapně a nevkusně. Příběh tedy totálně o ničem, takovou tu klasiku jako trestuhodnou kameru či mizerné herce a výkony snad ani nemá cenu řešit. Vůbec mi ale nejde do hlavy, jak tohle mohl někdo s klidným svědomím vypustit ven mezi lidi. Nebýt účasti Willise, který zde hraje spíše druhé housle, patrně bych se k této hrůze nikdy nedostal. Nevím proč, ale pořád tak nějak tajně doufám, že se snad zase někdy objeví v něčem aspoň trochu koukatelným, i když při pohledu na jeho současnou filmografii o tom začínám silně pochybovat. Naděje však umírá poslední, takže držím palce a přeji co nejméně takových zrůdností, jako je Dlouhá noc přežití. 0/10.

• 19.2.2021  09:29
    Breach (2020)

Jediná kladná věc je asi Bruce Willis, který je po dlouhé době zase hlavní postava, která není otravná, něco reálně dělá a trousí jednu hlášku za druhou. Tady však výčet kladů končí. Breach je zvláštní směsice, respektive vykrádačka všech možných slavných sci-fi snímků, těží tím pádem především ze zcela tuctového námětu, který je zpracovaný mimořádně lacině a hloupě. Akční scény jsou díky mizerné kameře naprosto příšerné, efekty silně korespondují s nízkým rozpočtem. Z hereckého obsazení vyniká především již zmíněný Willis, ostatní herci mimořádně nesympatičtí nebo nezajímavý. Ačkoliv nejsem zrovna velký fanoušek tohoto žánru, kvalitním sci-fíčkem rozhodně nepohrdnu, což ovšem není případ této hloupé zbytečnosti. 0/10.

• 18.2.2021  17:51

Očekával jsem dvojitý akční nářez, dostal jsem jen dvojitou nudu, navíc ještě šíleně hloupou. Příběh jednoduchý, děj zbytečně dlouhý, herecké výkony děsné, akční scény mizerné. Zkrátka film totálně o ničem. Ani Van Damme se tentokrát nijak extra nepředvede, jeho soubojů je zoufale málo, zachraňuje je však docela dobrá kamera, závěrečný souboj je jednoznačně nejlepší moment celého filmu. Když to tak shrnu, silně podprůměrný akčňák, na který se patrně už nepodívám. Přesto chápu, že u některých diváků zafunguje nostalgie a budou patrně spokojeni. 3/10.

• 17.2.2021  07:58

Zvláštní pokus o prehistorické Hunger Games, kdy tvůrci vsadili na zcela tuctový námět, kupu nezajímavých a nesympatických herců, kteří se chovají extrémně nelogicky a divák vlastně ani nemá šanci někomu z nich fandit. Efekty jsou vesměs v pohodě, nejedná se však o nic úchvatného. Akční scény jsou víceméně o ničem, chybí jim větší autentičnost a lepší kamera. Nečekejte nějaké velké zvraty nebo dějové složitosti, na hluboké emoce či srdceryvné scény rovnou zapomeňte. Nicméně věřím, že nějaké fanoušky si Jurassic Games jistě najde, i když toho popravdě moc nenabízí. 1/10.

• 16.2.2021  13:50
    Jiu Jitsu (2020)

Laciný pokus o moderního predátora, který ovšem působí neuvěřitelně vtipně a odbytě. Příběh je velice zvláštní, dalo by se říct, že moc nedává smysl a je pojatý velmi jednoduše. S logikou si tvůrci moc hlavu nelámali, odpovídá tomu i děj, který je plný nesmyslů a je také poměrně nudný. Herci se rovněž moc nepředvedli, Nicolas Cage je zde mimořádně otravný a jeho výkon je spíš karikaturou sebe sama. Ostatní herci jsou vesměs málo výrazní, filmu zoufale chybí nějaký hlavní tahoun. Efekty jsou dalším kamenem úrazu, chvílemi jsem měl pocit, že i děti v mateřské školce by zvládly udělat lepší. Jediná věc, která snímek zachraňuje, jsou akční scény, konkrétně velké množství různých soubojů, které jsou sice jednodušší, ale dá se na ně koukat. I ty však bohužel kazí naprosto šílená kamera a mizerný střih, takže film naprosto o ničem a nebýt mizerně natočených soubojů, prakticky by nebylo co hodnotit. 1/10.

• 16.2.2021  08:41

Opět prvotřídní záležitost, která je tentokrát mnohem více "vážnější" a více určená pro dospělejší publikum, zejména co se týče temnějšího příběhu. Jinak se dočkáme opět šíleného Jacka Sparrowa, kupy dalších sympatických postav, úchvatné výpravy, nádherných exteriérů, bezkonkurenčního hudebního doprovodu. Děj je plný silných momentů a naprosto bláznivých situací, takže o emoce a humor zde opět není nouze. Oceňuji také prvotřídní efekty a povedené kostýmy. Piráti z Karibiku 2 jsou zkrátka perfektní dobrodružná zábava, která má stále co nabídnout a i po letech dokáže diváka skvěle pobavit. 10/10.

• 16.2.2021  08:06

Brilantní zakončení trilogie a naprosto dechberoucí vyvrcholení celé výpravy za zničení prstenu moci. Je až neuvěřitelné, že ani finální díl neztrácí nic na monumentálnosti a geniálnosti, která doprovází každý díl a díky které si Pán prstenů potvrdil status nejlépe natočeném fantasy trilogie všech dob. Filmu nelze prakticky nic vytknout, postavy opět sympatické, kostýmy bezkonkurenční, hudba úchvatná. Příběh, který je silný jak noha od kulečníku, je plný emocí a skvěle natočených akčních scén. I kdybych se snažil sebevíc, nenašel bych nic, co mi vyloženě vadilo. Klobouk dolů, všechna ocenění si snímek právem zaslouží. 10/10.

• 15.2.2021  13:30
    Kokain (2001)

Perfektně natočené životopisné drama, kterému suverénně dominuje sympatický Johnny Depp a jeho nadmíru přesvědčivý herecké projev, který je naprosto bezkonkurenční. Příběh je vyprávěn chronologicky, má docela slušné tempo a nabízí plno zajímavých a nečekaných momentů. Atmosféra místy příjemně uvolněná, jindy zase vážná až dojemná. Líbil se mi krásně vygradovaný závěr, emočně řádně silný. Oceňuji také kvalitní herecké obsazení, nadprůměrné výkony, podmanivou hudbu, filmařsky naprostá paráda. Filmu prakticky není co vytknout, bavil jsem se po celou dobu. 10/10.

• 15.2.2021  10:24
    Želvy Ninja (2014)

Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že mě nejnovější filmové zpracování želv bavilo. Jako fanoušek původního seriálu z 80. let jsem si upřímně představoval úplně něco jiného. Samotná čtveřice želvích mutantů mi přišla mimořádně nesympatická, místy až neuvěřitelně otravná, a to nemluvím o přímo nechutném Třískovi. Sympatická Megan Fox by asi udělala nejlíp, kdyby se věnovala čemukoliv jinému, jen ne herectví, protože její herecký výkon je zde naprosto tristní. Příběh mi přišel vcelku jednoduchý a lehce o ničem, snad jen ty megalomanské akční scény by místy docela ušly, kdyby je nezkazila nepřehledná kamera a špatný střih. Vizuál na mě působil zbytečně moc předigitalizovaně, o hudebním doprovodu se raději ani zmiňovat nebudu. Úspěšně se dodívat do konce bylo doslova jedno velké utrpení. 1/10.

• 15.2.2021  09:43

Na můj vkus poměrně drsný thriller, jehož největším lákadlem je hezká severská příroda, sympatické herecké obsazení, patřičná dávka napětí a také zcela nekompromisní závěr. Potěšilo mě i docela logické chování postav a nejeden překvapivý zvrat. Pořád se však jedná o dobře natočený průměrný thriller se zcela tuctovým námětem, který jako taková jednohubka nikoho neurazí, ale asi ani moc nenadchne. 5/10.

• 15.2.2021  09:19

Musím uznat, že Netflix tyhle dokumentární krimi minisérie zkrátka umí. Opět nám servíruje zajímavou látku o tajemném hotelu Cecil a zaměřuje se na dodnes očividně diskutabilní případ zmizení mladé Elisy Lam. Už zpočátku jde poznat velká profesionalita, s jakou je dokument zpracovaný. Střídání autentických záběrů s těmi natočenými vytváří místy až tajemnou atmosféru, výpovědi různých osob jsou taktéž dobře natočeny a sestříhány, i když zrovna názory senzacechtivých všeznalých youtuberů mě zrovna moc nebraly. Závěrečné rozuzlení bylo pro mě poněkud překvapivé, přesto dávalo smysl a proti dostupným argumentům nelze nic namítat. Potěšila mě i zmínka o problematice kyberšikany, která už tehdy ničila životy. Nicméně si nejsem moc jistý, zda zrovna tento případ je vhodný na 4 epizody se stopáží téměř 4 hodiny. Dokument mi míst přišel dost natahovaný a ne tak poutavý. Podle mě se klidně mohlo jednat o jednu, maximálně dvě hodinové epizody. Bohatě by to stačilo a divák by o nic zásadního nepřišel. 7/10.

• 15.2.2021  08:48
    Umění špionáže (TV seriál) (2021)

Překvapivě velice poutavý dokument plný zajímavých informací ze světa špionáže a špionážních technik. Oceňuji střízlivou stopáž jednotlivých epizod a také fakt, že se každá epizoda věnuje jinému tématu, tudíž každá nabízí jiné zajímavosti. Potěšila mě i spousta reálných příkladů, jak se co stalo, popřípadě osudy různých známých či méně známých špionů. Obsahově tudíž nelze této minisérii nic vytknout. Jediný problém jsem měl s neustálým vnucováním politických názorů a do určité míry i snahy o ovlivňování ve vztahu k různým státům a mocnostem. Je mi jasné, že každý stát využívá svou zpravodajskou síť ke svému prospěchu, od toho tu také různé BIS, CIA nebo GRU jsou, ale vědomě natočit dokument tak, že je z něj jasně patrné, koho má divák považovat za správného, kdo je dobrý a kdo zlý, to opravdu nemá v objektivním dokumentu co dělat. Značně mu to ubírá na důvěryhodnosti a ve finále i na celkové kvalitě. Nebýt tohoto přešlapu, mé hodnocení by bylo mnohem vyšší. 7/10.

• 14.2.2021  09:31
    Shrek 2 (2004)

Druhý Shrek je opět plný naprosto exkluzivního humoru a vtipných hlášek, které jsou díky povedenému českému dabingu naprosto geniální. Uvolněná atmosféra, nádherná animace, sympatické postavy, vše se tvůrcům opět povedlo na jedničku. Moc se mi líbil i mírně parodický nádech, různé narážky a kousavé poznámky. Shrekovi nemám prakticky co vytknout, dvojka mě vždy pobaví stejně tak dobře, jako jednička. Velká škoda, že ostatní pokračování už za moc nestojí. 10/10.

• 13.2.2021  17:56

Příběhově poněkud jednodušší a místy i nudnější, než našlapaná pětka, ale pořád se jedná o výborný akčňák plný rychlých aut a perfektně natočených akčních scén. Herci předvedli opět perfektní výkony, potěší i vtipné hlášky a humorné prvky. Děj mohl mít mnohem větší tah na bránu, emoce víceméně vůbec nefungovaly, akčním scénám by slušela mnohem lepší kamera a střih. Přesto jsem se královsky bavil, dočkal jsem se i několika zvratů a nečekaných situací, jako vrchol považuji jednoznačně zapojení těžké techniky a závěrečný souboj, to prostě nemělo chybu. 8/10.

• 12.2.2021  11:07

Oproti legendárním Snowboarďákům nebo Rafťákům docela slušný kvalitativní sešup. Podvraťáci jsou velice nepovedená komedie s kriminálními prvky, kterou zachraňuje především herecké obsazení, a to především u vedlejších rolí, které jsou mnohdy mnohem výraznější, než ústřední parta rockerů. Za sebe mohu zmínit například vždy charismatického Pavla Rímského, obstojného Jana Hrušínského nebo šíleného Predraga Bjelace. Přihlouplá zápletka mě popravdě vůbec nebavila, docela intenzivně jsem se nudil, komediální stránku představuje několik fakt vtipných scén, jinak samá bída. Moc se mi nelíbila ani kamera, tmavý filtr mi vyloženě lezl na nervy. Jednoznačně nejslabší snímek z Janákovy spolupráce s duem Kotek-Mádl. 2/10.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33